Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Опитайте тук: Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега? Колегите си разбират от работата и ще ви помогнат. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Здравейте! Имам странен проблем с XP. Като го включа когато почва да зарежда ОС се появяват някави ленти и когато окончателно зареди т.е. се покаже десктопа почти нищо не се вижда от тези ленти - вертикални и хоризонтални. Влязох в Биоса и там се виждат ленти но само вертикални и не е толкова размазано. Включих компа само на LCD телевизор пак същото. Вкарах и отново сложих видеокартата в слота, както и кабелите на захранването към HDD, кабела свързващ дъното с HDD, проверих кабела на захранването да не е измъкнат, но промяна няма. Дайте някакви идеи какъв може да е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам странен проблем с XP. Като го включа когато почва да зарежда ОС се появяват някави ленти и когато окончателно зареди т.е. се покаже десктопа почти нищо не се вижда от тези ленти - вертикални и хоризонтални. Влязох в Биоса и там се виждат ленти но само вертикални и не е толкова размазано. Включих компа само на LCD телевизор пак същото. Вкарах и отново сложих видеокартата в слота, както и кабелите на захранването към HDD, кабела свързващ дъното с HDD, проверих кабела на захранването да не е измъкнат, но промяна няма. Дайте някакви идеи какъв може да е проблема.

Щом виждате лентите и в БИОС проблема ви е изцяло хардуера, пуснете тема в хардуерните раздели
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да допълния capnemo това ви е видео картата която си е заминала. Като шанса за това да се е случило е 90%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с ъпдейтите на Windows XP лицензиран,значи днес полуих три ъпдейта на Net Framework които ги пускам да се инсталират,инсталират се уж и пак се появяват в трея,пак ги инсталирам и така до безкрай,наложи да изключа ъпдейтите,за да спрат да се появяват,някой има ли подобен проблем? По-конкретно за това става дума,но попаднах на нещо интересно Security Update for Microsoft .NET Framework 2.0 SP2 on Windows Server 2003 and Windows XP x86 (KB2633880) Download size: 0 KB , 0 minutes E след като е О kb какво ще се свали и инсталира?? Security Update for .NET Framework 2.0 SP2 and 3.5 SP1 on Windows Server 2003 and Windows XP x86 (KB2518864) Download size: 0 KB , 0 minutes (Downloaded; ready to install) И трите ъпдейти са така,много странно не намирам никакво решение. Ако някой има.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не съм напълно сигурен, че проблема е именно в Windows XP, но е факт, че в момента съм с него. Та, проблема е свързан с клавиатурата и с факта, че символите, които натискам не винаги се визуализират в което и да било приложение. Когато задържа и не пускам клавиш от клавиатурата (произволен) започва изписването му, но с чести "засичания" - спира за части от секундата и пак започва. Всичко това е свързано с проблеми при писане - изяждат се много символи и това прави обикновеното писане изключително изнервящ и тромав процес. Даже и в този момент.

Windows XP Pro x86

• направени всички ъпдейти
  • нямам вируси (spyware, malware, addware)
  • benchmark-а показа добри показатели днес на целия hardware
  • нямам много процеси, които да работят в background

Моля за вашите съвети и препоръки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва , въпреки че сте написал - нямам много процеси, които да работят в background - че е 100% натоварен процесора и ще се получава това забавяне , проверете в диспечера на задачите , дали е натоварен .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, натоварва се процесора, когато започна да натискам произволен клавиш от клавиатурата. Относно чистотата - винаги съм поддържал работното си място като лаборатория. Не е проблема в натрупан прах или някакви хранителни остатъци. Натоварва се процесора най-вероятно, но защо?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден! Искам да ви питам мисля че имам вирус на лаптопа ми и не иска да тръгва. Как да го преинсталирам? Пъхам диска, но нищо не става. Помогнете ми !Тръгва до онова съобщение Start normally Safe mode и т.н. и после сам се рестартира. Помогнете ми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да преинсталирате компютъра си, първо си намерете чисто копие на Windows MSDN запишете го на диск, но диска трябва да бъде записан като image file тоест да бъде буутващ. За целта аз ползвам BurnAware 4.9 Final и опцията burn image но става и с Nero. Запишете диска на бавна скорост. След това рестартирате компютъра и помпите клавиш Del или F2 / зависи от дънната платка какъв модел е/ за да влезете в BIOS от там нстойвате първо буутващо устройство да е DVD/CD запаметявате настройките, поставяте диска в устройството и рестартирате. И инсталацията започва. Успех! Ако ви е за пръв път най-добре повикайте приятел който е преинсталирал да ви покаже и обясни стъпките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо трябва да си сигурен че диска е бутващ . Настрой си биос - като първо устройство да ти е ДВД , има и опция при стартирането да помпиш някой от F мисля че F11 или F12 и от показалия се списък избираш ДВД .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден! Искам да ви питам мисля че имам вирус на лаптопа ми и не иска да тръгва. Как да го преинсталирам? Пъхам диска, но нищо не става. Помогнете ми !Тръгва до онова съобщение Start normally Safe mode и т.н. и после сам се рестартира. Помогнете ми!

Ето как се настройва от BIOS за буутване http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Мисля, че открих проблема с клавишите - оказа се, че имам някакъв изобщо неизвестен вирус, който беше прихванат единствено от програмата RemoveIT Pro v4 - SE и той натоварваше процесора. Днес съм чистил компютъра цял ден, но едно от последствията е, че в момента Windows просто "не помни" никакви настройки, свързани с папки и иконки - всичко се размества веднага само след като се излезе от съответната директория. Същото важи и за десктопа. Надявам се, че имате някакви съвети за този проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте ! Имам проблеми с моя ХР отскоро ! Имах сериозна вирусна атака и уж изчистих всичко ( над 17 троянеца и малварета ) , но оттогава системата нещо се бъгна ! Какво по-точно ? Ами всички настройки на иконите и папките станаха своенравни - на десктопа подрежда иконите в ляво и когато ги преместя помни моята подредба до следващото престартиране или рефреш ! А папките си ги задава като "тилес" ....! Аз искам да са "иконс" , но то си държи на своето ! гледах всички настройки , уж всичко е наред ? Сетих се да върна старо състояние преди вирусите , но всички "чек пойнти" бяха повредени ! Всичко води към преинсталиране на системата , но ще загубя много от системата ! Уиндоуса ми е лицензиран на Леново и имам доста добри системни приложения за хардуерни тестове , отделно имам мои си системки....! Не искам да губя всичко това ! Забравих да кажа , че влизайки в интернет винаги долу в дясно ми се отваря някакъв рекламен прозорец със сменящи се реклами ! Лесно се затваря , но е дразнещо и бави всяко сърфиране ! Определено имам някаква повреда на софтуерно ниво в системата ! Не споменах , че последните няколко дни се случва компа да се престартира своенравно ! Един път на ден и то обикновенно когато гледам филм на плеара ! Ще се радвам , ако някой даде идея какво може да се направи ? Сигурен съм , че има хора с богат опит готови да помогнат ! Аз не съм съвсем бос по темата и дори стария комп си го преинсталирах през месец и си правих всякакви експерименти , ,,,,,но сега не съм сигурен , че това е удачно ??? Благодаря за вниманието ! ;))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Имам проблеми с моя ХР отскоро ! Имах сериозна вирусна атака и уж изчистих всичко ( над 17 троянеца и малварета ) , но оттогава системата нещо се бъгна ! Какво по-точно ? Ами всички настройки на иконите и папките станаха своенравни - на десктопа подрежда иконите в ляво и когато ги преместя помни моята подредба до следващото престартиране или рефреш ! А папките си ги задава като "тилес" ....! Аз искам да са "иконс" , но то си държи на своето ! гледах всички настройки , уж всичко е наред ? Сетих се да върна старо състояние преди вирусите , но всички "чек пойнти" бяха повредени ! Всичко води към преинсталиране на системата , но ще загубя много от системата ! Уиндоуса ми е лицензиран на Леново и имам доста добри системни приложения за хардуерни тестове , отделно имам мои си системки....! Не искам да губя всичко това ! Забравих да кажа , че влизайки в интернет винаги долу в дясно ми се отваря някакъв рекламен прозорец със сменящи се реклами ! Лесно се затваря , но е дразнещо и бави всяко сърфиране ! Определено имам някаква повреда на софтуерно ниво в системата ! Не споменах , че последните няколко дни се случва компа да се престартира своенравно ! Един път на ден и то обикновенно когато гледам филм на плеара ! Ще се радвам , ако някой даде идея какво може да се направи ? Сигурен съм , че има хора с богат опит готови да помогнат ! Аз не съм съвсем бос по темата и дори стария комп си го преинсталирах през месец и си правих всякакви експерименти , ,,,,,но сега не съм сигурен , че това е удачно ??? Благодаря за вниманието ! ;))

Според мен не си изчистил всички вируси.Най-добре се обърни към раздела за ифектирани системи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Мисля, че открих проблема с клавишите - оказа се, че имам някакъв изобщо неизвестен вирус, който беше прихванат единствено от програмата RemoveIT Pro v4 - SE и той натоварваше процесора. Днес съм чистил компютъра цял ден, но едно от последствията е, че в момента Windows просто "не помни" никакви настройки, свързани с папки и иконки - всичко се размества веднага само след като се излезе от съответната директория. Същото важи и за десктопа. Надявам се, че имате някакви съвети за този проблем.

Именно ! Имам същия проблем с подредбата на иконите ! !! Явно ме е посетил същия вирус ! Сега ми казва , че всичко е чисто , но знае ли човек ?

Според мен не си изчистил всички вируси.Най-добре се обърни към раздела за ифектирани системи.

Благодаря ти за бързия отговор ! Не посмях да го кажа , но определено имам чувството , че компа ми е хакнат ! Примерно когато съм гледал някой интересен филм и искам да го изтрия ми казва, че не може , защото файла бил зает о друг юзер или система ! Някои файлове ги трие без проблем ! Е , имам програма ънлокер и с нея трия ! Смущаващото е , че имам интернет банкиране ! Показах им , че банковите ми сметки са празни и дано ме "съжалят" и преведат някой лев , ;) Антивирусната ми е Авира !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове вие сте супер готини и затова съм сигурен че някой ще ми помогне. В момента съм с windows xp и имам един страанен проблем за мен тъй като за първи път ми се случва, и той е следният. След като влезна в "My Documents" процесора започва на играе на 100% и цикли ама непрекъснато(това не се случва когато съм някаде другаде). По принцип има свободно място в него(диск С:). И ако се опитам да вляза в някоя папка веднага ми дава "don't send" и бял екран след това. С триста зора влизам в таск менеджера и го премахвам обаче процесора продължава да държи на 100%. Правих дефрагментация на диска и търсих за грешки в системата нощо не се е променило. Има един факт обаче, след като преинсталирах системата(проблемат с цикленето е сега след като съм преинсталирал системата) самият дял FAT32 се намира в другия диск, а C: диска е NTFS, това има ли някакво значение и защо се е променило така. Тъсил съм за вируси и тем подобни и нямам проблеми с тях. По принцип там записвам всичко от интернет което съм свалил. Как според вас мога поправя проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери за скрити файлове, почисти излишни такива..

Редактирано от NikitoY (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам следния проблем: опитах се с десен бутон на десктопа да отворя "properties", но не става. Отивам в "My Computer => Control Panel => Appearance and Themes" и там вече нищо не ми се отваря - нито "Display", нито "Nvidia"... абе, съвсем нищо. Също така и "System Restore"... и кой знае още какво. Та, какъв е проблемът и как да го оправя? Сега имената на иконките н десктопа ми са маркирани, а като не мога да отворя настройките, не знам как да ги оправя. Мерси! :]]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дни като пусна компютъра вкъщи ми излиза едно прозорче, в което пише, че Windows не може да зареди използвания от мен профил и стартира с временен профил. Искам да попитам по какъв начин може да се отстрани този проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом проблема е от няколко дни, може да пробваш с "Възстановяване на системата "(System Restore) да върнеш ОС преди да излезе проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко години имам комп и колкото повече време минава, толкова по-бавен става. Изтрих всички излишни програми, игри, всякакви филми, музика, снимки. Пак зарежда бавно. На какво се дължи това и как мога да го оправя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване