Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Сигурно е казано вече стотици пъти - садизъм към животни е "упражнението" на психопата...

Точно така.

Ако не ви е грижа за животните,поне трябва да ви е грижа за "невинните" дечица(които доста често са тези,които убиват и осакатяват животни) ,защото докато един човек трепе мравки,хлебарки и някоя мишка,колкото да не му яде шкафовете е ок..но започне ли да осакатява и убива за удоволствие,за да гледа смятайте,че вече с него нещо не е наред и само една крачка го дели от това да опита с нещо по-голямо като дете или възрастен човек.

Нормален човек не би могъл да гледа осакатяване на животно или той да го извършва и да му харесва.Никога това не е нормално.Лова например е спорт,прави се от разстояние,има си праивла,в определено време се прави.Коленето на прасето на коледа също е друго и това,че дядо ти го коли,не означава,че не му е жал и не го е гледал с любов.

Няма как просто да режещ крака на коте или да дереш кученце и да бъдеш наречен нормален.Това е отклонение,садизъм и такъв човек трябва да бъде наказан и лекуван..и наблюдаван.

А като ние се величаем,че сме толкова силни и можем да решаваме като богове..тогава защо ни е страх от едната хлебарка,от глутницата кучета,които лежат до блока.Нали сме по-силни и по-интелигентни?В такъв случай не би трябвало да ни е страх...в такъв случай ако ни пуснат в джунглата на амазонка би трябвало да се справим...Но не е така,защото ако я нямаше пушката,а трябваше ние със спобствени човешки сили да се борим всяка лъвица,вълк и змия щеше да ни хапне за закуска.Тъй,че не сме особено върхови и страхотни,колкото повечето "еволюирали" хора си мислят.И животните имат способности,за които ние само си мечтаем.

Докато не приемем,че животните са равни на нас няма да сме толкова еволюирали,колкото си мислим.Всяко куче навън е важно колкото мен,колкото вас и колкото децата ви..и има право на спокоен живот,има право да отгледа малките си и те да бъдат защитени.

Така или иначе глозгаме планетата си поне нещо добре да излезе от нас...защото аз лично не виждам едно добро нещо да е излязло от човешката раса.

Ако моето бъдещо дете направи нещо такова-като на кучето Мима или най-скорошния случай с малкото кученце..първо ще изяде най-епичния бой в историята,и второ ще бъде зкалючено за дъъъълги години в някоя психиатрия и надали някога ще мога да погледна на него повече като на моето дете.Няма начин..това е начин на живот за мен от малка,аз съм и вегетарианка...детето ми ще бъде възпитано така и на 18 ще може да решава вече само като от избора му също ще зависи дали аз ще го приемам както до тогава.

И глоби и дълги години затвор са им малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

Старец гръмна куче, подяждало котката му

Мъж на преклонна възраст гръмна съседско куче, защото подяждало котката му. 81-годишният Кирил Градинаров застрелял от упор домашния любимец на комшийката си Мима Христова. Инцидентът станал в понеделник по обяд в двора на дядото в разградското село Топчии.

Кучето често прескачало оградата и влизало в имота на Градинаров. Четириногият обичал гранулите, с които дядо Кирил хранел котката си. Когато за пореден път го спипал да омита котешката паничка, белокосият кибритлия го гръмнал с въздушната си пушка.

Срещу пенсионера е образувано досъдебно производство.

Стандарт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вместо да му купи и на него - тоя ще го стреля баси идиотите
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление голяма част от българите, да не кажа по-голямата, са с такъв начин на мислене като на стареца-убиец... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Шествие срещу насилието над животните в София

Животните са хора-убийците в затвора, скандираха участниците

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Снимки: Иван ГРИГОРОВ

Шествие в защита на животните се проведе в София.

Основните искания на организаторите са за недопускане на насилие и адекватни наказания за извършителите на престъпления срещу животните.

Животните са хора-убийците в затвора, скандираха участниците, гушнали или повели на каишка домашните си любимци.

Протестиращите настояват да бъде създаден орган, който да разследва насилието над животните и да има съответните наказания.

Полицията в момента не разпознава насилието над животните и не предприема мерки за превенция, оплакаха се участниците в шествието.

blitz.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошият чичко: - Айде да го изберем за кмет, та да направи от София един голям кучкарник, за да има повече "мат`риал", с който да се лиже като на фотото... П.П. Ах, ти лош чичко!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е просто смешно. Не виждам защо се продължава да се парадира на тази тема. Живеем в българия (неслучайно пиша думата с малка буква) и както е тръгнало скоро хората ще останат с най-малко права! Няма да ви припомням случаите на посегателство на животни(любимите Ви кучета) над деца! Няма и да коментирам визираната по-горе частна собственост, която в една бяла държава е неприкосновена! Просто не виждам смисъл да коментирам, защото това няма да промени нищо! Единственото което мога да съжалявам е че съм принуден да живея в това подобие на държава, което нехае за гражданите си. Възмутен съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Кучето често прескачало оградата и влизало в имота...

Това е достатъчно в нормалните държави за саморазправа, както той си иска. Грешката в случая е на тъпата съседка, която си пуска кучето, което отгоре на всичкото е рецидив.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само някой да посегне на писаната ми - да я дразни -

виж какво става...

Брат ми и майка ми бяха потърпевши в екшъна, на брат ми му останаха белези по гърба от ноктите на Джеки.

Та знам за какво иде реч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само някой да посегне на писаната ми - да я дразни -

виж какво става...

Брат ми и майка ми бяха потърпевши в екшъна, на брат ми му останаха белези по гърба от ноктите на Джеки.

Та знам за какво иде реч.

Аз ще я дразня, обаче да не стане по-голяма приятелка на мен отколкото на стопанката си...Брат ти, да не се е запознал с нея, като слон в стъкларски магазин?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Сериен убиец на котки вилнее в Родопите

Публикувано изображение

Сериен убиец на котки вилнее из Родопите.

Само за 4 дни - от 28 октомври до 1 ноември, маниакът е взел 11 жертви в девинското село Селча.

Всички места, на които са намерени екзекутираните животни, са посетени от служители на РПУ-Девин. Засега полицаите не са открили какви са причините за жестоките посегателства.

Жителите на Селча обаче са настръхнали. Те искат бърз резултат от разследването, защото се страхуват за живота си. "Изрод, който убива по няколко животни на ден, може да посегне и на човек", оплакват се хората.

По случая вече е образувано досъдебно производство. Благодарение на предизвиканата от случая с кучето Мима промяна в закона, извършителят на престъплението е заплашен от ефективна присъда в случай, че бъде заловен.

БЛИЦ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Засега полицаите не са открили какви са причините за жестоките посегателства.

...извършителят на престъплението е заплашен от ефективна присъда в случай, че бъде заловен.

(Заб. Болдът служи за изтъкване на отделни части в целия текст, напр. заглавие или точки.)

Причините за всевъзможните жестоки посегателства сякаш най-често опират до навика на туземното население да оставя котките, кучетата и децата си да скитат безнадзорно. Нисък културен статус = криминогенна обстановка.

Колкото до извършителя (или набедения за такъв), прокурорите по-вероятно биха го украсили с пробация, както току що направиха с трима купувачи на гласове.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериен убиец на котки вилнее в Родопите

По случая вече е образувано досъдебно производство. Благодарение на предизвиканата от случая с кучето Мима промяна в закона, извършителят на престъплението е заплашен от ефективна присъда в случай, че бъде заловен.

БЛИЦ

Дано да заловят и осъдят този изверг час по-скоро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вниманието на българина най-често бива насочвано към необичайното - насилие, възмездие и пр. Професионалните публикации в областта на защитата на животните обаче показват доста по-прозаична действителност. Напр. изследвания в САЩ установяват, че 75 % от младите котки под 6-месечна възраст умират, като най-често стават жертва на инциденти с автомобили. Затова там основният приоритет в защитата на животните е възпитанието на самите любители на животните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вниманието на българина най-често бива насочвано към необичайното - насилие, възмездие и пр. Професионалните публикации в областта на защитата на животните обаче показват доста по-прозаична действителност. Напр. в САЩ 75 % от младите котки под 6-месечна възраст умират, като най-често стават жертва на инциденти с автомобили. Затова там основният приоритет в защитата на животните е възпитанието на самите любители на животните.

Българинът няма отношение към животните, еле па този от село. На въпроса ми отправен към една бабка защо не си кастрира котката, тя ми отговори, че и е жал за животното и не иска да го осакати. Странно, ама никак не и беше мъчно на всяко раждане да й дави котилото в реката. Да им, имам "милосърдието" на такива!!! :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Убиха три кучета за злато и "Сваровски"

Крадците отровили пазачите на къща в Банско

Крадци отровиха две кучета хъски и огромен турски кангал, за да оберат къща в Банско.

Стопаните им подали сигнал в полицията към 1,25 часа в петък. Оказало се, че апашите са хвърлили отровно месо на кучетата пазачи на двора. Изчакали минути, докато отровата подейства, и прескочили каменния зид на двора откъм западната страна.

Собствениците разчитали на четириногите си охранители и не заключвали входната врата. Докато стопаните спели, крадците задигнали преносим компютър “Тошиба”, около 30 грама златни накити, сред които и скъп пръстен “Сваровски”.

Не се наложило да разбиват вратите, промъкнали се на пръсти и затова спящите собственици не ги усетили навреме.

blitz.bg

Горките животни :(

Дано да заловят престъпниците и да ги осъдят не само за кражбата, а и за убийството на кучетата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то в Страната на чудесата такива неща са невъзможни отдавна

:(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идиоти са стопаните -да разчитат само на песовете ! Ако не бяха - крадците нямаше да морят да тровят животинките.Горките кучета.... :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната жертва

Публикувано изображение

Отзовахме се на сигнала, тръгнахме веднага. Кученцето беше в едно лозе във вилна зона, успяхме бързо да го приберем. Кученцето е много кротко, разреши ни да го вземем, явно разбра, че искаме да му помогнем. То е така от понеделник.

Четирите му лапи са връзвани и е влачено с кола. С дълбоки рани, има некротизирала тъкан, раните му са гноясали.

Преживяло е шока, в стабилно състояние е, не може да се движи, може би и четирите крака са счупени. ще имаме нужда от вашата финансова помощ

СМЕТКА ЗА ДАРЕНИЯ:Iban: BG31FINV91501015033370 BIC: FINVBGSF Ива Младенова Чернева

Paypal: [email protected]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано,"драстичните глоби и затворът" са мерки с 2 остриета, които могат да бъдат използвани по 2 различни начина-за да се хващат изроди, които първо посягат на животни, а после може и да посегнат на хора, но и по друг начин-откачени природозащитници да обвиняват и да искат някого да бъде съден, защото е убил куче, което е щяло да го изяде. И до там е стигала лудостта на природозащитниците, именно за това винаги ще съм точно против тях. Не може да убиеш куче, което е тръгнало да яде детето ти, а после някой да те обвинява и да ти казва, че ти сам си виновен, защото просто съществуваш и че светът не бил територия на човека-да, ама градовете/селата са изкуствено създадени формирования на човека, в които действат човешките правила и хората са господари там. Отделно, малко лицемерие ми се види закона. По тая логика требе сме вегетарианци, защото пилешкото, свинското, телешкото както и производните месни продукти не растат по дърветата. Чисто и просто, за да яде някой пилешко, то поне 1 пиле е било "убито".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз самият полагам усилия да защитавам животните, при това, не в ущърб на човечеството. Същевременно, интересувам се и съм прилично осведомен относно световните тенденции в тази област. От тази позиция, побългарените представи, постоянно натрапвани от местни мошеници, изглеждат напълно несъстоятелни. Нашенската индустрия за защита на животните е характерна с пословичен толеранс към същинските проблеми; и с истеричната си нетърпимост към последствията на същите тези проблеми. Например, тукашните активисти напълно неглижират проблема със свръхвъзпроизводството на т.нар. "дворни" или "портални" кучета, който можеше и трябва да бъде решен на правителствено ниво. И чак, след като десетки хиляди животни от поредната реколта излязат на улицата, нашите олигофрени се втурват да оплакват няколко жертви, да събират пари, уж за да ги спасяват; и напоследък, да търсят възмездие от неизвестния извършител. Цялата им безсмислена, десетилетна дейност е като борене на симптома, вместо на същинската болест. Техните тартори дори много ми напомнят на самозвани командири на някаква огнева линия, които нямат и идея да атакуват противниковите оръдия, но се занимават главно с обслужването на ранените войници.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техните тартори дори много ми напомнят на самозвани командири на някаква огнева линия, които нямат и идея да атакуват противниковите оръдия, но се занимават главно с обслужването на ранените войници.

Как се атакуват противотанковите оръдия ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз самият полагам усилия да защитавам животните, при това, не в ущърб на човечеството. Същевременно, интересувам се и съм прилично осведомен относно световните тенденции в тази област. От тази позиция, побългарените представи, постоянно натрапвани от местни мошеници, изглеждат напълно несъстоятелни.

Нашенската индустрия за защита на животните е характерна с пословичен толеранс към същинските проблеми; и с истеричната си нетърпимост към последствията на същите тези проблеми. Например, тукашните активисти напълно неглижират проблема със свръхвъзпроизводството на т.нар. "дворни" или "портални" кучета, който можеше и трябва да бъде решен на правителствено ниво. И чак, след като десетки хиляди животни от поредната реколта излязат на улицата, нашите олигофрени се втурват да оплакват няколко жертви, да събират пари, уж за да ги спасяват; и напоследък, да търсят възмездие от неизвестния извършител.

Цялата им безсмислена, десетилетна дейност е като борене на симптома, вместо на същинската болест. Техните тартори дори много ми напомнят на самозвани командири на някаква огнева линия, които нямат и идея да атакуват противниковите оръдия, но се занимават главно с обслужването на ранените войници.

A пилетата, свинете, хлебарките, плъховете кой ги защитава? Доста лицемерни закони, не мислиш ли? Май някои хора определят кои видове трябва да се защитават спрямо това колко са им сладки или противни.

Аз лично имам проста логика - каквото ми вреди - премахвам го, каквото не ми пречи или ми е полезно-не го пипам.

Отделно, не ми харесва лудостта на някои природозащитници, според които ние хората трябва да бъдем прилагани като жервен агнец според тяхната глупост и нямало нищо ненормално кучета да изядат жена/дете и кучетата не трябвало да бъдат убивани.

Дори уличните кучета не ми пречат и не ги закачам, докато те не почнат да ме закачат. Подминавам ги и това е.

Но нека всички природозащитници бъдат сигурни, че ако някой ден жена ми или децата ми пострадат от такива, ще се чуват откоси от ловен Калашник в радиус от 10км и нищо няма да ме спре. Ненормално е когато някой откачен природозащитник тръгва да обяснява, че кучето няма вина, че е изяло детето ти и видиш ли не трябва да бъде убито.

Тия закони обаче важат още от времето на първите хора, където отговорът на всеки човек, когато някой нападне хората на които държи-тоягата и никой не може да ми обяснява противното.

Авиация? Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.нар. "природозащитници - кучкари" всъщност им изпращат приветствени салюти. През последните пет години, Бойко, Мирослав Найденов, Йорданка Фандъкова и Мария Бояджийска просто събираха кучета, като според техните лични съобщения, събраните кучета бяха 26,390. Олигофрените обаче не ги попитаха за каквото и да е и само се надпреварваха да ги целуват отпред и отзад. Дори според такива аз съм кривият в цялата ситуация, защото питам "колко", "как", "защо", "докога".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване