Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Доколкото разбрах компютъра сам се изключва. Това може да се дължи на повредено захранване /неработещ вентилатор - прегряване/, повредена плочка RAM памет или повредена видеокарта /неработещ вентилатор - прегряване/. Според мен, ако е повреден хард диска, Уиндоус изобщо няма да зареди, а доколкото разбрах твоя зарежда нормално и после сам се изключва.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

проблемче с зареждане на windows и четене на CD

за много години! имам следния проблем: когато си включа компа ми излизат 5те опции ( Сайф мод, старт уиндоулс нормали,....) пробвах с всичките, но компа или се реска, или стига до черния екран с Уиндолс ХП, зарежда 2 сек макс и пак се реска... Реших да си реперна уиндолса, но като сложа диска ми излиза "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key..." (в биоса съм си дал всичко за буутване ). Пробвах и с още един диск с ХП и един с седмица, но не става нищо. Като сложа диска и стигне до мигащото тиренце седи така доста време и накрая ми изпише това...

Ще съм много благодарен, ако някой си отдели от времето и се опита да ми помогне :) Мерси предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за много години! имам следния проблем: когато си включа компа ми излизат 5те опции ( Сайф мод, старт уиндоулс нормали,....) пробвах с всичките, но компа или се реска, или стига до черния екран с Уиндолс ХП, зарежда 2 сек макс и пак се реска... Реших да си реперна уиндолса, но като сложа диска ми излиза "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key..." (в биоса съм си дал всичко за буутване ). Пробвах и с още един диск с ХП и един с седмица, но не става нищо. Като сложа диска и стигне до мигащото тиренце седи така доста време и накрая ми изпише това...

Ще съм много благодарен, ако някой си отдели от времето и се опита да ми помогне :) Мерси предварително

Пробвай дали ще зареди Save Mode.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвай дали ще зареди Save Mode.

пробвах и 5те опции! нищо не става! и с последната най добра конфигурация, и сейф модовете, нищо....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не е прегряване (поне така си мисля) защото температурите който ми отчиташе в биоса бяха доста под нормалните.Вентилатора също си работи нормално.Вадих и двете плочки рам една по една но проблема си оставаше.И по неже харда ми издаваше странен шум си помислих че може и да е от него както изписва и в съобщението в началния ми пост.

Направих един тест на хард през Hiren's boot и резултатът е че харда се е прецакал.Въпросът е там ,че незнам дали аз съм го развалил като го отворих.

Един въпрос може ли да се провреди харда при изгасяне на тока защото точно това мисля че е станало понеже когато е събудих него ден пц-то ми беше изгаснало.

Прикачам резултатите от теста на харда да изкажете и вие мнение че хич ме няма по те въпроси.

благодаря.

post-321375-0-08477300-1357218504_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
пробвах и 5те опции! нищо не става! и с последната най добра конфигурация, и сейф модовете, нищо....

Това е лошо. Да не си го отварял за да го почистваш, или нещо друго и да си разбутал кабелите?

Ако не си го бутал, то нещата клонят към сервиз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е лошо. Да не си го отварял за да го почистваш, или нещо друго и да си разбутал кабелите?

Ако не си го бутал, то нещата клонят към сервиз.

надявам се, да не се стига до там... иначе да чистих го на скоро, но всичко си е на мястото

на сейв мода - почне да пише файловете и накрая се рестне и отново петте опции на старт уин. нормали - отдолу излиза бялото банерче, което се зарежда, зареди, излезе черния екран с уиндолс хп, почне да зарежда и смед 2,3 сек се рестне

като сложа да буутва само ДВД-рома и сложа диск с някой уиндолс на него - излиза мигащото тиренце, седи на него доста време и накрая изпише "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key. . . "

Редактирано от marto_di (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
надявам се, да не се стига до там... иначе да чистих го на скоро, но всичко си е на мястото

Аз си мислех да не би да си разбутал кабелите и буксите на твърдият диск.

Ако ти се занимава, пробвай да го отвориш отново и да размърдаш клемите. Даже ако е възможно да ги почистиш и след това да пробваш пак.Друго не се сещам. Но да изчакаме и други мнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М даммм мерси и аз така си помислих.

Но се чудя от спирането на тока ли се сбърка така или от мен (когато се правех на любопитен и го отворих)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за лаптоп, който няма флопи, няма CD, в BIOS няма и възможност за boot през флашка.

Система WINDOWS XP - home edition.

Един акаунт - вградения администраторски с поставена неизвестна парола.

Идеи как да го отключа и да ресетна паролата ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще стане така, но аз бих направил така..... свалям му харда и го закачам на PC и после през Hiren's Boot.... Стига да не е в гаранция, да може да се отвори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали ще стане така, но аз бих направил така..... свалям му харда и го закачам на PC и после през Hiren's Boot.... Стига да не е в гаранция, да може да се отвори.

Сега ще пробвам тази идея :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай по следният начин, дали няма да се замени със такава която да я знаеш:

Във командният прозорец напиши net user Administrator 12345  като 12345 ще ти е новата парола.

Нищо не пречи да пробваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Става дума за лаптоп, който няма флопи, няма CD, в BIOS няма и възможност за boot през флашка.

Система WINDOWS XP - home edition.

Един акаунт - вградения администраторски с поставена неизвестна парола.

Идеи как да го отключа и да ресетна паролата ? 

E, на този лаптоп, как му е инсталиран Windows-a?

А поддържа ли буут през LAN или нещо подобно? Не може да няма буут през някакво USB устройство. USB HDD, CD/DVD ROM?

Кракни го през мрежата :) Друго не знам за сега.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тц.

няма как да го включа

Във командният прозорец напиши net user Administrator 12345  като 12345 ще ти е новата парола.

сега ще видим и тази идея

E, на този лаптоп, как му е инсталиран Windows-a?

А поддържа ли буут през LAN или нещо подобно? Не може да няма буут през някакво USB устройство. USB HDD, CD/DVD ROM?

Кракни го през мрежата :) Друго не знам за сега.

инсталиран му е преди повече от 5 години чрез външно CD, което отдавна липсва.

През мрежата може, но домашната ми не го разпознава като устройство.

мммм -и как да отворя command prompt ? 

няма как да стигна до него дори и през safe mode

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да му махнеш харда и да го сложиш на друг компютър, просто използвай след това програма като Windows Login Password Resetter Boot Disk или друга подобна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
тц.

няма как да го включа

сега ще видим и тази идея

инсталиран му е преди повече от 5 години чрез външно CD, което отдавна липсва.

През мрежата може, но домашната ми не го разпознава като устройство.

То така и така след време може да се наложи да преинсталираш. Намери му външно CD. Не знам на какъв интерфейс е.

Биоса да има случайно скрити опции? Да не да има някой бърз клавиш или комбинация за менюта?

Като сложиш нещо в USB-то и влезнеш в биоса или докато зарежда системата, да изписва нещо да засича?

Ако можеш да му махнеш харда и да го сложиш на друг компютър, просто използвай след това програма като Windows Login Password Resetter Boot Disk или друга подобна. 

Само с това ще е :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

програми имам достатъчно.

и на CD-та, и на флашки.

Въпросът е да мога да го буутна по някакъв начин.

То така и така след време може да се наложи да преинсталираш. Намери му външно CD. Не знам на какъв интерфейс е.

Биоса да има случайно скрити опции? Да не да има някой бърз клавиш или комбинация за менюта?

Като сложиш нещо в USB-то и влезнеш в биоса или докато зарежда системата, да изписва нещо да засича?

Само с това ще е :)

В BIOS има само четири опции -

1.)от CD ( неговото, но то липсва) 

2.)от фруг външен източник ( хард, флопи, CD)   - аз такива нямам

3.)от харда

4.)от ЛАН 

USB флашка не става.

Нито има опция, нито я бръсне даже.

Пфф...

Явно ще се откажа от този дивак.

Е ти не си ли във ОС.

e, не, разбира се :) 

аз ако бях -нямаше да имам нужда от идеи , нали се сещаш ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети първите думи от това което написах. Можеш ли да сложиш хард диска на друг комютър?

Редактирано от vandalyt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочети първите думи от това което написах. Можеш ли да сложиш хард диска на друг комютър?

НЕ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай че нещо не мога да схвана. Нали говориш за Администраторската парола, тази която се поставя, ако искаш де, по време на инсталацията. И която парола почти никой не я слага. Ако е тя нищо не пречи да си влезеш във ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
програми имам достатъчно.

и на CD-та, и на флашки.

Въпросът е да мога да го буутна по някакъв начин.

В BIOS има само четири опции -

1.)от CD ( неговото, но то липсва) 

2.)от фруг външен източник ( хард, флопи, CD)   - аз такива нямам

3.)от харда

4.)от ЛАН 

USB флашка не става.

Нито има опция, нито я бръсне даже.

Пфф...

Явно ще се откажа от този дивак.

Тези външните устройства на какъв интерфейс са? Не може да няма някой твой познат някое външно устройство.

Ако са през USB, гледах преди време из нета, че има такъв вид форматиране на флашка, че може да я разпознава като хард или друго устройство.  Нещо не мога да намеря линкове към програмката, но можеш да потърсиш. Поне знаеш какво ти трябва.

Ах, ето. Виж това:

USB Hack: Turn a USB Stick Into a Hard Drive or Local Disk

http://www.getusb.info/usb-hack-turn-a-usb-stick-into-a-hard-drive-or-local-disk/

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване