Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

В никакъв случай, смъртта на един бездомен пес, не е съотносима и с ден човешка свобода!

Така ли?

Колкото ти имаш право на живот-

толкова и всяко едно живо създание!

Но това не е човек-и не заслужава помиление!

За това, че такива постъпки са нередни и не бива да се поощряват, две мнения няма. За това, че въпросният трябва да бъде наказан, нямам против. Защо обаче, искаш по-голямо от съответстващото наказание? Как окачествяваш това желание в себе си?

Или просто не ти изнася сюжета...

Не ми изнасят сюжети като твоите.

Мога друг да ти напиша-

като толкова държиш на тоя изрод.

Аре-няма да го пъхаме зад решетките по твоята логика.

Аз предлагам да му завържем питбула и да го хвърлим на крокодил да го разкъса.

И да стои и да гледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следя дискусията ви и не мога да разбера тези, които поставят знак за равенство между правата на животните и тези на хората, защо след това се жалват от отношението на другите хора към тях ? Щом искате да сте равни на животните - значи и с вас трябва да се държат като към животни. Просто е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли?

Колкото ти имаш право на живот-

толкова и всяко едно живо създание!

Но това не е човек-и не заслужава помиление!

Не ми изнасят сюжети като твоите.

Мога друг да ти напиша-

като толкова държиш на тоя изрод.

Аре-няма да го пъхаме зад решетките по твоята логика.

Аз предлагам да му завържем питбула и да го хвърлим на крокодил да го разкъса.

И да стои и да гледа.

Постът ти свирепо крещи - Кръв! Кръв! Кръв! Нямам повече въпроси към теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следя дискусията ви и не мога да разбера тези, които поставят знак за равенство между правата на животните и тези на хората, защо след това се жалват от отношението на другите хора към тях ?

Щом искате да сте равни на животните - значи и с вас трябва да се държат като към животни.

Просто е.

а защо трябва да има отношение като към животно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следя дискусията ви и не мога да разбера тези, които поставят знак за равенство между правата на животните и тези на хората, защо след това се жалват от отношението на другите хора към тях ?

Щом искате да сте равни на животните - значи и с вас трябва да се държат като към животни.

Просто е.

Тук не коментираме права на хората и права на животните,тук коментираме права на стопанин на куче,действията на неговото куче са пряко свързани и отговорни със правата на стопанина му като такъв и определено той ги е надвишил,като нарушава и закона за спазване на обществения ред!

Просто е...за подобни издевателства над животни и с хладно оръжие в ръка размахващ го на публично място,глобата е най-малкото !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а защо трябва да има отношение като към животно?

Щом се смята, че животното е същото като него , със същите права - защо не ?

Тук не коментираме права на хората и права на животните,тук коментираме права на стопанин на куче,действията на неговото куче са пряко свързани и отговорни със правата на стопанина му като такъв и определено той ги е надвишил,като нарушава и закона за спазване на обществения ред!

Просто е...

Законът е ясен по въпроса :

за умишлено причиняване на нараняване на животно - наказанието е пробация и глоба до 3000 лв.

За деяния, извършени с особена жестокост или по особено мъчителен за животното начин или на публично място, както и за рецидиви или подобни действия, извършени в присъствието на малолетно или непълнолетно лице, се предвижда затвор от 1 до 3 години и глоба от 2000 до 5000 лв.

Тук не виждам какво трябва да се коментира.

Случаят от който тръгна дискусията бе за Варна :

Куче-убиец и стопанинът му окървавиха Варна

Публикувано изображение

Варненската полиция арестува собственик на куче-убиец, съобщава ТV7. Мъжът редовно насъсквал питбула си срещу улични животни пред очите на собствения си син и деца от квартала.

Според съседи така го тренирал за кучешки боеве. След поредната схватка 42-годишният Живко Томов - стопанин на питбула, доубил поредната жертва и изхвърлил трупа в кофите за смет.

Арена на поредната кучешка битка става детска площадка. Питбулът Грета е насъскан от мъртво пияния си стопанин срещу безобидно улично куче, любимец на децата от квартала. Това, което не могъл да свърши питбулът, довършил стопанинът му – с нож.

Целият квартал е потресен от случката, но никой от съседите не посмя да коментира зверството пред камера. Хората се страхуват не само от лошия нрав на стопанина, а и от домашния любимец Грета.

Стопанинът на питбула е задържан в полицията за 24 часа. Очаква го глоба до 500 лева за едро хулиганство. Съдбата на кучето–убиец още не е ясна.

БЛИЦ

Нали ?

Значи тук става дума за деяние, извършено с особена жестокост или по особено мъчителен за животното начин (1), на публично място (2), извършено в присъствието на малолетно или непълнолетно лице (3).Тоест -законът предвижда се предвижда затвор от 1 до 3 години и глоба от 2000 до 5000 лв.

Единственото което остава е да се изчака делото и виновното лице да си получи санкцията.

Просто е, нали ?

Ама вие започнахте да се дерете и да си късате ризите и да жадувате този човек едва ли не да увисне на бесилото ?!

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да добавя само един щрих! Цитираните от теб текстове са на законопроекти и не са в сила. Това което го чака е глоба, поне според действащите закони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тук става дума за деяние, извършено с особена жестокост или по особено мъчителен за животното начин (1), на публично място (2), извършено в присъствието на малолетно или непълнолетно лице (3).Тоест -законът предвижда се предвижда затвор от 1 до 3 години и глоба от 2000 до 5000 лв.

Единственото което остава е да се изчака делото и виновното лице да си получи санкцията.

Просто е, нали ?

И какво,да спрем да го коментираме ли?

Ами спирам...просто е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да добавя само един щрих! Цитираните от теб текстове са на законопроекти и не са в сила. Това което го чака е глоба, поне според действащите закони.

Да, прав си, че са законопроекти.

Според сега действащия закон положението е следното :

Чл. 10. (1) Забранява се проявата на особена жестокост към животните.

(2) За особена жестокост се смятат:

1. умишленото причиняване на смърт на животни;

2. умишленото причиняване на тежко и трайно увреждане на животни;

3. организирането на боеве с животни;

4. стрелбата по безстопанствени животни, опитомени животни или животни в плен и диви животни.

наказания :

Чл. 62. (1) Който прояви особена жестокост към животно по смисъла на чл. 10, се наказва с глоба от 500 до 1000 лв., освен ако деянието не съставлява престъпление.

(2) Когато деянието по ал. 1 е извършено спрямо собствено животно, то се отнема в полза на държавата.

Това е.

И какво,да спрем да го коментираме ли?

Ами спирам...просто е!

Не, просто не се палете толкова .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто не се палете толкова .

Когато дъщеря ти стане свидетел на подобна гледка-

не знам каква песен ще пееш.

И как ще я лекуваш от стреса-който ще й остане за цял живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато дъщеря ти стане свидетел на подобна гледка-

не знам каква песен ще пееш.

И как ще я лекуваш от стреса-който ще й остане за цял живот.

Дъщеря ми не я мисли.

Всяко дете от малко трябва да знае, че животът не е пухени завивки и галене с перце, а им и страдания и смърт.

Моето още на три години разбра от къде иде месото, и каква е съдбата на животинките на село.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие започнахте да се дерете и да си късате ризите и да жадувате този човек едва ли не да увисне на бесилото ?!

Ако някой ми даде малко инфо за тоя варненеца с питбула,нямам нищо протива да го навестя ,и да направя с кучето му това ,което той го кара да прави с уличните кучета.

П.П.Док,не използвай думата "човек" за тоя с питбула,щото давам ти гаранция ,че тоя е някав трета ръка бандит,на който мястото му не е сред хората,повярвай ми!!

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой ми даде малко инфо за тоя варненеца с питбула,нямам нищо протива да го навестя ,и да направя с кучето му това ,което той го кара да прави с уличните кучета.

П.П.Док,не използвай думата "човек" за тоя с питбула,щото давам ти гаранция ,че тоя е някав трета ръка бандит,на който мястото му не е сред хората,повярвай ми!!

О, за това спор няма :)

Такъв само от бой разбира и дране докато му дойде акъла в главата. Още помня как едно време бих един подобен, че стреляше по котките в махалата.

Доколкото виждам из нет-а, този се казва Живко Томов ,Явно е известен в определени среди във Варна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъщеря ми не я мисли.

Всяко дете от малко трябва да знае, че животът не е пухени завивки и галене с перце, а им и страдания и смърт.

Моето още на три години разбра от къде иде месото, и каква е съдбата на животинките на село.

Не ти го пожелавам-да преживее същите "пухчета" като децата,станали свидетели на тоя изрод.

Едно е да знае-друго е да се докосне до него,нали?

Излязла е примерно с котето навън да си играе и питбул разкъсва котето й-

преди да пишеш клишета се опитай да вникнеш в ситуацията-

която не ти пожелавам да изпиташ.

Защото и дума не каза как се чувстват децата,видели тия кървища,нали

Нито дума на съжаление не прочетох от теб.

Защо да те интересува-

живо и здраво и без стресови ситуации е твоето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, точно това ме втрещява, как с лека ръка се решава, на кой къде му е мястото и кой какво и колко заслужава.

Дъщеря ми не я мисли.

Ашколсун Докторе, розовите очила не са на почит и в моето семейство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един пример по темата :

Добри уби куче с чук, отнесе 500 лева глоба

Публикувана: Неделя, 27-ми Февруари 2011, автор: Илко Василев , "24 часа"

Публикувано изображение

500 лева глоба за екзекуция на улично куче ще плаща пазачът от Първомай Добри Велков. Наказанието на Районния съд в града вече е в сила, научи "Твоят Ден".

54-годишният охранител отдавна се дразнел от кучето Бък, защото животното винаги се нахвърляло срещу него, когато минавал с велосипеда си. На Гергьовден миналата година Добри седял на пейка пред къщата си на ул. "Княз Борис I". Зърнал Бък да прекосява шосето. Миг по-късно профучала кола, прегазила псето и отминала.

Добри приближил и видял, че четириногото е още живо. Злопаметният пазач го вързал със сезал за врата и го довлачил в двора си. Там направил възел за теглича на туристическото си ремарке, за да не мърда пленникът му. Добри награбил чук и злобно го стоварил 3 пъти по черепа на скимтящото животно. То издъхнало за 1 минута. После го метнал в контейнер за смет.

Съседи видели екзекуцията и казали на жената, която се грижела за Бък след изоставянето му от собствениците. Тя подала сигнал в полицията. Добри обяснил, че убил кучето, защото се страхувал. Сега съжалявал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не чух възторжените ви аплодисменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей надувка, какво ти е виновно кучето голям мъжага го вадиш,а?

Физическата саморазправа е признак на първосигнално мислене и тесногръдие ,заради ей такива като тебе държавата е на този хал! В случая не си с нищо повече от стопанина на кучето!

Понял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за ?

За поощрението ви към такива изроди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек.

Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който такъв човек непременно трябва да бъде изправен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек.

Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който такъв човек непременно трябва да бъде изправен.

Аз това съм казала по напред в темата -- човека/стопанин е садист + социопат. Това са тежки клинични случаи, които почти не се поддават на лечение, така че, Трихо, моля те, не се изказвай по този лаишки начин точно в тази тема :lol6:

Просто е.

Не е така, животните имат само 1-ва сигнална система, но някои хора нямат нито една :lol6: Просто е, нали ?

Редактирано от Madam_Cruella (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За поощрението ви към такива изроди.

Къде ни видя да ги поощряваме? Напротив и двамата не одобряваме постъпката.

Демократичното право е е базирано върху няколко опорни принципа. Един от тях е, че човек получава наказание само за извършена простъпка (подготовката за престъпление се наказва като престъплението - това включва набавяне на материали, инструменти, пособия, организиране, структуриране и т.н.). Всички други евентуалности, като посочения от теб аргумент не се вземат пред вид (за разлика от минали проявления - предишни простъпки, тяхната мотивация, насоченост и повтаряемост). И така е правилно, защото те може и да си останат евентуалности.

Аз това съм казала по напред в темата -- човека/стопанин е садист + социопат. Това са тежки клинични случаи, които почти не се поддават на лечение, така че, Трихо, моля те, не се изказвай по този лаишки начин точно в тази тема :speak:

Обладаваш ли компетенцията и прерогативите за да окачествяваш извършителя по какъвто и да е начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ни видя да ги поощряваме? Напротив и двамата не одобряваме постъпката.

След като го защитаваш и не искаш да лежи в затвора-

значи си на негова страна => че го поощряваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами то от хора с Публикувано изображение мислене сме на това дередже...

Всеки трябва да носи отговорност за провиненията си според закона.Прошка+принудително лечение да има само за психичноболните.

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...