Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Понеже темата е такава,коментираме кучета.Понеже не коментираме всичкото насилие на света в темата за убииството на едно куче,значи не ни пука за останалото ?

Факт е, че много природозащитници акцентират върху насилието и лошият живот на животните, пренебрегвайки хората дори.

Като отидеш да караш ски,моли се да няма лавина,че няма кокошка да дойде да те спаси. Не ми казвай,че нямат нищо общо,замисли се!  И не ми вади от 100 кладенеца вода. Едно куче да заслужи смъртта си,поради това,че е изяло кокошка и да бъде влачено с кола насред улицата пред погледа на други хора,на жени и деца?

И технологията спасява - подходяща инфрачервена камера ще различи човека, ако е жив от околният фон. И честно казано - ако чуждо куче беше издавило моите кокошки - щеше да му се случи лоша случка. Ако има стопанин - на стопанина щеше да му се случи лоша случка, но и на кучето. Като сте такива природозащитници, защо не ми защитавате други видове, освен кучетата, делфините, орлите и щъркелите? Има гризаци като плъховете и мишките, над които се провежда масов геноцид с капани и отрови! Кажи ми, с какво кучетата са си кучета, а всичко останало - всичко останало?

Ти обаче продължаваш да отклоняваш вниманието от конкретната тема.... За съжалените ,в България ако се защитиш от нападение ,няма да ти се размине,ако откраднеш за да нахраниш децата си ,пак няма да ти се размине,но ако упражняваш насилие ,дали към хора или животни,винаги има начин да те оправдаят.

Не, вие вече сте изкривили конкретната тема. Аз на вниманието Ви поставям темите, засягащи хора, защото в тях не сте толкова активен, колкото в защита на песове. Да, ако се защитиш от атака на животно в България направо според абсурдните закони, ако се прилагаха, си за затвора. И отново в последното изречение поставяш хора или животни - т.е животни е еквивалентно на хора. п.п Изрично да напомня, че в заглавието на темата пише ЖИВОТНИ, а не КУЧЕТА. Кучетата са вид животно, но животните не се изчерпват с кучетата. По какъв показател ще ми делите едно животно от друго? Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 854
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Направо се чудя, виждате ли се, какви ги пишета?!? Вместо да се чудите, коя отрова ще бъде най-ефикасна, за да се изтрепят кучетата помислете как да накарате хората които получават милиони,за да се с

Публикувани изображения

Лекиинко да намекна, че дори куче на планински спасител, не тръгва по свое желание или случайност да търси затрупани от лавина или изгубили се хора, а бива закарвано и после "работи" благодарение на проведената с него дресировка. Няма да обсъждам по какъв точно начин се дресират кучетата в случая, но примерно някой добре запознат може да опише как се дресират кучетата на митничарите, които се използуват за откриване на наркотици...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И технологията спасява - подходяща инфрачервена камера ще различи човека, ако е жив от околният фон. И честно казано - ако чуждо куче беше издавило моите кокошки - щеше да му се случи лоша случка. Ако има стопанин - на стопанина щеше да му се случи лоша случка, но и на кучето. Кучетата са вид животно, но животните не се изчерпват с кучетата. По какъв показател ще ми делите едно животно от друго?

Защо си мислиш,че случката не може да се развие с лоши последици за теб. Забравяш,че другите хора могат да се защитават! Говориш за права и закони,а пишеш за неспазването им. Може случайно попаднеш на служител на МВР,или на някой боксьор. :D  :D

Ще убиеш/нараниш куче,защото е убило кокошките ти.Това не те прави по-добър от кучето. Пишеш за чуждо куче,а не споменаваш ако беше твоето.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш,че случката не може да се развие с лоши последици за теб. Забравяш,че другите хора могат да се защитават! Говориш за права и закони,а пишеш за неспазването им. Може случайно попаднеш на служител на МВР,или на някой боксьор. :D  :D

Ще убиеш/нараниш куче,защото е убило кокошките ти.Това не те прави по-добър от кучето. Пишеш за чуждо куче,а не споменаваш ако беше твоето.

Значи ако беше невестулка ги издушила кудкудякащите и чиляка я беше хванал и усмъртил, нямаше да се вдига вряка.Кучешкия случай обаче, храни паразитните "еко" НПО-та. Не това, че го е утрепал е главния проблем, а че го е мъчил. Или поне с такова впечатление останах след последното развитие на темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мислиш,че случката не може да се развие с лоши последици за теб. Забравяш,че другите хора могат да се защитават! Говориш за права и закони,а пишеш за неспазването им. Може случайно попаднеш на служител на МВР,или на някой боксьор.Ще убиеш/нараниш куче,защото е убило кокошките ти.Това не те прави по-добър от кучето. Пишеш за чуждо куче,а не споменаваш ако беше твоето.

Пиша за неспазването им, понеже с факта, че кучето е удушило моя собственост, собственикът му е в нарушение. За този тип нарушения обаче държавата и малкото пръстче няма да си мръдне, както за всяко друго. Не съм бил по-добър от кучето, защото съм го убил, както то ми изяло кокошките. Да, но ако си купя кокошки, бъркам в джоба за всяка една бройка. Кой ще ми ги плати тия щети - кучето ли? Моето не би могло да хапне ничия собственост, защото е на повод/каишка и не се шляе свободно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение по въпроса е следното: Повечето подобни зверства с нахапани деца, както и на други хора, разбира се, се случват благодарение на "грижовните" стопани, които "обичат" животните, вземат си някое за домашен любимец и когато им омръзне, или поради някаква друга причина решат да не го гледат повече - хоп, на улицата ... Ами не става така! Затова в "скъпата ни държавица" е пълно с бездомни и освирепели от глад животни! Къде е контролът, колко хора са глобени за тези си действия, кой следи за такива нарушения??? Относно последния случай с влаченото куче - НЯМАМ ДУМИ! Не знам какъв "човек" трябва да си, за да извършиш подобно нещо?! Нима това е най-добрия начин за решаване на проблемите? И после претендираме, че уж сме най-високото равнище на организацията на живата природа?? С какво? С разумното мислене на някои представители на вида Homo Sapiens ли, както и в този случай? Този да не се мисли за Господ, че е тръгнал да раздава правосъдие, и то под такава форма? Заради две кокошки да причини такива страдания на живо същество?! Дайте да забраним на животните да следват инстинктите си, иначе ги чака бавна и мъчителна смърт, тъй като няма друго решение...? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бездомните кучета водят ли се домашни любимци? 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бездомните кучета водят ли се домашни любимци? 

Не, не се водят домашни любимци - обаче могат да станат такива

до тогава са безстопанствени/улични/бездомни животни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четири кучешки убийства след инквизицията в Тополово

Четири кучешки убийства регистрираха от полицията само за няколко часа.

Това се случва след отвратителната инквизиция на четириного в село Тополово, която разлюти десетки организации за защита на животните в цяла Европа. Окръжна прокуратура-Пловдив пък проверява действията на полицейските и прокурорски служители по случая с проявената жестокост спрямо домашно животно в с.Тополово.

Две кучета на 52-годишен мъж от Брестник са били застреляни от ловци миналата вечер. Четириногите пазели кравите на стопанина си в землището на селото. За охраната на краварника си мъжът използвал около 12 кучета, които се разхождали отвързани наоколо, съобщи “Под тепето”.

Около 18 часа няколко от домашните му любимци били реагирали на звук от примамка за зайци и побягнали по посока на шума. В същото време от там се разнесли изстрели и животновъдът забелязал трима непознати с пушки да отпътуват с лек автомобил „ВАЗ”. По-късно стопанинът открил наблизо две от кучетата си мъртви с огнестрелни рани по тях.

В хода на разследването е била установена самоличността на тримата мъже, които са на възраст между 30 и 39 години. Те са членове на ловната дружинка в Брестник. Ловджиите обяснили, че докато обикаляли, са забелязали няколко кучета, които не били от ловна порода и нямали отличителни нашийници. Глутницата гонела сърна с малкото й и за да ги отклонят мъжете са стреляли напосоки.

Пак вчера в 11,12 часа на тел. 112 се е оплакал жител на асеновградския квартал Горни Воден, че намерил мъртви двете си ловни кучета. По първоначални данни предната вечер около 23 часа мъжът бил разходил животните и ги оставил отвързани на двора. Вчера сутринта, около 6 часа, стопанинът заварил кучетата си безжизнени.

Междувременно стана ясно Районна прокуратура – Асеновград е започнала разследване по наказателно производство, водено срещу Райчо Иванов за престъпление по чл. 325б ал.2 т.2 и т.3 вр. ал.1 НК - проявена жестокост спрямо домашно животно в с.Тополово.

Окръжна прокуратура-Пловдив пък проверява действията на полицейските и прокурорски служители по случая с проявената жестокост спрямо домашно животно в с.Тополово. Това съобщиха от пресцентъра на Окръжна прокуратура Пловдив.

На електронните адреси на Окръжна прокуратура – гр.Пловдив са получени множество сигнали по случая относно евентуално неадекватна реакция от страна на служители на МВР и Районна прокуратура Асеновград.

Предвид твърдението за неправомерни действия от страна на полицейски служители и такива на прокуратурата, със заповед на Административния ръководител на Окръжна прокуратура гр. Пловдив от 10 юни 2013 г. е разпоредена проверка относно всички действия на полицейските и прокурорски служители по регистриране, завеждане, проверка и разследване на случая с проявената жестокост спрямо домашно животно.

Проверката трябва да приключи в седемдневен срок, а доклада да бъде представен на вниманието на окръжния прокурор.

actualno.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То вече ,няма разлика между хората и кучетата.Навсякъде се нападат и лаят повече от тях и са злобни и като се напият пикаят върху някое дърво.Аз не жиждам ,разлика, като гледам как се нападате.Човека , ще си понесе наказанието и толкова.Ще му бъде за урок.Като не искате да има ,по улицата кучета ,осиновете си.Аз от улицата две и то породисти овчарки си взех.Дори сред кучетата има ред и йерархия, има си тартор и всички него слушат .А тук във форума даже и модераторите нападате  и един друг се нападате в безмислени спорове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аиий..де от мен да мине - доживотен затвор без право на помилване за всеки човек, наритал Куче. Обаче ще да е добре да се въведат наказания и за Кучетата. Пр.:

- Куче ухапало човек да получи като наказание 1 свинска пържола

- Куче изяло кокошка да бъдъде удавено в леген

- Куче тормозещо други животни да бъде пребито с камъни

- Куче рецидивист да бъде обесено с главата на доло

м, та тоя вариант май ще устрои всичики!!!!!!!!  :grimace:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ haidukpikaso

Оооо! Благодаря ти много за провъзглашението - трогнат съм.

И във връзка с новата титла ли, що ли, та нещо не мога да схваана що съществува такава тема. Е тоя вярно че, не е постъпил добре, но чак толкова превземки, снобизъм и лицемерие  :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ haidukpikaso

Оооо! Благодаря ти много за провъзглашението - трогнат съм.

И във връзка с новата титла ли, що ли, та нещо не мога да схваана що съществува такава тема. Е тоя вярно че, не е постъпил добре, но чак толкова превземки, снобизъм и лицемерие  :cheers:

бе дай да те позавлача на теглича да те видя как ще си а

става ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш - по-добре е от свирепо разкъсване на тялото ти с остри зъби?

о симтечка домъчня ми за тебе

какво ще разкъсваш пържолка ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

о симтечка домъчня ми за тебекакво ще разкъсваш пържолка ли

Ти ще с разкъсаната от въшливи песове, превърнала се въпреки нежеланието си в жертвен агнец на обществената природозащитна глупост.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще с разкъсаната от въшливи песове, превърнала се въпреки нежеланието си в жертвен агнец на обществената природозащитна глупост.

Греда, симтечка, сори.

Не може ли да ти го проумее головата и на тебе и на другите като тебе - че всичко зависи от човека а

:angry:

Аз съм била заобиколена от обучени кучета пазачи - ама ти не знаеш за какво иде реч изобщо.

Та ми отговори на въпроса как така още съм жива а, защо не ме разкъсаха ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм била заобиколена от обучени кучета пазачи - ама ти не знаеш за какво иде реч изобщо. Та ми отговори на въпроса как така още съм жива а, защо не ме разкъсаха ?

Не си разкъсана, именно защото кучетата може да са достатъчно добре обучени и дисциплинирани. Уличните песове такава подготовка нямат. Това, че нещо не е станало не е никаква гаранция, че не може да стане - трябва да си навярно наясно с това?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Simtech-a печели наградата за horror сценарий на годината... "ама то може ,въпреки че не може,и все пак ако стане еди-как си ...си еб*ло майката...ако не вервате питайте black power-a,пълен смех !!!

Кви дорги взимате бе хора  ? ...

Кой каквото и да каже във връзка със споменатият в темата случай,симката и черния постоянно дават някакви измислени примери,отклонявайки вниманието от темата  :) имат потенциал,а ? :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си разкъсана, именно защото кучетата може да са достатъчно добре обучени и дисциплинирани. Уличните песове такава подготовка нямат.  

толкоз добре че да те разкъсат - така са обучени - ротвайлери и овчарки бяха, доколкото разбирам от породи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкоз добре че да те разкъсат - така са обучени - ротвайлери и овчарки бяха, доколкото разбирам от породи

Щото са дресирани да действат при определена реакция. А помиярите дисциплина няма, ако ги гложди достатъчно стомаха, просто ще те нагънат, въпреки цялата ти увереност, че това не би трябвало да се случи точно с теб

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само българи влачат кучета - скандали гърмят в САЩ, Англия, Канада, Испания

Черногорски идиот беше осъден наскоро, защото издевателствал по същия начин над магарето си и го снимал

Публикувано изображение
Снимки: 5
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Въпреки че целият свят гръмна, когато се разчу за Райчо Иванов, който влачи до смърт кучето си с колата и изобилстваха коментари, в които се говореше за българите генерализирано в светлината на този случай, проверка в интернет показва, че не е само България мястото, където подобни инциденти стават.

Нещо повече - в САЩ само за последните месеци има три подобни случаи. Притеснените от нашествието ни англичани, които бяха сред най-активните в коментарите за влаченото куче от български варвари, трябва да знаят, че съвсем наскоро и на Острова е имало подобен инцидент. Само че наместо зад грохнал форд, кучето било влачено от лъскаво порше. 33-годишният англичанин от Съсекс решил да изпробва възможностите на колата си с вързаното отзад куче. Не е странно, че когато спрял на шестата миля, то било вече мъртво. И забележете - съдът го признал за невинен и се разминал без всякакво наказание. Защитната версия била, че изглежда е минал върху каишката, без да забележи и тя се е закачила за колата.

В Щатите влаченето на кучета направо си е национален спорт. Само за последните месеци има два шокиращи инцидента. В Уилмът 63-годишен мъж вързал и двете си кучета зад пикапа. За щастие кучетата били здраво ощавени, но живи. Странно защо съдът му разрешил да ги задържи, при условия че активисти ще го посещават редовно, за да проверяват как се грижи за тях. За затвор изобщо не става и дума, въпреки че много американци в коментарите си по нашия случай искат дори доживотна присъда за българина. Кучето Джета пък бе откраднато от задния двор на двора си в Роджърс Каунти, Оклахома дни след като родило девет палета. Неизвестен извършител я вързал за колата си, влачил я и захвърлил трупа край пътя. В Мерит, Канада кучето Ейприл Рейн било влачено от стопанина си Боби Елиът. Стопанинът се оправдал, че я обучавал, но животното било толкова потрошено, че възстановяването му отнело месеци.

Наскоро и в Ню Йорк имаше малко куриозен случай, за съжаление с фатален край. Джеймс Тери бил арестуван насред пътя, защото карал с изтекла книжка. Човекът помолил да върже двете си кучета хъски зад колата, защото било много горещо и вътре можебло да умрат от жегата. След това полицаят, който пристигнал да прибере колата му, не видял вързаните за бронята кучета и потеглил с тях. Едното успяло да се измъкне от каишката и оцеляло, но хъскито Луиз умряло от влаченето. За скорошен случай с трагичен край се споменава и в Испания.

Съвсем наскоро пък в Черна гора мъж бе осъден за това, че влачил ... магаре. Идиотът направил това за свой собствен кеф. Дори заснел клип и го качил в интернет.

blitz.bg

http://www.youtube.com/watch?v=gW7VrHIZmr0&feature=player_embedded

Това, че такива неща се случват навсякъде по света не бива да ни успокоява.

Трябва да се направи всичко възможно в България да не се случва.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, каква статия публикувала Мойра. !!!

Ми, то ставало по цял свят, но толкова ревове като тук едвали да ревът в САЩ.. И да - трябвя дя се направи всичко възможно в България да не се случват такива случки. Трябва да се въведът ясни закони и правила за отглеждане на домашни любимци и силно да се ограничи наличието на бездомни кучета, че ако се наложи да се вземат и крайни мерки. В същност вече има и Градове в България дето няма да видиш бездомно куче или домашно такова без повод и намордник

П.П.

Кви дорги взимате бе хора ? ..

Бе, толкова ли си залупен, че да не знаеш кви дроги се "въртят" по улиците. Това обаче е въпрос на друга тема за която доста хора си затварят очите

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Simtech-a печели наградата за horror сценарий на годината... "ама то може ,въпреки че не може,и все пак ако стане еди-как си ...си еб*ло майката...ако не вервате питайте black power-a,пълен смех !!! Кви дорги взимате бе хора  ? ... Кой каквото и да каже във връзка със споменатият в темата случай,симката и черния постоянно дават някакви измислени примери,отклонявайки вниманието от темата  имат потенциал,а ?

Как да ти обясня, че този случай не е единственото нещо на света и от всичко останало има много по-страшно и трагично? Искрено се ядосвам, когато някакви кучелюбци и човекомразци ми пълнят темите с интелектуални отпадъци, както и разни статии как се възмущавали кретенчетата по света от някакви инциденти с животни тук. Защо? Защото има инциденти с хора, манипулации и кражби, засягащи хиляди - но за тях никой не надига вой като за едно мършаво куче. Все едно това куче е единствен приоритет в целият проклет свят и ако накажем този, който се е гаврил с него - ще оправим целият свят. Омръзна ми несъществени неща да водят до обществен отзвук, а далеч по-страшни да остават на страна. Дотегна ми от разни индивиди, които вият като кучета за кучетата, а мълчат когато тежко болни деца не могат да получат лечение в чужбина или се налага тежко болни хора да правят кампании, защото ако се надяват на държавна помощ - по-добре да си купуват ковчег. Дотегна ми хора, които са убили, хора които са смачкали други на пътя да ходят свободни, а вие тук за един пес да ми искате дело в международният съд, още малко като военно престъпление ще го класифицирате. Темата тук е за ЖИВОТНИТЕ, вие единствен вид животно наречено КУЧЕ ли познавате, че напълнихте темата с интелектуални отпадъци и статии само за кучета? Не, не мразя животните и имам 2 кучета. И не, не се гавря с тях. Да прекръстим темата - Затвор и драстични глоби за убийство на КУЧЕ(, а оправдателна присъда за убийство на човек?)

Не само българи влачат кучета - скандали гърмят в САЩ, Англия, Канада, Испания Черногорски идиот беше осъден наскоро, защото издевателствал по същия начин над магарето си и го снимал Това, че такива неща се случват навсякъде по света не бива да ни успокоява. Трябва да се направи всичко възможно в България да не се случва.

Да, всички трябва да винят България и българите. Много е лесно да виниш една малка бедна държава за всички проблеми в света. Много е лесно да пискаш, там където няма установени ясни правила, които да ти затворят устата. Сега трябва всички с големите усти да се паднат подсъдими в дело за клевета. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване