Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DOS

Преживях ужас в банята и от загуба на кръв щях да си остана там

Препоръчан отговор

До сега не бях писал в този под-форум за споделяне на нещо което ми тежи и съм преживял, но ето че дойде такъв момент и аз да споделя ужаса който ми се стовари днес. Днес ми се случи отвратителна случка в банята: тъкмо се изкъпах, спрях душа, и се готвя да изляза от банята. Но когато дръпнах дръжката на врата да отворя..........вратата не се отвори, а дръжката на бравата свободно се въртеше....... В първия момент без да изпадам в паника, запазих спокойствие и просто направих няколко различни опита, като я въртях в различни посоки и лекичко побутвах вратата, надявайки се да поддаде и да се отвори. Но не ставаше нищо. Разбрах че бравата се е развалила и пружината е изтървала, и езика не помръдва както и да въртя дръжката на бравата. Минаха 3 часа в стоене в банята в безпомощни опити да отворя вратата. В къщи понеже живея сам, родителите ми са разведени, майка ми живее в приятела си в друг апартамент, баща ми от 1990 г. живее в Норвегия, нямам брат / сестра, и в един момент осъзнах че няма кой да ми помогне. Даже GSM ми беше останал отвън и нямаше как да се обадя на някой, но даже и да го бях взел в банята и да се обадя на който и да е - просто няма как да влезе в апартамента, защото външната врата е заключена и ключа е там, и не съм на първия етаж, а на четвъртия...... с една дума трябва да режат и металната врата на апартамента за да ме отворят и от банята! Майка ми дори сега е Германия с приятела си за няколко месеца, и няма и възможност случайно да мине през къщи. Колкото повече време минаваше, все повече осъзнавах че наистина няма от къде да разчитам на помощ. Просто ще си стоя затворен в банята и толкоз! Отворих шкафа където са шампоаните, сапуните и душ-геловете и там намерих една пинсета за обезкосмяване. Примерих я с поглед както и болтовете на бравата, понеже самите болтове с които са хванати металните части които приддържат ръкохватките, са от вътрешната страна на врата - в банята. Малко се поуспокоих като се надявах да развия болтовете, да извадя металните части които приддържат ръкохватките, и да имам достъп до езика, и да го избутам навътре, и да си отворя вратата. Развих с пинсетата само горния болт, но долния беше ръждясъл и клеясъл от влагата и слят с метала, и не помръдваше. Натисках силно болта, въртях пинсетата, но няма мърдане. Накрая от силното натискане на болта и въртене, понеже с двете ръце държах пинсетата и натисках силно болта, от силния натиск и наклона по който бях застанал краката ми се подхлъзнаха и паднах като си ударих веждата точно на прага на вратата, а самия праг е висок и ръбест, направен от фаянсов теракот. Усетих остра болка на веждата, пулсиране и щипане. Веднага започна да шурти кръв от веждата по гърдите ми, и то обилно. Станах и се погледнах в огледалото - видях дълбока прорезна рана на веждата на лявото око. Комбинацията от болка от щипане и болка в слепоочието бяха ужасни, понеже порязаното от фаянс или порцелан, много повече боли от порязване с нож или стъкло. Промих си раната с вода, опитах да я затворя, но кръвта си продължаваше да шурти. Цялата баня плувна от локви от кръв в които още повече се хлъзгах и едва се укпрепях да не падна отново. В един момент се ужасих, когато осъзнах че всъщност съм сам в апартамента, GSM ми е отвън, и никой от приятелите ми не знае къде съм и какво е станало, а в същото време съм заключен в банята и на всичкото отгоре и контузен губейки кръв. Разбрах че няма на кой да разчитам и няма кой да ми помогне. Изпаднах в ярост и ужас да се боря да се спася, защото виждах на къде отиват нещата - кръвта си шуртеше и не спираше, а аз не мога да изляза от банята! Започнах със все сила с юмруци да блъскам врата - нямаше начин, трябваше да я разбия. Направих няколко полу-дупки, понеже вратата е от няколко пласта дърво. Текна кръв и от ръцете ми, понеже ги бях свил на юмруци и блъсках вратата с цел да я счупя и да изляза. Не усещах никаква болка, а само виждах окървавените ми ръце как налагат вратата. Започнах да усещам че ми се приспива и като че ли просто имах нужда от сън. Това чувство за сънливост се засилваше. Веднага разбрах че това е от загубата на кръв, и започвам да губя сили. Още повече се настървих и борбата за оцеляване все повече напираше в мен. Виждах че дупките на вратата ставаха все по дълбоки до като удрях с окървавените си юмруци, до като накрая дупките зейнаха към коридора и ръцете ми излязоха от другата страна. Направих няколко дупки от горната половина на врата, като после я огънах с цел да счупя горната половина и да я прекрача, но не ставаше. Въпреки всичко след усилено удряне, започнаха да падат парче по парче, от дървен материал от врата, до като остана само долната половина след бравата. Когато видях че от бравата нагоре няма преграда, и коридора се виждаше си казах: "Спасен съм" Измих си тялото от кръвта, сложих си лепенка, но кръвта не спираше. Хванах такси и отидох до поликлиниката в хирургията. Споделих на лекарката какво се е случило всичко с подробности, а тя ми каза че това е ужасно да няма никой в апартамента, и GSM ти да не е с теб в банята, и късмет съм изкарал че съм набрал сила да счупя поне едната част от вратата и да я прекрача и да мина. Иначе ме питаше дали при падането и удара съм загубил съзнание, пита ме губят ли ми се събития, и други подробности, но всичко ми е наред и нямам загуба на събития и моменти. Не искам да си помисля какво щеше да се случи ако врата беше от PVC или алуминий, както са новите врати сега........ Може би нямаше да пиша в момента този пост! Щях да си остана вътре лежейки на пода в локви кръв, до майка ми се върне след няколко месеца от Германия и влезе в апартамента като режат металната врата, защото и ключовите бяха сложени на външната врата! Както и да е - залепиха ми веждата, биха ми инжекция против възпаление, макар че в момента ми отече малко и се поду, но се надявам да мине и да не ми остане белег ;) В момента съм превързан, както и ръцете ми са превързани. Въпреки всичко намерих сили с порязани ръце от ударите по вратата, да напиша този пост. Като се върнах направо извадих вратата, като подложих щанга под нея и я надигнах и веднага я изхвърлих. Като се пооправя ще купя нова врата за банята. Важното е че не останах вътре. Не знам от къде ми дойде тази сила и ярост, така с юмруци в продължение на час и половина да налагам вратата, че дупки да стават, и така до като падаха парчета накрая. Явно борбата за оцеляване е заложена във всеки от нас, и когато изпаднем в дадена ситуация - този инстинкт за оцеляване се пробужда и тогава сме готови на всичко. Проблемът беше че тази брава е много стара, и трябваше отдавна да я сменя, но аз все отлагах и ето резултата. На никой не пожелавам това което ми се случи днес. Ще се опитам да посля малко сега, че усещам втрисване и треперене на мускулите на тялото - явно загубата на кръв си оказва влияние. Не мога и винце да пийна, защото съм с инжекция. Дори от време на време си мисля, че някой ме е проклел и ме мрази - това което ми се случи днес........ Съвета ми към всички съфорумци е следният: забележите ли че, някоя от бравите на вратите ви нещо заяжда от време на време, дори малки и безобидни да изглеждат отклоненията които дава - веднага я сменяйте с нова, защото ето резултатите. Заради една брава - цяла врата строших днес, и се нараних даже заради едното болче че беше ръждясало и не помръдваше. Абсолютно на никой не пожелавам подобно нещо. Чувството че си сам, ясното осъзнаване че няма кой да ти помогне и дори външната врата е заключена, ранен и губиш кръв и си заключен - това е нещо ужасно, от което стигаш до извода че няма изход - ще си тече кръвта ти, и ще си лежиш там заключен........... Ако беше някой човек с по лабилна психика можеше да изпадне и в шок и да не може да вземе решение в ситуацията и да стане още позле....... Дълго време гледах дупките и парчетата от вратата на пода, като се върнах от болницата и се чудех от къде тази сила, и защо не усещах болка в ръцете си до като налагах яростно вратата, а чак сега наистина ръцете ме болят вече. Явно инстинкта за оцеляване зарежда човек с голяма енергия и сила, което в нормално спокойно състояние няма как да набере такава сила човек. Влязох в банята в 14:30 h а излязох чак във 17:20 h...... Лягам си че умирам за сън - чувствам се изтощен.

Редактирано от USAF (преглед на промените)
  • Харесва ми 13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям кошмар си преживял. В началото е смешно, но на всеки може да се случи и си е сериозно изпитание. Изненадан съм от две твои постъпки:

Без подръчни средства големи рани най-добре, се затварят с ръка. Изглежда паниката не ти е позволила да прецениш, че това не е сериозен проблем.

Изненадан съм и че си ползвал юмруци за да разбиеш вратата. Това е много болезнено и неефективно. Логично би било да ползваш пета или рамо, така ще използваш цялата маса на тялото си.

Да се оправяш : )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еи големия ужас !!! Ти да не си категория муха ? Каква е била тая врата да не е била блиндирана . Аве ще и играя два шута и ще мина като цар през нея . Ама преди това 100% щях да я отворя .

Еи големия ужас !!! Ти да не си категория муха ? Каква е била тая врата да не е била блиндирана . Аве ще и играя два шута и ще мина като цар през нея . Ама преди това 100% щях да я отворя .

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо изпитание си преживял,но си успял да се мобилизираш и да се спасиш... :baby:

И аз си мисля, че в такива екстремни ситуации човек е тласкан единствено от инстинкта си за самосъхранение и е способен на чудеса от храброст.

Важно е да не се паникьосваме в такива случаи, а тя неволята учи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да я разбиеш от самото начало ... за вратата говоря ... ако не беше си играл с бравата нямаше да се удариш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправяй се бързо и винаги с телефон,където и да си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вратата на банята е била стандартна съм склонен да мисля, че случката е доста драматизирана. Ако е била от масивно дърво /малко вероятно/ положението наистина е било доста неприятно.

Разбира се - дано на никого не се случва нещо подобно, че човек не знае кое как ще е!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм преживявал подобно нещо,но при мен много леко мина.

Пак същата работа с бравата стана, но аз в банята имам една малка правена(от винкел) масичка.Та с нейна помощ изкъртих пантите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, радвам се че си успял да се управиш някакси и ти пожелавам скорошно възстановяване. Искам да споделя за една подобна случка. Та значи работя си аз извънредно една събота и телефона в офиса звъни. Вдигам слушалката и отсреща чувам гласа на съседката си по квартира, една възрастна (70+) жена. В общи линии успях да разбера, че жена ми успяла да се заключи в банята (която не се заключваше) и трябва спешно да отида да я отключа. Паля аз колата и до десет минути съм пред вратата на апартамента. Ключът е вкаран отвътре и не мога да отключа, но мога да говоря с жена ми, тъй като банята и е в антрето, в непосредствена близост до входната врата. От жена ми (изпаднала в почти пълна истерия), разбирам че езикът за отваряне на вратата не реагира на движението на дръжката. Разбирам също че детето (тогава на 1,7 г) спи в стаята - и добре че спи..! Съседката звъннала да поиска нещо нещо и се "чула" с жена ми, взела служебния ми телефон звъннала и така. Първо реших да разбивам външната врата (нищо особено), но жената намери в банята останките на един счупен фазомер - отверка, и под "вещите" ми указания започна да разкоства бравата, което съответно доведе до едно голямо нищо. Накрая направихме отчаян опит да вклиним фазомера межди касата и вратата и да избутаме езикът. С оглед на безбройните безмислени движения на жена ми (дърпания и блъскане с хваната дръжка), се беше образувал някакъв луфт и опрерацията се оказа успешна. И така хепи енд... Оказа се че се е счупил металния елемент с които контактува пружината и от там дръжките - в "безтегловност". Мислех си обаче че шансът да се случи нещо подобно е минимален, още повече в банята (където няма телефони),а пък то? Опитах се да спестя драматизма на ситуацията, но искам да кажа че си е адреналин, особено ако детето ми бе будно и пищи в коридора и аз се страхувам да разбия вратата за да не го нараня, а жена ми пищи от банята (където беше направила приличен престой) и т.н.. Така че дерзайте и винаги едно наум - аз лично зарязах навика си да вкарвам ключът на входната врата след тази случка.

Поздрави на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сте живи и здрави хора ... ама като чета и двата поста ... хмммм ... имам чувството че говорите за блиндирани врати ... Ба мама му ... аз дето съм кинта и половина ... с два шута ще я разбия ... една врата ... да не е по важна от живота ни ... а какво говорим за яки мъже и жени ... и да не забравяме адреналина ... способен е човек на чудеса в такива ситуации !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз за пореден път се убеждавам че човека е много повече от това което сме изучили за него.

извънтемата: Имаше едно предаване, казваше се "Трябваше да съм умрял". Е и в него се разказва за случаи като твоя. Имаше един случаи с алпинист. И отива да се катери в планината. Но стъпва на хлабаво парче скала, което след секунди се чупи и го затиска и го свлича надоло, по 20 метрова пътека, стръмна и упасна. Та той е затиснат от 500 кг камак... и точно в последния момент с едната ръка успява да отмести 500 килограмовото парче скала и да се хване за някакъв рЪб. А после на компютър, в този документален филм дават на компютърна анимация, мозакът му, и обясняват, и се вижда как мозъка му изпраща към тялото някакво вещество, което му дава адски голяма сила. И така той успява да се измъкне, и да се хване навреме.

Извинявам се за офтопика но исках да дам пример. Ти по същия начин си се спасил, разбил си вратата, и си се измъкнал. Заради това че си се изплашил, си започнал да се бориш за живота си. Но интересното е че човек когато вдига с всички сили тежести той използва само 2 макс 3% от силата си. Така че тази сила на теб ти е дошла отвътре. Заради страха които си развил.

Но важното е че сега си жив и си добре :rolleyes: Възтановявай се бързо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеле,звучи ужасно!!!

Хайде,горе главата!Минало...Почивай и бързо се възстановявай!:mark:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сте живи и здрави хора ... ама като чета и двата поста ... хмммм ... имам чувството че говорите за блиндирани врати ... Ба мама му ... аз дето съм кинта и половина ... с два шута ще я разбия ... една врата ... да не е по важна от живота ни ... а какво говорим за яки мъже и жени ... и да не забравяме адреналина ... способен е човек на чудеса в такива ситуации !

При мен вратата се отваря навътре,касата на вратата е от желязо, а самата врата е от PVC, другото което е че няма място за "засилка". При тази ситуация малко трудно ще е да се разбие вратата.След моята случка, съм си оставил една стабилна отверка зад тоалетното казанче, хей така, за всеки случай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха това било ужас ! Още един шанс да използвате реитинг системата .

Аз пък ви казвам няма да пиша в този форум ако тази история е вярна . Първо каква трябва да е тази аркада че да ти изтече кръвта и да почнеш да губиш съзание !!! Хаиде стига толкова драматизъм и сърцераздерателни истории . Или маи говорим за някоя артерия .Това е първото което мирише в тази история . Те идиоти самоубиици вени си режат и не могат да се отърват от себе си че се налага да далдисват във вани че да не им се съсирва кръвта . Тука говорим за някаква вежда , дето има обилно кръвотечение за около 1-2 минути и толкова . Лично изпробвано за това не го вярвам . Второто което буди съмнение в тази история е вратата . Врата на баня в 90% от случаите се отваря на вън и се държи на един глупав език . Това не е врата да те пази от крадци а е декоративна . До сега да сте чували врата да се разбива с юмруци !!!???? Аз лично чух за първи път . Имаше навремето едни глупави врати за бани от мукава които ние като деца играещи на фуниики по новите строежи по тошково време се пробвахме с юмруци дали ще ти мине от първия път от другата страна . Но това не е било за преминаване през врата . За преминаване се използват крака .

Та чакаме снимки от тази история иначе го смятам за добър опит да се търси състрадателност . На мен ако ми се случи подобно нещо ще ме е срам да го разкажа .

• Харесва ми 15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имало е глава да пати-както казват старите хора.

А ако е жена няма да се справи хич

sad.gif

Бързо възстановяване ти желая!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен вратата се отваря навътре,касата на вратата е от желязо, а самата врата е от PVC, другото което е че няма място за "засилка". При тази ситуация малко трудно ще е да се разбие вратата.След моята случка, съм си оставил една стабилна отверка зад тоалетното казанче, хей така, за всеки случай.

ох ох ох чак отверки в банята !!! Е то вземи си и едно канго за разбиване на бетон тогава в банята . Нямало място за засилка , ами по добре даже ще имаш опора да си използваш бедрените мускули които са в пъти по силни от тези на ръцете . Подпираш се с гръб и деистваш . Е сега се сетих те в Хаити затиснати от бетони плочи един го изкараха след 11 дена и се чудеха как е оживял без вода а после след три дена изкараха още един пак жив . Та по тия апартаментски бани има толкова добра акустика от тези удушници и подобни че само да извикаш и всички живеещи ще те разберат . Тука не говорим за някоя 40 килограмова женичка а за мъж които преживя алкохолно натравяне с фалшив алкохол , тогава пак беше подобна историята с много много драматизъм и борба за оцеляване .

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава тема не бях чел Не вярвам е да можело да ти стане нещо ако останеш повече там от загуба на кръв но преживяването ти е засилило стреса Предполагам това е било врата от фазер, ако е била PVC или алуминиева по лесо би се освободил въпреки че да останеш в подобно положение при тези врати шанса е 0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава тема не бях чел Не вярвам е да можело да ти стане нещо ако останеш повече там от загуба на кръв но преживяването ти е засилило стреса Предполагам това е било врата от фазер, ако е била PVC или алуминиева по лесо би се освободил въпреки че да останеш в подобно положение при тези врати шанса е 0

Как по-лесно? Би ли обяснил? Ако може :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Моята е пластмасова вместо огледала от двете страни - тези плоскости или огледала се поставят на мястото където е предвидено за матово стъкло това за хората които не са запознати За PCV вариантите не мога да кажа. При двата случая има лестно решение фазера си е фазер (малко по меко от шперплат) Отделно тук пропускате секретността на бравата това може да се избегне без блъзкане на вратата като се превърти ключа, ако на патрона

Редактирано от Andrian Ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
...Та по тия апартаментски бани има толкова добра акустика от тези удушници и подобни че само да извикаш и всички живеещи ще те разберат...

Тук съм напълно съгласен. В моя 60+ годишен, тухлен блок, нищо не съм чул досега от съседите през стените. Обаче в банята положението е друго :ph34r:

Предполагам дървена врата е по-трудно да се разбие, заради вибрациите и еластичността на дървото. Алуминият си се огъва, а ПВЦ-то се чупи. Но в крайна сметка е много по-лесно да разчупиш вратата с ритник с пета, отколкото с юмруци. Явно авторът се е паникьосал от създалата се ситуация и най-вече от опасение, че ще умре от загуба на кръв (което няма как да се случи точно от аркада на веждата).

п.п. човекът, който е спасявал жена си от същото положение, можеше просто да извика ключар да отвори вратата. Същото можеха да направят и съседите на автора, ако се беше развикал.

п.п.2 разбира се, ако е жена, разбиването на вратата отпада, но остава варианта с викането :wors:

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички много знаете, ама забравяте един фактор, който влияе върху всички действия в такава ситуация - паника. Тези, които само акъл дават, вместо да се правят на умни, да се замислят, че когато човек се паникьоса не мисли трезво, като вас, когато седите зад клавиатурите и давате акъл.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправяй се бързо приятел! Много гадно и тъжно ми стана от това, което ти се е случило. На никой не пожелавам да преживее такъв ужас.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички много знаете, ама забравяте един фактор, който влияе върху всички действия в такава ситуация - паника. Тези, които само акъл дават, вместо да се правят на умни, да се замислят, че когато човек се паникьоса не мисли трезво, като вас, когато седите зад клавиатурите и давате акъл.

Сега в момента съм малко зает , по късно ще ви анализирам цялата история на автора които освен програмист е и доказал се маистор на късия разказ . Тази история ако не е лъжа то е силно драматизирана и преувеличена . Ще я разтълкувам по късно а до тогава може всеки които има IQ по голямо от номера на обувките си да прочете няколко пъти историята ( на мен ми трябваше само веднъж и през редовете защото се уморих от толкова измислици ) за да се уверите че е лъжа . Но аудиторията в калдата гризка всякакъв поднесено драматизиран материал за истина което е много лошо. Има и трезво мислещи хора не мога да отрека и това са хората които се постараха да не ми е толкова отрицателен реитинга в тази тема и помогнаха с плюсовете но си личи и шараните преобладаващи тук как се вързват .

Аз никога не съм писал истории в този подфорум но до няколко дена ще ви драсна една моя която за разлика от тази нямаше кървави истории но беше много по ужасна и най вече истинска и без излишен драматизъм и нито за момент не съм изпаднал в паника , сам в океана далече от брега виждаики само запалените вече светлини на краибрежните къщи .

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз за пореден път се убеждавам че човека е много повече от това което сме изучили за него.

извънтемата: Имаше едно предаване, казваше се "Трябваше да съм умрял". Е и в него се разказва за случаи като твоя. Имаше един случаи с алпинист. И отива да се катери в планината. Но стъпва на хлабаво парче скала, което след секунди се чупи и го затиска и го свлича надоло, по 20 метрова пътека, стръмна и упасна. Та той е затиснат от 500 кг камак... и точно в последния момент с едната ръка успява да отмести 500 килограмовото парче скала и да се хване за някакъв рЪб. А после на компютър, в този документален филм дават на компютърна анимация, мозакът му, и обясняват, и се вижда как мозъка му изпраща към тялото някакво вещество, което му дава адски голяма сила. И така той успява да се измъкне, и да се хване навреме.

Извинявам се за офтопика но исках да дам пример. Ти по същия начин си се спасил, разбил си вратата, и си се измъкнал. Заради това че си се изплашил, си започнал да се бориш за живота си. Но интересното е че човек когато вдига с всички сили тежести той използва само 2 макс 3% от силата си. Така че тази сила на теб ти е дошла отвътре. Заради страха които си развил.

Но важното е че сега си жив и си добре :shake_puter: Възтановявай се бързо.

Това предаване, не е "Трябваше да съм умрял", a "Човешкото тяло, на границите на възможностите".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям кошмар си преживял!

Много хора, в тази ситуация биха изпаднали в паника, която щеше да има фатален край!

Браво и се оправяй бързо!

Настръхнах като ти прочетох разказа, защото ми напомни за история, за която не исках да се сещам.

Преди 2 години, излизам от апартамент в София (ново строителство, сградата беше почти празна) за да купя кафе. Не взимам мобилен с мен. Влизам в малкия асансьор (с две врати - една от обикновените стари на които сме свикнали и другата се самозатваря, от тези плъзгащите се) и на 3-тия етаж асансьора засича. И няма мърдане. натискам копчето за отваряне на врати - нищо не става. Натискам паник бутона - никакъв отговор (то как да има, никой не живееше в сградата). Прекарах около 20 минути в малкото асансьорче, мислейки си, че ще се задуша там. Накрая с помощта на ключовете успях да отворя плъзгащата се врата, която автоматично се затваряше. Задържах я с лакти. Асансьора беше блокирал малко под 3тия етаж. Счупих стъклото на втората врата и със силни ритници успях да я отворя.

Ужаса и паниката от това, че може и да не ти остава много време (аз се бях уплашила, защото асансьора беше малък и чувствах, че направо се задушавам в тази метална кутийка) е направо убийствена!

Внимавайте много! Да сме живи и здрави и дано на никой не му се случват такива работи!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...