Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Такива като теб ги развъждат и влошават ситуацията. Трябва да се избият, а за хвърляне на кучета на улицата или хранене на улични кучета да има трицифрена до четирицифрена глоба. Тогава проблемът ще бъде решен.

Тя не е виновна че храни кучетата.Виновни са хората,които не си гледат работата и позволяват да се размножават на улицата.

Аз храня бездомни котки около блока,в който живея.Ела ми кажи да не го правя в очите,и излизаш в болнични( говоря по принцип,нищо персонално).

Проблемите трябва да се гледат по-обстойно.Не можеш да виниш някой,който помага на гладния (било то и животно),вината е на този който го е допуснал.

До колкото знам ти имаш кучета ,нали ? - Е сега какво се получава ?  Твойте кучета са по-кучета от тези на улицата ,щото тези на улицата не са имали шанса да попаднат в твоят дом ли ?

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 854
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Направо се чудя, виждате ли се, какви ги пишета?!? Вместо да се чудите, коя отрова ще бъде най-ефикасна, за да се изтрепят кучетата помислете как да накарате хората които получават милиони,за да се с

Публикувани изображения

Тя не е виновна че храни кучетата.Виновни са хората,които не си гледат работата и позволяват да се размножават на улицата. Аз храня бездомни котки около блока,в който живея.Ела ми кажи да не го правя в очите,и излизаш в болнични. Проблемите трябва да се гледат по-обстойно.Не можеш да виниш някой,който помага на гладния (било то и животно),вината е на този който го е допуснал.До колкото знам ти имаш кучета ,нали ? - Е сега какво се получава ?  Твойте кучета са по-кучета от тези на улицата ,щото тези на улицата не са имали шанса да попаднат в твоят дом ли ?

Котките не нападат хора, но всъщност бих ти го казал. Ела ме прати в болнични, като си голям бияч. Истината е, че когато се хранят се създава подходяща среда на живот за развъждането им, а и отгоре на всичкото повече от тях се заселват в региона с благоприятни условия. Моите кучета са кучета под контрол и възпитание. Уличните, особено на глутници се превръщат в хищници, с нищо различаващи се от техните роднини вълците. Ти ми кажи, би ли одобрил вълци да се разхождат с глутници по улиците и да нападат граждани? Всъщност хора като Моира и теб усложняват работата на хората, които уж трябвало да я вършат, като наливате масло в огъня.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно,когато ги оставиш да ги водят инстинктите,нямаш право да ги обвиняваш.

Кой е виновен в този случай ? Хората от общината,които не си гледат работата по една или друга причина,или гражданинът,който ги храни ?

Ела ме прати в болнични, като си голям бияч

....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно,когато ги оставиш да ги водят инстинктите,нямаш право да ги обвиняваш. Кой е виновен в този случай ? Хората от общината,които не си гледат работата по една или друга причина,или гражданинът,който ги храни ?

Виновен е този, който ги храни еквивалентно на този, който не си върши работата. Първият прави нещо през пръсти, а благодарение на вторият се размножават и преместват в областта с по-добри условия за живот, сиреч храна. Ако утре тръгнат дружинките с пушки и на това ще се възпротивиш. В действителност искаш ли проблемът да бъде решен или не, защото в момента не си част от решението, а от проблема?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако утре тръгнат дружинките с пушки и на това ще се възпротивиш. В действителност искаш ли проблемът да бъде решен или не, защото в момента не си част от решението, а от проблема?

Ти не се спря с твоите крайни мерки. Значи да се организира сафари предлагаш като решение !!! Или по добре да върнем виетнамците като по социалистическо време. Никъде в света този проблем не се решава с отстрел или с отрови. Ти изобщо как си ги представяш нещата да тръгне дружинка в квартал и да стреля по къде види бездомно куче. Че това ще е по зле от филм на ужасите за всички нормални хора и деца преди всичко. После ще искаш поколението да не бъдат психопати и склонни към насилие. Аве Господ на бодлива крава рога не слага!

Също както и баровците, които са баровци на чужд гръб, с гавра и експлоатация на подчинени. На някого му е писнало от това, че не му дават заплата по 6 месеца, затънал е в дългове и няма какво да сложи вечерта на масата, за да нахрани децата.

А тези ти глупости няма да ги коментирам. Недей слага всички под общ знаменател. И недей прави драми с подобни сравнения. Е как 6 месеца ще е без заплата ? Значи говорим за мазохисти ! Аз знам че българина може да няма за ядене ама за пиене и цигари винаги намира пари. Така че ако децата са ти по важни ще се лишиш от пороците.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дрънкаш глупости, отровата е хвърляна в дворовете, не по улицата... властите не се занимават с домашни животни...

Ясно е, че говоря за такива мерки спрямо бездомните кучета. 

Естествено, че категорично отхвърлям случилото се с домашните кучета! А и това може да е някакво отмъщение и т.н. 

Май от всички само ти не разбра за какво говоря. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не се спря с твоите крайни мерки. Значи да се организира сафари предлагаш като решение...

Аз те питам - ако около жилището ти обикалят вълци, няма да извадиш пушката, така ли? Ще им се молиш да не те хапнат. Ама ти нали си ясно, че вълците и кучетата са от един и същи род и единствената причина кучето да е по-добро от вълка е поради възпитанието от малко, зависимостта от своят стопанин, който се явява алфа. Стига сте се правили на лицемери, че кучетата били от различен род и още малко ще ми кажете, че са тревопасни. Що иде реч за втората част - ще слагам и още как. Повечето баровци са забогатели с машинации, манипулации, измами, укриване на данъци и доходи, връзки с мафията. На много малка част ако тръгнеш да им проверяваш миналото ще са чисти. Такива са ни тук баровците - мутри. А ти на кой свят живееш? Да, има хора по 6 месеца без заплати, сети се за оловно-цинковият комбинат и стига дава малоумни съвети. Истината е, че в по-малките населени места от град София работа трудно се намира, а и нищо не пречи неофициално да те заплашват и рекетират, ако напуснеш - еди си какво ще стане. Такива работи тук хич не се случват, нали! Мазохисти били, ами ела в България и им покажи колко много високоплатени работни места имаме! Навсякъде почнаха да забавят заплати, ти даваш малоумни съвети хората да не пушат и пият, за да им пари за децата. Проблемът е, когато те не пушат и не пият и пак няма пари за децата. К'во ше кайш? Проблемът с кучетата няма да се реши тук, тъй като кучкарниците и прочие паразити нямат намерение да им секне източникът на приходи. Като не ти харесва ловната пушка, пушки с упойващи стрелички и газова камера как ти прилича? Нечовешко, нали? Да, ама тук пари в България нямаме да даваме за кучета, докато и хората на България си заминават от нея или умират, защото държавата не може да се грижи за гражданите си и те са оставени на произвола на съдбата. Държавата ни е основно един рекетьор, който те смачква като спреш да й даваш, а тя нищо не ти дава. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност хора като Моира и теб усложняват работата на хората, които уж трябвало да я вършат, като наливате масло в огъня.

Аз имам куче и котка, но това не означава, че не трябва да ми е жал за бездомните.

Докато има клети сиротинки по улиците ще им хвърлям храна и никога няма да им посегна, освен при неизбежна самозащита или защита.

Пък ти си мисли и пиши каквото си искаш.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато има клети сиротинки по улиците ще им хвърлям храна и никога няма да им посегна, освен при неизбежна самозащита или защита.

Не съм жесток. Мисля обаче как т.нар сиротинки от теб изяждат хора. Не искам това да се случва. Но за изядените хора никой не милее толкова. Общината трябва да я осъдиш, за да направи нещо. Но ако убиеш куче, веднага писват кучелюбоприродозащитници. Чувствам, че ние българите в тази държава сме по-долу от кучетата и от всички останали малцинства. Само трябва да си плащаме данъците и сметките, да мишкуваме и да ни мачкат. Никакви права, никаква помощ, никакви привилегии. Та селищни образования от малцинствени представители, които крадат ток и вода се ползват с по-големи привилегии, отколкото ние. Кучетата също. Дотегна ми. И не, не избивам кучета по улицата с пушката. Просто ми е дотегнало да се смучат само пари от цялата работа и нищо да не се прави. Решението на проблема може да е брутално, но истината е че ако даваш по 5лв за глава на улично куче ще видиш колко бързо ще изчезнат от улиците. Най-малко същите тези малцинства ще лешперят - могат да убият днес 5 кучета и после да не работят 2 дена.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изверги избиват домашните кучета в Сапарева баня

В Сапарева баня продължават убийствата на домашни любимци. За това алармира Ирина Йовева от курортния град. Нейното куче е пострадало във вторник между 5:30 и 6:00 сутринта пред дома им на главната улица „Германея" 19. Животинчето е простреляно под гушката и в корема, съобщи в. „Вяра".

Ирина и майка й Бистра Михалкова са били в двора. По-младата жена видяла злосторника, когото обаче не познава.

„В четвъртък закарахме кучето в Дупница при д-р Дангов. Оперираха го и сега се оправя. Това си е лов за домашни любимци! Затова искам да отправя апел към гражданите и гостите на Сапарева баня: Внимавайте за своите домашни любимци. В ранни зори ловци на кучета бродят по централните улици на града и стрелят на месо.

Моето куче беше потърпевшо - въпросът ми е утре кой ще бъде - куче или случайно минаващ в тъмното човек. И докога така", пита Ирина Йовева. Във връзка със случая стопаните на простреляното куче са се обаждали на 112, пуснали са и жалба в прокуратурата.

"Звъняхме на тел. 112 и полицията идва, но засега няма нищо - глас в пустиня", допълват потърпевшите собственици на кучето.

Това не е първият случай на подобна жестокост към кучетата в Сапарева баня. Последните сигнали за убийства на домашни любимци бяха през март т.г. Тогава медиите бяха алармирани от хора, станали свидетели на разстрела на кучета посред бял ден. Оцелелите били доубивани или оставяни да умрат в мъки. По кучетата било стреляно от преминаващ автомобил с ловна пушка.

24chasa.bg

Днес домашни любимци, утре хора... :mad:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво прави домашното й куче само на улицата?

Защо го е пуснала да излезе само от двора? За да увеличи популацията на уличните кучета?

А относно отстрелването - Едно време ловните дружинки бяха длъжни да отстрелват всяко куче което скита из ловния район без спъвачка на краката.

Тогава нямаше бездомни кучета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво прави домашното й куче само на улицата?

Защо го е пуснала да излезе само от двора? За да увеличи популацията на уличните кучета?

А относно отстрелването - Едно време ловните дружинки бяха длъжни да отстрелват всяко куче което скита из ловния район без спъвачка на краката.

Тогава нямаше бездомни кучета...

Балкански манталитет.

Явно за тебе е нормално ,всяка сутрин ,някакви да се разхождат с пушки и да гурмят наред ,та било то и кучета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно за тебе е нормално ,всяка сутрин ,някакви да се разхождат с пушки и да гурмят наред ,та било то и кучета...

Ако е било отвън без стопанина = бездомно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В малките населени места хората познават дворните кучета на съседите си и се смята за нормално те да се разхождат по улиците.

Да застреляш агресивно куче, което е нападнало човек е съвсем различно от това, да застреляш куче, само защото е излязло от двора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не оправдава действието на някаква група която се разхожда по улицата и стреля по кучетата.

Разбира се няма никакъв смисъл да обяснявам на човек като тебе (предвид че знам какво мислиш по темата) както и на оня (отреслвача),че всъщност ние хората сме причината,заради която кучета и котки (както и висчки останали видове)да не могат да живеят нормално,защото сме обезобразили,и завзели  средата им и то със сила.

Животното е опасно когато е заплашено.А каква е причината някакви утрепки да обикалят с пушките,и да стрелят по тях ..това вече не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се няма никакъв смисъл да обяснявам на човек като тебе (предвид че знам какво мислиш по темата) както и на оня (отреслвача),че всъщност ние хората сме причината,заради която кучета и котки (както и висчки останали видове)да не могат да живеят нормално,защото сме обезобразили,и завзели  средата им и то със сила..

Грешка - без хората нямаше да има нито кучета, нито котки! Това са опитомени диви видове! Опитомени от хората. А животното е опасно не само когато е заплашено, а когато вижда и че ти се чувстваш заплашен.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка - без хората нямаше да има нито кучета, нито котки! Това са опитомени диви видове! Опитомени от хората. А животното е опасно не само когато е заплашено, а когато вижда и че ти се чувстваш заплашен.

Нямам никакво намерение да водя безмислени оффтопик спорове.

Ти обаче продължавай да спамиш така,както го правиш след всяка новина ,побликувана в тази тема :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задържаха дядо, влачил кучето си с кола

Задържаха 79-годишен мъж, влачил кучето си с кола, съобщиха от полицията във Велико Търново. Възрастният мъж с инициали Д. Я. от великотърновското село Ресен е вързал кучето за автомобила си и го е влачил по пътното платно. Четириногото е с тежки увреждания на крайниците и с разкъсана артерия на преден ляв крак. Животното е предадено за лечение. По случая е образувано бързо производство за проява на жестокост към животно и причиняване на тежки увреждания. (24 часа)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никакво намерение да водя безмислени оффтопик спорове. Ти обаче продължавай да спамиш така,както го правиш след всяка новина ,побликувана в тази тема

Правя го защото тази тема като че ли по-прогресивно трупа новини от темата за побоя над лекари или калпавата система на здравеопазване. Сиреч приоритетите доста извратени излизат, ако вземем за мерило това.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя го защото тази тема като че ли по-прогресивно трупа новини от темата за побоя над лекари или калпавата система на здравеопазване. Сиреч приоритетите доста извратени излизат, ако вземем за мерило това.

Ами има кой да слага новините по-редовно ,или пък тези неща се случват по-често от побоите ,и другите простотии.Темата си расте до голяма степен и заради споровете с теб :)

И естествено че щом няма достатъчно внимание в другите теми,идваш да дразниш пишеште в тази тема нали ?

...Ганьова работа ,Вуте тебе да му е зле .

Даже знаеш ли какво ти предлагам.Запали колата ,и ходи сгази някое луче или котка ,че да ти олекне че не коментираме в темата с лекарите.

Аз си патих от некадърни лекари... Нещо повече ,мисля че свестните лекари са 1 на 1000 в България.За това не пиша там ,щото нищо хубаво няма да кажа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 месеца затвор условно за мъжа, влачил с кола кучето си

Асеновградският окръжен съд осъди на 11 месеца затвор условно, с три години изпитателен срок, мъжа, който влачи с автомобил кучето си, починало по-късно от раните си, предаде БНР.

Осъденият Райчо Иванов получи глоба в размер на 1000 лева.

Според съда извършеното от Иванов е демонстрация на особена жестокост и изключителен цинизъм. Tой дори е заявил пред свидетелите, които са му направили забележка: Кучето трябва да се мъчи.

Делото се разгледа по процедурата на съкратеното съдебно следствие. Подсъдимият призна фактическите обстоятелства по повдигнатото му обвинение, поради което му беше наложено по-ниско наказание.

Присъдата може да бъде обжалвана в 15-дневен срок пред Пловдивски окръжен съд.

vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статус на потребителка във ФБ по темата. Коментарът е излишен:

Eto zaradi takiva maloumnici kato vas nqma da se opravi taq durjava, za 4ovek ubil ku4e ima prisuda a za ku4eto ubilo 4ovek kakvo ima????????? Dai na ni napadat i hapqt nie 6te gi za6titavame, nqma takova ne6to, vseki se opravq kakto moje. Oko za Oko...  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Изверг отряза лапичките на куче

Изверг е отрязал лапичките на задните крака на куче във видинското село Новоселци и го оставил завързано в колибката му. Животното било открито от жена, която го занесла във ветеринарна амбулатория във Видин. Според лекаря д-р Ивайло Иванов, лапичките са отрязани преди десетина дни и е чудо как кучето е оцеляло без грижи. Ветеринарят го е прибрал временно в дома на баща си, но се търсят осиновители.

От началото на годината във видинската полиция има десетина сигнала за насилие над кучета, като последният е от 1 ноември за застреляно домашно куче в град Брегово. В края на септември пиян прободе с нож и уби собствения си домашен любимец в с. Водна.

Полицията в Белоградчик работи по сигнал за стрелба с въздушна пушка по домашно куче, а във Видин се проверяват три жалби за замеряно с камъни четириного, за друго пребито с пръчка и трето, по което е стреляно.

През януари т.г. на два пъти във Видин са намирани умъртвени кученца - веднъж четири и втори път пет.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2419632

:( :( :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изчадия, то всичко се връща на тоя свят, всичко

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Публикувано изображение

Полицай Кавана и Фарго.

САЩ. 35 години затвор получи днес 24-годишният Морис Макриъри, за въоръжен обир и убийство на полицейско куче.

Прострелян 3 пъти в гърба по време на обира, Фарго не се отклонил от задачата си и продължил да защитава своя водач - полицай Кавана, докато паднал мъртъв. Фарго бил погребан с почести, а съдът разгледал неговото убийство, като убийство при изпълнение на служба.

Животните от отряда на Кавана в Ричлънд не се отглеждат в клетки, а в домовете на полицаите. След новината за убийството на Фарго в полицейското управление заваляват дарения. С част от тях е взета още една белгийска овчарка, с която да работи полицай Кавана. Кръстили са я... Фарго.

На фона на тази трогателна история напомняме, че у нас в този момент се правят опити за намаляване на наказанието за жестокост и бой с животни.

Молим всички, които не са го направили, да надникнат тук и да подкрепят петицията срещу промените в Наказателния кодекс

http://arsofia.com/bg/42926/ne-na-namalyavaneto-na-nakazaniyata-za-nasilie-nad-zhivotni/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване