Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Лишаване от свобода от 1 до 3 години и глоба от 1000 до 10 000 лева предвиждат двата законопроекта за промени в Наказателния кодекс, свързани с насилието и убийството на животни.

Публикувано изображение

Парламентът прие да бъдат завишени санкциите в Наказателния кодекс за насилие над животните, съобщиха "Фокус" и БТА.

Депутатите приеха на първо четене и двата проекта, свързани с темата - единият на Министерския съвет, и другият - на Мая Манолова и група народни представители от Коалиция за България.

Правителственият законопроект предвижда лицата, които умишлено и противозаконно умъртвят животно, да се наказват със затвор до 1 година и с глоба от 1000 до 3000 лв., а за умишлено причиняване на нараняване на животно - наказанието е пробация и глоба до 3000 лв.

За деяния, извършени с особена жестокост или по особено мъчителен за животното начин или на публично място, както и за рецидиви или подобни действия, извършени в присъствието на малолетно или непълнолетно лице, се предвижда затвор от 1 до 3 години и глоба от 2000 до 5000 лв.

Законопроектът, внесен от Манолова, предлага проявите на особена жестокост към животните да се наказват с 2 години затвор или пробация и глоба от 1000 до 6000 лв., а умъртвяването на животно - с лишаване от свобода до 3 години или пробация и глоба от 2000 до 10 000 лв.

Нейният законопроект обаче предизвика несъгласие сред управляващото мнозинство.

"Обичам животни и въпрос на цялото общество е хуманното отношение към живи животни. Предложените текстове на опозицията отговарят само на обществените очаквания, но не са предвидили поведението на животните спрямо хората”, каза от трибуната председателят на Комисията по здравеопазване Десислава Атанасова.

Според нея предложените санкции са прекалено високи. Тя припомни, че Наказателният кодекс предвижда наказанието за лека телесна повреда за хора да е лишаване от свобода. Според Атанасова текстовете трябва да бъдат помислени по-детайлно преди да получат подкрепата на управляващите.

Свидетели сме на ужасяващо насилие над животни и като законодател е нормално да предприемем промени, които да възпрат всички, които желаят да упражняват такова насилие. Това е „А” и „Б” на наказателното право”, контрира Манолова. Тя заяви, че управляващото мнозинство е противник на този законопроект, защото не са предвидени достатъчно санкции за собствениците на агресивни животни.

дир.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после! Дано приемат по-скоро закона и най-вече да го прилагат на практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъде поредният закон,който никой няма да спазва в тая жалка държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво,доживяхме го!

Пък и ако се прилага-ще е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега, в демокрация живеем, няма как закона да третира животните, като по-висши! Сега ако искат и избирателно права да й дадат, да ги осигуряват за пенсия, само да не ги пишат като по-равни от равните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, ще рече ли, че нямам право да заколя прасето си на двора, докато синът ми помага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, ще рече ли, че нямам право да заколя прасето си на двора, докато синът ми помага?

Не, не означава, защото има разлика между селскостопанско животно и домашно такова. Виж ако решиш да отрежеш краката на кучето си с брадва-това не можеш!

Дано вземат верно да осъдят някой от тия изроди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнато законово - няма да можеш.

Трявба да осигуриш "хуманен начин" за убиване на прасето, а детето не трябва да вижда какво става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не означава, защото има разлика между селскостопанско животно и домашно такова. Виж ако решиш да отрежеш краката на кучето си с брадва-това не можеш!

Дано вземат верно да осъдят някой от тия изроди!

Значи, ако гледам кокошка вкъщи, за да си играят децата и след това и врътна гушмака, отивам на съд, но ако я гледам в курник и я пусна жива в месомелачката, няма проблем. Това ли е? Ми че то много глупаво!

А този полицай да внимава да не си изяде прасето, щото иначе лошо - мноого лошо.

Публикувано изображение

Погледнато законово - няма да можеш.

Трявба да осигуриш "хуманен начин" за убиване на прасето, а детето не трябва да вижда какво става.

Какъв е тоя хуманен начин за едно прасе бре Докторе, електрически стол да тура на двора на село? После да се оправям сам, то детето не може да помага и не бива. Не дай си боже някой да изпусне прасето со се 'анджаро врато. Те тоа трябва да лежи до живот. Сега се сещам и за едни комшии дето заклаха биволицата с моторен трион. Вандали, вампири, върколаци - и тях трябва да ги заколят с моторен трион. Аха...

П.П. Виетнамците на времето, сладко си хапваха бездомни кучета! Уличили са времето и правилните закони...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те малоумни коментари се очакваха, ама не съм ги очаквала от теб Дарки. Като толкова те интересува как да си утрепеш прасето, прочети закона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,,,,

Какъв е тоя хуманен начин за едно прасе бре Докторе, електрически стол да тура на двора на село? После да се оправям сам, то детето не може да помага и не бива. Не дай си боже някой да изпусне прасето со се 'анджаро врато. Те тоа трябва да лежи до живот. Сега се сещам и за едни комшии дето заклаха биволицата с моторен трион. Вандали, вампири, върколаци - и тях трябва да ги заколят с моторен трион. Аха...

П.П. Виетнамците на времето, сладко си хапваха бездомни кучета! Уличили са времето и правилните закони...

Тц.

Водиш го в сертифицирана кланница срещу съответното заплащане :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни го така darkterminal, ако умъртвиш прасето от първия удар, противозаконно умъртвяване - затвор до 1 година и с глоба от 1000 до 3000 лв. Проба с втори удар - особена жестокост или по особено мъчителен за животното начин, затвор от 1 до 3 години и глоба от 2000 до 5000 лв. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Темата е в раздел Домашни любимци,а не в Кулинария.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни го така darkterminal, ако умъртвиш прасето от първия удар, противозаконно умъртвяване - затвор до 1 година и с глоба от 1000 до 3000 лв.

Проба с втори удар - особена жестокост или по особено мъчителен за животното начин, затвор от 1 до 3 години и глоба от 2000 до 5000 лв.

:ph34r:

Ми точно това е жалкото! Ловджия, който не застреля глигана от първия път, да му се прибавят от една до три години за всеки следващ използван патрон!

Те малоумни коментари се очакваха, ама не съм ги очаквала от теб Дарки.

Като толкова те интересува как да си утрепеш прасето, прочети закона.

Не коментарите ми Динди-Дин, закона е малоумен! Аз не издевателствувам над животни и не подкрепям малтретирането им. Но не мисля, че каквото и да е обръщение към животно, заслужава и ден човешка свобода! Нанесената вреда на чужда собственост е редно да се заплаща подобаващо, но до там. Хората и кучетата си имат съответните места и нека всеки си седи там. Аз бих нарекъл, малоумно и първично, кръвожадното желание за мъст и осъдени (постовете са малко по-нагоре)...

Тц.

Водиш го в сертифицирана кланница срещу съответното заплащане :)

Кланици, екарисажи и т.н. какъв им е проблема на тези. Да осъдят и работниците им...

Темата е в раздел Домашни любимци,а не в Кулинария.

Аз не съм разглеждал закона haidukpikaso, можеш ли да ми кажеш, дали там се слага границата между животни със стопанско и с нестопанско предназначение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тоя закон-Браво....... браво, браво, ама за тези боеве се знае от *91-92 год. и никой не се е възмущавал, дали тогава не сме били хора ?!?!?....или черупката ни е била по-дебела ?!?!?!?......или пък нямаше нет, да се направим на жалостиви .............. по-живо ме интересуваше какво ще решат по случая за нападната сляпа жена с куче-водач от глутница бездомни кучета, предполагам сте гледали репортажа? Глутницата избутва жената и кучето-водач на улица с оживено движение.... Дали природозащитниците биха посъветвали жената да си поседи в къщи докато кастрираните блокови любимци умрат от старост ?!?!?!? Дали ще има осъдени и за прикриване и изхранване на помияри покрай блоковете ?!?!?!?!? .................дали изобщо ще се свърши някаква работа по наболелите проблеми или просто ще се гласува нещо и ще се чака отклик от ЕС за него, без да се поинтересува някой какво е в действителност ?!?!?!? Иначе, знаете: Кучетата си лаят, кервана си върви.....ама керванджиите нещо патят напоследък :ph34r:

Редактирано от rulom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези"боеве" ги имаше много преди '91-'92,просто не се знаеше за това у нас,защото се ползваха по предназначение.Аз съм ползвал подобни методи още '80г.Ние у нас имаме редкия талант да извлечем негативното от една полезна идея и да го превърнем в модел.На прима виста се сещам за сръбската фолк музика и чалгата ни.Ами ако не мина в бранша на развъдчиците на болонки и пинчери,ще рискувам да попадна под ударите на закона.Има доста литература по въпроса какво всъщност са"боевете" и какви са истинските начини за провеждането им,както и какви са правилата им-всеки може да се опита да разбере,ако реши.Само да кажа,че кастинга за боксьори в националния отбор няма как да се провежда с виртуален тренажор,вЕрвайте ми. Мики Кръвожадното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Но не мисля, че каквото и да е обръщение към животно, заслужава и ден човешка свобода!" Не съм съгласен с това изречение. При умишлено убийство (под умишлено се разбира, например:съседа нещо ме е изгледал на криво и аз за отмъщение взимам една бухалка и убивам с нея любимото му куче) на домашен любимец или селскостопанско животно, според мен, трябва да се лежи в затвора-задължително. Ако приемем, че любимецът е някакъв вид имущество в затвора се лежи за кражба, защо да не се лежи и за убийството. Ако откраднеш две крави ще те тикнат в затвора, ако ги убиеш целенасочено-не, няама логика. Да не говорим, че има кучета, котки и др. , които струват 10 000-20 000 евро, а и много повече. Какво се случва ако присвоиш подобна или дори и много по-малка сума- отиваш в затвора (с някои изключения разбира се). Това е грубата страна на въпроса-неморалната, а все пак едно убийство на домашен любимец носи и огромна морална щета на стопаните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Но не мисля, че каквото и да е обръщение към животно, заслужава и ден човешка свобода!"

Не съм съгласен с това изречение. При умишлено убийство .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай си таковат * в *.... Вместо да решат проблема с глутниците кучета и популацията на котки се занимават с неща на които не им е дошъл реда. Пак някой си прави реклама и пак ще се отклони някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай си таковат * в *.... Вместо да решат проблема с глутниците кучета и популацията на котки се занимават с неща на които не им е дошъл реда. Пак някой си прави реклама и пак ще се отклони някой лев.

Абсолютно съм съгласна -- от тия глутници навсякъде вече не знам къде да си разхождам моето куче :) В парка отдавна на ходим, заради тах.

Ето ви пресен пример от сутринта -- в кварталната градинка сме, и отнякъде се появи глутница от десетина песа, преследваха и нападнаха един от техните, и почти го разкъсаха на парчета, за няма и 5 минути, пред очите на потресените граждани, които бяха наоколо. Точно като закона на джунглата.

Докато не се реши проблема с бездомните кучета, които се ширят навсякъде -- некастрирани, неваксинирани, необезпаразитени и агресивни (както е решен този проблем в много страни), всичко са само празни приказки.

Същото е положението с котките, които в мазетата на нашия вход са поне 40-50 на брой, и се размножават постоянно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Но не мисля, че каквото и да е обръщение към животно, заслужава и ден човешка свобода!"

Не съм съгласен с това изречение. При умишлено убийство (под умишлено се разбира, например:съседа нещо ме е изгледал на криво и аз за отмъщение взимам една бухалка и убивам с нея любимото му куче) на домашен любимец или селскостопанско животно, според мен, трябва да се лежи в затвора-задължително. Ако приемем, че любимецът е някакъв вид имущество в затвора се лежи за кражба, защо да не се лежи и за убийството. Ако откраднеш две крави ще те тикнат в затвора, ако ги убиеш целенасочено-не, няама логика. Да не говорим, че има кучета, котки и др. , които струват 10 000-20 000 евро, а и много повече. Какво се случва ако присвоиш подобна или дори и много по-малка сума- отиваш в затвора (с някои изключения разбира се). Това е грубата страна на въпроса-неморалната, а все пак едно убийство на домашен любимец носи и огромна морална щета на стопаните.

Една солена глоба в зависимост от причинените щети, мисля ще е много по-ефективна (ако не се лъжа съм го споменал в предишния пост).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам думи за тоя изрод

Куче-убиец и стопанинът му окървавиха Варна

Публикувано изображение

Варненската полиция арестува собственик на куче-убиец, съобщава ТV7. Мъжът редовно насъсквал питбула си срещу улични животни пред очите на собствения си син и деца от квартала.

Според съседи така го тренирал за кучешки боеве. След поредната схватка 42-годишният Живко Томов - стопанин на питбула, доубил поредната жертва и изхвърлил трупа в кофите за смет.

Арена на поредната кучешка битка става детска площадка. Питбулът Грета е насъскан от мъртво пияния си стопанин срещу безобидно улично куче, любимец на децата от квартала. Това, което не могъл да свърши питбулът, довършил стопанинът му – с нож.

Целият квартал е потресен от случката, но никой от съседите не посмя да коментира зверството пред камера. Хората се страхуват не само от лошия нрав на стопанина, а и от домашния любимец Грета.

Стопанинът на питбула е задържан в полицията за 24 часа. Очаква го глоба до 500 лева за едро хулиганство. Съдбата на кучето–убиец още не е ясна.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен такива трябва да ги съдят по бързата процедура. Стопанина в затвора,кучето където му е мястото. Това куче спокойно може да убие и човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето снимката не от случая във Варна, а циркулира из интернет от години ( ето я например тук, във друг форумен пост от 2010)

Ето действителен видео-репортаж от мястото :

http://www.tv7.bg/news/221742.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...