Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Даваш десен бутон на празно място на десктопа > избираш "свойства" > след това натискаш на "appearance" после натискаш на скролчето "fond size" и избираш нормал "normal".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Даваш десен бутон на празно място на десктопа > избираш "свойства" > след това натискаш на "appearance" после натискаш на скролчето "fond size" и избираш нормал "normal".

Ами то си е на "Normal"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като избереш от "свойства" >> "теми" > някоя друга тема, пак същото ли е?Инсталирал ли си допълнително теми или шрифтове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравйте..Знам решението на моя проблем на ХП. Нямал съм един драйвер, само тези който са публикувани на сайта на HP.Или по точно някакъв драйвер за CPU.CCC

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,не съм сигурен,че проблемът ми трябва да бъде коментиран в тази тема,но не знам къде другаде да пиша...Та проблема е,че не мога да се свържа с интернет.Става дума за лаптоп,работещ с Windows XP.Наскоро го купих.И има инсталиран безжичен адаптер,появяват ми се списъци с Wi-Fi връзки.Когато кликна върху избраната от мен връзка,ми се появява,че се свързвам,но след няколко минути се скрива прозореца и пак не съм свързан с интернет. Не знам какво да правя...Адаптера е включен и според мен не би трябвало да има проблем...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Чистя си харда всеки ден, но мястото непрекъснато - и трагично - намалява. Случайно си свалих Wise Disk Cleaner и той ми докладва, че за 5 години съм натрупал към 90 ГБ файлове .msp и .msi в Installer'a на Windows XP. А това ми е почти цялото С: ! Другият дял също е пълен. Чистачката настоява да изтрия тези "безполезни" файлове, но прочетох тук-там, че без тях няма да мога после нищо да деинсталирам и програмките няма да се ъпдейтват самостоятелно. Какво да правя? Благодаря на всички, които ми отделят време за съвет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,не съм сигурен,че проблемът ми трябва да бъде коментиран в тази тема,но не знам къде другаде да пиша...Та проблема е,че не мога да се свържа с интернет.Става дума за лаптоп,работещ с Windows XP.Наскоро го купих.И има инсталиран безжичен адаптер,появяват ми се списъци с Wi-Fi връзки.Когато кликна върху избраната от мен връзка,ми се появява,че се свързвам,но след няколко минути се скрива прозореца и пак не съм свързан с интернет. Не знам какво да правя...Адаптера е включен и според мен не би трябвало да има проблем...

Източника на сигнал към който се свързваш, твой ли е?Ако хващаш сигнала от обществен рутер много е вероятно да има ограничение на броя на свързаните потребители.

Здравейте! Чистя си харда всеки ден, но мястото непрекъснато - и трагично - намалява. Случайно си свалих Wise Disk Cleaner и той ми докладва, че за 5 години съм натрупал към 90 ГБ файлове .msp и .msi в Installer'a на Windows XP. А това ми е почти цялото С: ! Другият дял също е пълен.

Чистачката настоява да изтрия тези "безполезни" файлове, но прочетох тук-там, че без тях няма да мога после нищо да деинсталирам и програмките няма да се ъпдейтват самостоятелно. Какво да правя? Благодаря на всички, които ми отделят време за съвет.

Не знам защо, но имам лоши спомени от Wise Disk Cleaner. Ползвам CCleaner.

Направи една точка във "Възстановяване на системата"(System Restore), и пускай триенето.Изтегли си "TreeSize Free", за да видиш коя точно папка се пълни постоянно. Също така може да пробваш: Десен бутон на C: > Properties > Disk Cleanup > More Options > натискаш "Clean up" бутона под "System Restore".

Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На рутера някакви филтри(ограничения) слагал ли си?Парола за свързване има ли? Може да изключиш временно защитната стена(и на двете), и пробвай.Примерно, първо изключи защитната стена на Windows-а и пробваш, ако не стане тогава махаш паролата на рутера и пак пробваш, и така, докато не установиш кой от двамата е виновен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неще да зареди windows-a (XP) излиза това съобщение - " Windows nit start because the following file is missing <windows rood>\system32\hal.dll" Някакви идеи как да го оправя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички имам нужда от помощ свързана с Win Xp Profess така значи проблема се състои в това че компа ми блокира всичко тоест Windowsa ми блоква всичко всяка една програма даже не мога да вяза в facebooka до колко то разбрах аз самата оп с-ма имала някакъ период в който трябва да се поднови ли нз точно какво иска но каквото и да цъкна ме праща да купувам някакви кодове иска ми да въведа някакъ си код аз на компа имам един код написан отгоре с някакъ стикер от Мicrosoft но ми липсват последните 3 символа защото някой ги е скъсал така та мисълта ми е какво мога да направя да си възтановя кода или да преинстална компа при положение че ми блокира даже и CD rom

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравйте..Знам решението на моя проблем на ХП. Нямал съм един драйвер, само тези който са публикувани на сайта на HP.Или по точно

някакъв драйвер за CPU.CCC

Или по точно не пак същия проблем.Драйвера за процесора не деиства.Пак гасне когаро си пойска без температърата да е отишла на 110 градуса.. :no-no::(:ohmy:Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички имам нужда от помощ свързана с Win Xp Profess така значи проблема се състои в това че компа ми блокира всичко тоест Windowsa ми блоква всичко всяка една програма даже не мога да вяза в facebooka до колко то разбрах аз самата оп с-ма имала някакъ период в който трябва да се поднови ли нз точно какво иска но каквото и да цъкна ме праща да купувам някакви кодове иска ми да въведа някакъ си код аз на компа имам един код написан отгоре с някакъ стикер от Мicrosoft но ми липсват последните 3 символа защото някой ги е скъсал така та мисълта ми е какво мога да направя да си възтановя кода или да преинстална компа при положение че ми блокира даже и CD rom

Този код го получавате когато си купите продукта!!! Тук няма да получите подобен код
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този код го получавате когато си купите продукта!!! Тук няма да получите подобен код

е има ли някакъ вариант да накарам нерото ми да проработи да мога да си запиша win 7 и после да го инстална
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е има ли някакъ вариант да накарам нерото ми да проработи да мога да си запиша win 7 и после да го инстална

Прочетете много внимателно правилата на форума!!!

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички. Сега ще обясна на кратко моя проблем. Вчера изникна проблем със Windows Xp и единствения начин беше да го преинсталирам. Един приятел ми донесе диск с Xp инсталирах го и всичко беше Ок. Днес тръгвам да свалям FIFA 10 за брат ми и в Юторента ми изписа: Един или повче файла надвишават лимита за размер на файловата система и не могат да бъдат зпазени правилно. Искате ли да продължите въпреки това? Как мога да оправя този проблем? Място на хард диска имам 25 гб, а играта е 7-8 Edit: Оправих го като конверитрах C: от FAT в NTFS

Редактирано от Soul Of The Robot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам едно малко лаптопче (което няма CD, а само USB) , което искам да преинсталирам, но за жалост немога. Ето го и проблема: преди време бях давал лаптопа да се преинсталира. Явно му е бил слаган windows xp един път, но нещо е станало и не е бил довършен, а след това е бил сложен друг windows xp , който е тръгнал. Сега този недовършения Windows ми дава грешка и не мога да преинсталирам лаптопа. Помощ ?/ Благодаря предварителн!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви, помогнете ми. Значи абсолютно всеки ден съм пренуден да си пречиствам харда, понеже паметта му ряско намалява и незнам защо. Използвам CCleaner но не ми върши достатъчно работа. Мисля че е от ъпдейтите на Windows XP, затова днес ги спрях. Ако можете да ми кажете как да си освободя тази заета памет, защото от 19 ГБ съм заел само 7 в :С а другата памет незнам защо и от какво е заета. Моля ви помогнете ми !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на C: > Properties > Disk Cleanup > More Options > натискаш "Clean up" бутона под "System Restore". Може да пуснеш някоя антивирусна (Malwarebytes Anti-Malware) да сканира за вируси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една малка програмка "TreeSize Free" с нейна помощ ще видиш коя папка колко място заема, и къде аджеба се губи това празно място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ми е с WindowsXP SP3 и тая седмица на два пъти ми направи следния номер: при стартиране извежда съобщение, че системния регистър е успешно възстановен от резервно копие (цитирам по памет, точното не съм си записал, нито съм направил скрийншот). След това работи, но като го изключа или рестартирам, не може да зареди Windows- дава, че файла C:\WINDOWS\system32\config\SAM (един от тия, дето са без разширения) е повреден или липсва, и не стартира. Като стартирам с LiveCD, виждам, че файла е налице, явно е повреден. Възстановявам от System Volume Information\_restore{72E0F624-AD68-4C08-9125-E48CADEF4EBD}\RP21\snapshot и Windows-a се оправя, но ме интересува какво може да причинява тоя проблем, защото да го прави през ден е множко...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че не ти отговаря никой , според мен защо не пуснеш една проверка на диска ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че не ти отговаря никой , според мен защо не пуснеш една проверка на диска ?

С нещо от сорта на HD Tune ли? Утре ще му пусна една проверка. Иначе с TuneUp няма проблеми.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване