Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А днес имате ли проблем с влизане в Zamunda? От чужбина,през прокси зареждаше до...снощи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А днес имате ли проблем с влизане в Zamunda? От чужбина,през прокси зареждаше до...снощи :)

Днес всички имаме проблем

Удрят "Замунда" и "Арена" за Нова година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес всички имаме проблем

Удрят "Замунда" и "Арена" за Нова година

Лошооо :rolleyes:((( Ще следя за информация дали,кога,ще може ли от чужбина.

Благодаря Hanibal_Lektar за включването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем от няколко часа не мога да вляза в Zamunda, а преди малко като исках да вляза ми излезе това: Сега пробвах с паролата на един приятел на Интернета (PPPoE) и влязох но пак е така.

post-277425-0-04819400-1295713547_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем от няколко часа не мога да вляза в Zamunda, а преди малко като исках да вляза ми излезе това:

Сега пробвах с паролата на един приятел на Интернета (PPPoE) и влязох но пак е така.

Защо не проследите линка от горния пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем от няколко часа не мога да вляза в Zamunda, а преди малко като исках да вляза ми излезе това:

Сега пробвах с паролата на един приятел на Интернета (PPPoE) и влязох но пак е така.

Не знам в коя страна се намираш НО вече е възможно !

elizamaria , трябва да става вече ... ако не пробвай през друго прокси !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизам само където липсва топ 10, предполагам ще го оправят и него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От България съм. В момента влязох, но много бавно зарежда, и както казаха няма топ10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

elizamaria , трябва да става вече ... ако не пробвай през друго прокси !

Да,сега се промуших :) През друго прокси не знам как става,настроила съм го по обяснението от темата за Zamunda.Дано и за напред да си го ползвам него.

Hanibal, благодарности!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работят хората де ... изчакайте малко ! Ще го оправят със сигурност !

Е да ама не чакат-

само товарят кога най-напечено.

Аз лично затворих сайта и няма да тегля тази вечер,защото им влизам в положението.

Желая лека и безаварийна на Замундовците

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не са затворили ... даже сега си тегла нов уин, че стария ми прай магарий..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен вече работи, но просто зарежда по-бавно от обикновено. Има си топ 10, всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Технически проблем с чужбина? Какво ще рече технически? Скъсан презокеански кабел може би :whist:

Проблемът е хардуерен. Сървърите им не издържаха на заявките. Хора по цял свят започнаха да ползват тракера, в България също нашумя, в следствие на което MySQL сървърът им сгъваше все по-често и по-често. За един активно посещаем тракер се изисква мощна машина и не само.

Какво решение взе администратора? "Отряза" връзката през web, на всяко IP, което не е българско. Временно българи в чужбина ползваха проксита, но след като отряза и анонса на тракера за всичко що не е българско - достъпът се усложни.

Какво решение трябваше да вземе администратора? Да се мигрира от MySQL към PostgreSQL. Да се усъвършенства кода на тракера. Да се подобри хардуера на сървъра.

Как да ползвам ###### от чужбина? С прокси от България.

Проксито трябва да се настрой в Web браузера и в торент клиента.

За целта използваме Firefox. Инсталирайте си добавката FoxyProxy.

Следва да настройм Firefox да използва проксито само при заявка за ######:

Control+F2 (или Tools-> FoxyProxy Standart -> Options) => Add New Proxy

Данните който трябва да въведете са следните

Host or IP Address: tehif.eu

Port: 3128

В същият прозорец има URL Patterns => Add New Pattern

Pattern name: ######

URL pattern: *######/*

=> OK => OK

След това активираме проксито

Tools-> FoxyProxy Standart -> Use proxies based on their pre-defined patterns and priorities.

До тук с Firefox. Сега трябва да настройм и торент клиента. За целта ще използваме uTorrent.

Options -> Preferences -> Connection

в графата Proxy Server трябва да настройте

Type: HTTP

Proxy: tehif.eu

Port: 3128

Проксито е ограничено само за ######, така че ще ви е необходимо да ползвате два торент клиента - единият с достъп само до ######, другият за всичко останало или всеки път да променяте настройките на торент клиента.

Вече може да влизате в замунда,но остава още един проблем - когато влезете, няма да може да виждате рекламите,с големи букви ще бъде изписано че трябва да си инсталирате добавката - Adblock Plus,

теглете я и след това я инсталирвате,рестартирате фирефокс.След това отивате горе в менюто:

Инструменти > доабавки.Намирате Adblock Plus и кликвате на настройки,след това доабави филтър,пишете ads.######, кликвате на приложи,след това ОК и сте готови.За сега работи,не съм пробвал дали може да се тегли,защото немога да си направя регистрация,всички места са заети.

Пиша тази тема с цел да помогна на тези които са в чужбина и искат да теглят най-различни работи от ЗАМУНДА :speak:

За съжаление това вече не работи от седмица. Не само това но и личните сайтове на tehif не се отворят за да разбера дали нещо времето е спряло понеже и преди се е случвало по няколко дена да не работи. Но изглежда проблема е по сложен. Та сега ще си играя с проксита. А ако някои има някаква информация за какво се е случило с tehif ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е във мен проблема.При мен също от седмица я няма замундата... Моля се да се оправи по-скоро. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано някоя добра душа се наеме да пусне подробни обяснения за настройка през друго прокси.

Ужасно ми липсва достъпът до Замунда http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен вече.Замунда работи! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На някой дава ли му 403 Forbidden

Unauthorized IP address.

При мен всичко е нормално и си върви. Почти цяла нощ бях. Сега се изключих и влязох без никакъв проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен всичко си е наред ... а сега ни кажи какво си правил за да ти блокират ІР-то :) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен всичко си е наред ... а сега ни кажи какво си правил за да ти блокират ІР-то :) ?

Мислех да не го казвам, за да не изглеждам смешно, че се "оплаквам" от това, но щом искате. Ами накратно без да си спестявам нищо от случилото се. Бях получил warn заради това, че коментирах торента на Windows 8, след което коментирах "Lord of the Chefs" като казах че е пълно копие на "MasterChef" и там ми отбелязаха коментара, като СПАМ. Малко по-късно вечерта в SpeedDials-а на Opera, виждам че замунда ме е " изхвърлила" от главното меню и ми иска данни за вход. Установявам, че акаунта ми е disabled, което адски ме вбеси, предвид факта, че всеки торент го сийдвам " до дупка"... След което писах на админа, че искам обяснение, ама както винаги държанието на замунда админите си прилича с това на смотани задници и недостижими... Никога при запитване, не отговарят!

И така днес вече виждам този надпис. Ако си мислят че много ще ми липсва замундата, се лъжат. Просто ми станаха адски жалки с това поведение. Много бързо забравиха времето, когато молеха потребителите им да се включат на протеста против затварянето на тракера...

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мислех да не го казвам, за да не изглеждам смешно, че се "оплаквам" от това, но щом искате. Ами накратно без да си спестявам нищо от случилото се. Бях получил warn заради това, че коментирах торента на Windows 8, след което коментирах "Lord of the Chefs" като казах че е пълно копие на "MasterChef" и там ми отбелязаха коментара, като СПАМ. Малко по-късно вечерта в SpeedDials-а на Opera, виждам че замунда ме е " изхвърлила" от главното меню и ми иска данни за вход. Установявам, че акаунта ми е disabled, което адски ме вбеси, предвид факта, че всеки торент го сийдвам " до дупка"... След което писах на админа, че искам обяснение, ама както винаги държанието на замунда админите си прилича с това на смотани задници и недостижими... Никога при запитване, не отговарят!

И така днес вече виждам този надпис. Ако си мислят че много ще ми липсва замундата, се лъжат. Просто ми станаха адски жалки с това поведение. Много бързо забравиха времето, когато молеха потребителите им да се включат на протеста против затварянето на тракера...

А неможеше ли да мине всичко без твоя коментар. И още нещо искам аз да те попитам.Защо си мислиш, че всички трябва да се съобразяват с твоето мнение. Би било редно при 403 сам да се досетиш какво те е сполетяло. Накрая виж какво пишеш: "държанието на замунда админите си прилича с това на смотани задници и недостижими..." Дали те, админите не са си помислили за теб същото, което си написал? Навярно и следва....БАН!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...