Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

plaamen010, прочети и изпълни ВНИМАТЕЛНО поста на midway !

Успехи !

П.П. Не може да не стане ... вчера едно момче от Канарските острови го прави и стана !

сега ми пише Proxy connect error:oфлаин(прекаснат),аз сам в испания иначе,немога да разбера какво става,аз ли баркам някаде щом толкова хора теглят по този начин.

Сигурно изпускаш нещо,както каза Hanibal_Lektar !!! Инсталирай си най-новата версия на Мозила Фирефокс, след това дейнсталирай флашгета,само да остане уТоррент-а, и чети ТОЧНО, направи всичко КАКТО Е НАПИСАНО и няма начин да не стане,аз също съм в Испания и си свалям каквото ми душа сака. Успех дано стане :laughing5:

Hanibal_Lektar , аз не знам за Италия дали зарежда малко бавно както казваш, но от Испания ми зарежда толкова бързо колкото в България :blink: А до някаде зависи и от интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден! Вчера забелязах, че не мога да отворя въпросния сайт (zamunda) през никой от браузърите или комповете. Такъв проблем на предишния ден нямаше. Значи имам настолен комп и лаптоп свързани с рутер. Тази сутрин, обаче забелязах, че от доставчика ми са сменили IP адреса ми. Възможно ли е именно заради това да не мога да заредя zamunda?

Трябва да уточня, че през прокси влизам, акаунта ми е чист като сълза, просто за друго освен IP адреса не се сещам.

Моля помогнете! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден! Вчера забелязах, че не мога да отворя въпросния сайт (zamunda) през никой от браузърите или комповете. Такъв проблем на предишния ден нямаше. Значи имам настолен комп и лаптоп свързани с рутер. Тази сутрин, обаче забелязах, че от доставчика ми са сменили IP адреса ми. Възможно ли е именно заради това да не мога да заредя zamunda?

Трябва да уточня, че през прокси влизам, акаунта ми е чист като сълза, просто за друго освен IP адреса не се сещам.

Моля помогнете! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Може при смяната да си получил баннат в замунда адрес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг въпрос ... като влезете в замунта , може ли да се логнете с акаунта си ... ако ДА какъв е проблема , теглете на воля ... няма значение че сте с друго ІР , ако НЕ каква грешка ви дава ?

И моля ви следващият път ползвайте търсачката , нямаме нужда от 100 теми . Просто трябваше да ползвате тази

Нов проблем със Zamunda

Успехи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам през проксито успявам да вляза в сайта и в акаунта си. Дотук добре, но като се опитам да сваля нещо в торент клиента не засича пиъри и мисията става не възможна. Някакви настройки ли трябва да се направят или просто да забравя за замунда...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kr1sk0, не си в България нали ?

Ето отговора предоставен от моят малък приятел midway

Технически проблем с чужбина? Какво ще рече технически? Скъсан презокеански кабел може би :rolleyes:

Проблемът е хардуерен. Сървърите им не издържаха на заявките. Хора по цял свят започнаха да ползват тракера, в България също нашумя, в следствие на което MySQL сървърът им сгъваше все по-често и по-често. За един активно посещаем тракер се изисква мощна машина и не само.

Какво решение взе администратора? "Отряза" връзката през web, на всяко IP, което не е българско. Временно българи в чужбина ползваха проксита, но след като отряза и анонса на тракера за всичко що не е българско - достъпът се усложни.

Какво решение трябваше да вземе администратора? Да се мигрира от MySQL към PostgreSQL. Да се усъвършенства кода на тракера. Да се подобри хардуера на сървъра.

Как да ползвам ###### от чужбина? С прокси от България.

Проксито трябва да се настрой в Web браузера и в торент клиента.

За целта използваме Firefox. Инсталирайте си добавката FoxyProxy.

Следва да настройм Firefox да използва проксито само при заявка за ######:

Control+F2 (или Tools-> FoxyProxy Standart -> Options) => Add New Proxy

Данните който трябва да въведете са следните

Host or IP Address: tehif.eu

Port: 3128

В същият прозорец има URL Patterns => Add New Pattern

Pattern name: ######

URL pattern: *######/*

=> OK => OK

След това активираме проксито

Tools-> FoxyProxy Standart -> Use proxies based on their pre-defined patterns and priorities.

До тук с Firefox. Сега трябва да настройм и торент клиента. За целта ще използваме uTorrent.

Options -> Preferences -> Connection

в графата Proxy Server трябва да настройте

Type: HTTP

Proxy: tehif.eu

Port: 3128

Проксито е ограничено само за ######, така че ще ви е необходимо да ползвате два торент клиента - единият с достъп само до ######, другият за всичко останало или всеки път да променяте настройките на торент клиента.

Вече може да влизате в замунда,но остава още един проблем - когато влезете, няма да може да виждате рекламите,с големи букви ще бъде изписано че трябва да си инсталирате добавката - Adblock Plus,

теглете я и след това я инсталирвате,рестартирате фирефокс.След това отивате горе в менюто:

Инструменти > доабавки.Намирате Adblock Plus и кликвате на настройки,след това доабави филтър,пишете ads.######, кликвате на приложи,след това ОК и сте готови.За сега работи,не съм пробвал дали може да се тегли,защото немога да си направя регистрация,всички места са заети.

Пиша тази тема с цел да помогна на тези които са в чужбина и искат да теглят най-различни работи от ЗАМУНДА :eek:

Успехи !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам през проксито успявам да вляза в сайта и в акаунта си. Дотук добре, но като се опитам да сваля нещо в торент клиента не засича пиъри и мисията става не възможна. Някакви настройки ли трябва да се направят или просто да забравя за замунда...

Да, в горната тема са описани!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, в горната тема са описани!!!

Мерси за помоща! Сега ще потърся!!

ПС. Съжалявам , че не погледнах навреме, че вече има тема

ПС2. Hanibal_Lektar , не в БГ съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мерси за помоща! Сега ще потърся!!

ПС. Съжалявам , че не погледнах навреме, че вече има тема

ПС2. Hanibal_Lektar , не в БГ съм

Тракера ти знае старият IP и на него ти е регистрацията. Сега излиза, че нещо го будалкаш с новият ИП адрес. А и защо без причина, интернет доставчикът ти , ще ти сменя IP - to? Нелогично е при добро поведение от твоя страна. Така си мисля аз. Но за ЗАМУНДА, почти съм убеден. А мога и да попитам, но ми трябва никът ти.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тракера ти знае старият IP и на него ти е регистрацията. Сега излиза, че нещо го будалкаш с новият ИП адрес. А и защо без причина, интернет доставчикът ти , ще ти сменя IP - to? Нелогично е при добро поведение от твоя страна. Така си мисля аз. Но за ЗАМУНДА, почти съм убеден. А мога и да попитам, но ми трябва никът ти.

Ами оказа се, че доставчикът е сменил Ип-тата може би на всичките си потребители. Попитах приятели, ползващи същия нет и се оказа, че и те нямат достъп до замунда. Иначе влязох през едно прокси в акаунта си и пратих едно съобщение на екипа, но отговор уви няма...

Ти ако искаш може да ги питаш ,защо потребители на Нетлан Враца са без достъп до сайта- може пък да обърнат повече внимание на проблема :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kr1sk0, я питай провайдъра ти да не е филтрирал достъпа ти до замунда ? Това е абсурд със сменено ІР да не можеш да влежеш ... така абонатите на БТК никога няма да могат да влязат там !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kr1sk0, я питай провайдъра ти да не е филтрирал достъпа ти до замунда ? Това е абсурд със сменено ІР да не можеш да влежеш ... така абонатите на БТК никога няма да могат да влязат там !

Това ще направя първо утре, защото сега никой не отговаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички :cool:

Живея в чужбина и от доста време насам ползвам настройките, които midway е написал обаче май са се осетили хората от Замунда и не може да се сваля... торент клиента не намира нито пиъри нито сийдъри.Някой има ли същия проблем или да търся проблема в моя телевизор? До оня ден свалях без проблем. :rolleyes:

П.П. Оправи се тази вечер няма проблем.

Редактирано от Nikievroto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, изчетох повечето от 31-та страници, та поне си изясних какво е станало при мен. Но не знам защо. Чудя се дали Hanibal_Lektar /който помага осезателно тук/, или г-н ХайФай имат възможности за по-пряк контакт с хората от Замунда. Защото съм им адски обиден и възнамерявам не да влизам през проксита, а да се махна оттам, само дето ще им оставя над 3ТБ сийднати за оня дето духа. И аз съм си свикнал с моя ник, с който съм навсякъде, където съм правил регистрация в Нета; не ми се прави нова, когато успея, а и адски съм разочарован на замундаджиите. Изяснява ми се, че имам глобалния бан: Unauthorized IP address, 403 Forbidden. Хубаво, ама: при тях съм от ок.5 г., от две се мъча у дома безработен след сърдечна операция без време /все пак, съм само на 51/, торент клиента не работи само през нощта, когато гася машината. Свалям по някой филм и по някоя програма, задължително сийдвам дълго по-старите или онези по заявка, защото знам какво е за някой, дето ги търси. Имам напр. все още "Заекът Роджър" от ноември 2009 с натрупан сийд ок.200 гб. Е, коефициентът ми е >17 по тия причини. Почти не пиша коментари. Не съм ги лъгал с акаунти и пр. На 13 септ.т.г. си събрах торентите от почти 50-60 бълг.филма, които има при тях и щях да ги почвам полека-лека. Вероятно "големият ми грях" е, че на 30.09 свалих и почти веднага спрях AVG PC Tuneup 2011 само 35 мб, като до края на деня бях направил общ сийд над 10 гб на другите задачи в клиента /над 30 в момента, заради което и спрях онзи и щях да го пускам примерно седмица отвреме-навреме/. Днес ми струваше бая усилия и нерви да ида на друг компютър, след като бях прочел всичко при Вас, след като се осведомих за евентуална смяна на айпи при нет-доставчика и да им напиша през акаунта си писмо в което точно това и ги питам: защо, бе джанъм? Поне съобщение да бяха пратили на мейла. Защото с тази 403-забрана не мога да вляза отникъде легално. А и не знам дали ще прочетат писмото ми - като заглавието му е Спряно IP. Не съм сигурен дори дали наистина го искам, но нека да помоля хората в този форум, ако някой има възможност, нека им пише. Не знам дали ще влизам през проксита, или ще ходя по чужди компютри - докато имам акаунта изобщо, но ми се ще да си поправят глупостта. В крайна сметка, всички ги защитаваме, когато посегнат към тях. А тракери, наистина има бол; сега навикът ми подклажда яда, но и от навици се отвиква /в крайна сметка/. Извинявам се за дългия текст и благодаря предварително! На попадналите в темата: приятни и безпроблемни почивни дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е случайно, може - късмет; който е помогнал в случая ми: благодаря! Сутринта страницата "403 забранена" се отваряше и на ИЕ и на Файърфокса /с тях работя/. Преди да изчета вс.тук, влязох от друга машина, без проблеми, написах и пратих писмото. Сетне от Вас научих за прокси-тата. Преди половин час през прокси си влязох в профила с ИЕ, бях получил отговор, който гласеше: като си ни писал, нали си влязъл... Както и да е. Отново си имам достъпа, няма да задълбавам. Благодаря на когото дължа благодарност. И все пак, нека има Замунда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен ту върви без проблем ту спира и аз не знам какво става :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава ескуел ерор, може да е повреда в някой техен сървър/тв.диск или да е леко хакната. Не зная какъв е проблема но вероятно и видимо работят в момента по отстраняването му. Докато драсках това вече се отваря и поне на пръв поглед работи :P Дърпай народе Втори едит: Сваля се и се ъплоадва към момента но липсват коментариите и рейтинга, явно е имало някаква строшена таблица/и

Редактирано от kmvasilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега има Пинг, но но не се отваря с нито един браузър... Пак ли падна? Да не е нещо по-сериозно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен отваря без проблем . Win XP ; Mozilla Firefox 3.6.12 !

Да не би БТК да са ме орязали... Пробвам с няколко компютъра ХР+Файърфокс, Вин7+ИЕ8, Вин7+Хром, навсякъде актуални версии... Греда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да каже някой друг на БТК има ли проблеми ... аз не съм на този доставчик :) и нямам проблем ... нарочно пробвах и през други браузери ... хвърчи !

banshee79 , някаква грешка дава ли ти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Булсатком съм и от няколко дни, да не кажа и седмица, много бавно зарежда линковетеза торентите! Понякога и на мен дава тази грешка ескуел ерор! Ще я оправят, няма къде да идат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... аз не съм на този доставчик :) и нямам проблем ...

Късметлия :)

Не дава някаква специална грешка, просто няма отговор...

Ами сега! Google Chrome не можа да се свърже с ######

Internet Explorer cannot display the webpage

и т.н.

Рестартирах и модема даже, няма ефект. И в къщи съм на БТК ще видим като се прибера как ще е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...