Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

https://www.youtube.com/watch?v=SKBMWHNdtnM - Същата работа. Ама на природозащитниците им е хубаво да си хапват пържолки и пиленца. Просто хората там ядат кучета. Като ще е забрана на едните, трябва и на другите.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 854
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Направо се чудя, виждате ли се, какви ги пишета?!? Вместо да се чудите, коя отрова ще бъде най-ефикасна, за да се изтрепят кучетата помислете как да накарате хората които получават милиони,за да се с

Публикувани изображения

то веганите и вегетарианците ако не се обадите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то веганите и вегетарианците ако не се обадите

Ям месо поне 3-4 пъти в седмицата. Просто ми е омръзнало разни "защитници" да спасяват кучето зад блока и котката в парка и после да се бият в гърдите и да ми обясняват колко безотговорни и лоши били останалите хора и колко нехуманно постъпвали. Сигурен съм, че коленето на милиони прасета/пилета/агнета е по-хуманно. Тая жена защо не направи клип за забраняването на месото? Защото после ще трябва да яде треволяци нали? Прави се на голямата природозащитничка, ама ако стане дума да се лиши тя от нещо, ще и се спече л*йното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ям месо поне 3-4 пъти в седмицата. Просто ми е омръзнало разни "защитници" да спасяват кучето зад блока и котката в парка и после да се бият в гърдите и да ми обясняват колко безотговорни и лоши били останалите хора и колко нехуманно постъпвали. Сигурен съм, че коленето на милиони прасета/пилета/агнета е по-хуманно. Тая жена защо не направи клип за забраняването на месото? Защото после ще трябва да яде треволяци нали? Прави се на голямата природозащитничка, ама ако стане дума да се лиши тя от нещо, ще и се спече л*йното.

Теоретически си прав ,обаче между редовете чета ,че който яде месо не трябва да уважава живота  на другите животни.Дано да се лъжа за тебе.

Едно време индианците са ловували да се хранят ,но това не им пречи да имат необходимото уважение.

В днешно време границите между доброто ,и злото се размиват в болните мозъци на много хора ,които срещам ежедневно. Начинът ,по който казваш ,че чдеш месо по 5 пъти на седмица ,и останалите коментари ,прозвучаха като че ли това  ти дава право да тровиш ,убиваш и т.н..

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теоретически си прав ,обаче между редовете чета ,че който яде месо не трябва да уважава живота  на другите животни.Дано да се лъжа за тебе.

Едно време индианците са ловували да се хранят ,но това не им пречи да имат необходимото уважение.

В днешно време границите между доброто ,и злото се размиват в болните мозъци на много хора ,които срещам ежедневно. Начинът ,по който казваш ,че чдеш месо по 5 пъти на седмица ,и останалите коментари ,прозвучаха като че ли това  ти дава право да тровиш ,убиваш и т.н..

Явно не си ме разбрал. "Активистите" вдигат гирлотия за 10 000 кучета, за да са спокойни пред съвестта си, а нищо не казват за останалите милиони животни. Щом става въпрос за храната ни, е добре да умират милиони животни годишно, а щом става въпрос за 10 000 кучета вдигат огромния скандал. Е*ати тъпите хора 'дето сме. Уважавам живота на животните, но простотията край няма. И ако не съм от тези "активисти", съм болен мозък, лош, безотговорен, безразличен и трябва да се чувствам гузен, така ли? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако не съм от тези "активисти", съм болен мозък, лош, безотговорен, безразличен и трябва да се чувствам гузен, така ли? 

Първо ,нямам си идея какви са ти възгледите по въпроса ,с изключение на това ,че когато някой руптае срещу насилието на животните ,във форума има 2-3-ма ,които веднага почват на манипулират ситуацията с : " тия ядеш месо ,но си против насилието ...

Хватакта е да си кажеш мнението по въпроса ,но да не изглеждаш маниакално краен ...щото в живота освен черно ,и бяло ,има и един цвят по средата ,колкото и да не го харесват някои ...

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядеш ли месо? Ядеш. Ама нещо поставяш лицемерни условности пред вида му - кучешко ли е, свинско ли е... Хората гледат кучета за месо. Ако утре дойдат тук и ти кажат - няма от днес да гледате овце, свине, кози, телета, ти какво ще кажеш?

Първо ,нямам си идея какви са ти възгледите по въпроса ,с изключение на това ,че когато някой руптае срещу насилието на животните ,във форума има 2-3-ма ,които веднага почват на манипулират ситуацията с : " тия ядеш месо ,но си против насилието ...

Думичката е "роптая". И когато някой пише нещо различно от лицемерие - никой няма да манипулира нищо. Значи можем да гледаме овце, кози, свине и телета за храна, а там кучета не могат?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядеш ли месо? Ядеш. Ама нещо поставяш лицемерни условности пред вида му - кучешко ли е, свинско ли е... Хората гледат кучета за месо. Ако утре дойдат тук и ти кажат - няма от днес да гледате овце, свине, кози, телета, ти какво ще кажеш?Думичката е "роптая". И когато някой пише нещо различно от лицемерие - никой няма да манипулира нищо. Значи можем да гледаме овце, кози, свине и телета за храна, а там кучета не могат?

Благодаря за поправката.

Предните ми два поста не са по повод клипът ...дори не съм гледал.

Това не е лицемерие.Това че някои се храни с месо не значи че одобрява жестокостта към животните.Ти обаче винаги извърнатш нещата в другата посока ,щом ядеш месо ,значи трябва да си траеш ... доста повърхностно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за поправката.

Това не е лицемерие.Това че някои се храни с месо не значи че одобрява жестокостта към животните.Ти обаче винаги извърнатш нещата в другата посока ,щом ядеш месо ,значи трябва да си траеш ... доста повърхностно.

Ами аз съм пък на мнение, че особено в нашата култура всяко едно дете колкото и "селско" да Ви звучи трябва поне до 10 клас да прекарва всяко лято от живота си на село, да помага с обработката на земите на баба си и дядо си, да гледа животни цяла зима и пролет, за да има какво да яде после цяла есен и зима.Аз съм израстнал на село (първите 7 години и после всяко лято до към 8-9 клас) мислиш ли, че примерно ми е било приятно да присъствам на колене на прасе - знаеш ли как квичи ужасно... Или пък на което и да е друго животно, ти им отнемаш живота нормално е това, но никъде не съм видял да се убива животно както се опитват да го извъртят за кеф и после какво изхвърляме им месото ли? (само копитата изхвърляме и то на кучето, което ти пази двора като награда получава и други неща). Аз пък ям месо всеки ден, много рядко имам изключение, знам как се гледа животно, знам как се коли, знам как се разфасова - процеса съм го наблюдавал-помагал-правил много пъти и не искам да се бъркам в културата на другите народи! Та какво ще кажат индийците за нас като ни видят какво правим с кравите - само така за размисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за поправката.

Ние говорим за клипа. Хората в тази местност на Китай явно имат някаква традиция. Така както ние имаме традиция да колим агнета и прасета по празниците. По цял свят има различни традиции, които включват колене на животни, но никой не казва и думичка против това. Когато стане дума за нещо различно от обичайното(в случая ядене на кучета), се вдига скандал, правят се организации и се събират подписи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Убиец на котки и кучета започнал да стреля по деца?
Публикувано изображение
Съседи на убиеца на животни настояват държавата да се намеси, за да не бъде застрелян човек.

Трябва да ходим с каски на главата, защото куршумите свистят край ушите ни, оплакват се съседи

Убиецът на котки и кучета от Бяла Слатина е започнал да стреля по деца, съобщиха пред камерата на бТВ възмутени граждани. Те поискаха държавата да вземе мерки, за да не се повтори трагедията в Лясковец. Хората разказват, че от четири години съседът Траян държи на мушка всичко, което се движи по улицата му. Първите потърпевши са хората в отсрещната къща.
Тъкмо се нанесохме и той застреля кучето му, споделя Шермин Златанова.
„Копаех лозето. Както се бях навела, чух изсвистяване покрай ухото си и кучето изскимтя.
Лапата му беше простреляна“, добавя жената. Тя се обадила в полицията. Служителите на реда прибрали въздушната пушка на съседа и гарантирали, че той повече няма да ги тормози. Улицата обаче заприличала на бойно поле.
„Той стреля по котки, кучета, птици.. Трябва да ходим с каски из дворовете. Както си стоим, свистят куршумите“, заяви Димитър Цеков.
64-годишният стрелец е прострелял и две котки на по-възрастен гражданин. Чувството на безнаказаност на съседа-терорист обаче започнало да придобива застрашителни размери.
„Бях решил да почивам, но децата влезнаха и ми казаха, че съседът е стрелял по тях. Излязох да го питам, а той ми заяви, че не гърмял по хора, а по плъхове“, разказва Николай Димитров.
За стрелба по домашни животни законът предвижда до три години лишаване от свобода или глоба до 5000 лева.

http://flagman.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/64751/%D0%A3%D0%B1%D0%B8%D0%B5%D1%86-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0

Убийците на беззащитни животни в повечето случаи са опасни и за хората.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убийците на беззащитни животни в повечето случаи са опасни и за хората.

сега ще дойде някой защитник на тия психопати и ще ни извади от 100 кладенеца аргументи колко са добри разбираш ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега ще дойде някой защитник на тия психопати и ще ни извади от 100 кладенеца аргументи колко са добри разбираш ли

Всеки с разбиранията си...

За мен тези, които са способни да малтретират и убиват животни и хора са психопати и трябва да бъдат лекувани.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И всеки от тях започва с въпросът :"Ти месо ядеш ли ? " :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда се затруднявате да правите разлика между едното и другото.   :D  Иначе човека си заслужава глоба и конфискуване на оръжието му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КирилКокс, нали разумните хора предпочитат да участват в разумен спор, като използват разумни аргументи. Бих приел аргумента за храната, използван от таквиз организми като Симтек, ако спорът бе за това дали някой има право да стреля по дива патица или глиган, например. Тук това няма смисъл, защото говорим за съвсем друга категория животни - домашни любимци или компаньони.

Навремето ми подхвърлиха котка, парализирана вследствие на прострелване със сачми. Животното страдаше незаслужено и аз страдах с него. Ако гореупоменатите организми предпочитат да оправдават стрелеца, аз бих предположил основателно, че такива изпитват удовлетворение от напълно незаслуженото страдание на околните същества.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че неправилно сте го разбрали и не мисля че ги защитава

те наистина така ни питат дали ядем месо, защитниците на изчадията

:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КирилКокс, нали разумните хора предпочитат да участват в разумен спор, като използват разумни аргументи. Бих приел аргумента Ви за храната, ако спорът бе за това дали някой има право да стреля по дива патица или глиган, например. Тук това няма смисъл, защото говорим за съвсем друга категория животни - домашни любимци или компаньони.

Навремето ми подхвърлиха котка, парализирана вследствие на прострелване със сачми. Животното страдаше незаслужено и аз страдах с него. Ако Вие предпочитате да оправдавате стрелеца, аз бих предположил основателно, че изпитвате удовлетворение от напълно незаслуженото страдание на околните същества.

Върни малко лентата назад ,за да разбереш за какво говоря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс, поправих недоразумението, възникнала вследствие по-скоро на припряност, отколкото от умствена леност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих приел аргумента за храната, използван от таквиз организми като Симтек, ако спорът бе за това дали някой има право да стреля по дива патица или глиган, например. Тук това няма смисъл, защото говорим за съвсем друга категория животни - домашни любимци или компаньони.

Точно за това става дума ,че сега всеки може да каже (както Симтек-а не пропуска) ,защо домашните животни да са по-животни от тези ,с които се храниме (аз лично консумирам само мляко ,и яйца).  В Европа тези животни са домашни ,но в Азия са като за нас пилетата. Ние се храним с крави ,и телета ,но в Индия са свещенни.

Преди време имаше спорове  ,когато коментирахме оня идиот ,който си завърза кучето за колата ,и го влачи ,защото му изяло кокошка. Ако убиеш кучето като ловец , е едно ,а когато се гавриш докато го убиваш е извращение. Според някои хора във форума разлика няма ,независимо по какъв начин се е случило. Аргумента е че се храниш с месо ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това става дума ,че сега всеки може да каже (както Симтек-а не пропуска) ,защо домашните животни да са по-животни от тези ,с които се храниме (аз лично консумирам само мляко ,и яйца).  В Европа тези животни са домашни ,но в Азия са като за нас пилетата. Ние се храним с крави ,и телета ,но в Индия са свещенни.

Преди време имаше спорове  ,когато коментирахме оня идиот ,който си завърза кучето за колата ,и го влачи ,защото му изяло кокошка. Ако убиеш кучето като ловец , е едно ,а когато се гавриш докато го убиваш е извращение. Според някои хора във форума разлика няма ,независимо по какъв начин се е случило. Аргумента е че се храниш с месо ...

Не можах да разбера. Искаш да забраниш на азиатците да ядат кучета ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера. Искаш да забраниш на азиатците да ядат кучета ли?

Всъщност трябваше да довърша последното изречение ,щом се храниш с месо ,значи трябва да си затваряш очите ,дори и да става дума за извращения над животни.

С такова убеждение оставам за тебе ,и за Симтек-а. Сега разбра ли го ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност трябваше да довърша последното изречение ,щом се храниш с месо ,значи трябва да си затваряш очите ,дори и да става дума за извращения над животни.

С такова убеждение оставам за тебе ,и за Симтек-а. Сега разбра ли го ?

Разбрах те най-после. Ако е убийство от агресия, трябва да се наказва, а ако е убийство, за да се нахрани човек е хубаво нещо. 

П.П: Никой не защитава извратени типове. Агресията е грозно нещо, независимо дали е над животно или над човек. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих приел аргумента за храната, използван от таквиз организми като Симтек, ако спорът бе за това дали някой има право да стреля по дива патица или глиган, например. Тук това няма смисъл, защото говорим за съвсем друга категория животни - домашни любимци или компаньони.

Животно, което не мога да изям или не ми пречи - не пипам. Вашето обаче е като апартейда. Едни за сметка за други, лицемерна избирателност. Компаньон и домашен любимец не значат нищо повече, от вменените им значения. В един репортаж гледах човек, който гледа прасе за домашен любимец. От друга страна има държави и хора, които ядат кучета.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване