Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

... като собственик на куче и като човек който всекидневно има допир с други такива ви казвам, че и нашето търпение не е вечно ...

и аз така, непрекъснато съм нащрек откакто се случи това

Efe

Публикувано 28 февруари 2012 - 22:57

Тази нощ, в квартала ни, бяха отровени 2 кучета.

Д-р Карагьозев спаси нашата Зара. Около 17.20ч. е погълнала парче месо и след 2,3 минути са започнали конвулсии и пяна от устата. Имахме късмет, че успяхме до 15 минута да я транспортираме до кабинета. През нощта остана в "интензивното" отделение на клиниката.

Оживя. Не знаем дали ще има и какви ще са пораженията. Не може, все още, да уринира без катетър.

Надяваме се и се молим да оздравее напълно.

Редактирано от Efe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

Поздравления на всички, които толерират тук саморазправата. Вчера в нашият парк беше разхвърлян хляб с антифриз, което е силно отровно и за хора в парк, в който си играят около 100тина деца всеки ден! Резултатите - 0 улични кучета натровени и докато аз бях там и не изхвърлихме хляба 1 домашно куче натровено, порода "Кокер Шпаньол" - сега да попитам simtech дали това е куче е УБИЕЦ, и дали има ефект саморазправата. Нека да направим един разбор!

И все пак за хората, които се интересуват от живота на кучетата - спасихме кучето защото действахме веднага и в момента е в добро здраве! Мисля днес да навестим полицията и да пуснем колективна жалба срещу неизвестен извършител на престъпление - опит за убийство, защото това е точно това и се наказва от закона. Дано го хванат в крачка и му лепнат поне 1-2 годинки да полежи, да го видя после. И това е добрият вариант, а ако попадне на някой собственик на домашен "убиец" ?!...

А убийството на хора от улични кучета КОЙ ГО НАКАЗВА? Искам да знам. На хората им е писнало от лаещи, агресивни, хапещи, убиващи и разкъсващи хора бълхарници кучета. Вместо да разделяте хората и да се съдите с тези, на които им е писнало, що не подадете в общината искане за затягане на правилата за гледане на кучета, за глоби и за по-строги наказания? Що не протестирате агресивните кучета направо да ги убиват? Но не, сами показвате собственото си безумие. Вас не ви интересуват стотиците нахапани, убити и наплашени хора, а вие да сте добре.

Е да но скоро, ще нарастнат лавинообразно и контрахайки за такива... Много скоро - като собственик на куче и като човек който всекидневно има допир с други такива ви казвам, че и нашето търпение не е вечно и щом институциите ще си мълчат по въпроса... Явно ще бъде око за око не ми е приятно, но предпочитам да набия някой и да имам живо куче отколкото да си клеча и да слушам как ме отсвирват от полицията и ми си присмиват!

A кучето ти с повод и наморник ли е? А колко от хората си гледат кучетата така? Да напомня ли как хората гледащи кучета.. ами онази жена с 10-те кучета, които разкъсаха дете? Май хайка трябва и за хората, които гледат кучета, защото поне 40% го правят опасно и безразсъдно за хората. Ние какво да кажем? А кучето ти като ми оака тротоара или парка какво да кажа? А когато ми лае и не ме оставя да спя, какво да кажа? Дай да почнем и ние да правим хайки и да бием кучелюбци? Знаем колко са "праведни" половината собственици на кучета и как въобще не заслужават да гледат куче.

Това е в нашия квартал.

От много време насам всяка сутрин някой хвърля пилешки кокали, даже много стопани позволяваха на кучетата си да ядат от тях.

Този път обаче някой друг е хвърлил отрова...

Не е правилно, но изглежда на някого му е писнало от уличните песове. Това нямаше да стане, ако Екоравновесие и държавата си вършеха работата, тогава улични песове нямаше да има. Вземете протестирайте, че има улични кучета първо, вземете протестирайте, че много хора гледат собствените си такива безразсъдно и опасно за околните хора и тогава се хващайте за хората, на които им е писнало от първите две споменати неща.

п.п Гледам куче, но го гледам като по учебник.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А убийството на хора от улични кучета КОЙ ГО НАКАЗВА? Искам да знам. На хората им е писнало от лаещи, агресивни, хапещи, убиващи и разкъсващи хора бълхарници кучета. Вместо да разделяте хората и да се съдите с тези, на които им е писнало, що не подадете в общината искане за затягане на правилата за гледане на кучета, за глоби и за по-строги наказания? Що не протестирате агресивните кучета направо да ги убиват? Но не, сами показвате собственото си безумие. Вас не ви интересуват стотиците нахапани, убити и наплашени хора, а вие да сте добре.

Хайде да не прекаляване с тези "стотици" и да ги сведем до не повече от няколко десетки? Аз няма да ида да протестирам, че вместо улично куче са натровили, моето. Теб ако гръмнат примерно брат ти по погрешка искали да гръмнат някой друг - ще идеш ли да протестираш, че този който е стрелял не е имал правилните предпоставки да гръмне правилният човек ами е объркал поради негова си собствена грешка?! БЕЗУМЕЦА си ти!

..A кучето ти с повод и наморник ли е? А колко от хората си гледат кучетата така? Да напомня ли как хората гледащи кучета.. ами онази жена с 10-те кучета, които разкъсаха дете? Май хайка трябва и за хората, които гледат кучета, защото поне 40% го правят опасно и безразсъдно за хората. Ние какво да кажем? А кучето ти като ми оака тротоара или парка какво да кажа? А когато ми лае и не ме оставя да спя, какво да кажа? Дай да почнем и ние да правим хайки и да бием кучелюбци? Знаем колко са "праведни" половината собственици на кучета и как въобще не заслужават да гледат куче...

Ти моето куче не го мисли, а кучето ми като "оака" тротоара си чистя след него и 90% от собствениците, които познавам го правят. Ами любимите ми случки са следните всекидневно в парка майки завеждат в храстите своите възпитани малки чалгопоклонничета да акат и тези същите майки 5 пари не дават, че цапат и утре детето им ще се натресе на вчерашната си работа и веднага се обвиняват кучетата. Имали сме не един и два скандала на тази тема дори предлагаме найлонови торбички, защото майката може пък просто да не си носи. До сега НИТО 1 майка, баба, татко ... не си е почистила след детето.

Да си говорим направо щом ще сме директни! Колко кучешки акита на ден по тротоара виждаш и колко фасове, дъвки, плюнки, сополи, хартийки... да не задълбочаваме темата, защото поливаната хора в тази страна са 10 пъти по невъзпитани от най - мръсният уличен пумяр! Ааа и другото интересно аз какво да кажа като не мога да спя (на предишното ми местожителство) от чалга? Много е приятно да слушаш Азис и Ивана в 2-3-4 през ноща, но за 90% от държавата останалите 10% не ни е приятно ама още не съм пипнал пушката и отровата! Само да ти кажа, че убийството на куче също е престъпление и се наказва и много скоро след като завалят жалби, защото много дом. кучета пострадаха ще се затегнат мерките и вече няма да ви се разминава. Наскоро един човечец ще полежи в софийския да му е комфортно на Д-то за това, че застреля куче на детска площадка, докато си играят деца! Така ще стане и с другите смелчаци, има си хуманни начини като ти пречат отиди направи едно дарение на екоравновесие не съм чул още някой да е дарил?! Странна работа... ама не е странна, а българска ако може аз да си лая по форумите, а някой да ми свърши моята работа!

Това е в нашия квартал.

От много време насам всяка сутрин някой хвърля пилешки кокали, даже много стопани позволяваха на кучетата си да ядат от тях.

Този път обаче някой друг е хвърлил отрова... :(

Това го правят хора с дребни и нищожни душици, които нямат смелостта дори да погледнат някой в очите. Само мога да си представя мъката на стопаните изгубили верните си приятели, защото не мога и да си помисля някой да направи нещо, на моя лабрадор... Аз не съм си взел домашен любимец, куче или нещо от сорта, а член на семейството и се отнасяме към него като с такъв и той отвръща с цялата любов възможна, която човек може да си представи. И по този критерий животните бият защото в тяхната обич няма условия и интереси тя е безгранична и безусловна!

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го правят хора с дребни и нищожни душици, които нямат смелостта дори да погледнат някой в очите. Само мога да си представя мъката на стопаните изгубили верните си приятели, защото не мога и да си помисля някой да направи нещо, на моя лабрадор... Аз не съм си взел домашен любимец, куче или нещо от сорта, а член на семейството и се отнасяме към него като с такъв и той отвръща с цялата любов възможна, която човек може да си представи. И по този критерий животните бият защото в тяхната обич няма условия и интереси тя е безгранична и безусловна!

Преди години ми отровиха 9 месечен доберман, който беше изключително дружелюбен към хора и животни. :(

В мъката си съвсем инстинктивно проклех отровителите, въпреки че съм против такива неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да не прекаляване с тези "стотици" и да ги сведем до не повече от няколко десетки?

Убитите може да са десетки, но наплашените са десетки пъти повече. Въобще не ме интересуват глупавите ти сравнения - ако някой по грешка тръгнал да ме гърми. Ами извинявай, но вълците роднини на кучетата като ги видят, все ги гърмят или поне ако се доближат до хора. Може би има защо? Разликата между човек и куче е, че човекът не е роден убиец, а кучето си е хищник.

Изключително трябва да ти напомня, че никой не е длъжен да се съобразява с агресивни помияри, а градът е място на хората.

Трябва да ти кажа и че фасовете и хартийките не миришат и не могат да носят кучешка тения. Неприятно е, че има идиоти, които изхвърлят, аз не го правя.

Аз пък много ще се радвам, когато почнат да се пребиват кучелюбци, трябва да превъзпитаме скинарите за новото дело. Защото онази жена, където нейните 10 песа изядоха дете дори и със солидна глоба не беше наказана. Значи за убийство на мръсен агресивен въшлив пес затвор, а когато песове изядат дете никой не носи отговорност и не понася санкции.

ЧИИ ПРАВА в този случай се защитават, на данъкоплатците, за които би трябвало да работи системата или въшливите песове?

НИКАКВИ ПРИЮТИ, РАЗСТРЕЛ! Приютите са начин за източване на милиони от държавата, които могат да отидат за училища, детски градини, здравеопазване и инфраструктура. Хуманност на цената на разбити болници и милиарди кражби? Хуманност или самозалъгване, залъгване на гузната Ви съвест?

С нищо не искам да се убиват домашни кучета, гледани както трябва. Но за агресивните помияри и евентуално техните собственици идиоти трябва да има наказание пред което гилотирането на Мария Антоанета да изглежда като леко ощипване.

И отново ти казвам - отивай да протестираш да бъдат взети мерки за уличните кучета. Ако седиш безучастно и гледаш как ситуацията ескалира и търпението на хората се изчерпва напълно, а ти коментираш отстрани против хората, на които им е писнало от държавното и обществено безхаберие и апатия, по-добре замълчи. Или протестирай против бездомните кучета, с което ще спасиш десетки домашни, както и ще спасиш хора от наплашване, ухапване и разкъсване или просто недей казва колко сме били лоши всички, че ни е писнало от държавният идиотизъм и общественото безхаберие.

Преди години ми отровиха 9 месечен доберман, който беше изключително дружелюбен към хора и животни.

В мъката си съвсем инстинктивно проклех отровителите, въпреки че съм против такива неща.

Злобните хора си остават злобни цял живот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си разхождате кучетата на каишка, както аз моето няма никой да ви го отрови... няма да го блъсне кола... няма то да нападне някого... така че ако нещо се случи на кучето ви вие сте си виновни... ако си го носите на каишка е много лесно даже да го предпазите от други кучета... друг е въпроса, че може да пострадате вие... аз съм бил нападан доста пъти и даже са ме хапали чак по главата, но не е било напразно - щото ако нахапят и вас и кучето - вас са ви нахапали напразно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си разхождате кучетата на каишка, както аз моето няма никой да ви го отрови... няма да го блъсне кола... няма то да нападне някого... така че ако нещо се случи на кучето ви вие сте си виновни... ако си го носите на каишка е много лесно даже да го предпазите от други кучета... друг е въпроса, че може да пострадате вие... аз съм бил нападан доста пъти и даже са ме хапали чак по главата, но не е било напразно - щото ако нахапят и вас и кучето - вас са ви нахапали напразно...

Мани, мани... На някои собственици на кучета всички са им виновни, освен те самите.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Много скоро като затворят няколко от тези, които тровят и стрелят кучета наляво и надясно ще си седнете на дупето другите. Сега "лаете" защото никой още не се е захванал с вас, но и това ще стане. Еми на този принцип един бездомник по какъв начин плаща данъци или е полезен за държавата, да го разстреляме и него? Дааа прав си разхвърляните боклуци пренасят туберколоза и други болести на мръсотията сега да извадим една справка хора заболели през 2012г. от кучешка тения и от всички останали, които могат да се хванат от мръсотията. И кучешкото аки се разгражда напълно за 1 седмица, а пластмасата? Щом мислиш, че имаш такова влияние върху "скинарите" заповядай и превъзпитавай само ще ти кажа, че повечето от скинарите са "кучелюбци" и само като те чуят ефекта ще е фъфляне...

За протестите моля заповядай и протестирай ти или предпочиташ да пращаш други да ти вършат работата, а ти само да недоволстваш и да чакаш да ходиш да се саморазправяш с кучетата "убийци"?

А това колко са застрашени е голяма глупост, такъв фактор е неизвестен и невъзможен за пресмятане. А колко са застрешените хора от хора?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много скоро като затворят няколко от тези, които тровят и стрелят кучета наляво и надясно ще си седнете на дупето другите. Сега "лаете" защото никой още не се е захванал с вас, но и това ще стане. Еми на този принцип един бездомник по какъв начин плаща данъци или е полезен за държавата, да го разстреляме и него? Дааа прав си разхвърляните боклуци пренасят туберколоза и други болести на мръсотията сега да извадим една справка хора заболели през 2012г. от кучешка тения и от всички останали, които могат да се хванат от мръсотията. И кучешкото аки се разгражда напълно за 1 седмица, а пластмасата? Щом мислиш, че имаш такова влияние върху "скинарите" заповядай и превъзпитавай само ще ти кажа, че повечето от скинарите са "кучелюбци" и само като те чуят ефекта ще е фъфляне... За протестите моля заповядай и протестирай ти или предпочиташ да пращаш други да ти вършат работата, а ти само да недоволстваш и да чакаш да ходиш да се саморазправяш с кучетата "убийци"?

А това колко са застрашени е голяма глупост, такъв фактор е неизвестен и невъзможен за пресмятане. А колко са застрешените хора от хора?!

Нека първо затворят кучелюбците, които гледат десетки кучета, които после убиват деца, което е ставало нееднократно. А после се измъкват безнаказано. Дори и кучетата убийци не биват убити. Бездомниците не плащат данъци докато са такива, но при адекватна социална политика на интегриране могат да се превърнат в част от обществото, която си плаща данъците. Бездомниците обикновено далеч не искат да са такива, просто обстоятелствата са ги смачкали.

Недей ми говори за боклуците, които хората изхвърлят, коментираме животните наречени кучета. Аз не хвърлям боклуци на улицата, строго против това съм, държа си хартийката в джобчето, докато видя кошче. Между другото, за тази ситуация пак са виновни контролните органи и държавата, защото в Сингапур за изхвърлянето на дъвка на улицата глобата е трицифрена сума долари. Можеш и за това да протестираш, а не да ми опяваш как видиш ли хората, по-точно някои от тях са зле възпитани и за това сме били свине.

Кучешкото аки не ми пука за колко време се разгражда, цапа, мирише и носи зарази, ако иде реч за улично куче. Колко са застрашени от хора ли? Ами хората сме интересни и сложни същества. Но за разлика от вълците и кучетата ние нямаме вроден инстинкт да убиваме. Има кучки които си изяждат кученцата дори. Не съм видял обаче майка човешка да си изяжда отрочето. Честно. При животните действа първосигналността.

Много хора са застрашени от агресивни улични кучета, немалко хора са били плашени от такива, говорим за жени и малки деца. Хора са били разкъсвани от улични кучета. На мен ми омръзна да слушам една и съща картинка по новините - как кучета са разкъсали човек. Искам да се сложи абсолютен край на това. Градовете са място на хората, а кучетата нито са равни на хората, нито са по-горе от хората. Те трябва да са подчинени на хората.

Уличните кучета са реална заплаха, която трябва да бъде отстранена. Напрежението започва да ескалира и за това се получават ексцесии и хора застрелват кучета дори на детски площадки. Не казвам, че е нормално. Никак не е нормално, дори безразсъдно. Неоспорим факт е обаче, че това поведение от страна на хората е провокирано от тоталното държано безхаберие, от безхаберието на контролните органи. На хората им дотяга. Това са резултатите.

Вмести да упрекваш и съдиш хората, да укоряваш тяхното поведение, което е следствие от държавното безхаберие, защо по-добре не се насочиш към причината за това поведение на хората. Може би ако я няма причината, няма улични кучета убиващи хора, също както и домашни, чиито собственици са безнаказани, а кучетата не са убити, хората просто ще спрат да проявяват подобно екстремно крайно поведение. Ти обаче НЕ можеш да проумееш това и искаш санкции за хората, но не те интересува защо хората се държат така. Има си причина.

Аз лично искам всичко да се реши с изтребление, защото приютите са метод за източване на милиони, които могат да отидат за наука, просвета, училища, болници, инфраструктура. Могат, но вместо това отиват през приютите в джобовете на крадци, които не си вършат работата, поради което броят на уличните кучета не намалява, за сметка на банковите сметки на някои лица, които се увеличават. Аз не искам това да стане. Ако просто се дават по 5лв на убито и донесено в екарисажа куче, знаеш ли колко бързо с тези 50милиона на година ще бъдат избити от циганите, които иначе ровят за желязо, всичките бездомни кучета? Защото с няколко кучета си е извадил ядене за 2 дена. Избиването е единственият бърз начин за драстично намаляне на популацията на бездомните кучета, които нападат хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което предлагаш е безумно и ще довете до убиване на хиляди домашни, защото "циганина" няма да подбира какво е кучето ако е домашно ще му хвърли каишката и готово става улично. А пък мен ми писна да слушам за катастрофи, убийства, изнасилвания, отвличания и т.н. по новините и не мисля, че основният проблем са кучетата, защо никой не стреля по убийците на пътя? Защото до там им опира "мъжеството" дай да застреляме едно животно, което няма как да се защити и за което трудно ще ни хванат и толкоз - аз съм истински мъШ и спасих може би някой от точно тези 10-20-30 кучета дето убих, а може би не... Хората нямат това поведение в следствие на държавно безхаберие, защото държавното безхаберие е във всички сфери и области, а на друго място не съм видял такова крайно поведение, а то би било полезно срещу картелите, подкупните държавни служители, точещите държавни и чужди пари, убийци и т.н. списъкът е дълъг няма смисъл да го изброявам мисълта 100% ми я схващаш. И както не веднъж съм казвал и аз съм ЗА премахването от раз на уличните кучета, но не това е начинът така и така даваме милиони за това по - добре да се търси сметка къде отиват и защо, а не хем сме дали парите, хем да си свършим работа. Това ми напомня на "нивити със слънчогледи" от кампанията да изчистим България за един ден, НЕ няма да чистя, защото аз я чистя 359 дена в годината и не я замърсявам, за да я чистя и няма да изляза да чистя на Ганьо простия, защото веднъж плащаме данък смет, втори път си я чистим сами, трети път чак медиите до толко са им промили мозъците на сънародниците ми, че те се чувстват горди от този факт! И тук ще стане същото за това не аз няма да протестирам защо не се избият кучетата от граждани или някакви други крайности предлагани от теб, а ако протестирам то ще е за прозрачност при харченето на бюджета на Еко-равновесие и всички подобни структури!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което предлагаш е безумно и ще довете до убиване на хиляди домашни, защото "циганина" няма да подбира какво е кучето ако е домашно ще му хвърли каишката и готово става улично.

Безумно ли? Аз си мисля, че е ефективно. В Украйна преди световното е имало масово разчистване с избиване на песове. И между другото, на циганина ще му е по-лесно да убие един пес на улицата, отколкото да влезе у вас и да ти обеси пудела.

Уличните кучета не са единствен и основен проблем, но са съществуващ и опасен проблем. Кучетата били беззащитни? Ами като са милите беззащитни, как така си вадят зъбките и разкъсват милите ми деца, жени и старци? Нали бяха ангелчета? Набий си го в главата, че кучето е ХИЩНИК, а хищник без дресировка и контрол е много опасно нещо с непредсказуеми потенциални последици.

Напрежението ескалира поради нехайството на властите и контролните органи и ако се замислиш какво стана в Катуница, ще ти прещрака, че не е само при кучетата. На хората понякога наистина им писва до краен предел, дотяга им. Ако искаш да не се убиват улични кучета от граждани, то отивай да протестираш против извънредно крадливите юридически образования като ЕКОРАВНОВЕСИЕ и против държавното нехайство.

Аз съм ЗА премахване на кучетата с единственият познат ефективен метод - ликвидиране. Няма да храня с моите данъци въшливи песове в приютите, които са разкъсвали деца, жени и старци. Нито пък въобще искам да ги храня, полза за мен няма. Да даваме милиони за бездомни помияри, вместо за наука, образование, здравеопазване и пътна инфраструктура е напълно и тотално абсурдно.

п.п По същата логика не искам и да плащам издръжката на серийни убийци, изнасилвачи и подобни субекти - изроди. Ще ми се да имаше каторга за подобни субекти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко твои коментара насам не разбирам защо ме пращаш мен да протестирам, като аз не съм против изграждането на приюти и т.н. Твърдо ми заявяваш позиции, които искаш друг да ти ги отстоява, че и спориш за това на всичкото отгоре.

Айде да ти е честита новата придобивка ;) ---> http://news.data.bg/2/bulgaria/370508/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко твои коментара насам не разбирам защо ме пращаш мен да протестирам, като аз не съм против изграждането на приюти и т.н. Твърдо ми заявяваш позиции, които искаш друг да ти ги отстоява, че и спориш за това на всичкото отгоре.

Айде да ти е честита новата придобивка ;) ---> http://news.data.bg/2/bulgaria/370508/

Защото ти протестираш, че гражданите избиват улични кучета и искаш гражданите да бъдат наказани. Аз казвам, че гражданите избиват улични кучета, защото държавата и институциите не си вършат работата. Ако си я вършеха, на гражданите нямаше да им е писнало и нямаше да избиват нищо. Следователно, след като не искаш гражданите да избиват улични кучета, направи така че институциите да си вършат адекватно работата, да няма улични кучета и да няма какви кучета да избиват гражданите, така че отивай да протестираш или замълчи!!! С това, че не протестираш ти не спасяваш уличните кучета, твоите любими агресивни песове от избиване.

Ти искаш да накажеш гражданите заради държавното и институционно безхаберие или се прехвърляш в религиозно-пропагандните доктрини и логики от типа "ако те плеснат по едната буза, дай другата" перефразирано "ако куче те захапе за единият крак, дай си и другият".

Ами няма да стане това, не се ли усещаш каква абсурдна логика имаш?

п.п Не знам защо да ми е честита. Ако не схващаш, да ти обясня буква по буква - този новопостроен приют е поредната вратичка за източването на хиляди до милиони левове, които ще идват от твоят, но и от моят джоб. Набий си го в умната главица, че приюти не се строят за да се реши проблема с уличните кучета, а за да се източват пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си разхождате кучетата на каишка, както аз моето няма никой да ви го отрови... няма да го блъсне кола... няма то да нападне някого... така че ако нещо се случи на кучето ви вие сте си виновни...

на специално разрешените места за разходка и игра на кучета може без повод

там беше разхвърляна отровата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Определено колега не разбираш ситуацията. АЗ не искам да наказвам никой има закон който наказва насилието упражнявано върху животни, а АЗ искам само той да се спазва! Това е it's so simple! Няма нищо сложно в това, което искам, а ти защо не искаш да протестираш нима си доволен, че има още една врата за източване на милиони? Нима си доволен, че има улични и опасни кучета навън? Или направо искаш да избиваш и да задоволиш някакви твои лични нагони, или пък си мързелив като 99% от хората в тази държава и си активен само върху клавиатурата?

По - горе са риторични въпроси отговор на тях нито искам, нито чакам ;) Стой си у вас и ме пращай мен да протестирам с думите:

"Ами няма да стане това, не се ли усещаш каква абсурдна логика имаш?" "Набий си го в умната главица..."

А аз ще ти кажа ти со набий в главицата, че една птичка пролет не прави и че когато искаш нещо да се свърши го вършиш САМ! Ако искаш аз да свърша твоята работа може би следващият път ме помоли по - учтиво. Защото етикетът е такъв - когато искаш услуга от някой го молиш за това, а не му заповядваш! Но на етикет няма да се учим смятам, че и ти и аз сме от поколение, което е учило "Етикет на държание" в училище (поне в моето ме учиха на такъв).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено колега не разбираш ситуацията.

Никакви услуги аз от теб не искам. Аз казвам, че законът за опазване на животните, който наказва насилието върху животни е абсурден в тази ситуация и в този му вид. Агресивно куче ако бъде убито от човек - човекът е виновен. Ако обаче агресивното куче убие човека - никой не е виновен, нито кучето, нито собственика му понасят по-сериозни санкции. Аз не признавам закона за опазване на животните в този му вид спрямо текущата ситуация, защото просто текстовете изглеждат нелепи на фона на непреставащите нападения на улични песове върху мирни, случайноминаващи граждани. Самият закон за защита на животните в този му вид е вреден и опасен, в унисон с мисленето на откачени кучелюбци-природозащитници. Когато кучетата на жената, гледаща десет песа, разкъсаха дете, нито кучетата бяха убити заради натиск от природозащитници, нито жената отнесе затвор или солидна глоба от порядъка на хиляди левове. По дяволите, та това е един погубен човешки живот поради държавното и институционно нехайство!!!

Та след като държавата нехае и кучета убиват хора, защо държавата трябва да наказва убийството на улични песове? Виждаш ли каква асиметрия се получава между правата на хората и правата на кучетата, излиза че кучетата могат да убиват хора ей така, а хората не могат да убиват кучета. Зашо? Убийството било последното решение? Да, но е факт че това са първосигнални животни, по природа ХИЩНИЦИ, а хищниците убиват и се хранят с месо. Но не човешко месо и не в нашите градове и села!!!

Следователно ако ти искаш законът да се спазва и да се наказва насилието върху кучета, отивай да протестираш тези кучета да ги няма на улицата, където могат да хапят хора, защото напрежението ескалира. В противен случай нежеланието ти да протестираш би показало, че поставяш кучешкият живот над човешкият. А дори един погубен човешки живот пак е много.

За мен приютите, както се е и доказало на практика са добре смазана машина за източване на хиляди/милиони левове. Няма как да подкрепя създаването на приюти, като съм безкрайно наясно, че от моите данъци, вместо да отиват за образование, наука и здравеопазване, вместо да ходя в реновирана болница да виждам в порутено здание, да храня миризливи агресивни улични песове.

Това е реалната ситуация и ти си този, който не разбира. Ти искаш закончето да си се спазва, никой да не убива милите агресивни бездомни кученца, а едновременно с това нехаеш за факта, че тези кучета са там и поради държавното и институционално нехайство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей ми говори за боклуците, които хората изхвърлят, коментираме животните наречени кучета.

Коментираме двукраките Животни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изверг се опита да отрови уникално куче, спасило десетки човешки живота

Д-р Тихомир Карагьозов върна немската овчарка Вихър от оня свят

Публикувано изображение

Върнатият от онзи свят Вихър заедно с кмета Иван Тотев и спасител от планинската служба

Изверг се опита да отрови прочута немската овчарка на Планинска спасителна служба. Невероятният Вихър, участвал в десетки акции по спасяване на човешки животи, е бил нахранен със смъртоносно лакомство от неизвестния тип.

И въпреки, че от полицията информираха за смъртта на Вихър, от спасителната служба успокоиха, че кучето е оцеляло и ще се възстанови от грижите на ветеринарните лекари от пловдивска клиника, които са се борили дълго за живота му, пише “Под тепето”.

В момента началникът на звеното Георги Стамов и спасителите от службата се грижат за натровения хайван и се надяват скоро той да се оправи напълно. Вихър от оня свят е върнал д-р Тихомир Карагьозов, на който всички от Планинска спасителна служба благодарят от все сърце.

Вихър е най-ценният четириног кадър на ПСС. Последно е участвал в спасителната операция след унищожителното наводнение в село Бисер.

blitz.bg

Не знам какъв зъл малоумник трябва да си, за да посегнеш на живота на куче, което спасява хора. :mad:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Д-р Т. Карагьозов спаси и моята Зара. Няма начин отровителите да бъдат открити, освен, ако ги хванат в момента на поставяне на отровата. Около нас са най-често бабички.

Редактирано от Efe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осъдиха мъж, стрелял по кучета

Акиф Халил се споразумя с прокуратурата и получи 1 година условно и глоба

30 Август 2012 08:54, в-к "преса"

Мъж от разградското село Брестовене се призна за виновен по обвинение в проява на жестокост към куче и сключи споразумение с прокуратурата. Така получи от съда в Кубрат 1 г. условно с 3-годишен изпитателен срок и 2000 лв. глоба. 26-годишният Акиф Халил гърмял срещу две кучета в стопанския двор в родното си село на 19 февруари. Според първоначалната информация животните го нападнали и той стрелял със законната си ловна пушка Иж- 54.

Версията за нападението на кучетата явно е отпаднала по време на разследването, защото отсъства в съдебното решение като мотив мъжът да открие огън. Кучетата не са били улични. Техен собственик е 46-годишен съселянин на Халил. След инцидента едното четириного е получило трайно увреждане на двигателните функции, сочи медицинската експертиза по делото. В резултат на нараняването кучето е с фрактури на лакетната и лъчевата кост на предните крайници, с множество костни фрактури и счупване на дясно седмо ребро. Стрелецът признал вината и по второто обвинение, повдигнато срещу него - за това, че носел пушката Иж-54 открито, без да вземе мерки за сигурност. Ловната пушка, с която е ранено кучето, се конфискува в полза на държавата, но картата за членство в ловно-рибарското дружество се връща на Халил с решение на съда. То е окончателно и не подлежи на обжалване или протест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осъдиха мъж, стрелял по кучета

....

Това какво е? "Ура" за наказването на идиота, стрелял по кучета или "Ууу" за държавата, която поставя човешкият над кучешкият живот и когато човек стреля по куче да се защити, биде съден, а когато кучета дори и със стопани нападнат хора - нищо? Кое от двете трябва да представлява, защото не се разбра кучетата нападнали ли са, защото ако той е бил законно на мястото, а е бил нападнат, то да бъде осъден и глобен е лудост. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво е? "Ура" за наказването на идиота, стрелял по кучета или "Ууу" за държавата, която поставя човешкият над кучешкият живот и когато човек стреля по куче да се защити, биде съден, а когато кучета дори и със стопани нападнат хора - нищо? Кое от двете трябва да представлява, защото не се разбра кучетата нападнали ли са, защото ако той е бил законно на мястото, а е бил нападнат, то да бъде осъден и глобен е лудост.

това е "Ура"... Има закони и те трябва да се спазват

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е "Ура"... Има закони и те трябва да се спазват

А когато човек убие/нарани куче, защото първото се е опитало да го разкъса или защото кучето се е опитало да разкъса другиго и бъде осъден по системата на българската правна ЛУДОСТ и натискът на откачени природозащитници пак ли би било "УРА"? Или вече ще доказваме самозащита и че сме убили пес, защото той ни е нападнал?

Защо само тук лудостта на природозащитниците и правната лудост съществуват в такива големи измерения? Защо САЩ, където има сериозни закони за защита на животните е страната, която е разрешила на гражданите(Аляска) да си носят оръжие, с което да убиват мечките, ако някоя реши да ги нападне? Защо все се говори за животните тук, като масово се имат предвид агресивните песове и защо аджеба песовете имат предимство пред човека?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хулиган гръмна кучето на съсед, имали стара вражда

49-годишен хулиган ще бъде съден по бързото производство, защото гръмнал ловното куче на съседа си, съобщиха от полицията в Търново.

Случката се разиграла в нощта срещу сряда в еленското село Дълги припек. Двамата комшии имали стара вражда и често се карали. Около 2 ч. след полунощ в сряда

М.Д. извадил ловната си пушка и без да е нападан или притесняван от обученото четириного, се прицелил в него през оградата и го убил с един изстрел.

На следващата сутрин собственикът сигнализирал полицията. Униформените щракнали белезниците на мъжа, който е известен на полицията и осъждан. Иззета е законно притежаваната му чешка ловна пушка 12-ти калибър, заедно с 9 патрона за нея.

Пред униформените М.Д. признал, че е застрелял невинното ловно куче, единствено, за да направи мръсно на комшията.

24chasa

Добър начин да направиш мръсно някому :mad:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах как Стоичков и Емил (Димитров ли беше?) се хвалят с убиства на слонове в БНТ, беше грозно и извратено. Докато обясняваше, вторият размахваше, кой знае защо, заканително показалец - вероятно към публиката. Да си опича акъла. Заслужавало си, каза Стоичков, да си прекараш времето така заслужено приятно, като убиеш слон. Слоницата дори имала нахалството да се ядоса и на него му причерняло от страх.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване