Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Някой ми каза ,че тази полиция не е срещу насилниците на животни ,ами за да се формират наказателни звена ,които да се "погрижат" за агресивните кучета ,за които се пускат сигнали.

Правилно си разбрал, но тя включва и това също - и борбата с насилниците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 854
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Направо се чудя, виждате ли се, какви ги пишета?!? Вместо да се чудите, коя отрова ще бъде най-ефикасна, за да се изтрепят кучетата помислете как да накарате хората които получават милиони,за да се с

Публикувани изображения

Правилно си разбрал, но тя включва и това също - и борбата с насилниците.

Да ,обаче циркулира и информация ,че формира ли се тази полиция ,бездомните кучета ще бъдат подложени на законно разстелване.

Идеята е покрай така наречените "агресивни" кучета да се отърват и от другите ,вместо да се занимават да ги влачат по кучкарници и т.н..

А като цяло се въртят нещтата около това да се усвоят едни пари ,и да се формира това звено да изчисти улиците от кучетата. Лошо няма ,важното е да стане по хуманен начин ,в което аз много се съмнявам.

Поради тези съмнения ,няма да подпиша петицията.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,обаче циркулира и информация ,че формира ли се тази полиция ,бездомните кучета ще бъдат подложени на законно разстелване.

Идеята е покрай така наречените "агресивни" кучета да се отърват и от другите ,вместо да се занимават да ги влачат по кучкарници и т.н..

А като цяло се въртят нещтата около това да се усвоят едни пари ,и да се формира това звено да изчисти улиците от кучетата. Лошо няма ,важното е да стане по хуманен начин ,в което аз много се съмнявам.

Поради тези съмнения ,няма да подпиша петицията.

това хич не ми хареса

как може да се разбере дали е вярно

:(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това хич не ми хареса

как може да се разбере дали е вярно

:(

Една позната си бърка носа в тези работи ,ходи да задава неудобни въпроси на инциаторите.

Мисля че идва от тук някъде facebook.com/groups/ това е група ,където определено мразят животните . Възможно е основателите на групата да искат да намажат нещо. Ще разпитам ...

Ето едно цитатче от там:

При подаването на сигнали ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се акцентира, че кучето е АГРЕСИВНО. Ако ви карат да подпишете някакъв формиляр, че кучето е наистина агресивно- подписвайте смело Това куче няма да го върнат.

Сещай се колко от тия кучета ще са наистина агресивни. Освен това ако заклеймят кучето като агресивно ,има проблеми при евентуалното му осиновяване от приюта.

Ако по Animal Planet зоо-полицията спасява животни ,и наказва насилници ,то Българският вариант ще е да се прибират кучета от кварталите ,за да бъдат умъртвявани заради няколко некадърници ,които не си вършат работата.

Няма лошо и при нас да се направи зоо-полиция ,но преди това ще трябва да се изградят повече приюти. Уви те ще направят някакво зввено от надъхани ловджии ,и готово ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега я срещам тази група

аз бях в тази общност, но скоро се разрази спор за евтаназията нарекох ги убийци и ги отсвирих

https://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BE%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F/175458472519327?ref=ts&fref=ts

а това е на организацията

https://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BE%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%9D%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%9E%D0%A2%D0%A0%D0%AF%D0%94/154277974777744?ref=ts&fref=ts

за приютите и аз искам да има повече ама като се замисля май не им изнася на много "човеци"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз бях в тази общност, но скоро се разрази спор за евтаназията нарекох ги убийци и ги отсвирих

за приютите и аз искам да има повече ама като се замисля май не им изнася на много "човеци"

Хайдуче, ти ли еднолично ще плащаш издръжката на "повечето" приюти? Имаме проблеми и на доста по-сериозни места. А евтаназия - защо пък не?

Не знам за друго, но това е много актуално. Така бях смачкал котенце, което се беше навряло отвътре в двигателният отсек върху калника и падна при при движение при тръгване. Проблемът е, че малките не се плашат от клаксон или вместо да бягат се навират някъде още по-навътре.

7703069n.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, Симтечка

Знаеш както ти така и всички - че това са самоиздържащи се организации - да не ги изреждам че много.

Зависят от дарения, от смс-и и куп други начини.

Ония горе едно КТБ не могат да си оправят - ти искаш да гледат и с животните какво става.

п.с.Лайка ми е заради снимката  - споделих я веднага, благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А евтаназия - защо пък не?

Като знам сред какви диваци живеем , много си мечтая да събират бездомните кучета ,и да ги евтанизират. Най-вероятно някой ще вземе намаже поръчката ,кучетата ще бъдат брутално избити ,и ...нет человек - нет проблем....

Като цяло ,никога не съм оспорвал меннието ти ,имам претенции само към начините ,чрез които се справят общинарите с проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осъдиха мъж от Видинско за убийство на куче

45-годишен мъж от Видин бе осъден ефективно за убийство на куче по особено жесток начин. Районният съд постанови 3-месечна ефективна присъда на Мариян Филипов от село Градец при първоначален строг режим в затвор или затворническо общежитие от закрит тип.

Делото е гледано по съкратената процедура, след като мъжът се е признал за виновен и е сключил споразумение с прокуратурата. На 9 юни Филипов убил с нож 2-годишно куче в двор в селото, а трупа изхвърлил извън населеното място. Към тази дата мъжът, който вече е осъждан, е бил с наложена мярка за неотклонение "задържане под стража" заради друго провинение. Жестокостта спрямо гръбначни животни е обявена за престъпление от юли 2011 г. Тогава поправката в Наказателния кодекс бе направена по настояване на много ветеринарни лекари и групи за защита на животните , а поводът беше случаят с кучето Мима, намерено от стопанина си с отрязани крака.

bezdom.info

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Бракониери застреляха 5 благородни елена край Севлиево

Image_4449302_126.jpg

5 благородни елена са убили бракониери край село Батошево, съобщи шефът на Регионалната дирекция по горите в Търново инж.Николай Николов. На мястото в гората горски и полиция открили 4 от животните – два женски екземпляра с два приплода. Преди да бъдат надушени, бракониерите успели да извлачат и натоварят в автомобил петото животно.

Горски чул изстрелите около 7 часа и предотвратил избиването на цялото стадо елени на територията на Ловно стопанство “Росица”. При започнала акция на полицията, РУГ и Северното централно държавно предприятие в къща в село Горна Росица е разкрита незаконна кланица за преработка на дивечово месо. Задържан е единият от бракониерите, а другият се укрива.

Според неофициална информация къщата в края на селото се ползвала от местен арендатор, който от няколко години обработвал земеделски земи в района. Той е и издирваният втори бракониер.

В незаконният цех са открити още части, кожи и вътрешности от животни. Експертиза предстои да установява дали става дума за дивеч.

“Иззети са гилзи от местопрестъплението, намерено е оръжие, работят най-добрите криминалисти от управлението в Севлиево и авторите на това брутално деяние този път няма да се измъкнат”, каза шефът на горското предприятие в Габрово инж.Иван Недков.

zoomania.org

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Безразличието, безсърдечието и презрението, които толкова много хора проявяват към животните, са зло, първо, защото причиняват огромно страдание на животните и второ, защото това води до неизмеримо голямо обедняване на човешкия дух."

Ашли Монтагю

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох хляб

Днес денят ми изгря отдалече,
плисна слънце по моя дувар.
Днес денят ме обича, човече -
дадох хляб на един помияр.

Най-самотното улично куче,
но ме гледа с очите на свой.
А градът изкикоти се звучно:
"Удари го! Смажи го от бой!"

Можех, да. Да го фрасна с тояга;
да го ритам до мръкнало чак...
То е куче и тъй му приляга -
изтребление пълно, до крак!

Имах хляб във ръката си само.
И додето замахвах... Не знам...
Изведнъж натежа като камък,
вкоравен от обида и срам.

И го взех, разделих го на части -
две за кучето, две и за мен.
О, как светна тогава от щастие
този мрачен и никакъв ден.

Залюля ни в едно - половинки,
невъзможна комбина, но хоп -
дадох залък за жълти стотинки,
а спечелих приятел до гроб.

~ Ники Комедвенска ~

1902911_10152274115367999_32824538683891

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от друг Пикасо

Пабло Пикасо:

"Кучетата идват в нашия живот, за да останат в него. Те не ни напускат, когато стане трудно и когато вече е преминала първоначалната тръпка, те продължават да ни гледат със същия този поглед, с който ни гледат от самото начало и така до последния им дъх. Може би защото още от самото начало са ни видели такива, каквито сме, а именно грешни, несъвършени хора - хора, които те въпреки това са избрали. Кучето решава веднъж завинаги. То не си задава въпроса дали иска да остарее с нас. То просто го прави. Неговата любов, след като сме я спечелили веднъж, е безрезервна."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако можехме да прочетем мислите на животните, щяхме да намерим там само истини."

Антъни Дъглас Уилямс

7772965h.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Според българския Закон за защита на животните, изоставянето на домашен любимец се определя като проявена жестокост към животни и е забранено (чл.7, ал.10). То подлежи на глоба в размер от 500 до 1000 лв., освен ако деянието не съставлява престъпление (чл. 62). В същото време според проучване на фондация "Четири лапи", само в София всяко второ бездомно куче не е родено на улицата, а в нечий дом.

10897838_605199249625620_996216355931015

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тая овца ,която си занесе кучето да го приспят ,защото отивала на почивка .... ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

В момента няма орган ,който да се отзове на сигнал. Какво като се обади някой на тоя телефон ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента няма орган ,който да се отзове на сигнал. Какво като се обади някой на тоя телефон ?

все някой трябва да стои зад този телефон

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все някой трябва да стои зад този телефон

То е ясно ,че някой ще вдигне ,но няма органи ,които да се отзоват на сигнал. Полицията и е от едния крачол - в другия. Примери хиляди ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можем да спрем насилието над животни !

Повечето хора, които измъчват животни, са склонни да повторят това. Единственият начин те да бъдат спрени е ако бъдат наказани за престъплението, което са направили.

Насилието над животни, включително стрелба, отравяне, дори и на бездомни животни, вече е престъпление и у нас. Както всяко престъпление, случаите на насилие над животни трябва да бъдат разследвани от полицията и прокуратурата. Организациите за защита на животните като "Четири лапи" нямат правомощия да разследват случаи на издевателства над животни.

Ако станете непосредствен свидетел на бой с животни или проява на насилие над животно, моля, свържете се направо с най-близкото полицейско управление и подайте сигнал там.

Също така, можете да подадете и писмена жалба за насилие над животни до Районната прокуратура към Вашето населено място и Районно управление на полицията. За да Ви улесним в писането и подаването на жалби, ние изготвихме образци на жалби с указания за подаване, които Вие само трябва да попълните (кликнете върху линка, за да изтеглите файла):

1. Жалба-образец за боеве с животни
2. Жалба-образец за насилие над животно

Моля, изпратете копие от подадената жалбата по факс на 02/952 11 98 или по и-мейл на: [email protected]

http://www.vier-pfoten.bg/bg/campaigns-2/page-0/page-0/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване