Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

И двата работят ли без проблем? Ако работят и двата без проблем направи така:

Десен бутон на My computer->Properties->Advanced->Startup and Recovery->Settings->Edit->отваря се notepad->редактираш текста,като правилният има следното съдържание:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

изтриваш излишните редове,и като затваряш notepad запаметяваш промяната.

Рестартираш и триеш папките на излишният Windows.

Имам чувството,че някой е взел самоличността ми от друг форум и постоянно борави с моите цитати от там!... http://forums.data.bg/index.php?s=&showtopic=1812781&view=findpost&p=13209260

И това го засичам вече за 2-ри път в рамките на 2 дена! Колега,мисля че няма да те затрудни да посочваш линк,вместо дословно да копираш постовете ми.Често ползваш и този ми пост: http://forums.data.bg/index.php?s=&showtopic=1809332&view=findpost&p=13188747

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така моя проблем е че вчера си преинсталнах компа и си сложих уиндоус XP и вчера вървеше без проблеми а днес като станах пускам си компа и неиска да зареди стига до логото на уиндоус XP точно преди да покаже Добре Дошли ми се рестартира компа и ми изписва дали искам да стартирам уиндоуса нормално или със сейф мод стартирам със сейф мода и тръгва но е с доста по забавени действия ако някой има предположения от какво може да е моля да сподели :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така моя проблем е че вчера си преинсталнах компа и си сложих уиндоус XP и вчера вървеше без проблеми а днес като станах пускам си компа и неиска да зареди стига до логото на уиндоус XP точно преди да покаже Добре Дошли ми се рестартира компа и ми изписва дали искам да стартирам уиндоуса нормално или със сейф мод стартирам със сейф мода и тръгва но е с доста по забавени действия ако някой има предположения от какво може да е моля да сподели :/

Щом тръгва в Safe Mode,вероятно има проблеми с драйвери(най-вече на видеото...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ми е, че в последните няколко дни уиндоуса почва много да се бави, основно при стартиране на програми и браузване в интернет. Изтеглих TuneUp Utilities и използвах всичките й функции - дефрагментиране и почистване на двата диска, дефрагментиране и почистване на регистрите, изтриване на повредени shortcuts, изключване на някои програми при стартиране на уиндоус и т.н. Според програмата компютърът ми е напълно оптимизиран, но продължава да се бави, вярно, не като преди, но въпреки това положението е крайно незадоволително. Едно триминутно видео в ютуб се зарежда половин час.

Общо взето това е един постоянен процес - след преинсталация е като стрела, два месеца по - късно е в това положение. С ос уиндоус XP sp 3 съм, Avira antivir personal антивирус, която не открива абсолютно нищо.

Много ще съм благодарна, ако получа помощ.

Възможно е да имаш хардуерен проблем...опитай поправка на диск-дълбоко сканиране с Туне УП.Може да свалиш и опиташ оптимизация с новата Tool box.Свали си я от сайта на IObit=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да имаш хардуерен проблем...

Много е вероятно и хардуерен да е проблема,като причина може да са лоши сектори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска един приятел дойде в нас да ми преинсталира windows-а и така и не стана http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif .Преди с този диск ми го беше преинсталирал и всичко си вървеше како трябва.Значи,влезе в BIOS-а направи го да бутва CD-то и не можа да го засече.Пробвахме няколко пъти и така и не стана - къде може да е проблема,да не може да го засича ?!

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин това да се преведе? Това е инфото към една (май китайска) песен - албум, изпълнител и име на песента: УўРЫ¤ОФЉ ћЃ‘х N(МТѕ®¤П¤л¤і) ћЃ‘х¤О»ЁјЮ ёиЦ|И«јЇ ИОПАЖЄ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам една десктоп машина за преинсталиране, Compaq, със стикер на ХР Professional. Понеже оригиналната медия се е затрила много отдавна се мъчих да свалям от интернет и... До момента неуспешно съм се опитал да инсталирам свалени от торентите интернет ОЕМ-ски XP Professional SP3, SP1, без SP... До момента - никоя от тях не е приела ключа. На самия стикер пише "Microsoft Windows XP Professional, OEM Software". Някой може ли да ми даде някакви идеи как да търся точната дистрибуция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин това да се преведе? Това е инфото към една (май китайска) песен - албум, изпълнител и име на песента:

УўРЫ¤ОФЉ

ћЃ'х N(МТѕ®¤П¤л¤і)

ћЃ'х¤О»ЁјЮ ёиЦ|И«јЇ ИОПАЖЄ

АКо оправиш енкодинга може да успеем да ти помогнем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М, то така си е записано. Документите ми са си наред. Ако аз му сменя енкодинга, значи и всеки друг би могъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М, то така си е записано. Документите ми са си наред. Ако аз му сменя енкодинга, значи и всеки друг би могъл?

Мисля че ти трябва да го оправиш в документа, тук чете е прекодирано и не мисля че може да се върне обратно (лесно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е името на песента/инфото което виждам в Winamp-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е името на песента/инфото което виждам в Winamp-а.

Опитай с WIndows Media Player

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с WIndows Media Player

ммм-май го нямам това, деинсталирал съм всичко дублиращо... както и да е, преди време сякаш срещнах някой да посочва сайт на който става фокуса, но пък може нещо на китайски да е... исках да науча изпълнителя за да потърся негови неща, но не е нещо важно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с темите при Windows XP SP3 работата е там, че немога да поставя нито една тема и ми се визуализира единствено старата от 98. Ако реша да смена на друга - например оригиналната на Windows XP ми дава грешка и не я сменя.

Грешката е следната:

Как да оправя проблема?

Има голяма възможност да е вирус. Така че по добре първо сканирай. А после направи System Restore . Грешката е сериозна, така че може да се стигне до преинсталация.

Можем да се разберем по скайп да вляза през Теам Viewer да ти помогна. Изпрати ми скайпа си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблем с драйверите от диска не мога да ги инсталирам понеже не знам каква е лан картата http://prikachi.com/images/137/2446137Q.png не показва на диска има 2 вида, broadcom и realtek кои да инсталирам? преди малко преинстралирах наново тъй като не можаха да се инсталират драйверите от тъпия диск и не щеше да зареди компютъра... сега като не знам ква е лан картата от къде да търся драйвери освен тва диска не зарежда автоматично а влизам в Drivers - > LAN -> и от там има Broadcom и Realtek в Realtek пък става --> GIGB, R3, R6, WIRELESS, коее да инсталирам http://prikachi.com/images/147/2446147x.png в Broadcom - http://prikachi.com/images/149/2446149C.png ПОМОЩ НЕ искам пак да не успеят да се инсталират и да преинсталвам отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

модел дъно? какъв е компютъра? до последната буквичка! и използвайте по-нова версия на AIDA (с новото и име: Everest) и е добре да прочетете цялата тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=45422

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

модел дъно? какъв е компютъра? до последната буквичка!

и използвайте по-нова версия на AIDA (с новото и име: Everest)

и е добре да прочетете цялата тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=45422

човек не ми ли видя снимките ! не показва никаква лан карта а дъно и др пише Unknown!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човек не ми ли видя снимките ! не показва никаква лан карта а дъно и др пише Unknown!

Затова е препоръчал Everest.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте

имах следния проблем : пускам си кошницата и явно езикът се беше сменил , всичко беше с разни символи и чертички , всички менюта. И лисицата нещо се бъгна и не можах да пиша по-рано. Намерих по иконката в менюто систем рестора , та сега си е наред.

От какво е този проблем и ако се получи пак има ли начин да се оправи без рестор ?До сега не ми се е случвало такова нешо http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах проблем с "маймуницата" но го оправих,не ми даваше да сменя на Bulgarian,посочих папката i386 и от нея си взе каквото трябва да поправи "маймуницата" :ph34r: Да попитам някой знае ли как се вграждат сата 2 драйвъри за win xp sp3?Опитах с nLite,но не ми чете драйвърите...иска .ini файлове

Редактирано от justdoit89 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте

имах следния проблем : пускам си кошницата и явно езикът се беше сменил , всичко беше с разни символи и чертички , всички менюта. И лисицата нещо се бъгна и не можах да пиша по-рано. Намерих по иконката в менюто систем рестора , та сега си е наред.

От какво е този проблем и ако се получи пак има ли начин да се оправи без рестор ?До сега не ми се е случвало такова нешо http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif :yanim:

Мисля,че въпроса ти трябва да е "Каква антивирусна ми препоръчвате" :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера направих една глупост и днес при зареждането на компютъра ми изведе следното:

Публикувано изображение

Изпробвах разни програми и накрая деинсталирах нещо в повече. Възможно е да е било отбелязано като нова програма/ъпдейт в Your Uninstaller, защото деинсталирах нещо с такова име, по спомени... Четох за InstallSield като средство улесняващо инсталациите, но не знам проблем ли е, че го деинсталирах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталатора си прави рестор поинт,но аз веднъж го пробвах и нещо не сработи.Иначе може да влезеш в control panel,Perfomance and Maintenance след това горе в ляво ще видиш System Restore натискаш и избираш Restore my computer to an earlier time и next,избираш да върне нещата както са били преди да деинсталираш с your uninstall,чакаш няколко минутки и всичко ще се оправи :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Въпросът ми беше по-скоро нещо съществено ли съм затрил, но след това съобщение, повече не бях уведомяван за липсващи файлове и прочие, а всичко си работи по старому. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...