Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Предполагаме че автора е със оригинален сериен номер ;) и проверката ще мине :D Тук не коментираме пиратски и лекуването му . А прословутата звезда , бях преинсталирал на брат ми компютъра и изключих ъпдейтете и съм сигурен че той не знае да ги включи и пак от някъде беше се залепила :mad: че после от разстояние я лекувам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

ba4o_kiro64, jonov - процедирам по следния начин - записвам с nero start smart - data burning или с ahampoo burmimg studio - burn disc form a disk image - пише, че записва iso файлове. Записвам windows xp sp 3, който не буутва. Предния път записах windows home с nero(не помня кога версия и дали отново data disc), но се получи всичко както трябва.

Виж дали е този начина на запис който правиш:

http://prikachi.com/images/942/5003942v.jpg

Ако е същото, във следващата страница избираш ли най ниската скорост на запис.

Намери си някой диск за който си сигурен че е годен и пробвай със него, дали ще тръгне инсталацията. Да не би да ти е повредена записвачката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй ,като не съм се занимавал с ос xp искам да попитам . Едно приятелче са му дали един компютър с ос XP Home Edition SP3 на гръцки език . Опитахме да инсталираме пакет с български ,но ни изписва ,че пакета може да се инсталира на ос ,която е на аглийски . Въпроса ми е ,може ли да се направи на български или поне на английски ,и ако може какво трябва да се направи .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май няма да стане номера , ако гръцкия език е инсталиран с пакет / което ме съмнява / , то след деинсталирането му ще стане на английси и тогава може да пробвате с БГ . Вижте в деинсталиране на програми .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма в деинсталиране на програми никакъв пакет ,или аз не разбирам и не мога да видя,тоест има едно нещо ,което не зная какво е . Microsoft Compression Client Pack 1.0 for Windows XP и Microsoft User- Mode Driver Framework Feature Pack 1.0 Няма да стане защото е Home Edition ли .Забавих да кажа ,че уиндоуса е напълно редовен ,ако това има значение .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минах проверката на майкрософт ,даде ми да си изтегля пакета за промяна на езика ,и хоп пак не дава да се инсталира . Изписва ми същото ,че може да се инсталира само на уиндолс с английски език . Влезнах в регионалните настройки и от там,давам всичко да е на английски ,да ама не иска ми диск с уиндоус, за да може да направи промените ,а ние нямаме такъв .Има ли някакъв начин ,да го излъжем .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излъжи го със друг диск - от банана :) да не би да мине номера . Не съм си играл с такива - направо им казвам - ще правя нова инсталация и не се занимавам с гръцки и италиански бози :no-no: . А може оригиналния да го има някъде на харда ? търси го . ПП. а, забравих да ти кажа че БГ пакета пак ще ти иска диск и задължително изключи интернета , защото ще те прати на проверка и няма да стане номера ;) но пък твоя каза че е минал проверката - абе за всеки случай да си знаеш .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах да го излъжа ,ама не мина номера :no-no: хитри са ,като Андрешко .Е и аз така направих, нова инсталация и вече всичко е ток и жица . ;) Благодаря ,че се опита да помогнеш .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам ,ако имам ограничен акаунт на Windows XP, мога ли и как да огранича всички сваляния, мисълта ми е този, който ползва акаунта, да не може да свали нито един файл и така да не може да свали вирус? Как да стане, ако се ползва Google Chrome примерно? Също ме интересува,ако имам някои еднакви програми,които ползвам на администраторския акаунт, та тези същите програми,ако го имам и под ограничения,ако там ( в ограничения) ги деинсталирам, това означава ли , че и в администраторския,когато го стартирам няма да ги има?Дали ще бъдат деинсталирани и за двата акаунта? Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте! Днес тръгнах да преинсталирам WIndows Xp SP3 записах диска всичко беше под контрол.Тръгнах да го инсталирам форматирах C избрах дяловете.Стигна до там където копира файловете и се рестартира компа обаче после всичко започва наново.Защо така ? :( Попринцип трябва да зареди конфигурацията на Wina :X

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес тръгнах да преинсталирам WIndows Xp SP3 записах диска всичко беше под контрол.Тръгнах да го инсталирам форматирах C избрах дяловете.Стигна до там където копира файловете и се рестартира компа обаче после всичко започва наново.Защо така ? :(

Попринцип трябва да зареди конфигурацията на Wina :X

Защото си натислнал копче когато пише "Press any key to boot from cd". След като форматира харда и се рестартира компютъра не трябва да натискаш нищо. Натиска се само първия път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добре са го казали : Каквото сам човек си направи никой не може да му го направи ! Здраво се прецаках сам преди малко ! Компа ми е Леново системата е Windows XP - съвсем пресно преинсталирана в края на юни тази година ! Писах в тази тема по този повод ! Какво стана сега и защо се жалвам ? Имам една програмка "Rescue and Recovery" , която прави бекъп на системата ! В случай на проблем може да се прави Рестор ! Много удобно ! Но днес точно това ми създаде ядове ! Последния архив ми беше от 01.07. и исках да проверя дали е така , за да направя по-ново копие ! Преди програмата имаше опция да се видят от кои дати са архивите . Събираше до 6 архива преди да почне да припокрива най-стария ! Можеше да се ресторват дори само единични файлове ! Обаче сега са променили и опростили програмата , което не го знаех и е голямо неудобство и изненада ! Дадох ресторе и очаквах да ме пита от коя дата или кой файл и щях да го прекъсна - интересувах се само коя е датата на последното копие ( преди така го виждах ) ! Обаче то ме пита пълен рестор или бърз рестор ? Казах му бърз рестор - мислех , че там ще има опция за единични файлове и дата ! Обаче то директно почна да ресторва системата ....шокиращо без да пита дали съм съгласен или нещо друго ! Ударих шалтера веднага ,но знаех че е късно ,,,,с стартирането си продължи да ресторва ! Върна ми системата от преди 38 дена ! Иначе не ми е пипало потребителските файлове - филми , музика си ги има ! Системата и липсват няколко ъпдейта ...., но иначе си е читава ! Абе това се ядва ! Проблема е в антивирусните ! В началото на юли си играх и инсталирах антивирусна и допълнителна стена ( комодо ) . Бая си играх , защото за да имам лиценз за антивирусната за година напред ! ;))) Сега нещата са странни - не се оплаква , че нямам защита , но на практика няма ! Антивирусните ги има като папки и икони , но не са инсталирани и ако се опитам да ги стартирам се оплаква , че това го има , онова го няма ! Трябва да ги изчистя и да ги инсталирам наново ! В тая жега хия не ми се занимава .....а и не помня как беше преди месец ....рових се в някакви торенти ...беше здрава играчка ! няма ли начин да избегна тези неща ? Ако ме посъветвате с чек пойнтите ....да ви кажа , че не става ...не ще да ги рестори ........Мъчи се , но явно тази неяснота около антивирусните го обърква ..хем ги има , хем ги няма ! Сега интернета ми по-бърз , защото на практика нямам антивирусна и стена .....обаче то си мисли че имам и не ми пищи ! Дали да не си карам така ? ;))) Моля за съвет или за предложение за антивирусна със сдъвкана инсталация !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, ползвах тази тема: http://www.kaldata.com/forums/topic/22755-guide-%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-windows-xp/аправих нещата до 4-5 фигура, но сега имам проблем понякога монитора изгасва след което забива компютъра (например пуснал съм на winamp някаква песен и почва да се повтаря едно и също по това се разбира, че забива) и се рестартира сам, от какво може да е?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са напълно безобидни функции които сте спрели и нямат нищо общо с проблема . Това го правя задължително при всеки компютър . Пуснете си нова тема за проблема като опишете компютъра и температури .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ползвах тази тема: http://www.kaldata.c...-на-windows-xp/аправих нещата до 4-5 фигура, но сега имам проблем понякога монитора изгасва след което забива компютъра (например пуснал съм на winamp някаква песен и почва да се повтаря едно и също по това се разбира, че забива) и се рестартира сам, от какво може да е?

За монитора: Или му трябват драйвъри или нещо монитора не е у ред.

За компютъра: Щом ресва сам значи проблема е в охлаждането, отвори го и му почисти вентилатора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...понякога монитора изгасва след което забива компютъра (например пуснал съм на winamp някаква песен и почва да се повтаря едно и също по това се разбира, че забива) и се рестартира сам, от какво може да е?

Т'ва стара машина ли е?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не проблема не е в компютъра аз забравих да спомена, че това се случва само когато влезна в някоя игра иначе никакъв проблем няма. Вентилатора го изчистих, но пак така става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно всички са на почивка и никой не ми обърна внимание . :) На принципа "На Вълкът му е дебел вратът , защото си върши работата сам!" се справих сам с проблема ! Играчка беше , но понаучих нови неща ! :D

Добре са го казали : Каквото сам човек си направи никой не може да му го направи ! Здраво се прецаках сам преди малко ! Компа ми е Леново

системата е Windows XP - съвсем пресно преинсталирана в края на юни тази година ! Писах в тази тема по този повод ! Какво стана сега и защо се жалвам ? Имам една програмка "Rescue and Recovery" , която прави бекъп на системата ! В случай на проблем може да се прави Рестор ! Много удобно ! Но днес точно това ми създаде ядове ! Последния архив ми беше от 01.07. и исках да проверя дали е така , за да направя по-ново копие ! Преди програмата имаше опция да се видят от кои дати са архивите . Събираше до 6 архива преди да почне да припокрива най-стария ! Можеше да се ресторват дори само единични файлове ! Обаче сега са променили и опростили програмата , което не го знаех и е голямо неудобство и изненада ! Дадох ресторе и очаквах да ме пита от коя дата или кой файл и щях да го прекъсна - интересувах се само коя е датата на последното копие ( преди така го виждах ) ! Обаче то ме пита пълен рестор или бърз рестор ? Казах му бърз рестор - мислех , че там ще има опция за единични файлове и дата ! Обаче то директно почна да ресторва системата ....шокиращо без да пита дали съм съгласен или нещо друго ! Ударих шалтера веднага ,но знаех че е късно ,,,,с стартирането си продължи да ресторва ! Върна ми системата от преди 38 дена ! Иначе не ми е пипало потребителските файлове - филми , музика си ги има ! Системата и липсват няколко ъпдейта ...., но иначе си е читава ! Абе това се ядва ! Проблема е в антивирусните ! В началото на юли си играх и инсталирах антивирусна и допълнителна стена ( комодо ) . Бая си играх , защото за да имам лиценз за антивирусната за година напред ! ;))) Сега нещата са странни - не се оплаква , че нямам защита , но на практика няма ! Антивирусните ги има като папки и икони , но не са инсталирани и ако се опитам да ги стартирам се оплаква , че това го има , онова го няма ! Трябва да ги изчистя и да ги инсталирам наново ! В тая жега хия не ми се занимава .....а и не помня как беше преди месец ....рових се в някакви торенти ...беше здрава играчка ! няма ли начин да избегна тези неща ? Ако ме посъветвате с чек пойнтите ....да ви кажа , че не става ...не ще да ги рестори ........Мъчи се , но явно тази неяснота около антивирусните го обърква ..хем ги има , хем ги няма ! Сега интернета ми по-бърз , защото на практика нямам антивирусна и стена .....обаче то си мисли че имам и не ми пищи ! Дали да не си карам така ? ;))) Моля за съвет или за предложение за антивирусна със сдъвкана инсталация !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах компютъра дори, но пак така се получава ....

Преинсталацията не поправя грешките по харда!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start => run => cmd => chkdsk c: /x /f /r => рестарт

После

chkdsk d: /x /f /r

chkdsk e: /x /f /r

и т.н. зависи колко дяла имаш. За тях не е необходим рестарт.

Или просто с HD Tune => Error Scan

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване