Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Здравейте. След като пипнах малко настройките на Услугите в XP се случи това: post-44851-0-62912300-1291911564_thumb.j Кажете коя услуга да включа за да имам тази функция отново активна? Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам "малък" проблем с Windows XP Home Edition. Бях си активирал уж успешно Wiondows-а и аз спокоен, не обърнах внимание на забележката отдолу, за изтичането му. Сега ми иска confirmation ID. Има ли възможност да го взема отнякъде, защото в компютъра имам важни документи, които не е препоръчително да загубя... намирам се в доста сложна ситуация и се надявам някои да успее да ми помогне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам "малък" проблем с Windows XP Home Edition. Бях си активирал уж успешно Wiondows-а и аз спокоен, не обърнах внимание на забележката отдолу, за изтичането му. Сега ми иска confirmation ID. Има ли възможност да го взема отнякъде, защото в компютъра имам важни документи, които не е препоръчително да загубя... намирам се в доста сложна ситуация и се надявам някои да успее да ми помогне...

ако е лицензна операционната система се обадете на майкрософт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е лицензна операционната система се обадете на майкрософт

Не е ... от интернет е.. Home Edition

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

1.Изтегли --> http://www.megaupload.com/?d=UWXYYYW0

2.Разархивирай

3.Кликни 2 пъти на файла Patch.cmd

4.Готово :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че не мога да си вляза в компютъра ... смисъл иска първо да въведа кода...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че не мога да си вляза в компютъра ... смисъл иска първо да въведа кода...

опитайте да влезете в "save mode" и тогава горното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте...

От няколко дни имам проблем при рестарт/изключване на компютъра. Уиндоус зависва на екран за shut down, мишока ми е активен, но нищо друго... В Ивент вюъра открих това:

Event Type: Warning

Event Source: Userenv

Event Category: None

Event ID: 1517

Date: 21.12.2010 г.

Time: 20:07:40

User: NT AUTHORITY\SYSTEM

Computer: VELISLAV

Description:

Windows saved user VELISLAV\Velislav registry while an application or service was still using the registry during log off. The memory used by the user's registry has not been freed. The registry will be unloaded when it is no longer in use.

This is often caused by services running as a user account, try configuring the services to run in either the LocalService or NetworkService account.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Незнам дали има нещо общо с казуса, но е единственото подозрително, което открих. Предварително благодаря!

PS. Със XP Service Pack 3 съм, ъпдейтван текущо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем:cool: помагайте преинсталирах (windows xp) и не ми е за пръв път, но нязнайно защо немога да гледам филмите-или по точно субтитрите.излизат ми некжи иероглифи. регионалните настройки са ок а за филмите от край време си ползвам BSplayer някакви идеи къде може да е проблема??!?!?!? благодарства....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам проблем:cool: помагайте

преинсталирах (windows xp) и не ми е за пръв път, но нязнайно защо немога да гледам филмите-или по точно субтитрите.излизат ми некжи иероглифи. регионалните настройки са ок а за филмите от край време си ползвам BSplayer

някакви идеи къде може да е проблема??!?!?!?

благодарства....

Виж със друг плеър . 99% съм сигурен , че е от него . Имал съм същия проблем ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж със друг плеър . 99% съм сигурен , че е от него . Имал съм същия проблем :cool: .

не е от плейъра други идеи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е от плейъра други идеи

Пак се върни на регионалните настройки и ги оправи навсякъде да са на България!

п.п. Напомням за всеки случай - на три места трябва да се избере България!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се върни на регионалните настройки и ги оправи навсякъде да са на България!

п.п. Напомням за всеки случай - на три места трябва да се избере България!!!

май компа прави номера ;)

100 пъти го правих това с регионалните настройки.... уфф

но ето че захапа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартирване на пц-то ми се появява това съобщение ; 1-во windows cannot find ; make sure you typed the name correctly and then try again.to search for a file click the start button and then click search 2-ро could not load or run specified in the register make sure the file exists on your computer or remove the reference to it in the registry След като натисна "ОК" се появява второто - как да го премахна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с някоя от програмите, самостартиращи се при включване на компютъра. Възможно е и да си заразен с нещо. Справка - http://support.microsoft.com/kb/311446

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с My Computer.Дисковете ми на C и D,но като отворя D ми го отваря в нов прозорец,а не в същия.Много е дразнещо за мене.Как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблем с My Computer.Дисковете ми на C и D,но като отворя D ми го отваря в нов прозорец,а не в същия.Много е дразнещо за мене.Как да го оправя?

В "Опции за папките" търси нещо като "Отваряй всяка папка в същия прозорец" или "Отваряй всяка папка в неин собствен прозорец" (нещо подобно беше).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблем с My Computer.Дисковете ми на C и D,но като отворя D ми го отваря в нов прозорец,а не в същия.Много е дразнещо за мене.Как да го оправя?

Възможно е проблема да е друг и се оправя с fixdrive_v1_3.zip. Фиксира дисковете и би трябвало да ги отваря нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не съм сигурна къде трябва да попитам, но не искам да правя нова тема и затова ще задам въпроса си тук. От известно време (не мога да открия възможна причина), когато искам да запазя някакъв файл от интернет и отворя Save As диалога, той се отваря изключително бавно и навигацията между папките вместо за секунди, изисква безкрайно чакане. Същото се случва и когато трябва да кача файл или да го отворя/запазя във Фотошоп, например. Забелязах, че зареждането е по-бързо, когато запазвам или съответно търся само за определен вид файл, от който няма много в тази папка. Това се случва само в браузъра (Chrome, Mozilla, IE), но навигацията в Windows Explorer, ако речем съм отворила папката My Pictures от Start менюто, е безпроблемна и не се налага това вбесяващо чакане. Прегледах тонове съвети из нета, но най-често срещаното решение Disconnect Network Drive не ми е от полза, защото нямам network drives, които да изключа. Благодаря предварително, надявам се, че обяснението ми все пак е разбираемо.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес си инсталирах на отделен дял linux дистрибуцията BackTrack 4, но когато рестартирам компютъра ми зарежда автоматично Windows XP, имали начин някак си да настроя "boot.ini" да ми предложи избор на една от двете операционни системи при зареждане, четох във форума други подобни теми но не намерих това което търся, и ако все пак има някъде такава пишете ми да я прегледам или кажете решението. Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем на служебния компютър: понякога ми се появява надписът QueryDosDevice failed. Insufficient system recources exist to complete the requested service, като става невъзможно да ползвам интернет и като цяло започва всичко да ми забива. След рестарт се оправя, но след 5-6 часа работа отново се получава така и се налага пак да рестартирам. На какво би могло да се дължи това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем на служебния компютър: понякога ми се появява надписът QueryDosDevice failed. Insufficient system recources exist to complete the requested service, като става невъзможно да ползвам интернет и като цяло започва всичко да ми забива. След рестарт се оправя, но след 5-6 часа работа отново се получава така и се налага пак да рестартирам. На какво би могло да се дължи това?

Едно от нещата, които препоръчват е, ако имаш пуснат VIA Raid Tool да се забрани.

Други решение ; http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/vistawu/thread/67c11f92-7cf7-4c1e-b03f-dc8e0ad8288b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от нещата, които препоръчват е, ако имаш пуснат VIA Raid Tool да се забрани.

Други решение ; http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/vistawu/thread/67c11f92-7cf7-4c1e-b03f-dc8e0ad8288b

Да, при стартиране на Уиндоуса ми се появява някакъв надпис за VIA Raid Tool. А как мога да го забраня и ще се отрази ли това по някакъв начин на работата на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, при стартиране на Уиндоуса ми се появява някакъв надпис за VIA Raid Tool. А как мога да го забраня и ще се отрази ли това по някакъв начин на работата на компютъра?

Някъде из настройките на BIOS се намира, и ако нямаш конфигуриран RAID масив, няма да се отрази на работата.

P.S. Всъщност самият VIA Raid Tool май е приложения, което може да се деинсталира през Control panel - Add or Remove programs

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...