Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Здравейте! Ползвам Уиндоус ЕксПи СП3. След оставяне на компютъра в стендбай, вероятно поради проблем с електричеството, при следващото пускане започна да буутва и даде грешка за липсващ hall.dll в папка систем32. опитах се да направя рипеър, но когато стигна до избор на система за възстановяване, не се усетих, че ми дава само партиция (явно не разпозна, че има инсталиран уиндоус), Чак когато тръгна да разопакова инсталационните файлове, усетих, че нещата не са както трябва... Компютърът се рестартира и извадих инсталационния диск, но като се опитвах да стартирам от харда, постоянно ми искаше да продължа инсталацията.... Тогава ми хрумна да си сложа старият системен диск (който смених заради много лоши сектори), но по чудо той тръгна и успях да заредя, влязох в новият си хард (който е ССД, ако има значение) и видях, че още си стоят файловете, които са записани на него (програми, снимки и тн). Порових в интернет и пишеше, че за да спре да иска инсталацията да продължи, трябва да се изтрие ред в буут.ини файла. Погледнах там, но не видях такъв ред. След това копирах хал.длл от стария на новия диск, след което опитах пак рипеър, този път разпозна, че има инсталиран уиндоус и тръгна да го поправя, рестартира, пак опита да продължи инсталацията и ми даде грешка за лсасс.екзе - невалиден параметър... ? Има ли някакъв шанс да се оправя или трябвада форматирам и инсталирам наново? Мисля, че ако изтрия разопакованите файлове за инсталация, ще се спре и евентуално ще се възстанови....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Щом със стария хард диск,ти отваря системата и имаш достъп до файловете си,които са в новия.Изкопирай си нужното и после го преинсталирай на чисто.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам SSD хич не е добре да се ползва с Windows XP като системен такъв, нека някой достатъчно компетентен обясни.

Чудно, на мен ми го препоръчаха за системен за да е по-бърза системата....

Все пак това не е основното ми питане, така или иначе съм си дал парите...

Щом със стария хард диск,ти отваря системата и имаш достъп до файловете си,които са в новия.Изкопирай си нужното и после го преинсталирай на чисто.

Не ми се щеше, но явно няма начин... Все пак ще изчакам за някоя и друга идея да експериментирам, дано науча нещо, така или иначе явно повече няма да се скапе....

Редактирано от piston79 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Ще скапеш SSD-то с това XP. Има достатъчно информация в Интернет защо не трябва да се ползва SSD с по-стара ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чудно, на мен ми го препоръчаха за системен за да е по-бърза системата.... ....

Времето за зареждане на една програма от диска е много малка част от времето й на работа. Как ако зареждате за 10, а не за 15 секунди програма ще направите компютъра си по-бърз?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще скапеш SSD-то с това XP. Има достатъчно информация в Интернет защо не трябва да се ползва SSD с по-стара ОС.

Какво значи "...ще скапеш SSD-то"...? Физически ли ще се " скапе" или просто няма да работи оптимално под ЕксПи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво значи "...ще скапеш SSD-то"...? Физически ли ще се " скапе" или просто няма да работи оптимално под ЕксПи?

Здравей,

Прочети тези (макар и леко стари материали)

http://pcworld.bg/8560_ssd_ili_hdd_da_izberem_za_laptopa

http://pcworld.bg/14695_ssd_diskovete__do_kolko_sa_resheni_problemite_s_tyah&page=1

За съжаление, само Windows 7 автоматично разпознава и задава правилен режим на работа с SSD, докато XP или Vista с настройки по подразбиране бързо износват SSD диска. Инструкции за настройката на операционната система за работа с твърдотелни дискове лесно могат да бъдат намерени в Интернет и обикновено те се свеждат до изключване на функциите, необходими за осигуряване на бързодействие на обикновените хард дискове, но безполезни и едновременно с това вредни за SSD. Такова например е кеширането в отделна папка на файловете на често използваните програми, индексацията, редовната фонова дефрагментация. Препоръчва се също така да се изключи създаването на Swap файл и Sleep режима.

В заключение можем да кажем, че SSD дисковете вече са се отървали от единия от основните си проблеми - забавянето на работата в процеса на експлоатация. Очевидно ключът за решаването на втория проблем също лежи в програмната оптимизация на операционните системи по отношение на конструктивните особености на тези дискове. И първата крачка вече е направена в Windows 7.

Особено за броя на презаписите, технологията TRIM (за удължаване на живота на дисковете), за вредните навици като дефрагментацията и т.н.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Особено за броя на презаписите, технологията TRIM (за удължаване на живота на дисковете), за вредните навици като дефрагментацията и т.н.

Поздрави!

Благодаря! Ще потърся в интернет инструкции как да настроя ОС да работи с този диск.... Трябваше преди да си го купувам, да прочета темите в калдата!...

Явно, колкото и да не ми се ще, ще трябва да инсталирам Windows 7...

EDIT:

Няколко съвета относно XP v/s SSD, ако някой се интересува:

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?43460-Making-XP-pro-SSD-friendly

:(

Редактирано от piston79 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да ви попитам по един проблем. свързано е windows xp.преди два дни интерфейса беше бълтарски вчера като включих компютъра видях че интерфейса е английски пробвах от контролния панел да го направя на български но не стана моля ви помогнете благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнете системата в по-задна дата. Нищо няма да развалите.

Редактирано от cyborg_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах да въстановя системата но но когато исках да избера точка на въстановяване показва днешната дата и не ми дава да избера друга

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
        да       windows bg interface pack откакто имам комп интерфейс е български

А сега погледнахте ли, дали все още го има инсталиран във добавяне и премахване на програми?

Намира се във контролният панел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да има го

Какво ви пречи да го деинсталирате и да си го инсталирате отново?

Виждам че са ви дали линк за изтегляне, във случай че го нямате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в линка пише че ос трябва да е лицензирана а нашата не е

Малко съм учуден. Преди това сте имали пакета. За да го имате то трябва задължително да минете проверка. И щом сте я минали значи всичко трябва да е наред. Освен ако аз пропускам нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете линк в нета. Има начин, да се инсталира, дори Уиндоуса да е пиратски. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато купихме компютъра българския интерфейс беше инсталиран след това ''специалисти" преинсталираха операционната система след преинсталирането половината програми не работеха и трябваше да ги викаме пак за да ги оправят затова предполагам че ос не е лицензирана до колкото ги познавам те не биха платили за оригинална ос

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля че ако следваш, това за което съм те посъветвал няма да збъркаш. Ако не е лицензиран няма да можеш да си инсталираш БГ езиковият пакет. Така или иначе ти вече го нямаш просто пробвай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване