Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Дали, наистина не може да се схване разликата между хлебарка и куче или някои постове са просто "от любов към философстване"?

Когаято животински вид вреди на хората и застрашава тяхното здраве и живот, според мен, няма разлика.

Ядете ли пилешко, свинско, агнешко, еленско, заешко и т.н. муесо!? Макар тези животни да не ни вредят, ние ги убиваме, за да ги ядем. И конско и моагарешко месо се яде. И козички, и яренца ...

Ма що няма ЕКОзащитници за тези животни!?

И що са се хванали всички да защиатават кучето, което, в създадената ситуация вреди на хората, така както хлебарка, плъх, гъсеница, комар, кърлеж , мравки и др.

То, стана ясно, не е от любов към животните, а от любов към парите. И, за да се дакопват до парите, ни манипулират чрез нашата лйбов и съпричастност към кучетата, внушавайки ни тезата, че кучето е приятел на човека и, че който не обича кучето, не обича хората, и, че който не го защитава е следователно някакъв извратеняк и пълен гадняр.

В природата на човека е да обича животните, в това число и кучетата, ама ... проследете горното отново.

Редактирано от Марея (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

В природата на човека е да обича животните, в това число и кучетата, ама ... проследете горното отново.

В природата на човека е да унищожава всичко с цел собственото си оцеляване. Когато става въпрос за оцеляване -ок! Ама ние сме алчни душички и често го правим от алчност и просто, защото можем.

Кучетата нямаше да бъдат агресивни, ако не бяха гладни. И теб да те оставят да мреш от глад на улицата и ти ще станеш агресивна. Не случайно в човешката история има подобни случаи- в екстремни ситуации, ставаме по-зли и от най-лошите животни.

Така че, аре никой да не ми говори за това колко е прекрасна природата на човека.

Щото аз не мога да се сетя за нещо, което е дал човека на природата, освен да и ползва ресурсите и да я унищожава.

Подобно мислене да се търси разликата между кучето и хлебарката показва изключително ниско ниво на интелигетност. Който се чуди, да провери в учебника по Биология за 5 клас, там разликата във видовете е описана.

Редактирано от dindi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли - само да разбера че ще има хайка ще ги прибера

ще ги спася, кучовците пред блока ни, а те са и кастрирани и маркирани

Боже не е е честно, нали

Ние си познаваме кварталните кучета, които са кастрирани, нахранени и никому не пречат.

Лошото е, че кой знае откъде се появяват кучешки глутници.

Отглеждането на опасните породи кучета най-добре е да бъде забранено със закон.

Добре е да има такъв закон, но едва ли ще се спазва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

...

Добре е да има такъв закон, но едва ли ще се спазва.

И кой определя кои са "опасни" породи... Каквото го отгледаш такова и ще бъде. Познавам питбули, които са по мили от булонка и пинчери които са по злобни от питбул ...? Няма значение, че пинчера е почти безобиден ама може да ви надере и изпохапе макар и малък ... Престанете да определяте големите породи като опасни - като отгледаш едно куче с любов и грижи няма как да е опасно!!! Цял живот ще сте тесногръди и това е!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой определя кои са "опасни" породи... Каквото го отгледаш такова и ще бъде. Познавам питбули, които са по мили от булонка и пинчери които са по злобни от питбул ...? Няма значение, че пинчера е почти безобиден ама може да ви надере и изпохапе макар и малък ... Престанете да определяте големите породи като опасни - като отгледаш едно куче с любов и грижи няма как да е опасно!!! Цял живот ще сте тесногръди и това е!

В някои държави е нужно специално разрешително за отглеждане на кучета от породата питбул.

Има хора с психопатични наклонности, на които не би трябвало да се разрешава да отглеждат определени от закона като опасни породи кучета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем с ликвидирането. Има проблем, че ще дойдат нови. И до кога ще ликвидираме, за да схванем, че не оправим ли проблема с популацията до никъде няма да стигнем?...

Какво разбираш под "да оправим проблема с популацията"? Част от новите улични попълнения идват от изхвърлени домашни любимци. Но в пъти по-голяма част идва от там, че сегашните се размножават неконтролируемо. Идват и от там, че има глупаци, които си пускат мастиите да оправят някоя улична кучка, когато се разгонят. Излиза, че ако няма никакви улични кучета, темповете, с които идват новите, ще са минимални и ще се контролират неимоверно по-лесно и с по-малко средства.

...Проблемът с "мисленето"е че никой не ще да поеме отговорност, всеки казва защо не ТИ?...

Точно така. Проблемът е, че всеки казва "нека държавата си свърши работата". Е да, ама държавата не си върши работата. И какво да правим тогава? Да оставим кучетата свободно да си нападат и убиват хора?

Сори пич, аз кучетата съм си ги кастрирала!Фекалиите им не цапат ничии градинки и никога, никого не са ухапали...

Похвално. Сещаш се, че си от единиците, които мислят така. Но нека да се върнем на уличните кучета :)

...Това, че котките не хапят не означава, че няма проблем с тях. Те също биват тровени и убивани, а размножаването им нерегулируемо...

Добре, обясни ми какъв е точно проблемът с тях. Защото размножаването им не е нерегулируемо. Напротив, котките обитават основно дворните пространства и се размножават според храната, с която разполагат. Не знам за теб, но хората, които познавам, не ги е страх, че ще бъдат нахапани до смърт от улични котки...

...

Не обвинявам животното навън, обвинявам ЧОВЕКЪТ, който е допуснал това животно да е вън...

Принципно кучетата ИДВАТ от вън. Затова и се налага да се разхождат поне два пъти дневно. Човекът е този, който ги е затворил в гарсониера, като по този начин ги измъчва.

...

П.П Много се дразня да споря на тази тема, аут съм, писала съм доста, че вече ми е втръснало.

И на мен ми е втръснало някакви кучезащитници (да се разграничава от природозащитници) само да обвиняват хората, че миличките улични кученца са гладнички, че и някакви индивиди дори ги дразнят, за което напълно заслужават да бъдат разкъсани. Уличните кучета СА сериозен проблем. Като не искате да бъдат убивани, предложете решение.

...а те са и кастрирани и маркирани...

Нали знаеш, че повечето кастрирани кучета на практика не са кастрирани?

...

Боже не е е честно, нали

Напротив. Това е кръговратът в природата.

Разбира се. Както е забранено и отглеждането на тигри, слонове, крокодили и прочие. Да не говорим, че не знам с какво сърце някой затваря 50 килограмово четириного между четири стени.

В природата на човека е да унищожава всичко с цел собственото си оцеляване. Когато става въпрос за оцеляване -ок! Ама ние сме алчни душички и често го правим от алчност и просто, защото можем...

Алчността я проявяват ония от организациите, които би трябвало да кастрират уличните кучета, но не го правят, за да смучат още повече пари. Не разбирам хората, които искат да няма кучета по улиците, каква алчност проявяват. И да, след като има убийства, очевидно става въпрос за оцеляване.

...Кучетата нямаше да бъдат агресивни, ако не бяха гладни...

И ти какво предлагаш, да ги нахраним ли? За могат да се размножават още повече?

...Така че, аре никой да не ми говори за това колко е прекрасна природата на човека.

Щото аз не мога да се сетя за нещо, което е дал човека на природата, освен да и ползва ресурсите и да я унищожава...

Къде видя да ти говорим колко прекрасни са хората? Да, ползват се ресурсите, но за момента няма друг начин. Или предлагаш да избием всички хора по света и да оставим кучетата?

...Лошото е, че кой знае откъде се появяват кучешки глутници...
От кварталните сдружения на уличните кучета.

...Добре е да има такъв закон, но едва ли ще се спазва.

Ако чичко полицай има право като види такова "кученце" директно да извади пистолета и да го застреля, ще се спазва закона.

И кой определя кои са "опасни" породи... Каквото го отгледаш такова и ще бъде...

Кучето е диво животно. Както и да го отгледаш, винаги има вероятност в дадени условия то да прояви агресивност. Съответно като е голямо и силно куче, ще е смъртоносно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някои държави е нужно специално разрешително за отглеждане на кучета от породата питбул.

Има хора с психопатични наклонности, на които не би трябвало да се разрешава да отглеждат определени от закона като опасни породи кучета.

Мисля, че тук вече сме на една вълна има хора, на които трябва да се забранява да отглеждат каквото и да е било - ако те си имат някакви ментални проблеми. Българското законодателство не определя нито една порода като опасна, а какви държави има не ме вълнува защото ако си говорим: Има държави, в които ... Трябва отделна тема и през ден да се прави нова и нова защото ще се пълни.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В природата на човека е да унищожава всичко с цел собственото си оцеляване. Когато става въпрос за оцеляване -ок! Ама ние сме алчни душички и често го правим от алчност и просто, защото можем.

Кучетата нямаше да бъдат агресивни, ако не бяха гладни. И теб да те оставят да мреш от глад на улицата и ти ще станеш агресивна. Не случайно в човешката история има подобни случаи- в екстремни ситуации, ставаме по-зли и от най-лошите животни.

Така че, аре никой да не ми говори за това колко е прекрасна природата на човека.

Щото аз не мога да се сетя за нещо, което е дал човека на природата, освен да и ползва ресурсите и да я унищожава.

Подобно мислене да се търси разликата между кучето и хлебарката показва изключително ниско ниво на интелигетност. Който се чуди, да провери в учебника по Биология за 5 клас, там разликата във видовете е описана.

Защо защитаваш кучетата, а не котките, елените, конете, прасетата, овцете или морските свинчета? Истината е, че на част от масовката успешно се промива мозъка. Кучето не е по-различно от който и да е друго животно - бозайник.

Гледаме и убиваме видове, които не ни вредят, за да можем да ядем. Защо да не убиваме видове, които излизат от "природата" в градовете и населените места и са опасни, потенциална опасност за всекиго. Кучето е опитомен ВЪЛК.

Кучето било гладно - ами какво като е гладно. И какво като е гладно - да го нахраня със собствената си плът ли?!

Всъщност, човек се опитва все по-разумно да ползва ресурсите, не избива животните в гората до изчезване, за да яде - вместо това си ги отглежда. Не унищожава дивите плодове, а е развил земеделие. От известно време има и някаква тенденция към пестене на ресурси.

Уличните кучета поставят под въпрос ОЦЕЛЯВАНЕТО на хората. Всеки, който не иска тези кучета да бъдат махнати, избити, а милее за горките песове, които ядат хора, поставя под въпрос собственото си оцеляване.

Ние си познаваме кварталните кучета, които са кастрирани, нахранени и никому не пречат.

Кастрирани са не повече от 10% от всички кучета. На останалите се слага само етикет. Целта е да продължават да се разможават и да може разни организации за кучета да смучат пари непрестанно. Ако проблемът бъде решен, тези организации ще останат без пари... Те обаче не искат това... Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Кастрирани са не повече от 10% от всички кучета. На останалите се слага само етикет. Целта е да продължават да се разможават и да може разни организации за кучета да смучат пари непрестанно. Ако проблемът бъде решен, тези организации ще останат без пари... Те обаче не искат това...

Абсолютно. Ето в началото на тази статия е описано как се е прехвърляла отговорността през годините - http://paper.standar...&article=405923 Редактирано от dindi
dindi:Предупредих...пишете по темата. (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че между куче и хлебарка има големи видови различия, :) но когато куче вреди на човек, когато куче убие човек, тогава забравяме за видовете различия и гледаме на него, като на хлебарка и трябва да имаме същото отношение към него, каквото имаме към хлебарката.

Който не може да схване това, показва изключително ниско ниво на интелигентност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че между куче и хлебарка има големи видови различия, :) но когато куче вреди на човек, когато куче убие човек, тогава забравяме за видовете различия и гледаме на него, като на хлебарка и трябва да имаме същото отношение към него, каквото имаме към хлебарката.

Който не може да схване това, показва изключително ниско ниво на интелигентност.

Е значи съм от ниско интелигентните ( според теб поне ), защото отказвам за какъвто и да е случай да разглеждам куче като хлебарка. Животните нямат своя воля, не притежават тъй наречената "душа" нито разум като нашият, за да преценяват кое е вредно и кое полезно. ПАК ПОВТАРЯМ КАКТО ГО НАУЧИШ ТАКА ЩЕ Е! Кучето като е бито и подритвано цял живот от същите тези "хора", не ще ги изяде ако има сила би ги изтребило до крак, както вие изпитвате гняв като ви захапе улично куче така и то изпитва същият гняв като всеки ден го подритват, бият, целят с камъни, гледа как колите газят негови събратя и т.н. Е айде малко мислите - тесногръди сте ми се струва колкото е ценен живота на 1 човек толкова е и ценен живота на едно куче - лично мнение на кучетата може и в някои случаи да е по - ценен...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи съм от ниско интелигентните ( според теб поне ), защото отказвам за какъвто и да е случай да разглеждам куче като хлебарка. Животните нямат своя воля, не притежават тъй наречената "душа" нито разум като нашият, за да преценяват кое е вредно и кое полезно. ПАК ПОВТАРЯМ КАКТО ГО НАУЧИШ ТАКА ЩЕ Е! Кучето като е бито и подритвано цял живот от същите тези "хора", не ще ги изяде ако има сила би ги изтребило до крак, както вие изпитвате гняв като ви захапе улично куче така и то изпитва същият гняв като всеки ден го подритват, бият, целят с камъни, гледа как колите газят негови събратя и т.н. Е айде малко мислите - тесногръди сте ми се струва колкото е ценен живота на 1 човек толкова е и ценен живота на едно куче - лично мнение на кучетата може и в някои случаи да е по - ценен...

Няма място за сравнение между кучешкият и човешкият живот, както няма място за сравнение между живота на прасе за клане и човек.

Сравнението е нелепо, неадекватно и синптом за психично отклонение, наречено КУЧЕЛЮБИЕ, където кучелюбецът би оставил собственото си дете да нахрани уличните песове с плътта си.

Животът на 1 човек е безкрайно по-ценен, най-малкото защото е от същият вид, от който сме ВСИЧКИ ние. Ние вместо да защитаваме своите, защитаваме чуждите. Кажи ми, ако отидеш в саваната или някъде другаде, ако видовете пазят някого - кого пазят? Индивидите от своят вид или индивидите от другите видове?

Мен хич не ме интересува дали кучето е подритвано или бито, или с целено с камъни. Не съм го правил аз. Това не означава, че въпреки че не съм правил лошо, утре някой озверял помияр няма да се опита да ми скочи.

Кучетата, животните нямат особено висш разум, нямат етика, морал и морални категории, не познават правилното и лошото, не се покайват, не плащат данъци. Аз плащам и притежавам изброените. Можем да приравняваме само видове, които притежават човешки качества и разум към нас. Не може да даваш права и да защитаваш със закони видове, които убиват хора в собствените им местообитания - градовете и селата и тази защита да е за сметката на индивидите от собственият ти вид.

Кучетата не спазват законите и нямат задължения към държавата, ние имаме и спазваме законите. Следователно кучетата не могат да имат човешки права, още по-малко да ядат хора. Уличните кучета да бъдат избити/премахнати като заплаха за хората.

Кучетата произхождат от вълците, а вълците нападат и без да са бити, подритвани или целени с камъни. Те - вълците са хищници и зверове.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Много мога да ти изпиша по това, което си написал ще се опитам да бъда максимално кратък и ясен. Първо мое лично мнение е какво да сравнявам с човешкият живот, защото и хората убиват хора ( и то без причина като кучетата ) е тях защо не ги евтанизираме? Не съм "кучелюбец" - ДА обичам кучетата ( дори имам ) - ДА за евтанизиране на абсолютни всички бездомни до едно съм ЗА! Е сега първо да отида в саваната и да гледам как животните се държат ( да ти напомням ли, че нямат "разум" и "душа" ) и после пък искаш ние с разум и душа да действаме по същият начин по който действат тези без? Е сега ти се опитваш да приравняваш хората с животните ( не мога да те разбера ).

Ти може да не си подритвал, но има хора които са и за това го направихме незаконно защото после някой плаща чужди грешки, а и както казах по - нагоре за уличните псета съм съгласен ...

Именно за това защото хората имат разум и душа, и са по - могъщи от животните имат и задължения към тях. Не смяташ ли, че като разумният животински вид ( да животински вид сме - тъй че не ни разграничавай толкова от кучетата защото и те са ) имаме с многото власт над тях и много отговроности? Баланса където и да било, по какъвто и да било начин във вселената ако бъде нарушен стават лоши неща... Избихме толкова много животински видове, убиваме бавно земята - нека се поспрем а?

Кучетата произхождат от вълците, а ние от маймуните :) Не сравнявай вълците с кучетата, просто едните живеят в дивото и ядат всеки ден сурово месо, и имат инстинкт за убиване - докато според мен кучетата правят това като защитен механизъм...

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с това агресивните кучета да бъдат евтаназирани.

Но разхождащи се хлебарки с каишки по улиците до сега не съм виждала?!?Сравнението е тъпо, няма да ти повтарям последното изречение, представи си, че съм се повторила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Хората убиват хора и биват наказвани за това. Кучетата убиват хора - кучетата биват убити.

Имат или не разум животните в саваната, те правят нещо, което ние НЕ правим - да защитаваме собственият си вид.

С "вашите" закони за защита, вие не направихте друго, освен да отнемете правото на хората да се защитават от животните, защото всеки път когато куче изяде човек, кучелюбците застават зад кучето, въпреки че е изяло човек и заплашват как щели да платят на биячи да счупят кокалите на всеки, който убие куче-убиец. Това е нелепо, нагло и нямам думи просто какво.

Ние сме по-могъщи от всички твари, но това не значи че имаме задължения да храним с плътта си уличните песове само от умиление, че не можем да ги УБИЕМ и да решим проблема. Когато нещо ни вреди - решаваме проблема, премахваме го.

Ако спирането на убийството на видове трябва да започне с оставянето на КУЧЕТА - УБИЙЦИ живи, то аз ще се изсмея гръмко и саркастично.

Кучетата са опитомени вълци и харесва ли ти или не, когато не се гледат единично от човек, под специален контрол, те сформират глутници и се превръщат в УБИЙЦИ, също както вълците. Искам да живеем ние, не няколко улични песа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма място за сравнение между кучешкият и човешкият живот, както няма място за сравнение между живота на прасе за клане и човек.

Сравнението е нелепо, неадекватно и синптом за психично отклонение, наречено КУЧЕЛЮБИЕ, където кучелюбецът би оставил собственото си дете да нахрани уличните песове с плътта си.

Животът на 1 човек е безкрайно по-ценен, най-малкото защото е от същият вид, от който сме ВСИЧКИ ние. Ние вместо да защитаваме своите, защитаваме чуждите. Кажи ми, ако отидеш в саваната или някъде другаде, ако видовете пазят някого - кого пазят? Индивидите от своят вид или индивидите от другите видове?

Мен хич не ме интересува дали кучето е подритвано или бито, или с целено с камъни. Не съм го правил аз. Това не означава, че въпреки че не съм правил лошо, утре някой озверял помияр няма да се опита да ми скочи.

Кучетата, животните нямат особено висш разум, нямат етика, морал и морални категории, не познават правилното и лошото, не се покайват, не плащат данъци. Аз плащам и притежавам изброените. Можем да приравняваме само видове, които притежават човешки качества и разум към нас. Не може да даваш права и да защитаваш със закони видове, които убиват хора в собствените им местообитания - градовете и селата и тази защита да е за сметката на индивидите от собственият ти вид.

Кучетата не спазват законите и нямат задължения към държавата, ние имаме и спазваме законите. Следователно кучетата не могат да имат човешки права, още по-малко да ядат хора. Уличните кучета да бъдат избити/премахнати като заплаха за хората.

Кучетата произхождат от вълците, а вълците нападат и без да са бити, подритвани или целени с камъни. Те - вълците са хищници и зверове.

Кучето и човекът не може да се сравняват, ама кучето и хлебарката-могат?!? :ohmy: Яко!!!

Не знам за какъв морал претендираш при положение, че защитаваш, че вид по-слаб от твоя трябва да бъде унищожаван. То си е абсурдно като твърдение.

Това с данъците е най-смешното нещо, което до сега съм чела, по темата. :D :D :D Айде да не казвам, че има и едни други "видове", които не плащат данъци, ама нали са от нашия вид, не ни пречат :D Кучетата

Кучетата в случая не се борят за човешки права, а за правото си на живот. Доста минимално искане, мен ако питаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не си ми хванал идеята писал съм ясно и точно, че съм ЗА евтанизирането на уличните кучета :) но не лепвайте на кучетата терминът убийци, защото ако евтанизраш куче и на теб трябва да ти лепнем УБИЕЦ. Както казах при тях е защитен механизъм не е нещо, което осъзнават, че извършват... И какви са тези двойни стандарти човек убива човек и я поел вина я не ( максимум лежи в затвора ), куче убива човек и трябва да бъде убито? В първият случай според теб човешкият живот има по - малка стойност от вторият... Отново налагаш двоен стандарт към самите нас - хората, които явно са много ценни "висши" същества за теб :) Пак ти повтарям ЗА евтаназията съм на уличните кучета!

П.С.: Аз пък искам всички да живеем а не едни видове да живеят за сметка на десетки други, защото харесва ти или не хранителната верига е отдавна нарушена, а бъде ли прекъсната ние всички ще измрем като кучета, колко саркастично се получи :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучето и човекът не може да се сравняват, ама кучето и хлебарката-могат?!? Яко!!!

Не знам за какъв морал претендираш при положение, че защитаваш, че вид по-слаб от твоя трябва да бъде унищожаван. То си е абсурдно като твърдение.

Това с данъците е най-смешното нещо, което до сега съм чела, по темата. Айде да не казвам, че има и едни други "видове", които не плащат данъци, ама нали са от нашия вид, не ни пречат.

Кучетата в случая не се борят за човешки права, а за правото си на живот. Доста минимално искане, мен ако питаш.

Не, защитавам твърдението, че ОПАСЕН вид, който се намира където не му е мястото - НА УЛИЦАТА трябва да бъде ПРЕМАХНАТ.

Много просто е, на мен никой вид не ми пречи до момента, в който не се опитва да ме убие или да унищожи прехраната ми.

Кучетата няма да живеят като убиват хора. В днешно време поради малоумието на кучелюбците, кучетата имат по-малко права от хората и имат право да убиват безнаказано, докато убийството на животно е наказуемо. И отгоре на това всичко е едно голямо долно лицемерие, защото същите тези хора ядат свинско и пилешко месо от УБИТИ животни. Май защитата за тези видове им я няма?

Кучетата нямат задължения, а някои откачени психично болни се опитват да им дават някакви ексклузивни права за сметка на гражданите, които имат задължения да поддържат същата тази държава, която оставя кучета-убийци на свобода.

Да, куче и човек не могат да се сравняват, човекът е по-висш. Най-малкото е от същият вид, докато кучето е заплаха от чужд вид. Това е.

Не си ми хванал идеята писал съм ясно и точно, че съм ЗА евтанизирането на уличните кучета, но не лепвайте на кучетата терминът убийци, защото ако евтанизраш куче и на теб трябва да ти лепнем УБИЕЦ. Както казах при тях е защитен механизъм не е нещо, което осъзнават, че извършват... И какви са тези двойни стандарти човек убива човек и я поел вина я не ( максимум лежи в затвора ), куче убива човек и трябва да бъде убито? В първият случай според теб човешкият живот има по - малка стойност от вторият... Отново налагаш двоен стандарт към самите нас - хората, които явно са много ценни "висши" същества за теб Пак ти повтарям ЗА евтаназията съм на уличните кучета!

П.С.: Аз пък искам всички да живеем а не едни видове да живеят за сметка на десетки други, защото харесва ти или не хранителната верига е отдавна нарушена, а бъде ли прекъсната ние всички ще измрем като кучета, колко саркастично се получи

Те са убийци, щом убиват хора. А за мен убиец на агресивно куче не значи нищо, освен спасител на човешки живот.

Не ме интересува защитният механизъм, почне ли нещо да убива хора, трябва да бъде отстранено. Двойни стандарти има, защото за разлика от кучето, което няма да се поправи, не се покайва, не е човек.

Харесва ли ти или не, силните видове изместват слабите видове. Слабите са плячка, а силните са ловци и оцеляващи. Така върви кръговратът на нещата. А хранителната верига няма да се наруши с избиването на улични песове, никак даже. Защото от тях особена полза няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, защитавам твърдението, че ОПАСЕН вид, който се намира където не му е мястото - НА УЛИЦАТА трябва да бъде ПРЕМАХНАТ.

Много просто е, на мен никой вид не ми пречи до момента, в който не се опитва да ме убие или да унищожи прехраната ми.

Кучетата няма да живеят като убиват хора. В днешно време поради малоумието на кучелюбците, кучетата имат по-малко права от хората и имат право да убиват безнаказано, докато убийството на животно е наказуемо. И отгоре на това всичко е едно голямо долно лицемерие, защото същите тези хора ядат свинско и пилешко месо от УБИТИ животни. Май защитата за тези видове им я няма?

Кучетата нямат задължения, а някои откачени психично болни се опитват да им дават някакви ексклузивни права за сметка на гражданите, които имат задължения да поддържат същата тази държава, която оставя кучета-убийци на свобода.

Да, куче и човек не могат да се сравняват, човекът е по-висш. Най-малкото е от същият вид, докато кучето е заплаха от чужд вид. Това е.

Абе човек, кучета пребити, убити и отровени с лопати да ги ринеш. Айде да не се изкарваме жертви, щото определено не сме. Ние сме виновниците за тази ситуация.

Хората използват животните по различни предназначения. Не случайно се развиват определени породи за определени цели и хората плащат луди пари за тях. Да, прасето е за храна. Кучето- не е. Той е за лов, да ти пази двора, да ти бъде приятел, да ти бъде водач(говоря за слепи), някои от тях "работят" и в полицията . И т.н и т.н Защо си говорим елементарни неща?!?

Не знам за какви права и задължения говориш.Честно. Аз си защитавам тезата, че хората просто трябва да спрат да развъждат и да изхвърлят животните навън. Дали ще е котка или куче за мен е все едно.

По отношение на видовете, той и Хитлер едно време така е мислел :D :D :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Животните нямат своя воля, не притежават тъй наречената "душа" нито разум като нашият, за да преценяват кое е вредно и кое полезно. ПАК ПОВТАРЯМ КАКТО ГО НАУЧИШ ТАКА ЩЕ Е!

Така е както го научиш животното така ще е.Така е и за хората,както научиш децата си така ще е...

Имам един въпрос.Защо си мислиш,че животните нямат душа? Разума ли определя това дали имаш душа? По тази логика изоставащите и болни хора и те нямат душа... Животните изпитват болка,любов също като нас.Хората използват малка част от умствените си възможности /под 10%/.Делфините са доста умни животни,кучетата,котките и т.н ,обичат да им се обръща внимание и да им се показва любов.Хората са полигамни,животните също.Има определени видове животни,който са моногамни за цял живот.Защо само ние да имаме душа? Защото така казваме ние? Не мисля,че ние може да си играем на Бог,въпреки,че доста хора го правят...

След като ние сме толкова интелигентни,защо избиваме други хора,животни без причина,захвърляме труповете им,изхвърляме живи котенца в контейнера,изхвърляме вредни отпадъци,застрашаваме живота на децата си и т.н.Човека като цяло е най-жестокото същество.Живота на планетата ни може да продължи и без нас.Планетата ни ще продължи да се върти....

Говоря ти на ти,дано да не се обидиш.

Поздрави. : )

Редактирано от Ласков (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моралът е особена човешка категория и никъде не е казано, че моралът остава добър, ако се (зло)употребява на всяка цена! Е, кучелюбците злоупотребяват споменавайки за морала!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Имам един въпрос.Защо си мислиш,че животните нямат душа? ...

Според научните доказателства нито си играя на бог нито нищо подобно ... нито вярвам във въпросният бог... Е ха така Ласков сега според логиката на simtech след като тормозим цял живот един човек и той почне да бие като порастне другите дори да убива - трябва да го евтанизираме, а имате ли представа че тези хора са хиляди само в нашата държава, а по света? Това какво правим не е тема на разговорът тук, а по - скоро какво хората НЕ ПРАВИМ за другите животни.

...

Колега не бих оставил никой да го ръфат кучетата, дори той да ми е враг.. Но не бих и оставил човек да се гаври с моите деца а ти? Еми хайде сега да евтанизираме всички бездомни хора, всички озлобени хора, всички агресивни и т.н. и т.н. - защото могат за в бъдеще да убият, изнасилят, гаврят и т.н. с на някой човек децата ( не мислиш ли че тези изредени неща са по зле от нахапано дете и в мнооого редки случаи убито? ) И тук преди да си ме разбрал погрешно не искам никое дете или човек ( невинен ) да страда по каквато и да е причина и от който и да било животински вид!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Кучето бил приятел и водач на слепи, за лов и за двора.. Но кучето може да яде и хора при определени условия. За това тези кучета, които са на улицата, не им е мястото там. Стига с този изтъркан тъп номер - кучето, най-добрият приятел на човека...

Много добър приятел е, когато разкъсва собственото ти дете, нали? Не ти го пожелавам, но за някои родители това е реалност.

Жертви на опасни УЛИЧНИ кучета има и не са 1 или 2. Много повече са. Да, ЖЕРТВИ.

С какво кучето е по-добър приятел от котката или прасето? То много животни могат да бъдат дресирани, но е важна истинската им същност, какви са тези животни, когато не са дресирани. Това, че в цирка има хищни котки - тигри и т.н и те са относително безобидни, не значи че в природата или на свобода не биха се опитали да те разкъсат и изядат. Мисли!

....

Отговорите на тези въпроси не им е мястото в тази тема. Много неща, които правят някои отделни човешки индивиди може да не са правилни или морални, но това не означава че всички масово избиваме за удоволствие животни.

А хората дали са полигамни - кажи го на приятелката ти или жена ти, като си намериш любовница. Ще видим в коя дупка после ще се завираш, да не те намерят :D

Колега не бих оставил никой да го ръфат кучетата, дори той да ми е враг.. Но не бих и оставил човек да се гаври с моите деца а ти? Еми хайде сега да евтанизираме всички бездомни хора, всички озлобени хора, всички агресивни и т.н. и т.н. - защото могат за в бъдеще да убият, изнасилят, гаврят и т.н. с на някой човек децата ( не мислиш ли че тези изредени неща са по зле от нахапано дете и в мнооого редки случаи убито? ) И тук преди да си ме разбрал погрешно не искам никое дете или човек ( невинен ) да страда по каквато и да е причина и от който и да било животински вид!

Kучетата не са хора, не могат да мислят и нямат воля да се противопоставят на всичко и всички. Нямат психическа устойчивост.

Деца на алкохолици не стават алкохолици, а мразят алкохолиците.

Кучетата не им е мястото на улицата, където да хапят всичко живо. Ето, кучета унищожили кола на жена в София - броня, ламарина, направо я смачкали от ръфане. Сам можеш да прецениш колко са безопасни тези животни за човек.

Не искам никой човек, както и никое животно да нарани човек. Но човек е една особена категория същество. Той не действа първосигнално, той има воля, мислене, разум, проявява милосърдие. Кучето не е способно да прояви милосърдие и просто разкъсва човека до смърт, дори без повод. Да проявяваш милосърдие към нещо, което е склонно да те убие, без да му мигне окото и не оценява акта на милосърдието? Не, това би било лудост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според научните доказателства

Напротив..... Отделно не съм казал,че вие се правите на Бог,а го казах като под общ знаменател за нас ''хората''.Така и не получих отговор на въпроса,защо така смятате.Аз зачетох вашето мнение,защото то си е лично ваше.Просто ми беше интересно,защо така мислите.Нищо повече.

Не смятам,че животните са празна торба месо без душа... Но това си е моето лично мнение. : )

simtech. Ако модераторите преценят,че поста ми няма място в тази тема ще го премахнат.Те сами могат да си преценят и да си направят преценка,кое къде трябва да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...колкото е ценен живота на 1 човек толкова е и ценен живота на едно куче...

:eek: леле...... и такива ли се навъдихте :doh:

...Да, прасето е за храна. Кучето- не е....

Абе днес цял ден чета само глупости от вас. Поне като вкарвате някакви аргументи, гледайте да са логически и фактически обосновани, а не просто да използвате красиви и безполезни клишета.

...Хората използват малка част от умствените си възможности /под 10%/....

Това също е поредният неверен мит.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване