Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

diadia

Мъж обезглави двете си деца и подпали...

Препоръчан отговор

Така и не разбрах, има ли някой против смъртното наказание, защото според някои анкети, повчето са против! Аз така и не прочетох едно мнение, което да е за доживотен затвор и бой с тояги, а не за смъртно наказание! Аз лично бих избрал по-голямо наказание от смъртното - бой с тояги и камшик за закуска, обяд и вечеря в продължение на цял живот. Ако някой ми каже, че това е по-леко наказание от смъртното, ще го призная за идиот.

Бвх чул,че някъде имало смъртна присъда-бой с камъни.Ако има аз съм ЗА да му се приложи... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще го осъдят на Доживотен затвор, без право на помилване, което със сигурност няма да е достатъчно за такъв ........ ай да не го казвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бвх чул,че някъде имало смъртна присъда-бой с камъни.Ако има аз съм ЗА да му се приложи... :rolleyes:

Да, така е и аз съм ЗА! Четеш ми мислите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен лично нещо друго ми направи впечатление.Този изверг се е скрил след деянието.Някак си не се вързва с поведението на тотално психясал от проблеми човек.Логично би било да се самоубие.Може би е имал някакъв план за измъкване,т.е извършил е всичко съзнателно и целенасочено.Ако наистина жена му е имала намерение да се развеждат какво са виновни децата ? Май в такива случаи най-подходящо е да го подарят на тълпата.Хората от селото му ще го осъдят както заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бвх чул,че някъде имало смъртна присъда-бой с камъни.Ако има аз съм ЗА да му се приложи... :ph34r:

Жалко за нацията ни, ако прилагаме подобни наказания! По тая логика, ще трябва да осъдим на смърт и директора на млекозавода, от който излезе млякото със сода каустик и отрови дете преди дни! Чудя се, къде остана вярата ни в Бог? Или къде остана изобщо вярата ни? Необходимо ли е да сме толкова зли? Не се ли принизяваме до нивото на убиеца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за Кармата да го превеждам ли или да го оставим на английски за по-пешкиндер?

:question:

In addition to meaning work, we have stated that psychologically the word Karma also implies causation. Any work, any action, any thought that produces an effect is called a Karma. Thus the law of Karma means the law of causation, of inevitable cause and sequence. Wheresoever there is a cause, there an effect must be produced; this necessity cannot be resisted, and this law of Karma, according to our philosophy, is true throughout the whole universe. Whatever we see, or feel, or do, whatever action there is anywhere in the universe, while being the effect of past work on the one hand, becomes, on the other, a cause in its turn, and produces its own effect. It is necessary, together with this, to consider what is meant by the word "law". By law is meant the tendency of a series to repeat itself. When we see one event followed by another, or sometimes happening simultaneously with another, we expect this sequence or co-existence to recur.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Жалко за нацията ни, ако прилагаме подобни наказания! По тая логика, ще трябва да осъдим на смърт и директора на млекозавода, от който излезе млякото със сода каустик и отрови дете преди дни! Чудя се, къде остана вярата ни в Бог? Или къде остана изобщо вярата ни? Необходимо ли е да сме толкова зли? Не се ли принизяваме до нивото на убиеца?

Да, наистина жалко ако се стига до там! Жалко, че се е стигнало и до това някой да убива това що носи неговата кръв, това не е човешко!!!

Не е нужно да сме зли, но явно някой само така оцеляват-живеят! Кой както иска да го приема!

Може би, ако имаше закони нямаше да има толкова престъпност и зло! Както в Турция примерно-там има строги закони, за мен държава без закони, не е никаква държава-щом всеки си прави каквото иска и не бива наказан! Дълга темичка би станала от това... ;)

Това за Кармата да го превеждам ли или да го оставим на английски за по-пешкиндер?

:question:

In addition to meaning work, we have stated that psychologically the word Karma also implies causation. Any work, any action, any thought that produces an effect is called a Karma. Thus the law of Karma means the law of causation, of inevitable cause and sequence. Wheresoever there is a cause, there an effect must be produced; this necessity cannot be resisted, and this law of Karma, according to our philosophy, is true throughout the whole universe. Whatever we see, or feel, or do, whatever action there is anywhere in the universe, while being the effect of past work on the one hand, becomes, on the other, a cause in its turn, and produces its own effect. It is necessary, together with this, to consider what is meant by the word "law". By law is meant the tendency of a series to repeat itself. When we see one event followed by another, or sometimes happening simultaneously with another, we expect this sequence or co-existence to recur.

До колкото знам сме българи или греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде не се изсилвайте.

Бой с камъни, смъртна присъда - бла-бла. Глупости на търкалета. Не казвам, че не го заслужава, казвам, че в Европейска държава в 21 век (такава, каквато България претендира да бъде) това е невъзможно.

Всички знаем добрата стара българска съдебна система, която ще излезе с някакво крайно неадекватно и малоумно решение по въпроса.

И да плюем и да кълнем, така ще е.

Нека бъдем реалисти.

П.П: И аз искам правосъдие, ама....НЕМА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Айде не се изсилвайте.

Бой с камъни, смъртна присъда - бла-бла. Глупости на търкалета. Не казвам, че не го заслужава, казвам, че в Европейска държава в 21 век (такава, каквато България претендира да бъде) това е невъзможно.

Всички знаем добрата стара българска съдебна система, която ще излезе с някакво крайно неадекватно и малоумно решение по въпроса.

И да плюем и да кълнем, така ще е.

Нека бъдем реалисти.

П.П: И аз искам правосъдие, ама....НЕМА!

Нека анализираме защо се стига до това положение?... Този индивид МУ СЕ позволява да безчинства, а после като извърши зверството- "хайде и на него на приложим зверство". Въпросният индивид е бил УМИШЛЕНО оставен и не е бил наказван при първоначалните си прояви.

Това не случайно се прави така. В България, като смес от еврейски комунизъм и пещерен ислям, управляват именно МАФИЯТА, която създава условия за терор, като създава хаос чрез ненамеса и така по ествествен начин изплува в обществото най-криминогенния елемент, после прилага терор спрямо най-ниския криминоген елемент с цел да покаже, че ако няма терор, няма да има власт.

Така се цели да се сплашат всички-тези, които не са криминални се плашат от криминалните, тъй като ВЛАСТТА не участва В ЗАРОДИШ на нещата, после наказва като криминогенен фактор. Т.е. обикновенния мирен гражданин има ДВОЕН ВРАГ- НАЙ-НИСКИЯ КРИМИНОГЕНЕН ЕЛЕМЕНТ И ВЛАСТТА, КАТО НАЙ-ВИСШ КРИМИНОГЕНЕН ЕЛЕМЕНТ.

Самата власт на мафията е терора, която СЪЗДАВА УСЛОВИЯ ЗА ТЕРОР. Изроди винаги ще има, но властта УМИШЛЕНО НЕ ИЗРЯЗВА В ЗАРОДИШ ТЕРОРА, тъй като ТОЙ И Е НУЖЕН ЗА ДА НАЛОЖИ СВОЯ СОБСТВЕН.

Това е случая с Хитлер- Илюминати УМИШЕЛЕНО го остави да избуее и го унищожи после публично с цел да покаже, че САМО С ТЕРОР може да се управлява.

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Със сигурност ще го осъдят на Доживотен затвор, без право на помилване, което със сигурност няма да е достатъчно за такъв ........ ай да не го казвам!

Дано да е без право на помилване , да е в затвора , докато е жив , и да си припомня какво е извършил.

Нищо че бил "невменяем" , да няма просто възможност да контактува повече с другите хора , според мен това е по-лошо от смъртната присъда.

Дори след години да осъзнае какво е извършил и да се разкае , да няма шанс да излезе. Това трябва да е наказанието за него (лично мнение)

А иначе в някой страни дават смъртно наказание за:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...p;#entry1274862

, и съм съгласен напълно с тях .

Редактирано от thejoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, та това е на Бат` Стефан темата, с ония отровни млека cool.gif При нас трябват публични екзекуции.Както, навремето, в арабските страни, тате ми е разказвал-"Хубав, лъскав град...и едно бесило насред центъра му..." Мисля, че ни е необходима кръстоска между европейско и мюсюлманско правосъдие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да верно е ще го осъдат доживотна.След 3-4 години най-късно ще го помилват и ще излезе това е България.Цялата е корумпирана :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да верно е ще го осъдат доживотна.След 3-4 години най-късно ще го помилват и ще излезе това е България.Цялата е корумпирана :P

Е чак пък... Ще лежи дълги годинки в затвора със сигурност. Тоя не е някой паралия-мафиот,та да се отърве толкова леко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че леко се отклонявам от темата,но ми стана любопитно-има ли в България осъдени на доживотен затвор?Аз поне не съм чувала!Или не ги хващат или максималното наказание за което знам е 18 години.Дано да греша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съжалявам,че леко се отклонявам от темата,но ми стана любопитно-има ли в България осъдени на доживотен затвор?Аз поне не съм чувала!Или не ги хващат или максималното наказание за което знам е 18 години.Дано да греша!

Грешиш.Скоро четох за такава присъда.Доживот,но за правото на помилване не си спомням какво пишеха.За оня изрод дето удушил приятелката си и после я изгорил.

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попрегледах темата, видях и из други форуми - някои питат защо никой не го е спрял. Е, ако аз видя психопат с нож да коли наред, последното което ще направя е да му застана на пътя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Грешиш.Скоро четох за такава присъда.Доживот,но за правото на помилване не си спомням какво пишеха.За оня изрод дето удушил приятелката си и после я изгорил.

Това, що най- не ми побира в съзнанието е, че след това деяние се върнал да спи у родителите и и им казал, че не я виждал?... ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-ужасни случаи от удушеното момиче,обърнете внимание на присъдите за убийства на деца,

които раздава нашата правосъдна система(!?)

26 юни 1992 г. – убито е 8-месечно момче. Доказано: майка му Галя Начева от Червен бряг го удушила и напъхала в тоалетната на двора. Осъдена е на 20 години затвор при строг режим.

2 юни 2003 г. – убит е 2-годишният Иван. Доказано: 35-годишната му майка Надежда Атанасова го убила по особено жесток начин. В обвинението срещу Атанасова се твърди, че тя е удавила Иван в пералня, като го е държала за краката и го е потапяла в машината.

5 март 2005 г. – убити са 25-годишна жена и едногодишният й син в Луковит. Доказано: 47-годишният Марин Димитров е убил с брадва дъщеря си Десислава и внука си Атанас. Димитров успял да избяга от къщата, където извършил престъплението, и отишъл в една от автомивките в града. Работник видял окървавения мъж и сигнализирал в РПУ. Полицаи задържали Марин Димитров, докато се миел.

5 ноември 2006 г. – три деца – Милен Д. (5 г.), Димитрина Д. (4 г.) и Галя Д. (2 г.), загиват при пожар в с. Буковец. Доказано: майка им Елка Димитрова ги заключила сами в стая с горяща печка и излязла за повече от час. Срещу родителите на загиналите е образувано дознание по член 115 от Наказателния кодекс за умишлено убийство.

14 ноември 2006 г. – по особено жесток начин е убито новородено момченце. Доказано: 45-годишната Лидия Василева от Нови пазар родила в дома си детето от извънбрачна връзка и го убила по особено жесток начин в банята на жилището. Тя е осъдена на 13 години затвор.

23 декември 2008 г. – разкрито е убийството на четиригодишната Михаела Баракова от Плевен. Доказано: извършител на тежкото престъпление е баба й Маргарита Баракова, 54-годишна. Тя е убила детето в момент на афект след употреба на алкохол и медикаменти. Смъртта е настъпила вследствие на удари в главата, след което убийцата е инсценирала изнасилване и е изхвърлила трупа в контейнер. Направила е пълни самопризнания.

http://www.dnes.bg/article.php?id=65431

има и още..

Редактирано от Aliah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алия,аз също търсих за присъдите в БГ.Въпроса ми беше дали изобщо си ги излежават или след 5-10 години те са на свобода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-скоро второто beli99,

държавата няма пари да ги издържа-това е баналното извинение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четейки коментарите в един сайт за това, че Манчо не изпитвал никакви угризения от стореното, попаднах на едно много приемливо предложение

от извънземен: "Не изпитва нищо, защото той не е човек, а извънземен. Пуснете го в космоса"

Мисля, че по-добро решение няма - хем ще покажем какви качества притежаваме като човеци на извънземните, хем ще си получи наказанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Манчо връзвал за стълб Биляна, затварял я в багажник

70-годишната баба Емине спаси Биляна Панюкова от Осиково да не стане третата жертва, паднала под ножа на мъжа си Манчо. Това установи разследване на “24 часа” на трагичните минути във вечерта на 4 февруари, когато Манчо подпали къщата на тъста си Мурат Парапанов и закла двете си деца Еди и Иво.

Останал със съмнения, че съпругата му може и да се е спасила от горещия дом, Манчо се върнал обратно там, за да заколи и Биляна. Емине, която е етърва на бабата на Биляна Фикра, обаче я заключила в банята и така спасила живота й. “Чух Манчо да вика от улицата: “Къде е Биляна да я заколя? Заклах децата си, сега и нея“, спомня си Емине, която живее в 2 стаи на първия етаж. Тя видяла Биляна и веднага я завклякла в банята. Там двете се заключили, а някой от събралите се да гасят пожара, извикал на Манчо, че жена му е изгоряла. Тогава убиецът спокойно тръгнал пеша към близкия баир и оттам гледал как цялото село спасява горящата фамилия.

Роднини на голямата фамилия си спомнят, че преди година убиецът вързал на един стълб край гробището жена си Биляна. После я затворил в багажника на колата си и я държал там 3 часа. Откакто преди година се върнал със семейството си на село, работа не е пипнал.

Припомняме, че обгорялата при пожара Биляна и до днес се бори за живота си. Тя беше приета болница с 85% изгаряния и досега са й направени няколко операции.

Източник: БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде, бе, тоя още няма ли присъда :comp_virus: Що не ми попадне на мен един такъв изрод в ръцете, най-много после мен да съдят...С оргазмичен кеф ще го поставя в ТКО тоя, бе, голям мъж ли е, на невръстни да посяга :shake_puter: И никакво цитиране в бисерите, искрен съм си...

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, верно, този не са ли го прибрали още?

Тъжно ми е да чета такива новини. Представям си какво би накарало някой да постъпи по този начин sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...