Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с Windows XP (обединена)

Препоръчан отговор

Едно почистване на излишните файлове(с CCleaner примерно), и дефрагментиране на харда, би могло малко да подобри работата. Също така провери какви програми се стартират заедно с ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Няма нужда да ми обясняваш на мен тези неща,тъй като съм експериментирал стотици пъти и с различни машини ефектите от изтриването на тези папки,и абсолютно никога изтриването не е довело до забавяне н

Да,трий няма проблем! Предполагам мястото е заето от System Restore,но за да си напълно сигурен,изтегли си тази програмка и с нея ще видиш къде се губи всичко.

А погледна ли във Диспечера на устройствата дали нямаш жълт въпросителен? Подозирам че ти липсва драивера.

Публикувани изображения

Здравейте, от няколко години имам комп и колкото повече време минава, толкова по-бавен става. Изтрих всички излишни програми, игри, всякакви филми, музика, снимки. Пак зарежда бавно. На какво се дължи това и как мога да го оправя?

Щом е на няколко години , изобщо няма да му навреди една преинсталация .
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно почистване на излишните файлове(с CCleaner примерно), и дефрагментиране на харда, би могло малко да подобри работата. Също така провери какви програми се стартират заедно с ОС.

Как да дефрагментирам харда?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натискаш на "моя компютър" >> избираш дял от харда, и даваш десен бутон и избираш "свойства" >> "инструменти" >> "дефрагментиране". Ако искаш това да стане с програма, има и 1000 програми за тази цел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко години имам комп и колкото повече време минава, толкова по-бавен става. Изтрих всички излишни програми, игри, всякакви филми, музика, снимки. Пак зарежда бавно. На какво се дължи това и как мога да го оправя?

Нормално е по старите машини да стават по-бавни и по-бавни тъй като, самият хардуер се замърсява и второ самите програми стават все по интелигентни и използват много повече информация от процесора и рам паметта, така че не се учудвай а вземи си ъпгрейдни или рам паметта или замени стария компютър с по-силен. Направи сам асоциацията с хората, като млади са пълни с енергия и разум, като минат определена възраст мисълта се забавя и мусколите отслабват.

Провери за скрити файлове, почисти излишни такива..

Хубав съвет, как да премахна скритите файлове с който не работя и как да разбера кой се използват и кои не. По принцип използвам CCleaner но той си върши работата единствено за определените програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Имам проблеми с моя ХР отскоро ! Имах сериозна вирусна атака и уж изчистих всичко ( над 17 троянеца и малварета ) , но оттогава системата нещо се бъгна ! Какво по-точно ? Ами всички настройки на иконите и папките станаха своенравни - на десктопа подрежда иконите в ляво и когато ги преместя помни моята подредба до следващото престартиране или рефреш ! А папките си ги задава като "тилес" ....! Аз искам да са "иконс" , но то си държи на своето ! гледах всички настройки , уж всичко е наред ? Сетих се да върна старо състояние преди вирусите , но всички "чек пойнти" бяха повредени ! Всичко води към преинсталиране на системата , но ще загубя много от системата ! Уиндоуса ми е лицензиран на Леново и имам доста добри системни приложения за хардуерни тестове , отделно имам мои си системки....! Не искам да губя всичко това ! Забравих да кажа , че влизайки в интернет винаги долу в дясно ми се отваря някакъв рекламен прозорец със сменящи се реклами ! Лесно се затваря , но е дразнещо и бави всяко сърфиране ! Определено имам някаква повреда на софтуерно ниво в системата ! Не споменах , че последните няколко дни се случва компа да се престартира своенравно ! Един път на ден и то обикновенно когато гледам филм на плеара ! Ще се радвам , ако някой даде идея какво може да се направи ? Сигурен съм , че има хора с богат опит готови да помогнат ! Аз не съм съвсем бос по темата и дори стария комп си го преинсталирах през месец и си правих всякакви експерименти , ,,,,,но сега не съм сигурен , че това е удачно ??? Благодаря за вниманието ! ;))

Здравейте ! Справих се със ситуацията ! Прави бяхте - системата беше бъгната от вируси ! Действах кардинално и преинсталирах ХР - то ! Пълен формат на харда ! Сега вече компа е на "Пушка" ! Но искам да споделя какви грешки допуснах , които ми усложниха работата ! Не си запазих нито един драйвер преди преинсталирането , а ги нямах и на диск ....нищо че всичко е легално и купено от голям магазин ! И стартирайки Уиндоус ХР версия от 2005 година как мислите , че тръгна ??? Минах през всички кръгове на ада и воювах за всеки чип и всяка платка без никаква помощ и софтуер ....с две отверки ...и много цигари ! за тия 5 дни научих доста неща и ще се радвам да бъде полезен и на вас при нужда ! Сега ще си направя пълен бакъп на системата на резервен хард за всеки случай ! И да питам за антивирусната защита ! преди бях с Авира , но тя ме подведе и сега си сложих една Пандичка на Облак - четох добри отзиви за нея ! Не влизам в случайни сайтове и затова още се чудя откъде ми се натресоха тези проклети бацили ? Е така поне си оправих всички бъгове и машинката ми направо тича ! Дайте идея за антивирусна защита ? Лек ден !
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Справих се със ситуацията ! Прави бяхте - системата беше бъгната от вируси ! Действах кардинално и преинсталирах ХР - то ! Пълен формат на харда ! Сега вече компа е на "Пушка" ! Но искам да споделя какви грешки допуснах , които ми усложниха работата ! Не си запазих нито един драйвер преди преинсталирането , а ги нямах и на диск ....нищо че всичко е легално и купено от голям магазин ! И стартирайки Уиндоус ХР версия от 2005 година как мислите , че тръгна ??? Минах през всички кръгове на ада и воювах за всеки чип и всяка платка без никаква помощ и софтуер ....с две отверки ...и много цигари ! за тия 5 дни научих доста неща и ще се радвам да бъде полезен и на вас при нужда ! Сега ще си направя пълен бакъп на системата на резервен хард за всеки случай ! И да питам за антивирусната защита ! преди бях с Авира , но тя ме подведе и сега си сложих една Пандичка на Облак - четох добри отзиви за нея ! Не влизам в случайни сайтове и затова още се чудя откъде ми се натресоха тези проклети бацили ? Е така поне си оправих всички бъгове и машинката ми направо тича ! Дайте идея за антивирусна защита ? Лек ден !

Nod32 - ще ти иска обаче непрекънсати ъпдейти на самата система и ако не я закупиш също от сайта им ще ти иска непрекъснато нови пароли за да я ъпдейтваш. Иначе като програма върви и без тези ъпдейти и не пуска никакви гадинки и разни червей, супер лека за антивирусна програма.

McAfee - също така доста интелигентна като за антивирусна програма и пак ако не я закупиш може да ти иска ключове. Пак е лека като Nod32 но малко използва повече рам, също като прави сканиране може да ти натовари процесора.

Kaspersky - но тя е доста тежичка, преди време бях с нея има доста добри неща в нея, но както казах процесора ще ти е доста натоварен, ако си със някой стар компютър.

А ако искаш да видиш още такива програми влез тук и разгледай, аз съм пробвал само тези три и знам как работят.

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=cat&id=41

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nod32 - ще ти иска обаче непрекънсати ъпдейти на самата система

От тук се спират досадните съобщения за ъпдейтите на систематаpost-1048-0-74578100-1340375966_thumb.jp
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nod32 - ще ти иска обаче непрекънсати ъпдейти на самата система и ако не я закупиш също от сайта им ще ти иска непрекъснато нови пароли за да я ъпдейтваш. Иначе като програма върви и без тези ъпдейти и не пуска никакви гадинки и разни червей, супер лека за антивирусна програма.

McAfee - също така доста интелигентна като за антивирусна програма и пак ако не я закупиш може да ти иска ключове. Пак е лека като Nod32 но малко използва повече рам, също като прави сканиране може да ти натовари процесора.

Kaspersky - но тя е доста тежичка, преди време бях с нея има доста добри неща в нея, но както казах процесора ще ти е доста натоварен, ако си със някой стар компютър.

А ако искаш да видиш още такива програми влез тук и разгледай, аз съм пробвал само тези три и знам как работят.

http://www.kaldata.c...ction=cat&id=41

Благодаря ти за споделеното мнение ! Бил съм с Нод32 , когато беше безплатна и бях доволен , пробвал съм и Касперски , но си прав , че е тежка и освен това непрекъснато ми блокираше системата с "фалшива паника" , че имам вируси ! За McAfee нищо не знам ! Тия дни доста се порових в разни теми и класации за антивирусни защити и попаднах на Vipre ! Сега съм с нея пробно ! Лека е и ми се вижда стабилна - блокира всякакви опити за рекламни прозорци , прави си подробно сканиране всеки ден в определен от мене час , редовно си тегли ъпдейти ! ;)

А да и още нещо - имате ли идея кой е оригиналния шрифт за иконите и менюта на Windows Xp ( sp3) ? защото тази сутрин ми се струва , че всички шрифтове са сменени ...дори в интернет фаворитс ! аз нищо не съм пипал ! Новите шрифтове са много хубави и ми харесват така ! Затова питам как е при вас ? или е нов вирус с изтънчен вкус ;) , или си е ъпдейт на Майкрософт , или .....просто съм прогледнал за хубавото ;) , а може да съм слънчасал ! ;)

Редактирано от ilv323 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за споделеното мнение ! Бил съм с Нод32 , когато беше безплатна и бях доволен , пробвал съм и Касперски , но си прав , че е тежка и освен това непрекъснато ми блокираше системата с "фалшива паника" , че имам вируси ! За McAfee нищо не знам ! Тия дни доста се порових в разни теми и класации за антивирусни защити и попаднах на Vipre ! Сега съм с нея пробно ! Лека е и ми се вижда стабилна - блокира всякакви опити за рекламни прозорци , прави си подробно сканиране всеки ден в определен от мене час , редовно си тегли ъпдейти ! ;)

А да и още нещо - имате ли идея кой е оригиналния шрифт за иконите и менюта на Windows Xp ( sp3) ? защото тази сутрин ми се струва , че всички шрифтове са сменени ...дори в интернет фаворитс ! аз нищо не съм пипал ! Новите шрифтове са много хубави и ми харесват така ! Затова питам как е при вас ? или е нов вирус с изтънчен вкус ;) , или си е ъпдейт на Майкрософт , или .....просто съм прогледнал за хубавото ;) , а може да съм слънчасал ! ;)

По принцип при XP шрифта е Tahoma почти на всичко, като изключим 2 - 3 неща. Това сигурно е някакъв ъпдейт на системата, по добре си спри ъпдейтите защото след време ще разбереш че не всичко ново ти прави компа супер. Всъщност ъпдейтите точно ти правят компютъра по бавен. Дори при пускането му понякога може да ти се бави с 30 сек повече тествал съм на два различни компютъра.От мен да знаеш.Още нещо ако имаш проблем с рамта отвори start - RUN и напиши msconfig, там влез в startup категорията и ще видиш куп програми с който компютъра ти се пуска. По добре изключи ненужните но внимавай не изключвай всички защото системата изисква някой от тези програми да бъдат пуснати. Говоря ти за програми инсталирани от самия теб който те дразнят, като ти се включва системата тези премахни. Ако имаш още въпроси пиши нядявам се да съм от ползва :wink12:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип при XP шрифта е Tahoma почти на всичко, като изключим 2 - 3 неща. Това сигурно е някакъв ъпдейт на системата, по добре си спри ъпдейтите защото след време ще разбереш че не всичко ново ти прави компа супер. Всъщност ъпдейтите точно ти правят компютъра по бавен. Дори при пускането му понякога може да ти се бави с 30 сек повече тествал съм на два различни компютъра.От мен да знаеш.Още нещо ако имаш проблем с рамта отвори start - RUN и напиши msconfig, там влез в startup категорията и ще видиш куп програми с който компютъра ти се пуска. По добре изключи ненужните но внимавай не изключвай всички защото системата изисква някой от тези програми да бъдат пуснати. Говоря ти за програми инсталирани от самия теб който те дразнят, като ти се включва системата тези премахни. Ако имаш още въпроси пиши нядявам се да съм от ползва :wink12:

Здрасти и благодаря за споделеното мнение ! Да шрифта е тахома ! Харесва ми и няма да го сменям ! Учудих се , че същия шрифт ми се появи и при Биткомета , Еверест и Онлайн Радиото ( и те са кирилизирани , но при тях няма опция за смяна на шрифта ) ! Мисля , че това се получи , защото си качих фонетична кирилица от така наречения "Сайт на инженера" ! ;) Не знам дали влиза в този форум , но използвам случая да му благодаря за отличната програмка ( преди ползвах флекса и хич не бях доволен ! ) ! Та сигурно това уеднакви кирилишките шрифтове , което дори е добре и по-прегледно ! Като споменах за Еверест ...., сега в жегите като гледам тестовете ми дава , че температурата на процесорите ( те са два ) е около 41 - 42 градуса , а дънната платка - 51 ! Това опасно високо ли е ? Гледах стартовите програми с командата , която ми даде и наистина са множко , но повечето са маркирани като Майкрософтски и не смея да ги бутам ...! Има и непознати , които са в стоп режим ! Сигурно може да зарежда и по-бързо , но засега се ядва ! Лека вечер ! ;)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти и благодаря за споделеното мнение ! Да шрифта е тахома ! Харесва ми и няма да го сменям ! Учудих се , че същия шрифт ми се появи и при Биткомета , Еверест и Онлайн Радиото ( и те са кирилизирани , но при тях няма опция за смяна на шрифта ) ! Мисля , че това се получи , защото си качих фонетична кирилица от така наречения "Сайт на инженера" ! ;) Не знам дали влиза в този форум , но използвам случая да му благодаря за отличната програмка ( преди ползвах флекса и хич не бях доволен ! ) ! Та сигурно това уеднакви кирилишките шрифтове , което дори е добре и по-прегледно ! Като споменах за Еверест ...., сега в жегите като гледам тестовете ми дава , че температурата на процесорите ( те са два ) е около 41 - 42 градуса , а дънната платка - 51 ! Това опасно високо ли е ? Гледах стартовите програми с командата , която ми даде и наистина са множко , но повечето са маркирани като Майкрософтски и не смея да ги бутам ...! Има и непознати , които са в стоп режим ! Сигурно може да зарежда и по-бързо , но засега се ядва ! Лека вечер ! ;)

Първо всеки процесор е различен и му е нужна различна охладителна система, на по мощните им трябва охладителни водни системи а на другите обикновенни. По принцип през лятото температурата се покачва зависи в средата която се намира самия компютър, също така зависи дали е добре почистен от прах и дали се натоварва постоянно. Ако играеш игри разбирасе темпеатурата му се качва минимално 10 градуса и може да води до саморестартиране на системата, ако градусите стигнат определената инфарктна зона а тя се пада между 60 - 70, поне за моя. По принцип тази температура за процесора ти е горе доло нормална, моя процесор поддържа средна температура 37-40 градуса. Ако си държиш компютъра чист и го почистваш редовно от прах не би трябвало да имаш никакви проблеми. Ако искаш да разбереш повече дали е опасна температурата на процесора и ядрото му напиши пълното му име в интернет и би трябвало да получиш цялостна информация.Да не отричам че има и такива процесори който издържат дори на 100 градуса но твоя едва ли е от тези.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички!Имам два проблема с чисто нов Windows,Който иначе си върви перфектно и съм много доволен, при все че е на доста стара машинка.Първият е следният- explorer.exe ми крашваше всеки път,когато ползвах thumbnails.Направих си всички папки да не са на thumbnails и проблемът като че ли се реши, но ето че сега explorer-a отново крашна.Event viewer-a показва следната информация

aulting application explorer.exe, version 6.0.2900.5634, faulting module unknown, version 0.0.0.0, fault address 0x0311c00f.

Не знам от какво е причинено всичко това, но четох в нета и не намерих отговори.сканирах за вируси с Нод и Malwarebytes Anti-Malware, като второто откри някакъв регистър който force-ва explorer-a да показва контрол панела в класик вю.И до тук съм-определено нямам никаква идея какъв е проблема и как да го реша- в краен случай ще преинсталирам, но ако продължи след това....

Вторият проблем е много лошо държание на флаш плеъра-насича без да правя нищо друго,една игра във Фейсбук не може да се изиграе като хората, а това преди не беше никакъв проблем.

Благодаря предварително на всички отзовали се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!Имам два проблема с чисто нов Windows,Който иначе си върви перфектно и съм много доволен, при все че е на доста стара машинка.Първият е следният- explorer.exe ми крашваше всеки път,когато ползвах thumbnails.Направих си всички папки да не са на thumbnails и проблемът като че ли се реши, но ето че сега explorer-a отново крашна.Event viewer-a показва следната информация

Не знам от какво е причинено всичко това, но четох в нета и не намерих отговори.сканирах за вируси с Нод и Malwarebytes Anti-Malware, като второто откри някакъв регистър който force-ва explorer-a да показва контрол панела в класик вю.И до тук съм-определено нямам никаква идея какъв е проблема и как да го реша- в краен случай ще преинсталирам, но ако продължи след това....

Вторият проблем е много лошо държание на флаш плеъра-насича без да правя нищо друго,една игра във Фейсбук не може да се изиграе като хората, а това преди не беше никакъв проблем.

Благодаря предварително на всички отзовали се!

Преди да преинсталирам моя комп. имах същите проблеми след вирусна атака и здраво бъгване ! Минах през два вида формат на диска дори ! Голяма играчка , но помогна ! Не приемай мнението ми за чиста монета , а само като предположение ! Успех !

Първо всеки процесор е различен и му е нужна различна охладителна система, на по мощните им трябва охладителни водни системи а на другите обикновенни. По принцип през лятото температурата се покачва зависи в средата която се намира самия компютър, също така зависи дали е добре почистен от прах и дали се натоварва постоянно. Ако играеш игри разбирасе темпеатурата му се качва минимално 10 градуса и може да води до саморестартиране на системата, ако градусите стигнат определената инфарктна зона а тя се пада между 60 - 70, поне за моя. По принцип тази температура за процесора ти е горе доло нормална, моя процесор поддържа средна температура 37-40 градуса. Ако си държиш компютъра чист и го почистваш редовно от прах не би трябвало да имаш никакви проблеми. Ако искаш да разбереш повече дали е опасна температурата на процесора и ядрото му напиши пълното му име в интернет и би трябвало да получиш цялостна информация.Да не отричам че има и такива процесори който издържат дори на 100 градуса но твоя едва ли е от тези.

Здрасти ! Бях си дал почивка ( лято е ;) ) и затова не ти отговорих веднага ! Компютъра ми мина през основно почистване и не остана прашинка ! Проучих процесорите ( DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz (11 x 200) ), както ми каза - дават им таван 72-73 градуса по Целзий, а те не вдигат повече от 41 - 42 в жегите ! Така че няма причина за притеснение ! Благодаря !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам въпрос относно преинсталацията на уиндоус хp. Какъв е процесът на записването на iso файла на диск? Записах вече два - с nero и ashampoo, но не иска да буутва. При предишната преинсталация преди около месец нямах такъв проблем - всичко мина гладко. Едиствената разлика е различната версия на nero и вероятно типа диск - дали е бил дата или някакъв друг не си спомням.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса.Имам Уиндолс Хп СП3 от торент сайт е . Та чудя се да пусна ли автоматичните ъпдейти и ще ми навреди ли нещо на компа ?

Питам защото ми предложиха да си пусна ъпдейтите на уина "УЖ" за по-добра производителност на Уина и на някои игри.

1) Make sure you have all available windows updates installed from this website:

-

http://update.microsoft.com
Редактирано от 987 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам въпрос относно преинсталацията на уиндоус хp. Какъв е процесът на записването на iso файла на диск? Записах вече два - с nero и ashampoo, но не иска да буутва. При предишната преинсталация преди около месец нямах такъв проблем - всичко мина гладко. Едиствената разлика е различната версия на nero и вероятно типа диск - дали е бил дата или някакъв друг не си спомням.

Ако се опиташ да обясниш стъпка по стъпка, как записваш диска / и със двете споменати програми / може и да ти дадем съвет. Но така сега какво очакваш? Възможно е да бъркаш някъде но ние няма от къде да знаем, за да ти помогнем.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса.Имам Уиндолс Хп СП3 от торент сайт е . Та чудя се да пусна ли автоматичните ъпдейти и ще ми навреди ли нещо на компа ?

Питам защото ми предложиха да си пусна ъпдейтите на уина "УЖ" за по-добра производителност на Уина и на някои игри.

Препоръчително е. А и от гледна точка на сигурността също е много разумно
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е процесът на записването на iso файла на диск? Записах вече два - с nero и ashampoo, но не иска да буутва.

А Вие по този начин ли го записахте ?post-1048-0-82337900-1341911468_thumb.jp
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Та чудя се да пусна ли автоматичните ъпдейти и ще ми навреди ли нещо на компа ?...

Имаше два ъпдейта, които не трябва да сваляш. Едното беше Genuine advantage notification, а другото беше нещо свързано с интернет експлорър.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше два ъпдейта, които не трябва да сваляш. Едното беше Genuine advantage notification, а другото беше нещо свързано с интернет експлорър.

1. Windows Genuine Advantage Notifications (KB905474)

2. Microsoft Browser Choice (KB976002)

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ba4o_kiro64, jonov - процедирам по следния начин - записвам с nero start smart - data burning или с ahampoo burmimg studio - burn disc form a disk image - пише, че записва iso файлове. Записвам windows xp sp 3, който не буутва. Предния път записах windows home с nero(не помня кога версия и дали отново data disc), но се получи всичко както трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Nero се записва по този начин . То и с Ашампото не е по различно де:)

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безобидни са и двата ;):)

Да, особено WGA-то е страшно безобидно, като ти премахне wallpaper-a и ако не го оправиш да ти намали яркостта до минимум и да не можеш да използваш машината.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване