Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Една страна, една цивилизация може да се съди по начина, по който третира своите животни.Махадма Ганди

Една страна, една цивилизация може да се съди по начина, по който.... - замени с произволно словосъчетание и ще получиш "мъдрост".
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 854
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Направо се чудя, виждате ли се, какви ги пишета?!? Вместо да се чудите, коя отрова ще бъде най-ефикасна, за да се изтрепят кучетата помислете как да накарате хората които получават милиони,за да се с

Публикувани изображения

Не искам да приема, че коментара ти относно балканците, в частност българите, си го написал на свежа глава и в пълно присъствие на духа.

Ааа ясно.Точно това ми е мнението за болшинството балканци.Едва в последните няколко години започна да се говори за хуманизъм относно животните,но сме доста далече от цивилизацията в това отношение.

Дали съм за наказание заради това или не , не знам ,а и не ме вълнува особено,истината си е истина.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛИЦ TV: Варненската мечка след покушението

Нов терор над животни в Морската столица - убиха лисицата от Морската градина

Хиляди варненци гневно коментират в социалните мрежи наранената от 10-годишно дете мечка в местния зоопарк. Видео клип със синята мечка се появи в интернет, а случката е описана детайлно на английски. Хлапакът хвърлил спрей със синя боя по животното, с което наранил окото и е боядисал част от муцуната му.

Благодарение на партньорството с колегите от IMPACT PRESS GROUP, БЛИЦ TV предоставя ексклузивно видео. В момента мечката се лекува с антибиотици, боята обаче трудно ще бъде почистена, казват от зоопарка във Варна. В повечето случаи коментаторите обвиняват за поведението на детето родителите му и като цяло възпитанието вкъщи и в училище.

Ден след нападението над мечката Свобода, неизвестен пък е убил дивата лисичка, която живееше край "Карин Дом" в Морската градина. Местен информационен сайт съобщава, че трупът й е намерен тази сутрин на алея в парка с огромна рана. Според природолюбители, животното най-вероятно е убито от човек.

blitz.bg

Родителите на деца с подобни прояви винаги са будили в мен съжаление.

Колко ли горчиви плодове на възпитанието си ще вкусят още? :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Родителите на деца с подобни прояви винаги са будили в мен съжаление. Колко ли горчиви плодове на възпитанието си ще вкусят още?

А дали самите родители не дават подобен пример на собствените си деца?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали самите родители не дават подобен пример на собствените си деца?

Точно това се опитах да кажа.

Такива родители за достойни за съжаление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това се опитах да кажа. Такива родители за достойни за съжаление.

Аз мислех, че са достойни за затвор или публичен бой с камшик, защото със своите изкривени ценности възпитават изродчета и социопатчета, които после да стоят върху плещите на цялото общество.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛИЦ TV: Варненската мечка след покушението

Нов терор над животни в Морската столица - убиха лисицата от Морската градина

Тя вързаната мечка и заека я ...

Имаше доста по "смели" варненци навремето които влязоха не да я боядисват ами да задоволят нагона ... единия май го спасиха другия глътна вода.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че са достойни за затвор или публичен бой с камшик, защото със своите изкривени ценности възпитават изродчета и социопатчета, които после да стоят върху плещите на цялото общество.

Няма по-страшно наказание за един родител от това, децата му да бъдат обявени от обществото за изроди, социопати и т.н.

Тя вързаната мечка и заека я ...

Имаше доста по "смели" варненци навремето които влязоха не да я боядисват ами да задоволят нагона ... единия май го спасиха другия глътна вода.

Сериозно ли?! :no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Сериозно ли?! :no-no:

По сериозно няма на къде. Случая беше доста известен от средата на 80 години е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По сериозно няма на къде. Случая беше доста известен от средата на 80 години е.

По това време не съм била в България.

Боже, какви извратеняци има!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поредно насилие над животно: Мъж посякъл с брадва куче в Девин
Публикувано изображение
Източник: Shutterstock.com

45-годишен мъж е посякъл с брадва кучето на свой съгражданин в Девин, съобщиха от Областната дирекция на МВР-Смолян.

Около 19:30 часа вчера на пропуска в Районно управление „Полиция"-Девин 39-годишен мъж от Девин е съобщил, че негов съгражданин е посякъл с брадва кучето му - кавказка овчарка, което е било вързано в двора до дома му. Местопроизшествието е посетено от дежурна оперативна група при Районно управление „Полиция"-Девин.

В хода на работата се установява, че преди инцидента кучето се е отвързало и е избягало от двора на собственика, като е подгонило 16-годишния син на извършителя. Бягайки, момчето се е спънало и е получило охлузвания в областта на краката и лицето. Младежът не е бил ухапан от кучето.

По случая е образувано досъдебно производство.

24chasa.bg

Озверяваме с всеки изминал ден. :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда,после ми говорете ,че не сме диваци ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Озверяваме с всеки изминал ден.

Аха, а ако кучето беше захапало 16годишният син на извършителя за аортата и беше починало детето, преди да дойде спешна помощ - щеше ли да тъжиш или просто щеше да бъде име в статистиката? В случая не виждам чак причина за убийство с брадва, но това куче не е трябвало да може да избяга от двора на собственика и да тръгне да налита на чужди хора. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, а ако кучето беше захапало 16годишният син на извършителя за аортата и беше починало детето, преди да дойде спешна помощ - щеше ли да тъжиш или просто щеше да бъде име в статистиката? В случая не виждам чак причина за убийство с брадва, но това куче не е трябвало да може да избяга от двора на собственика и да тръгне да налита на чужди хора.

Разбира се, че са виновни стопаните на кучето, които не са го вързали добре.

Но да убиеш куче, само защото е гонило детето ти е зверство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посдтригали са мецаната Свобода

тук е с боята

Публикувано изображение

а, тук вече е с нейният възлюбен мечок Карамуш

Публикувано изображение

Да е жива и здрава мецаната и да не я цапат повече палавите хлапаци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, а ако кучето беше захапало 16годишният син на извършителя за аортата и беше починало детето, преди да дойде спешна помощ - щеше ли да тъжиш или просто щеше да бъде име в статистиката? В случая не виждам чак причина за убийство с брадва, но това куче не е трябвало да може да избяга от двора на собственика и да тръгне да налита на чужди хора.

Акото цапа гащите нали знаеш ? Колко е налитало ,или си е играело никой не знае все пак,а и кучето не може да обясни.

Ако беше ,ама не е ... И все пак ако беше ,щях да.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Акото цапа гащите нали знаеш ?

Не, "ако"-то е условен оператор в логически израз. Първата ти мисъл, когато непознато куче се засили към теб ще е, че си играе - така ли?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По случая е образувано досъдебно производство.

24chasa.bg

Това досъдебно производство е най вероятно срещу собственика на кучето предполагам.

Добре че бащата е бил наблизо и е имал брадва под ръка. Ако случката беше станала в охранявания от кучето двор ситуацията щеше да е обратна но на улицата кучето трябва да е с каишка и наморник защото децата са ни по мили някак си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, "ако"-то е условен оператор в логически израз. Първата ти мисъл, когато непознато куче се засили към теб ще е, че си играе - така ли?

Виж сега ,ситуацията може да се извърта по десетки начини предвид ,че и двамата не сме били там.

Аз нямам намерение да фантазирам за да подържам спора :) Теоретически си прав,но и фактът ,че ние не знаем какво точно се е случило е налице,нали ? Така че аз спирам да споделям мения по темата ,щото каквото и да кажа ,ти си напрягаш фантазията ,и фабрикуваш ситуации само и само да излезеш от горе.

Лека вечер :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теоретически си прав,но и фактът ,че ние не знаем какво точно се е случило е налице...

Като не знаеш, предполагаш че човекът, който ти налита с кинжал на улицата не ти мисли доброто. Защо с кучето да е по-различно?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойто скромно мнение е че, вината е на младежа. Кучето не е безстопанствено.Било е вързано. Ако е налитало на хора, като е паднал младежа кучето е щяло да го поухапе а, то не е. Следователно момчето може би е дразнило кучето през оградата и затово то се е отвързало и подгонило. "Каквото повикало такова и се обадило"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не знаеш, предполагаш че човекът, който ти налита с кинжал на улицата не ти мисли доброто. Защо с кучето да е по-различно?

Кучето е животно,което значи че действа по инстинкт.Когато инстинктът му каже че е заплашено,то действа да се защити.Една лека провокация от хлапето,и резултата е налице.

Разбира се това са само предположения ,и както вече ти казах снощи,нито ти нито аз знаем какво всъщност се е случило.

Много добре си спомням ,че ти защитаваше оня боклук ,дето си върза кучето за колата ,щото му изяло 2 кокошки.

Еми от де знаеш че не го е държал това куче гладно,и да е подивяло ? Обаче изобретателният съдистичен мозък е измислил да го върже за колата,и да го влачи ,като че ли кучето ще разбере за какво го наказват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре си спомням ,че ти защитаваше оня боклук ,дето си върза кучето за колата ,щото му изяло 2 кокошки.

Не съм го защитавал, просто ви казах, че сте двуличници - животът на кокошка седи по-долу от животът на куче. С лека ръка махвате и пренебрегвате едно, а друго с пълна сила защитавате. Иначе пилешко ядете, ядете свинско и телешко, а ми говорите как защитавате животните - заради вас ги убиват. Убиват ги и заради кожените ви якета и обувки или мъхестите ви шалове. Това е лицемерие. Аз кучетата си - имам две - гладни не ги държа. Не ги връзвам за коли и не ги тепам с тръби, колове или селскостопански инструменти, защото така ми е "кефнало". Не ме гледай като някакъв звяр - не съм такъв. Просто не обичам лицемерието.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го защитавал, просто ви казах, че сте двуличници - животът на кокошка седи по-долу от животът на куче. С лека ръка махвате и пренебрегвате едно, а друго с пълна сила защитавате. Иначе пилешко ядете, ядете свинско и телешко, а ми говорите как защитавате животните - заради вас ги убиват. Убиват ги и заради кожените ви якета и обувки или мъхестите ви шалове. Това е лицемерие. Аз кучетата си - имам две - гладни не ги държа. Не ги връзвам за коли и не ги тепам с тръби, колове или селскостопански инструменти, защото така ми е "кефнало". Не ме гледай като някакъв звяр - не съм такъв. Просто не обичам лицемерието.

Не съм те гледал като звяр :)

Просто си мисля,че в името на спора гледаш нещата от другата гледна точка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Изверг отрови с кайма 7 елитни кучета, отглеждани за изложби

Животинките, порода чихуахуа, йоркширски териер и померан, издъхнали в адски мъки

7 кучета на различна възраст и от различни породи са били отровени в град Меричлери, община Димитровград. Животинките са били подмамени да ядат отровна кайма, подхвърлена в нощта на 14 срещу 15-ти август в помещение към къща на улица "Партизанска".

На сутринта част от кучетата вече били издъхнали, другите малко по-късно след мъчителна агония, съобщава haskovo.net. Животните били домашни и от известни породи. Сред тях е имало високоценените Чихуахуа, Йоркширски териер и престижната немска порода Померан. По предварителна информация, част от животните били отглеждани за изложби, други за продан. Всички животни са били скъпи и с родословно дърво. По случая е образувано досъдебно производство, работата по установяване на извършителя продължава.

blitz.bg

Злобата и завистта нямат граници :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване