Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Не искам да деинсталирам adobe bridge на всички ми дава така няма бутон за деинстал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дни от време на време като тръгна да маркирам някои текст с мишката(за да го копирам) и започва сама да се движи тръгвам към първата дума и изведнъж е стигнала до края на монитора на какво може да се дължи това ползвам Windows XP Home Edition версия 2002 SP3,седи си неподвижно и само леко да я пипна и почва да се мести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време компютърът ми не е преинсталиран,а и така като го гледам плаче за преинсталация.За първи път ще преинсталирам windows.Изчетох доста неща из нета и мисля,че разбрах как стават нещата,но имам проблем.Компа не разчита диска(оригинален на хр)След като почна да прави така пак рових из нета и разбрах,че трябвало диска да бъде буутнат то bios.Реснах компа,натиснах F11 и ми излязоха 3 опции.Буутване чрез флопи,сд/двд и другата не я помня.Избрах чрез диск и си пуснах компа.След като зареди вкарах диска и пак рестартирах,но нищо не стана.Какво не правя както трябва?Странното е,че всички картинки,които видях на буут менюто са различни от моето.При мен има само 3 опции,а на снимките бяха повече. Edit:Инсталирах Sp3,но имам достъп и до старата конфигорация на уиндоуса ми,тоест Sp2.Това старато как мога да го махна?След инсталацията на Sp3 нямам нет.Как да го пусна?

Редактирано от jamc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви питам от къде и как можех да видя кога е инсталиран windowsa ми и на колко е време? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото което се сещам е сEverest.

PP: Отвори дяла на които е инсталирана ОС и от опций на папка разреши да се виждат скрити файлове и папки и защитените файлове на операционната система(махни отметките и потвърди промяната) и след това виж дататите на създаване  IO.sys и MSDOS.sys .

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви питам от къде и как можех да видя кога е инсталиран windowsa ми и на колко е време? Благодаря!

Поне аз се сещам за следното- My Computer,дял С,папка Windows десен бутон properties!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Значи излиза,че съм го слагал на 3 март тая година. Даже година няма. Мерсии отново :biggrin: На пролет чак можем да му ударим профилактичен preinstall :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои може ли да ми каже къде се намира това нещо ?

Публикувано изображение

Нещо стана и сега не ми работят цифрите и като натисна копчето(Num Lock)от кутията се чува пилкане ?! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Благодаря предварително :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не бях съвсем сигурна къде да пиша за .. проблема, затова пиша тук. Компа ми не отваря филми и видео. Не че не ги отваря,а се рестартира като задам да отвори някакв филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Вижте прикачените снимки и може би ще забележите какъв е проблема. Ако не забележите, той е в това, че на първият скрийн, имената на почти всички икони ги показва на един ред. Проблема дойде след като намалях и увеличавах размера на иконите от TuneUP Utilities. А вторият скрийн го прикачих, за да се вижда как трябва да изглеждат иконите без този проблем. Благодаря предварително за помощта :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на празно място от десктопа => Properties => Appearance => Advanced => от списъка променете стойностите за

Icon => 32 (font size => 9)

Icon Spacing (Horizontal) => 43

Icon Spacing (Vertical) => 43

Рестартирайте отново и вижте дали има промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на празно място от десктопа => Properties => Appearance => Advanced => от списъка променете стойностите за

Icon => 32 (font size => 9)

Icon Spacing (Horizontal) => 43

Icon Spacing (Vertical) => 43

Рестартирайте отново и вижте дали има промяна.

Супер си, бате ! Оправи се :)

Жив и здрав да си :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можели да се извърши проверка на Windows XP SP3 за липсващи файлове но без да се поставя инсталационния диск(не ми работи устройството за четене на дискове)дискът го пуснах на другият ми компютър и го копирах запазих всичко във архив (rar)след това го прехвърлих на проблемния,имали някакъв начин като ми поиска диска да задам архива за да си изтегли липсващите файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го правил, но това е единственто, което се сещам сега - ако някой може да предложи нещо друго... От инсталационния диск копирай файловете като .iso, а не .rar (може и от рар-а да направиш исо). Копирай го на проблемния комп и ползвай емулатор за цд/двд, аз ползвам http://www.magiciso.com/tutorials/miso-magicdisc-history.htm Маунтни исо-то и готово имаш виртуално цд/двд. Надявам се да проработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го правил, но това е единственто, което се сещам сега - ако някой може да предложи нещо друго...

От инсталационния диск копирай файловете като .iso, а не .rar (може и от рар-а да направиш исо). Копирай го на проблемния комп и ползвай емулатор за цд/двд, аз ползвам http://www.magiciso.com/tutorials/miso-magicdisc-history.htm

Маунтни исо-то и готово имаш виртуално цд/двд. Надявам се да проработи.

Как от rar да направя iso

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как от rar да направя iso

За WinRAR 3.93 (предполагам, че и за други версии ще е така) Tools->ConvertArchives в прозорчето с "ArchiveTypes" се избира като какъв тип/типове архив да се преобразува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото виждам winrar конвертира само от исо в рар (може и да се лъжа). Става ако разархивираш рар-а и след това направиш с някоя програма исо, но за да не усложняваме нещата: -Инсталирай програмата, която посочих на компа с работещото цд/двд -Сложи диска -Десен клик върху иконата до часовника -> Make CD/DVD Image... -Избери папка и формат исо (става и с другите, но съм свикнал с исо) -готово -прехвърли на проблемния комп -десен клик -> Virtual CD/DVD-ROM -> Mount... -> посочи исо-то -готово Редакция: Сега се сетих, че всеки софтуер за записване на дискове може да създава исо-та. Значи разархивирай рар-а, метни файловете в софта, който ползваш за записване и направи исо.

Редактирано от HristoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото виждам winrar конвертира само от исо в рар (може и да се лъжа). Става ако разархивираш рар-а и след това направиш с някоя програма исо, но за да не усложняваме нещата:

-Инсталирай програмата, която посочих на компа с работещото цд/двд

-Сложи диска

-Десен клик върху иконата до часовника -> Make CD/DVD Image...

-Избери папка и формат исо (става и с другите, но съм свикнал с исо)

-готово

-прехвърли на проблемния комп

-десен клик -> Virtual CD/DVD-ROM -> Mount... -> посочи исо-то

-готово

Редакция: Сега се сетих, че всеки софтуер за записване на дискове може да създава исо-та. Значи разархивирай рар-а, метни файловете в софта, който ползваш за записване и направи исо.

С неро как става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам Неро, но все някой ще ти каже как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ползвам Неро, но все някой ще ти каже как става.

Ти коя ползваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато си пусна Pc-to ми изписва следния проблем... Windows NT could not start because of an error in the software. Please report this problem as : load needed DLLs for kernel. Please contact your support person to report this problem. Някой има ли идея как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато си пусна Pc-to ми изписва следния проблем...

Windows NT could not start because of an error in the software.

Please report this problem as :

load needed DLLs for kernel.

Please contact your support person to report this problem.

Някой има ли идея как да го оправя?

Виж тук какво пише.

Моят сайт

Ако имаш нужда от помощ с инглиша:

The Hal.dll and Ntoskrnl.exe files are mismatched.

(The Hal.dll and Ntoskrnl.exe не могат да бъдат открити)

Use the ERD disk and repair the installation. Choose to replace all files, and then replace only the Hal.dll and Ntoskrnl.exe files.

Използвай ERD диска (мисля от сайта на майкрософт или от замунда можеш да го намериш), за да поправиш инсталацията. Избери подмяна на всички файлове, а след това подмени само Hal.dll и Ntoskrnl.exe.

...

Важи за:

Microsoft Windows NT Server 3.51

Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition

Microsoft Windows NT Workstation 3.51

Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition

Или просто опитай да мушнеш инсталационния диск и да му оправиш (repair) инсталацията.

Дано свърши работа.

И сканни за гадини, да не са те причина за отсъствието на тея 2 файла.

"Рипера" на Уина отнема бая време, ма не ти бута програмите. Може да ти изчезне фонетика, ако ползваш примерно, но не мисля, че ти бута нещо друго.

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да сменя устройството по подразбиране за четене на дискове във момента е устройство Е,а искам да направя да бъде устройство F което е виртуалният ми диск на DAEMON Tools Lite за да мога да направя (repair)на Windows XP през него неми работи другото устройство.

Редактирано от marinlp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам как може да се направи рипеър от виртуален диск! Едно е уиндоуса да ти поиска диск, за да си изтегли нещо, което му е нужно, друго е рипеър. Ако някой има решение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...