Премини към съдържанието
nickfox

Циганин или ром ? Новини свързани с интеграцията и още нещо

Препоръчан отговор

Винаги съм ги мразел "ромите". И междоругото,в сериала АЛО АЛО,от преди мнооого години се споменава точно думата циганин(в епизода със циганският панаир).Ром...ми дайде да е бира тогава. Наричат се ЦИГАНИ,а не роми.И не е обидно.Все едно да е обидно да те наричат Българин. И тая тема смятам,че е ненужна.Като гледам ще има дебати по тоя въпрос. И да-циганите винаги ще бъдат свързанис думите "безотговорност,кражби,убийства:. Простаци... Абе незнам,ама се чудя как така и от къв зор всички се оплакват от държавата-пари нямало,бедни сме били...а като седнеш в метрото само хубави телефони виждам,и все скъпи.iPhone,Blackberry...абе нали сме били бедна нация бе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Независимо как ги наричаме - роми или цигани,те си правят каквото си знаят!

Роми оглозгаха имот в Казанлък

500 звъняха на 112, мургави грабиха чужда мандра, МВР извънредно на работа

Публикувано изображение

Истински екшън се разигра днес в града на розата - Казанлък. Масово роми прииждаха и грабеха от чужда мандра в района.

Около 500 сигнали сме получили от граждани за разграбването на мандрата, каза за БГНЕС Петьо Шиков - началник група КОС.

Всички сили на районното управление за приведени в готовност. Тука сме изкарали и хора, които са в почивка и хора от Областна дирекция на МВР в Стара Загора за подкрепление, посочи Шиков.

В късния следобед районът беше обезопасен.

И днес и утре ще има засилено полицейско присъствие, приведени са и сили и средства от Областната дирекция на МВР. Ще търсим и собственика да си поеме охраната по неговия обект, след като е свалил охраната и се е отнесъл безотговорно, допълни полицаят.

От петък стотици роми разграбваха бившето млекопреработвателно предприятие в Казанлък "Маркели". Мандрата вече била с нов собственик, тъй като старите собственици са я заложили. На мястото, където ромите с каруци, колелета и колички разграбват предприятието, имаше тогава около 20 полицаи, които безсилно стояха и наблюдаваха ужасяващата гледка.

Съседи коментираха, че само за около час ромите са успели да демонтират около 300 метра метална ограда и са нахлули в двора на предприятието, където са се качили върху ламаринените покриви и с чукове и брадви свалят всичко, което е от метал. Те са започнали да разрушават стените на предприятието, за да вадят арматурата от бетонните плочи. Хората ужасено наблюдаваха от терасите това, което се случва и казват: "Това е България".

Обектът се стопанисва от сливенска фирма, която на 01.02.2011 г. е свалила охраната му и е наела друга фирма за извършване на дейности по разчистване и обезопасяване на терена, се казва в съобщение на ОД на МВР Стара Загора.

От сутринта в обекта са задържани над 10 лица.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то цигани е правилно да се произнася, а не роми. Както Боян Расате казваше "те откакто съществуват са си цигани и докъто съществуват ще са си цигани". И да. Гадни са, проклети са, и нямат никакво място на планетата... нямат просто. Колкото и да ми се сърдите заради тези думи това е истината. Нагли са, проклети са, разграбват, убиват, къртят, палят, рушат и всичко най-гадно правят. И то за България говоря само. Това, че медиите си мълчат по въпроса не значи, че няма нищо. В по-отдалечените части на България, където полцейското присъствие е понижено циганите влизат в чуждите дворове... грабят, бият, крадат и изнасилват 80-годишни жени :) . Нищо не показват медиите. Даже в едно село на двора на нито една къща не бяха оставили огради... рязали ги с ъглошлайф и тн. Абе примерите са безкрай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да вметна последно... никаде... ама никаде по света няма интегрирани цигани. Нито с добро става нито с лошо. Само това ще кажа за последно :speak:. Вие сами си правете извода :cool: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двукраки изчадия, нямащи нищо общо с човешката раса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Както каза Карбовски преди време в един свой филм: "Те не раждат деца, а какво правят... "създават" мизерстващи гласоподаватели, от които стават пълни боклуци" :dog84:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвал съм,че всички които смятат че омразата към циганите е пресилена просто не са се сблъсквали отблизо с тях.Да ,виждали са ги разбира се,но живеят в някакви квартали които са далеч от местата където масово живеят цигани.Мислят ,че всичко е далеч по-розово и далеч по -хуманно отколкото е.Не виждат всекидневно какво се върши и как се върши.Не казвам че няма и цигани умни ,"интегрирани" но за да станат такива са заобиколени от българи.В гетата според мен нямат много възможности за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никаде... ама никаде по света няма интегрирани цигани.

Напротив...Познавам прекрасно интегрирани такива!

Вярно е, че това са единици успели да излязат от калта на гетото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде кажи каде са. Айде де. Това, че 1 на 10 милиона. Да. Така има ако съдим по това, но навсякаде са боклуци. Колкото искате можете да ми се сърдите за това, което говоря, но са такива. И такива ще си останат. И аз знам за циганин учил в Оксфорд, един от най-престижните университети в света, но за да стигне до там все пак някои трябва да го е извадил от "калта". Айде като прекрасно познаваш такива кажи ги де... Дай лични примери. Разкажи повечко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, във връзка с темата: нещо, което ми попадна преди малко: http://www.topnews.ru/news_id_40929.html Забележете в какво се е родил! (кибитка = каруца). :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цигани , роми , - все същите паразити , живеещи на чужд гръб , то затова и нямат държава . Няма култивиране за тях , едно куче научи ли се да яде л@йна , няма отучване. Лошото е , че в цяла европа манголийте се представяха за Българи , там е проблема. Решението на проблема е ясно , но ако го напиша , сигурно ще ме баннат , така че, нещата изобщо не са розови .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да,всички си го знаем решението,но то няма как да стане... Чудя се аз обаче,след като Франция успя да ги изгони тия и ги върна в България,защо ние не нможем да ги изгоним?Лошото е,че тия цигани са интегрирани в държавата до голяма степен,просто до много голяма. След 20 години българите ще сме едно малцинство,това няма да остане България а цигания,не виждам друг изход... На мен лично ми писна да напиша в някой форум,че мразя циганиет и веднага да ми кажат,че те са сред нас и трябва да ги уважаваме. КАКВО УВАЖЕНИЕ БЕ ДРАГИ СЪНАРОДНИЦИ? Те ни окрадоха,потъпкаха ни,смачкаха българското и ние трябва да ги уважаваме? Господ да ги накаже тия изроди долни вижте как се гавярт: http://vbox7.com/play:17773229&r=emb Нагли цигани тъчпат гробовете на нашите близки. А ние си мъчлим.Ние си мълчим,че сме под финансова криза,пенсиите ни са малко,циганите превземат България и накаря какво остава от нас? Живеем с едни 160 лв.(някои и смного по-малко) пенсия,за целият труд койт сме положили.30 години работа,разболяваш се и решаваш да се пенсионираш по болест.И какво получваш?80 лв. с които и задните си части не можеш обърса,пък камоли за нещо друго.

Редактирано от Cristian D. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме кефят изказвания на разни пубери ! Нямало интегрирани цигани, ха ха . Не съм привърженик на татовия режим но по него време имам други вече бледи спомени как манговците бачкаха яко. Къде трудоваци къде по строежи ... а който не иска ще има и сопа ... Та правете си изводи кой ви е виновен ! Естествено тия за който сте си гласували ама това е друга тема.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за тема е това. Заслужава ли си ижобщо да се спори по този начин, все едно е - особено на тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ще има геноцид, ще има въпроса е кой кого ще избива, на мен по ми се струва, че ромите ще направят тоя геноцид, защото са много по агресивни и не толерантни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме кефят изказвания на разни пубери !

Та правете си изводи кой ви е виновен ! Естествено тия за който сте си гласували ама това е друга тема.

+1

Липсва държавна политика.

Редактирано от nikolaijelev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи първо и основно не мога да нарека един циганин ром, щото ако верно е ром, ще го изпием, не само него ами и цялото им племе и ще се свърши :angry: Второ, все още няма официален документ в нито една държава(включително и нашата) указващ именуването на циганите като роми. Ако има такъв, някой да ми го покаже, щото може и да съм пропуснал .... "Ромизацията" на циганските общности е дело на медиите, ама те на са законодателен орган в нито една държава. А иначе идея си нямате на запад, че и в Румъния колко са културни циганите. Хората неслучайно са казали, че кучето скача според тоягата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако по-горното означава това което си мисля,съм напълно съгласен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би Би Си: България е циганска държава

Публикувано изображение

Скандален филм, излъчен по Би Би Си, представи България като циганска държава. Автор е британският журналист Майкъл Пейлин, известен още като един от актьорите от "Монти Пайтън".

Неговата "снимка" на страната ни разбуни духовете у нас и в чужбина.

"България е известна най-вече с това, че тук живеят много цигани. В тази страна те са около половината от населението", казва авторът на филма "Източна наслада", предаде БНР.

Пловдив директно е наречен "циганският град", защото тук живеят най-много цигани. И въпреки че Пейлин снима и амфитеатъра в Пловдив, кадрите въобще не влизат във филма. Филмът показва покъртителни кадри от ромския квартал "Столипиново". Британецът е качен в каруца, на фона на звучаща чалга, стари панелки, боклуци и десетки цигани.

"Какво работят тези хора?", пита Пейлин. "Повечето - нищо", отвръща му преводачката. Журналистът отпива глътка безалкохолно и шептейки към камерата, шеговито казва: "Да се махаме оттук".

След това авторът прави интервю в дома на Азис, в което основната тема е за дискриминацията на ромското общество, съобщи Livenews.

"Ти ли си най-известният циганин в държавата? А как се чувстваш? Има ли дискриминация към теб?", са част от въпросите на журналиста, на които Азис отговаря утвърдително. "Защо? Какво не харесват хората у теб, та ти си музикант. Не си политик", продължава водещият. "Този цвят на кожата ми не е тен. Такъв съм се родил. Това явно винаги ще е трън в очите на някои", отговаря Азис и интервюто с него приключва.

Във филма не е включен и Перперикон, който е единственият подбран археологически обект.

Затова професор Николай Овчаров първи реагира срещу скандалния филм.

"Право на всеки автор е да си направи както иска филма, но все пак беше чудно защо във филма не влязоха толкова важни и емблематични български паметници. И въобще не се говореше за българската култура, а единствено за циганска държава. Точно такива бяха думите", коментира Овчаров пред националното радио.

Според него граждански активните българи не се интересуват дали това е отношение или евтина сензация.

"Но в социалните мрежи повечето мнения са категорично против това представяне на България. При всяко положение търсенето на евтини сензации на гърба на нашата култура и на нашето и без това нелеко съществуване, мисля, че не е най-доброто, което могат да правят режисьори от такъв ранг", подчерта Овчаров.

Очаква се днес той да даде пресконференция по темата.

Филмът е част от поредицата "Новата Европа" и още преди години предизвика общественото мнение с не особено лицеприятното представяне на страната ни в чужбина.

Източник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ромите у нас и в Румъния си приличат...

Румънските роми обаче сега имат повод да се гордеят. :yanim:

Румънка е най-младата баба в света

Румънка е най-младата баба в света – тя се сдобила с внуче само на 23 години, съобщава британският вестник “Sun”. Рифка Станеску родила дъщеря си Мария на 12-годишна възраст. Въпреки молбите на майка й да завърши училището Мария родила сина си Йон едва на 11 години.

„Щастлива съм, че съм баба, но ми се искаше нещо по-добро за Мария, а и за мен“, разказва Рифка, която вече е на 25 години.

“Йон е добро момче, той вече е сгоден за едно 8-годишно момиченце. По-добре е да имаш момчета – те не трябва да страдат толкова, колкото момичетата“, смята младата баба, чието семейство е от ромската общност.

Родената през 1985 г. Рифка избягала с Йонел Станеску, когато била само на 11, а той – на 13. Година след като се оженили, Рифка забременяла.

„Исках да се омъжа за него и след като прекарахме една нощ заедно, никой вече не можеше да ни раздели. Бяха ме обещали на друго момче още когато съм била на 2 години, но аз не го исках“, признава тя пред Daily Mail.

В ромската култура девствеността се цени много и жените се омъжват млади, за да са сигурни съпрузите им, че са девствени, което осигурява и добра зестра от семействата на момчетата. Ако момичето изгуби непорочността си, сделката се отменя.

Рифка споделя, че преди е имало много спорове. „Веднъж баща ми дори нападна мъжа ми с нож. Искаше да му плати 500 хиляди леи компенсация. Семейството ми ме прибра у дома, но след три дни избягах отново, за да бъда с него“, допълва тя.

След раждането на Мария семейството на Йонел платило на баща й зестра и всичко било уредено.

Самата Мария последвала стъпките на майка си и се омъжила твърде рано. След шест месеца тя забременяла.

"В румънската ромска общност е обичайно двойките да се женят съвсем млади. „Не спрях дъщеря ми да се омъжи, защото такава е традицията", обяснява Рифка.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахаха,що не вземат да им снимат сателитните чинии по 2 метра...Следващия път като се прибера в Пловдив,ще взема да направя малко снимки как си живеят бедните братя,как през декември си ядат дини,какви коли карат...Как в Аджисана се продават цигари без бандерол,в Столипиново килограми хероин,но това само полицията не го е разбрала...После били бедни и измъчени...Ако им предложиш за 20 лева да ти свършат някаква работа,99% ще откажат- много по-лесно е да крадат.

По темата-аз им казвам по един друг начин,за който преспокойно могат да ме осъдят по новия закон за дискриминацията...Но много интересно като ми казват те гяур,кой ги съди...Много прав е бил другаря Сталин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архангеле ;). Няма да заставам срещу теб, но все пак не мога да разбера как може да има хора, които да ги защитават. Може ли ти да издълбаеш дупка насред махалата и да заковеш с дъски един навез и да напишеш: Тоилетна 20 ст., да тоилетна. Наскоро във Вбокс-а се размотаваше едно клипче, което беше излъчвано по СКАТ ТВ. И в клипа се разказваше пак за циганската наглост. И съвсем открито си признават пред камерата, че крадат, и че ще продължават да крадат, понеже техните деца били гладни и нямало какво да ядат... Ми дайте по тая логика да взема да крада от комшията, че в нас няма хляб. Добре айде... кажете ми... къде ще го сложиш да работи тоя мазен, гнусен, тъп, противен, неграмотен циганин... къде ще стане това? Няма къде ;). Аз на каквото и да съм шеф, каквото и да имам и да съм собственик на него. Никога няма да поставя мангал да работи за мен ;). Фактите са страшно много... Типичен пример за "ромската(циганската) интеграция" е Блок 20 ;). Сещате се нали... ? Как може да изкъртиш дограмата си за огрев. Как може да си продадеш водопроводните тръби на вторични суровини. Даже и преди събарянето измъкваха арматурата, за да върнат и нея. И не само... историята продължава :)... http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/bajganjo-evropeec/story/2056472427-Romite_ot_blok_20_v_Yambol_zapochnaha_da_sasipvat_drugi_dve_sgradi.html Постоянно протестират, че са били пълни със зарази, че нямали лекарства да се излекуват и тн. Ми добре... и за това си има обяснение. На сила не можеха да ги набутат циганчетата да се имунизират. Даже и по БТВ го показаха. Пък и всеки един от вас може би е попадал на ромски изцепки дето не може да се сравняват и с постъпките на първобитните хора. Примерно... миналото лято стояхме пред блока на един приятел и кво си говорехме :) и по едно време една мангалка от близкия казан изкара някаква платка... може би платка от тези старите телевизори, защото пред казана имаше такъв... та същата мангалка взе да стържи тази платка, да я удря с камани и да я удря в земята само и само да измъкне "металните парченца" от платката. Сещате се кондензаторчетата и там разни други части :). Нямаше такъв смях чесно :)... Та исках да кажа с този мой пост, както и с предишните, че циганите нямат място в България. Не ни трябват. Само поразии правят :angry:.

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

14-годишна роди 4-килограмово бебе

14-годишна стана майка на момиченце. Малката госпожица се роди в Майчин дом и е с респектиращи мерки - тежи 4,3 кг и е висока 53 см. Младата ромка Елза родила по план с цезарово сечение заради големината на плода. Бебето проплакало в ръцете на д-р Хранов.

Все още не знам как ще кръстя дъщеря си, бях си избрала името Стефан, споделила по-късно щастливата майка. Тя обяснила, че ходила на училище до 6-и клас, а после започнала да живее с таткото на детето, който е на 20 г. По нашите закони ние сме женени, макар че нямаме граждански брак, обяснила Елза. Тя успокоила докторите, че ще разчита на майка си за отглеждането на детето.

За последните 10 дни това е второто бебе от непълнолетно момиче, коментираха доктори. 14-годишната ромка Надежда М. родила на 28 февруари т. г. първата си рожба. Оказало се, че бебето е недоносено и тежи едва 2,3 кг. Наложило се лекарите да го поставят в кувьоз. 148 момичета под 19-годишна възраст станали майки през м. г., сочи статистиката на университетската болница. Жените над 35-годишна възраст, които се сдобили с рожби, са 467.

изт.

Мислите ли че едно невръстно момиче е в състояние да полага необходимите грижи от които се нуждае роденото от него дете? :whist:

Традициите са си традиции,но ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...