Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Nyuu.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Начинът е елементарен. Направи си една папка с любимите си тапети, и когато искаш, влизай в нея, и си задавай нов тапет.

Само че аз искам нещо по-конректно: задавам дадена папка със няколко снимки и съм маркирал няколко(или всички) и задавам промяната. Така само че ако примерно дадената снимка седи така без аз да правя каквито и да е промени повече от един ден веднага ще се смени автоматично (понеже това е най-големия срок). Аз примерно е ясно че по всяко време мога да задам с десния бутон смяна но точно това ми е мисълта да може така че дори след изтичането някъв огромен период от време да си седи дадената снимка освен ако аз не задам промяна. Сори че толкоз се обяснявам но исках да бъда изчерпателен.

А ако може и да питам дали е възможно когато отворя прозореца с настройките там където са показани снимките да се виждат не самите снимки а само имената? Благодаря!

Редактирано от charlie_eppes (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От време-на време ми се показва следното нещо: Публикувано изображение

Какво означава то, и какво мога да направя за да не се показва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От време-на време ми се показва следното нещо: Публикувано изображение

Какво означава то, и какво мога да направя за да не се показва ?

Имаш важни липсващи файлове, или има проблем в регистъра. Най-добрият вариянт е преинсталация или Windows 7 ( Предпоръчвам го )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталация направих преди 5 часа! А машината ми е много слаба за Windows 7. Някакъв друг начин има ли за разрешаването на проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталация направих преди 5 часа!

А машината ми е много слаба за Windows 7.

Някакъв друг начин има ли за разрешаването на проблема ?

System Repair от диска с уиндолс. Малко странно да се получава веднага след преинсталацията. Какво ли орязано копие на ХР си намерил... Бих те посъветвал да го свалиш от руго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента тегля Widnows Xp SP3 MSDN ще сложа него и ще кажа дали имам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко месеца насам забелязвам, че часовника на Уиндоуса ми избързва с 16 минути. След, като го сверя за 10-а дена пак се появява избързването. Не изведнъж, а постепенно. Каква може да е причината и как да се избегне това ? Не е фатално, но няколко пъти съм се подвеждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена започа се появява въпросния скрийн, просто си стои ,докато не рестартираш от копчето. Дали мога да го оправя без преинсталиране ? С ХР SP3 съм.

post-189653-009273100 1280781513_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп Toshiba Satelite. Вчера вечерта, имах проблем с "шутирането". Когато му давах Start>Turn of> Turn of той се рестартираше. Това направих няколо пъти, когато накрая успя да си изкючи. Днес сутрнта се опитах да го стартирам: Тръгва си нормално, отваря десктопа и извъднъж хоп post-153999-084240800 1281082273_thumb.j - син екран и хайде пак отначало. Слет това като се отвори на десктопа ми показва събщение: The system has recovered from a serious error. post-153999-030397100 1281082069_thumb.j(син екран и пак отначало и така до безкрай). Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко месеца насам забелязвам, че часовника на Уиндоуса ми избързва с 16 минути. След, като го сверя за 10-а дена пак се появява избързването. Не изведнъж, а постепенно. Каква може да е причината и как да се избегне това ? Не е фатално, но няколко пъти съм се подвеждал.

Вероятно батерията на дъното е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам мн голям проблем http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif преинсталирах си пс-то но съм инсталирала windows-a на c и на d въпроса ми е как да махна уиндолса от д-то :idea: моля ви за бързи отговори знам че е събота , но направо ми е свита душата :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно батерията на дъното е за смяна.

В този случай не би ли трябвало да изостава ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този случай не би ли трябвало да изостава ?

Това лаптоп ли е, или настолен?

На моя комп преди да подменя батерията, винаги ме "дърпаше" с един час напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща. Проблема ми се оправи и се радвам че всичко мина без преинстал :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна наблюдавам един процес aawservice.exe и му се чудя какво прави, след като Ad-aware-а съм го разкарал отдавна. Минавал съм за вируси, чисто е, та въпросът ми е, що за процес е след като програмата му е деинсталирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

START -> Run -> cmd -> въвеждаш последователно следните команди (с Copy/paste), като след всяка натискаш ENTER:

sc stop aawservice

sc delete aawservice

След това е добре да рестартираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сторено. Просто се изненадах, че е останал процеса. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам мн голям проблем http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif преинсталирах си пс-то но съм инсталирала windows-a на c и на d въпроса ми е как да махна уиндолса от д-то :blink: моля ви за бързи отговори знам че е събота , но направо ми е свита душата :wors:

Ми най-лесно десен бутон на Д (като влезеш в My Computer цъкаш с десен бутьон на мишката) и Format. То и без това нямаш друго вече на тоя дял. Предполагам. Друго се не сещам. Веднъж се нафирках преди години, реших, че трябва да си преинстална Уина, но тъй като бях в безпомощно състояние не знам какво съм правил, на сутринта на всеки от трите ми дяла имаше поедин чисто нов и готов за работа Уин. :P Редактирано от metodidamianov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това лаптоп ли е, или настолен?

На моя комп преди да подменя батерията, винаги ме "дърпаше" с един час напред.

Настолен е. Сега забелязах, избързването е вече с 40 мин. Ако проблема е наистина хардуерен, няма да мога да го реша в близко време.

Благодаря за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настолен е. Сега забелязах, избързването е вече с 40 мин. Ако проблема е наистина хардуерен, няма да мога да го реша в близко време.

Благодаря за помоща.

Че защо? Няма нищо сложно. Аз направих така: Включих компютъра, махнах капака,свалих батерията и отидох в най-близкия часовникарски магазин,показах батерийката,взех нова (мисля че струваше 2 лева)-поставих на мястото.Компа тогава "се усети", изкара някакво съобщение за грешка."Ударих" един рестарт, и всичко си дойде на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Една моя приятелка има проблем с компютъра си. Той е следния: Като го пусне след като зареди логото на XP почва да се check дял D и казва, че има грешка. Пробвахме с преинсталация и пак до грешката на D се стига. Трие се C, копират се новите файлове, рестартира се и после пак check и грешка... Беше с windows 7 и стана проблема а пробваме да сложим XP, защото не иска повече 7цата :) Моля споделете как да решим проблема. Ето снимка на грешката, дано ви улесни!

post-121783-066353800 1281876532_thumb.j

Редактирано от zlat0t0_90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо? Няма нищо сложно. Аз направих така: Включих компютъра, махнах капака,свалих батерията и отидох в най-близкия часовникарски магазин,показах батерийката,взех нова (мисля че струваше 2 лева)-поставих на мястото.Компа тогава "се усети", изкара някакво съобщение за грешка."Ударих" един рестарт, и всичко си дойде на мястото.

Мислех, че е специална батерия и струва скъпо. От вчера забелязах, че таймера се е леко оправил, без да съм пипал нищо. Избързва само с 3 минути. Странно, сам прояви инициатива. Ще изчакам няколко дена, да видя, какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Една моя приятелка има проблем с компютъра си. Той е следния:

Като го пусне след като зареди логото на XP почва да се check дял D и казва, че има грешка.

Пробвахме с преинсталация и пак до грешката на D се стига.

Трие се C, копират се новите файлове, рестартира се и после пак check и грешка...

Беше с windows 7 и стана проблема а пробваме да сложим XP, защото не иска повече 7цата :huh:

Моля споделете как да решим проблема.

Ето снимка на грешката, дано ви улесни!

Пренебрегвайки грешката, ми става интересно, защо се мъчиш да преинсталираш десетки пъти С:, при положение, че проблема ти е на D:.... Направи си проверка, т.е. сканирай D: с някакъв лайф инструмент, за лоши сектори и ако трябва и имаш възможност, преточи си ценната информация на друг носител и форматирай D:. Относно грешката, в различни форуми съветват да се използва killdisk като мярка за оправяне на проблема, но според мен може като начало да мине и само с формат. Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема се оправи още същия ден и ето решението :rolleyes: Значи след всяка проверка на D се рестартираще, обаче после започна да иска диск с windows XP :lol6: т.е. след чекването не се рестартира и искаше продължаване на преинсталация Преинсталира се и пак започна да прави проверка на D, но след това не се рестартира а си зареди нормално. От там прочетох в предна тема да направя: Start -> Run -> cmd -> enter -> chkdsk /f -> enter-> Y -> enter :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът ми е, че в последните няколко дни уиндоуса почва много да се бави, основно при стартиране на програми и браузване в интернет. Изтеглих TuneUp Utilities и използвах всичките й функции - дефрагментиране и почистване на двата диска, дефрагментиране и почистване на регистрите, изтриване на повредени shortcuts, изключване на някои програми при стартиране на уиндоус и т.н. Според програмата компютърът ми е напълно оптимизиран, но продължава да се бави, вярно, не като преди, но въпреки това положението е крайно незадоволително. Едно триминутно видео в ютуб се зарежда половин час. Общо взето това е един постоянен процес - след преинсталация е като стрела, два месеца по - късно е в това положение. С ос уиндоус XP sp 3 съм, Avira antivir personal антивирус, която не открива абсолютно нищо. Много ще съм благодарна, ако получа помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...