Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nickfox

Циганин или ром ? Новини свързани с интеграцията и още нещо

Препоръчан отговор

Гост

Що ли не ме обзема абсолютно никакво съчувствие?

Не виждам никакъв смисъл да те обзема или да преживяваш. А и не трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Циганска му работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрата новина

Наказателна акция срещу ромска махала в Сеново

Петнайсетина младежи са нападнали към 5 часа тази сутрин ромската махала в град Сеново с газови пистолети и бухалки.

По данни от полицията нападателите са българи, живущи в градовете Сеново и Разград. Нападателите пристигнали с три автомобила на мястото на инцидента, като основната група е останала на улицата, а по-малки групички са атакували три къщи в Сеново.

Единият от домовете е на Али Алиев, където живеят 10 човека, включително и бременната в шестия месец Севдалина. Младежите са стреляли само във въздуха и са отправяли заплахи за убийство и саморазправа с ромите. По думите на потърпевшите, младежите са били пияни и най-вероятно под въздействието на наркотици. Съседката Галина Андреева излязла да види какво става и тогава внезапно й опрели пистолет в гърба с указания да се прибира. След това отново имало стрелба, разказаха хората от махалата. Атакуваната трета къща е на Хюсеин, който успял да се скрие в колата и да се спаси от побоя.

След наказателната акция младежите се опитали да избягат с автомобилите си, но се блъснали в паркиран "Опел". Стигнало се до масово стълкновение и побой, който бил прекратен от пристигналите полицейски екипи. Към момента са установени пет лица, участвали в нощното нападение и се провеждат мероприятия по установяване на другите участници в конфликта, уточниха от ОД на МВР-Русе. В ход са необходимите процесуални действия – оглед на пострадалите автомобили и домовете, в които са влизали лицата. Продължават действията по установяване мотивите за случилото се. При конфликта няма физически пострадали лица и не се е наложила медицинска помощ. По случая е заведено досъдебно производство, казаха още от полицията.

http://dnes.dir.bg/news/strelba-romi-poboy-9155733

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Едно време в родният ми град (популярен с трите си цигански махали),правехме хайки. Доста м*гнгали ядоха сопата в продължение на поне година ежедневни побоища,но след това стане ли 18h,няма как да срешнеш циганска физиономия из града. Абсолютно варварско поведение според сегашното ми мислене,но се оказва,че това беше една доста ефективна мярка срещу тях. Нека си седят в махалите,да се бият,да се колят,и каквото там им родят малоумните глави,само да не ни се бъркат в живота.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дойде ден, когато някой цигнанин ще настъпи неправилния човек.... не говоря за някоя мутра или прочее ами за незабележим, свит, много интелигентен и начетен човек. Той ще намери начин да донесе справедливост за себе си и ще привлече световното внимание.... за жалост мъченици ще излязат ромите, а истинската жертва за изрод... и сигурно ще са прави. Въпросът е когато крайникът ти е инфектиран дали би го отрязъл за да се спасиш... макар и завинаги сакат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роми къпят покойници насред Пазарджик

Публикувано изображение

"Гледката е ужасяваща. Да не говорим за децата и хората със слаби нерви", жалват се живущите

Роми, приели исляма изправиха на нокти цял квартал в Пазарджик. Циганите къпали мъртъвците си пред прозорците на жителите на кв. “Изток”.

Ромите извършвали ритуала под дърво в близост до блока, населен с български семейства.

Това е ставало поне пет пъти през последния месец, разказаха цели семейства на ул. "Пловдивска" 39 пред “Стандарт”, които отказаха да назоват имената си заради страх от отмъщение. Оттам започва и кварталът, където живеят близо 20 000 роми.

"Гледката е ужасяваща. Да не говорим за децата и хората със слаби нерви", разказват живеещи в блока. Новомюсюлманите копаели дупка под дървото, слагали дъска и увивали починалия в бял чаршаф.

Ако е починал мъж, го къпел мъж, и обратното. След това цяла нощ се правело бдение, а мястото до голям хипермаркет се превръщало в тоалетна.

"Това си е традиция от векове, тук се мият мъртъвци от съседните блокове"

Тези, които живеели в къщи, правели церемонията в двора си. От пазарджишката администрация обявиха, че не са получавали жалби, а сигналите трябвало да се подават в полицията.

Според говорителя на ОД на МВР- Пазарджик Мирослав Стоянов и при тях не е имало жалби. Какво ще направи полицията, тялото ли ще вземе - попита риторично той.

Според ромски фондации в квартала има два вида роми - християни и мюсюлмани. Когато се тръгнело срещу традицията, ставали конфликти.

Според председателя на фондация "Напредък" Пламен Цанков за проблема е нужно да бъде отворен дебат и в него да вземат участие гражданите, общината и джамийското настоятелство.

БЛИЦ

Кошмар! :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХМ! Да ги наречем "римляни" и да приключим темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да ги наричаме, те доказаха през столетията, че са племе с твърдо установени традиции, навици, начин на живот, мироглед (ако тези понятия са удачни за тях), които в съвремието ни дават основание да им отредим една територия нейде по света, в която те да живеят според степента на развитие. И тия лиготии за приобщаването им са тотална демагогия! Мисля си, че в BG имаме начин да се справим с наглостта им много елегантно, без да предизвикаме недоволството и санкциите на...който и да било!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко интересни видеота по-темата. http://www.youtube.com/watch?v=xejEh8Ah_nI ето кво мислят за нас в това видео.

За спора циганин или ром за мен си ясен отговора. Рома е за пиене само да не се прекалява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нощна драма у нас - цигани бият цигани

Момиче със счупени ребра, спукана трахея и кървясал бял дроб отприщи напрежението в Ихтиман

Публикувано изображение

Класов сблъсък между бедни и богати е поредната драма, разиграваща се и в момента у нас. Свидетели на случващото се предадоха до БЛИЦ, че една от циганските махали в Ихтиман будува в готовност да нападне хората на местния дерибей Владимир Генчев.Причината за напрежението се крие в съботен побой, претърпян от бедна циганка в центъра на града. Очевидци твърдят, че приближени на Владимир Генчев са премазали показно момичето, което по-късно било настанено в болница с две счупени ребра, спукана трахея и кръвоизлив в белия дроб.

"Генчев ни плаши, че си е напазарувал полицията и заедно с неговите хора могат да правят каквото си искат", оплака се пред БЛИЦ човек от малката циганска махала в Ихтиман. Той разказа как от съботния побой насам т.нар. богати цигани нахлували в квартала на бедните, безчинствали колко искат и изчезвали.

При подобно врязване тази нощ обаче те срещнали сериозна съпротива. Стигнало се до масов бой, при който обаче били задържаните цигани били до един от бедните. "Не смеят да ги пипнат, а всъщност те нападат. Арестувани са 5-6 човека, сред които има и жена", разказа пред БЛИЦ източник от мястото на събитието.

Сред бедните цигани от махалата в центъра на Ихтиман върви слух, че след осъществяването на ареста лично главен сержант Момчилов - единственият ром в РПУ-то, превъзпитава по народно му задържаните. Човек на БЛИЦ опита да провери информацията, но повече от час телефоните на участъка са недостъпни за входящи обаждания. В същото време от махалата се заканват: "Да правят каквото искат, но да не ги бият. Иначе ще въстание!"

Петко Траянчев

blitz.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роми къпят покойници насред Пазарджик

Кошмар! ;)

Точно там е така наречената "пич", или циганската махала, хората си имат традиции и си ги спазват вече десетилетия.

И въобще не е вярно, че само мъж може да къпе мъртав мъж, или обратното.

За целта си има и жени, и мъже достатъчно продажни българи които го вършат без да им мигне окото. Познавам една такава особа лично, къпе и мъже и жени, стига да и се заплати.

Не погледнах от кога е статията, но ми се струва малко тенденциозно точно в този момент подобни дискусии да се провеждат.

При нас българите има един баби, професионални оплаквачки*, не ти е работа да си покрай някой дом в който има мъртвец и те са там, ама циганите не протестират - нали ?!

Между другото и те са подобаващо заплатени ...

P.S. ... и пич маала, въобще не е насред Пазарджик, а при изхода на града от двете страни по пътя за Пловдив.

Втория Лидъл и Кауфланда са там, ама те така си решиха и са доволни от избора си на място, доколкото ми е известно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Азис пред БЛИЦ: Аз съм най-известният българин в света!

"Не ме подминават като клип със Слави", казва с гордост кралят на фолка

Публикувано изображение

"Срам ме е от произхода ми. Защо ме набутват обратно там, откъдето аз панически бягам.Супер против съм да ме слагат в рамка", категоричен е фолкпевецът.

"Да, пародират ме в Русия, но се забавляват, не ме подминават като клип със Слави", казва с ирония фолкзвездата

"След Христо Стоичков и Димитър Бербатов, аз съм най-известният бълтарин в света. Това е истината!," каза пред БЛИЦ фолкпевецът Азис. "Срам ме е от произхода ми. Защо ме набутват обратно там, откъдето аз панически бягам.Супер против съм да ме слагат в рамка. "

Според него това, което се случва от седмица насам в страната е "пълен цирк", но няма представа кой го предизвиква и разиграва. "Само едно ще кажа: Да не се раздават толкова и от двете страни. Всичко ще мине, всичко ще се забрави."

Според Азис най-прочут в света го е направило руското забавно шоу, което показа негов клип.

"Всеки ден в Ютюб се качва ново и ново видео на това предаване и на моя клип. Не се дразня, не се обиждам. Това показва, че на хората им е приятно, забавно или смешно с мен. Но не ме подминават като клип със Слави, нали?!"

Днес от 16,30 часа в "Станция Нова" журналистката Соня Колтуклиева, писателят Ясен Атанасов и ромският рапър Якудзата ще коментират класацията: "Десетимата най-известни цигани в света".

blitz.bg

А не е ли най-големия срам да се срамуваш от произхода си?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли най-големия срам да се срамуваш от произхода си?...

Защо пък да е ?

Нали за това уж се борихме 20 години -да ги асимилираме, да не седят в гетата, а да се слеят с обществото ?

Да станем като в Испания -дето циганите са се така слели с испанците, че нито можеш да ги разбереш кой какъв е, нито пък си признават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ром" или "циганин"? Както и да го наречем няма значение, мангала си е мангал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ром" или "циганин"? Както и да го наречем няма значение, мангала си е мангал.

Много правилно,гадни тумори и паразити са те,бавно но славно разяждат и без това мизерната ни държавица,а българина тъне в нищета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нощна драма у нас - цигани бият цигани

Момиче със счупени ребра, спукана трахея и кървясал бял дроб отприщи напрежението в Ихтиман

....

Май циганите не траят издевателствата на богатите си "събратя"....Ако почнат и всички да работят, вместо да се занимават с други "дейности", може би има светлина в тунела..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http-~~-//youtu.be/rHqD5DIHvAs

Те си се самонаричат цигани? Какво има да спорим?!

Направиха ни "известни" навсякъде! Лошото е че вече ги различават, с което всичките ми надежди че ще се "разсеят" след 2007 угаснаха... връщат ги на тумби! Не само "циганин", сега вече и румънец и българин звучи лошо и се асоцийра с нещо гнусно и отвратително не само тук но и по света! Иде ми да им :D ЯКО на всичките...

Вече го има в една заключена, но достъпна за четене тема в пост 533!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го има в една заключена, но достъпна за четене тема в пост 533!

Да де, така е най-добре. Крилата фраза на Сталин, която всъщност е измислена от Анатолий Наумович Рыбаков е доста подходяща за ситуацията: "Смерть решает все проблемы. Нет человека, и нет проблемы" . Ако се перифразира, се получава: "Има тема, има проблеми. Няма тема, няма проблеми" . Тия два дни на размисъл стигнах до заключението, че съм глупак :bday19: По телевизиите ми казаха къде греша. Изредиха се какви ли не "патриоти", ама Кеворкян се оказа най-българин от българите, лаещи по медиите. Изобщо не ме изненадва, че един арменец се държи като българин - националист. Имам и такива лични приятели - руснаци и арменци и възниква въпроса, какво изобщо означават думичките "България" и "българин".Според медиите е срамно един българин да казва, че държи на България. Добре, че са арменците и руснаците, та да ни напомнят, че все пак България съществува на картата. И май забравихме, че сегашна България е основана преди 1330 години, а преди близо 1100 години, е претендирала да бъде империя, заедно с още две държави. А империя означава, да бъдеш единствен. Тогава да си "европеец" е било просто. Сега явно е малко по-сложно. Навремето тръгваш, прегазваш няколко армии и оправяш нещата в държавата. Вземаш си 3 морета и приютяваш 50 племена от рода на циганите. След 1000 години никой нищо вече не си спомня за тях. Ей това се казва държавна политика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В другите държави разрешена ли е просията а - че не знам.

Е за това мразя да ходя в центъра - само по Граф Игнатиев не помня в колко вече се спънах, колко ме блъснаха за пари или да ми гледат баси ужъссссссъъъъъ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май циганите не траят издевателствата на богатите си "събратя"....Ако почнат и всички да работят, вместо да се занимават с други "дейности", може би има светлина в тунела..

Дерибеите никой не ги обича, независимо от етноса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цигани, роми все едни и същи са си ... некви дето само се оплакват от нещо, а НЕ правят нищо добро ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оплискаха следизборно в кръв Червен бряг!

Война в циганския Пети квартал, линейки откарват пострадалите в болница

Батални сцени се разиграват от вчера вечерта в Червен бряг. Свидетели на случващото се пропищяха пред БЛИЦ, че ударни бригади на местния сенчест бизнесмен Личко Бухалката газят наред в циганския Пети квартал, като в късния следобед днес с опасност за живота в болница са настанени няколко от пребитите.

“Личко тръгна да ни млати още вчера. Одеве обаче се изсипа с още 7-8 мутри. Направо влизат в къщите. Плашат с пистолети, крещят нещо за избори и бият с пръчки”, разказа пред БЛИЦ жител на Пети квартал. Освен намесването на завършилите вече избори, фрапиращ е и фактът, че въпросният Личко Бухалката също е циганин и на практика раздава правосъдие на собствените си хора.

blitz.bg

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...