Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Хвала на украинските власти. Намерили са бързо, евтино и ефикасно решение на проблема си. Трябва да го предложим и на нашите, нали ще имаме световна купа по волейбол...

Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

Това с изгарянето по бунищата ми се видя малко измислено. Да се изгори труп не е лесно, още повече камара трупове. А колко е зловонно е отделен въпрос. За тази цел са създадени екарисажите. Някой пишман журналяга пак е писал без да разбира...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Някой пишман журналяга пак е писал без да разбира...

Важното е да се подклади огъня да стане хубав скандал.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с изгарянето по бунищата ми се видя малко измислено. Да се изгори труп не е лесно, още повече камара трупове. А колко е зловонно е отделен въпрос. За тази цел са създадени екарисажите. Някой пишман журналяга пак е писал без да разбира...

Ако са сравнително пресни, дори през по-голямата част от времето си мирише на печено...Т.Е., трябва да се действува организирано и най-важното - бързо!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...мирише на печено...

То това си е двойна печалба - хем заличават сегашните, хем на изгарянето ще дойдат и нови, привлечени от миризмата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това си е двойна печалба - хем заличават сегашните, хем на изгарянето ще дойдат и нови, привлечени от миризмата.

Му-ха-ха, ако е на тихо и спокойно местенце, с наредени чакала, пълни с ловци...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но въпреки това смятам, че тактиката с виетнамците би могла да бъде успешна. Интересно ми е тогава дали "природозащитниците" ще мрънкат, ако украинското правителство съобщи, че дарява кучетата като безвъзмездна помощ на Виетнам...

Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но въпреки това смятам, че тактиката с виетнамците би могла да бъде успешна. Интересно ми е тогава дали "природозащитниците" ще мрънкат, ако украинското правителство съобщи, че дарява кучетата като безвъзмездна помощ на Виетнам...

Това е идея! Да награбим ""природо""защитниците"" "си" и да ги изнесем в Украйна, пари няма да им искаме на братушките, пък с ония каквото щат да ги правят. Да ги преподарят на Казахстан, за тюрлю гювеч на атаманите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми освен да пишеш и ти да ги питаш,

аз писах, чакам отговор

Посолство на Украйна в България

http://www.mfa.gov.ua/bulgaria/bl/news/top.htm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Маниак уби с черна отрова най-красивия ретривър на Варна!

За няколко дни са ликвидирани четири домашни любимеца

Публикувано изображение

Снимка: "Петел.бг"

Най-известното куче в района на Колхозния пазар във Варна - тригодишната Фрея, която е медалист от състезания, стана жертва на маниакален убиец.

Кучето е отровено в зоомагазина на стопанката си. След невероятни мъки животното умира през миналата седмица. Агонията на Фрея е продължила цели 24 часа. Аутопсия е установила, че животното е било отровено с концентрат на черна отрова. Само 5 грама от веществото убиват човек, пише “Петел.бг”.

Фрея е била безценна, защото при участия в чужбина никоя българска застрахователна фирма не е искала да поеме застраховката й. Стопанката на Фрея разказа, че животното било изключително доверчиво. Посрещало клиентите на магазина с играчка в уста. Десислава Радева обясни, че не може да си представи що за човек би сторил подобно нещо на толкова добро куче.

”Фрея е обичала този, който й е дал отровата”, просълзена разказа Десислава. След като научили, представители на големи развъдници от цял свят изпратили на Десислава своите съболезнования. За да защити дъщерята на Фрея - 8 месечен голдън ретривър, Десислава смята да сложи видеокамера в магазина си.

“Ние никога не сме си представяли, че някой може да направи подобно нещо. Нека стопаните във Варна да се поучат от нашето страдание и да наблюдават по-добре питомците си”, каза Десислава. По нейна информация през последните дни е имало още 4 отровени домашни кучета. Всички са умъртвени със същата отрова.

“Проблемът е, че се наложи масова психоза, че домашните кучета са виновни за проблема с бездомните”, смята Десислава. Семейството на Радева скърби, тъй като животното е било приемано като част от семейството.

blitz.bg

Горкото животинче. :(

За подобни извратени типове затворът е малко наказание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...“Проблемът е, че се наложи масова психоза, че домашните кучета са виновни за проблема с бездомните”,...

Има нещо такова. Мнимите "природозащитници" като наскачаха, че бездомните кучета са само изхвърлени навън домашни и всичко щяло да се реши с глоби на стопаните.... Жалко за животинката. Тази порода са големи сладури и нямат грам агресия в тях. Вероятно някой от злоба и завист е отровил кученцето.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...“Проблемът е, че се наложи масова психоза, че домашните кучета са виновни за проблема с бездомните”, смята Десислава...

Махленски журнализъм а ла ала-бала. Фрея очевидно не е "виновна" за безстопанствената популация и нейното отравяне очевидно няма връзка с точно този проблем. Бездомните кучета очевидно са потомство предимно на домашните-дворни кучета, пускани от стопаните си да скитат и да се размножават регулярно. Те обаче също не са виновни и отговорността е разпределена между техните стопани, институциите и квази-НПО за защита на животните.

Има нещо такова. Мнимите "природозащитници" като наскачаха, че бездомните кучета са само изхвърлени навън домашни и всичко щяло да се реши с глоби на стопаните....

Австрийските, германските и холандските кучкарски фондации (онези, кръстени от журналята "природозащитници") раздухаха въпроса за "изхвърлянето", докато младите кучета често тръгват инстинктивно из кварталите да търсят храна. Такива мекерета изтъкват второстепенни въпроси и пробутват неверни решения, защото всъщност се препитават покрай съществуването на нежелана популация от кучета. Природозащитниците водят борба срещу Закона за горите.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Оглеждайте се за такива неща по градинките !!!

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оглеждайте се за такива неща по градинките !!!

Идейно. Защо да се оглеждам? На някого му е писнало от уличните псета и е решил да ги нахрани с железо, барем ке пукнат.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идейно. Защо да се оглеждам? На някого му е писнало от уличните псета и е решил да ги нахрани с железо, барем ке пукнат.

На теб ще ти е вкусно предполагам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз НЕ хапя всеки срещнат по улицата. Не лая и не се изхождам в градинките. Не разкъсвам хора без причина.

хаха а домашните кво правят бе -

нещо по-различно ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха а домашните кво правят бе - нещо по-различно ли

Да. Пазят имот. И са под контрол. А ако ухапят човек безпричинно и още повече извън имота на собственика също ги грози смърт. Домашните си имат стопанин, който е отговорен, за уличните тъй като няма отговорен стопанин, а държавата е безотговорна и нехае за човешкият живот, отнет от бездомни псета, всяка една мярка за премахването им, дори и партизанска война с парчета храна с отрова, пирони или стъкла някак ми идва да го приема...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само дето повечето от уличните са изхвърлени домашни - от грижовните си и любящи ги стопани
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горките животни! Нали те са обект на управление от страна на мутрите. Нали мутрите бяха избирани от мухльовците и пу*ьовците. Нали агресията към беззащитните и красноречивите пози, изпълнявани пред силните на деня, са типични за съвременните анонимни "българи-юнаци".

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Столичанин, убил улично куче, влиза в затвора

Стрелецът гърми с пушка по бездомните псета, заради бездействието на инсттуциите

Публикувано изображение

Мъж в “Надежда” е убил куче и се очаква да влезе в затвора. Стрелецът гърми с пушка по бездомните псета на площадката пред блока. Сигнал за стрелбата в “Надежда” подава жителка на блок 95, след като чува пукота.

След това кучето изквичава и побягва. Успява да стигне само до блок 94, където издъхва. Жената, която е свидетел на инцидента, подава сигнал в полицията и на място идва патрул, който вижда трупа на животното. Униформените от своя страна подават сигнал в “Екоравновесие”, които идват и прибират трупа, съобщи "Нова телевизия".

Престъплението, както окачествиха компетентните органи, е потресаващо не само, защото е пример за насилие над животни, но и защото стрелбата по животното е станала по сред бял ден и свидетели са станали деца, играещи близо до инцидента.

Трупът на убитото куче е бил пазен от служители на полицията до 21:30 часа, докато пристигнат от "Екоравновесие" да се погрижат за мъртвото животно. Трупът вероятно ще бъде замразен и пазен като веществено доказателство срещу мъжа, който си е позволил саморазправата. На кучето предстои да бъде направена аутопсия.

Оказва се, че случаите на простреляни животни не са инциденти, все по-често хора прибягват до убийства на бездомни животни, най-вече кучета, без да е ясно дали го правят след като не са получили отговор и реакция от съответните институции или изобщо не са се свързали с тях.

”Мъжът е задържан. След обяд го намерихме. Признава, че е стрелял по животното. За това деяние го грози затвор до 3 години и глоба от 1000 до 5000 лева. А по друга алинея от НК, когато деянието е извършено пред малолетни и на обществено място, случката става пред блок, наказанието е от 1 до 3 години и глоба до 2000 до 5000 лева. Задържаният е признала всичко и работата продължава”, обяви комисар Василев от Пето районно.

blitz.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....стрелбата по животното е станала по сред бял ден и свидетели са станали деца, играещи близо до инцидента...

Според мен не, че са само свидетели ами и потенциални жертви. Я си представете някое дете ако обича повече животните и се затича да стане пред животното и оня тъпак го гръмне? Тогава бързо ще скочите да скандирате да няма саморазправа с уличните!!! Да не говоря, че и не се знае колко е точността на стрелеца добре, че няма пострадало дете физически, психически ще се оправят след един - два дълги разговора с родителите си.

Да. Пазят имот. И са под контрол. А ако ухапят човек безпричинно и още повече извън имота на собственика също ги грози смърт. Домашните си имат стопанин, който е отговорен, за уличните тъй като няма отговорен стопанин, а държавата е безотговорна и нехае за човешкият живот, отнет от бездомни псета, всяка една мярка за премахването им, дори и партизанска война с парчета храна с отрова, пирони или стъкла някак ми идва да го приема...

Ти освен, че си прекалено краен, си и бълнуващ. Като си разведа кучето в парка го пускам от каишка - защото в парковете поне този в който ходя има нещо наречено "Кучешка алея" на която мога да си пусна кучето - ИМАМ ПРАВО ПО ЗАКОН! и да съм спокоен. ДА АМА НЕ защото на тази кучешка алея е пълно с майки и деца, баби, и каква ли не сган, която ми писка, че видиш ли моето куче ги смущава на алеята предназначена за кучета, а не за хора и за която аз плащам данъци. И искам да ти кажа, че всекидневно ставам на свидетел дете да се изходи по голяма нужда и родителя не си носи пликче да му почисти а е така си остава, а ние собствениците на кучета си носим плик и си почистваме и мноооого рядко някой няма да си почисти, докато с хората това е всекидневие! Дори съм се карал не 1 път с такива недобросъвестни майки и съм им казвал "Ако нямате торбичка аз ще Ви услужа" от там се ококолват и ме гледат все едно съм казал нещо нередно. Та на въпроса, много искам да се срещна с някой саморазправящ се с домашните любимци ще си хапне сам това, което е оставил за животинките! И не мисля, че 10 изядени човека са повече от около 3-4-5 загинали на ден по пътищата - дайте да се съсредоточим там където е наистина проблема. Още не съм чул някой да реди пирони по пътя, за да пука гуми - защото е по - вероятно да уцелиш убиец на пътя с това действие от колкото в парка, някое куче което наистина е направило лошо на човек.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Я си представете някое дете ако обича повече животните и се затича да стане пред животното и оня тъпак го гръмне? Тогава бързо ще скочите да скандирате да няма саморазправа с уличните!!! Да не говоря, че и не се знае колко е точността на стрелеца добре, че няма пострадало дете физически, психически ще се оправят след един - два дълги разговора с родителите си.

В случая е пострадала млада жена, а не дете, но това няма значение.

Саморазправата с уличните кучета трябва да бъде спряна.

Стрелец гръмна жена вместо куче

Песът избягал, полицията издирва снайпериста

Вместо да гръмне улично псе, в което се целел с въздушна пушка, мъж от с. Замфирово уцелил млада жена в крака. Песът избягал, а полицията издирва стрелеца, съобщават от ОД на МВР в Монтана.

Жената – К.М. на 24 години, е закарана в монтанската болница с наранен десен крак и в стрес, но няма опасност за живота й.

Инцидентът станал в четвъртък към 16,50 часа на улица в селото.

Полицията веднага е започнала издирването на пишман кучеубиеца.

blitz.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване