Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам проблем с лаптоп Toshiba и в частност с ОС. Преди 2 дни компютъра ми беше заразен с вирус (Defragment tool или нещо подобно - поне така мисля след справка в интернет. Ситуацията беше, е ми излезна тази програма от там нататък всичко се обърка ) Реших да форматирам преинсталирам Windows (бях с 7 версия и сега пак с тази), обаче проблема е , че няма как да се получи, защото лаптопа ми изключва по време на преинсталацията, след което процеса спира и всичко започва отначалото отново и отново.От известно време имам проблем с батерията и в момента мисля, че проблема е от там - постоянно е на зарядно, но въпреки това ми изключва, заради липсата на такава. Какво да правя, има ли начин да се оправя компютъра? Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя проблем е следния:Когато влезна в някаква игра (CS, WarCraft и т.н.) след определено време, около 1-2 минути ми забива компа.Преди малко пуснах един клип да гледам на голям екран пак заби.Сканирах под сейф мод, чистих и оптимизирах регистрите кво ли не правих пак забива.По някой път като ресна и картинката на десктопа ми се маха и изписва Active Desktop и бутон да го ресторна, но не се получава нищо.Пробвах да изтрия файла desktop.htt но не се оправи.Някакви съвети?

Редактирано от invisbl3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Не съм сигурна къде трябва да попитам, но не искам да правя нова тема и затова ще задам въпроса си тук.

От известно време (не мога да открия възможна причина), когато искам да запазя някакъв файл от интернет и отворя Save As диалога, той се отваря изключително бавно и навигацията между папките вместо за секунди, изисква безкрайно чакане. Същото се случва и когато трябва да кача файл или да го отворя/запазя във Фотошоп, например. Забелязах, че зареждането е по-бързо, когато запазвам или съответно търся само за определен вид файл, от който няма много в тази папка. Това се случва само в браузъра (Chrome, Mozilla, IE), но навигацията в Windows Explorer, ако речем съм отворила папката My Pictures от Start менюто, е безпроблемна и не се налага това вбесяващо чакане.

Прегледах тонове съвети из нета, но най-често срещаното решение Disconnect Network Drive не ми е от полза, защото нямам network drives, които да изключа.

Благодаря предварително, надявам се, че обяснението ми все пак е разбираемо.. :)

Вариант 1: Обнови си драйверите за видеото.

Вариант 2: С какъв Windows си ? Ако има разни екстри като Aero на 7-цата например ги изключи, може да ти товарят.

Вариант 3: Недостатъчно RAM - съответно с колко RAM е компютъра ?

Вариант 4: Процесора се натоварва - Виж в Task Manager-a на колко процента е процесора в idle режим и колко е под натоварване, например в някоя от описаните от теб ситуации, когато ти забива и също така кой е процесът, който натоварва най-много процесора.

Вариант 5: Вируси. Пусни една проверка на антивирусната.

Вариант 6: Изчисти history, cookies и temporary internet files и всякакви подобни; може да са се натрупали и да забавят работата на browser-ите. В краен случай махни всички browser-и и инсталирай наново последните версии на тези, които ползваш.

Успех :)

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Last Known Good Configuration

Аз сам с нетбок и имам същия проблем но на която и команда да дам ми излиза син екран за отрицателно време и се рестартира незнам как да го оправя нямам за сд на лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам проблем с My Computer.Дисковете ми на C и D,но като отворя D ми го отваря в нов прозорец,а не в същия.Много е дразнещо за мене.Как да го оправя?

Control Panel/Folder Options... и започни да четеш. Редактирано от Christiyan Prodanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, пускат тази тема защото не намерих отговор или решение как да премахна или оправя проблема с моя компютър.Проблема е следния като го включвам ми изписва следния надпис и не знам какво да правя, а пък не ми се преинсталирва пак.Каквото и да избера от следните предложения ми отброява секунди, рестартирва се и пак наново.

vipssladur, Аз имах същия проблем преинсталирах го и се оправи. Пробвай пак да го преинсталираш, но ако пак ти се появи този проблем значи че харда ти е прецакан! :ph34r:

Редактирано от capnemo
цитата (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vipssladur, Аз имах същия проблем преинсталирах го и се оправи. Пробвай пак да го преинсталираш, но ако пак ти се появи този проблем значи че харда ти е прецакан! :help:

Може би човекът се е оправил за година и половина.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам защо когато си включа компютъра и преди да е заредил Уиндоуса ми излиза това:

post-277425-0-05234500-1295719322_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам защо когато си включа компютъра и преди да е заредил Уиндоуса ми излиза това:

Ако тази проверка се стартира при всяко включване, направи следното:

1. Изчакай я да приключи.

2. След като влезеш в профила си, отвори командна конзола - Start - Run - пишеш cmd и натискаш Enter

3. Напиши в конзолата : chkntfs D: /x

При следващият рестарт, не би трябвало да се появи.

И конвертирай файловата система в НТФС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Windows XP 64bit с качени всички ъпдейти и с оригинален key. Имам проблем - в Windows explorer-a не ми показва tag-овете на песните (изпълнител, заглавие, година, албум, т.н.) и не ми дава и да редактирам. Излиза тая грешка:

Публикувано изображение

Вижда се, че колонките Artist, Album title и т.н. са празни. Качил съм k-lite codec pack standard (не-64-битов) ако е от значение. Моля, помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Незнам темата дали е за тук.

2. Проблема е следния - преди 3 дни реинсталирах "Windowsa" и от тогава каточели през 3-4 часа забива, лентата доло и трябва рестарт през копчето http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

3. Също така имам 3та лан карта, шернат интернет и тои забива, показва че има интернет но не отваря страници от 2рия компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Незнам темата дали е за тук.

2. Проблема е следния - преди 3 дни реинсталирах "Windowsa" и от тогава каточели през 3-4 часа забива, лентата доло и трябва рестарт през копчето http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

3. Също така имам 3та лан карта, шернат интернет и тои забива, показва че има интернет но не отваря страници от 2рия компютър

Преди имало ли е такъв проблем? И ако си бил с различен Уин, внимавай да не си му инсталирал някоя самоделка. Адски е дразнещо, когато някой окастри една система и я качи в мрежата други да я ползват уж да им помага, а той им вреди. Сигурно е друг проблем, но може и това да е. Хубаво е да използваш MSDN и VL издания на Уиндоус, за да изключиш риск от калпава система от самото начало.

Казвам го понеже веднъж ми трябваше спешно Уин. Качих му един, не помня кой ми даде диск и още в началото системата замръзваше, цъкам My Computer, то мисли по 2 минути и такива неща. Преинстал с читав диск и всичко бе ок.

Но както казах сигурно е друго. Може конфликт между устройствата да е... Има ли пълен набор от драйвери? Пълен ъпдейт на системата също може да помогне. Със сигурност няма да навреди поне :) .Не знам. Дано съм помогнал по някакъв начин...

Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с мишката от вчера, когато я надигна от плота, и стрелката започва да се движи навсякъде. Какъв може да е проблема. Преди 3 дена си преинсталирах уиндоуса (Windows XP SP3). Марката на мишката е Delux Model: M900.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Проблема с мишката се оправи, имало е прах и затова е правила този проблем. Обаче сега не мога да разбера защо когато дам на иконата на интернета да се зареди и ми излиза един прозорец на които трябва да дам close и тогава ще се махне. Ползвам интернет през PPPoE

post-277425-0-13343900-1296905419_thumb.

Редактирано от Kaloqn123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам лаптоп, на който матрицата изгоря наполовина и сега ползвам VGA изходa с друг монитор.Та идеята ми е че се налага да преинсталирам но не съм сигурен дали ще мога да го направя, в смисъл дали по време на инсталацията ще работи VGA изхода?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Проблема с мишката се оправи, имало е прах и затова е правила този проблем. Обаче сега не мога да разбера защо когато дам на иконата на интернета да се зареди и ми излиза един прозорец на които трябва да дам close и тогава ще се махне. Ползвам интернет през PPPoE

Влез с администраторски права.

Отвори My Computer

Щракни на Tools -> Folder Options

Щракни на Offline Files

Махни отметката пред Enable Offline Files

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам лаптоп, на който матрицата изгоря наполовина и сега ползвам VGA изходa с друг монитор.Та идеята ми е че се налага да преинсталирам но не съм сигурен дали ще мога да го направя, в смисъл дали по време на инсталацията ще работи VGA изхода?

Няма причина да не работи. Слагаш диска с Windows, зарежда ти и т.н. ако там си работи, ще работи и по време на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма причина да не работи. Слагаш диска с Windows, зарежда ти и т.н. ако там си работи, ще работи и по време на инсталацията.

Благодаря за мнението, ще пробвам и ако има проблем ще пиша...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам лаптоп, на който матрицата изгоря наполовина и сега ползвам VGA изходa с друг монитор.Та идеята ми е че се налага да преинсталирам но не съм сигурен дали ще мога да го направя, в смисъл дали по време на инсталацията ще работи VGA изхода?

Ако е монитор, както си казал, ще работи. Ако е телевизор с VGA вход може и да не поддържа някоя от стандартните мониторски резолюции и да направи проблем. Примерно с Toshiba 32AV635 не можах да инсталирам WinXP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Слагам си някоя картинка на десктопа нали като кликна Set desktop background, но ми я изкарва няколко пъти...Отивам във Контрол панела и във екрана, но не мога да сменя картинката нито да я променя...Всичко е във сиво и не мога да кликна.Таа как да го оправя ? Прикачил съм снимка...

post-293029-0-69302500-1297886985_thumb.

Редактирано от sineo4ko_93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Слагам си някоя картинка на десктопа нали като кликна Set desktop background, но ми я изкарва няколко пъти...Отивам във Контрол панела и във екрана, но не мога да сменя картинката нито да я променя...Всичко е във сиво и не мога да кликна.Таа как да го оправя ?

Прикачил съм снимка...

http://malektips.com/windows_xp_display_desktop_0002.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много това го оправих...Другия проблем е като пусна компютъраи ми се пуска някаква програма която спира всичко и сменя wallpapera и пише warning you have viruses и какво ли още не на син фон със цифри 10011 и т.н. И ми отваря програма System нещо си..И спира всичко останало и "сканира за вируси" ако кликна fix them или repair непомня ме праща във прозорче, което иска да заплатя или да въведа код, но пише и да си спра firewalla :) Програмата неможе да се спре по никакъв начин спира достапът и до task manager, но аз я спирам преди да се е вклучила от task managera...И това е при всяко пускане на компютъра...в task managera ми я изписва като bgjk08513 имаше и още букви, но не ги помня...Как да го премахна това и дали трябва да преинсталирам windows-a Незнам дали ме разбрахте, но следващия път ще направя скриийн с програмата и ще го постна...

Редактирано от sineo4ko_93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...........

Другия проблем е като пусна компютъраи ми се пуска някаква програма която спира всичко и сменя wallpapera и пише warning you have viruses

...........

Как да го премахна това и дали трябва да преинсталирам windows-a

...........

sineo4ko_93, заповядайте в този раздел. Там ще проверим Windows за зарази.

Ако пожелаете да пишете в раздел Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове, прочетете внимателно тази тема

Обърнете внимание на правилата на този раздел.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...