Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Темата се разводнява и обизмисля с подобни постове. За мое щастие живея в нормална европейска държава, а не в България от година.Тук ,а и във всички нормални държави закона за бездомните кучета е един и същ-А именно; 1 Прибира се в приют. 2 Обявява се за *осиновяване* 3 Ако в определен срок *за всяка държава различен* Животното не бъде *осиновено * се приспива без значение на порода или нрав. А в България.................прибират ги в приют, кастрират ги и ги пускат отново. Освен болестите и паразититне които разнасят БЕЗДОМНИТЕ кучета са постоянна заплаха за ХОРАТА. Свидетел съм на три инцидента причинени от БЕДОМНИТЕ;Жестока автокатастрофа,пострадал велосипедист и нахапано дете отишло да изхвърли кофата за смет.Ако това беше Вашето дете................... или Вие бяхте на мястото на велосипидиста.................или Вашият автомобил................. Нима ЧОВЕШКИЯ живот е по важен от едно БЕЗДОМНО куче......................... Схемата в България е източване на бюджета .Аз лично съм виждал КАСТРИРАНА *маркирана с маркер на ухото*да води 7 кученца , . Може би ги е осиновила. НЕ не ги е осиновила! НЯКОЙ простичко казано е прибрал парите за манипулацията без да я извърши ,а за това му е било платено!От бюджета ,от вашите пари ! Това е КРАЖБА! А всички ПРИРОДОЗАЩИТНИЦИ ще посъветвам; ДАРЯВАЙТЕ вашите пари за кучешки приюти,храна и лекарски надзор за БЕЗДОМНИТЕ! Грижете се за тях ВИЕ! Социализирайте ги ВИЕ! Спасете ни от тях ВИЕ които сте загрижени за техните права! Кучето е ДОМАШНО животно ,то трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има стопанин!Атова сте ВИЕ! а не ДЪРЖАВНАТА ХАЗНА! Подобен бум с криминалки *този гръмнал кучето на съседа и така нататък*са за да може да се оправдае пред обществото *ЗАКОНА*,кото е направен основно за източване на бюджета на държавата. И ВИЕ ще го разберете ,но вече ще е късно..........................................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

В нашия квартал се е появила нова глутница кучета с големината на овчарки. Над десет са. Засега нападат само други кучета, но като дойде зимата може да започнат да нападат и хора.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нашия квартал се е появила нова глутница кучета с големината на овчарки.Над десет са. Засега нападат само други кучета, но като дойде зимата може да започнат да нападат и хора.

А сега питай природозащитниците как да се справят живеещите хора с проблема и дали ЕКОРАВНОВЕСИЕ ще ви помогне и ще ги отстрани завинаги или ще ги прибере за ден-два и обратно да ви хапят, а пък след това може да коментираш дали убийството на улични кучета, агресивни при това трябва да се наказва, докато кучетата убиват хора и никой не ги наказва.

Хайде, звъни на Екоравновесие и се наслади на институционното бездействие. И после пак сподели дали идеите ни са толкова радикални.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега питай природозащитниците как да се справят живеещите хора с проблема и дали ЕКОРАВНОВЕСИЕ ще ви помогне и ще ги отстрани завинаги или ще ги прибере за ден-два и обратно да ви хапят, а пък след това може да коментираш дали убийството на улични кучета, агресивни при това трябва да се наказва, докато кучетата убиват хора и никой не ги наказва.

Хайде, звъни на Екоравновесие и се наслади на институционното бездействие. И после пак сподели дали идеите ни са толкова радикални.

Звъняла съм на Екоравновесие преди години, когато в реката до нас беше слязло куче, което лаеше неистово, защото не можеше да излезе.

Не дойдоха и се наложи хора от квартала да го измъкват.

Глутниците периодично ги прибират, но след малко време се появяват нови.

Откъде идват - не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изверги тровят кучета с „бонбонки“, децата в опасност

С нова отрова убиват бездомните кучета. Най-лошото е, че отровата е с формата на бонбони и така тя е опасна и за децата. Това каза в ефира на Нова телевизия Явор Гечев от Фондация "Четири лапи".

След поглъщане на отровата, животното си променя походката, после започва да излиза бяла пяна от устата му, която постепенно става червена и животното умира. От цяла България има подадени подобни сигнали за убити бездомни животни с отрова.

По думите на Гечев, културата на българина е в основата на това да се натравят кучета.

Д-р Манол Нейков, директор на "Екоравновесие" съобщи, че не е масово отравянето на безпризорни песове. Той призна обаче, че доста често в предприятието постъпват сигнали за трупове на бездомни животни.

Д-р Нейков обаче информира, че това със сигурност не е начинът да се изчисти София от кучета. Той обясни, че мястото на мъртвите се заема от нови.

От своя страна Явор Гечев призова да се промени отношението към животните.

24chasa

Ужасно... :(

До това нямаше да се стигне, ако тези, които трябва си бяха свършили работата.

Вината е тяхна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасно... :(

До това нямаше да се стигне, ако тези, които трябва си бяха свършили работата.

Вината е тяхна.

И как да си свършат работата? Нали ако трябва да я свършат коректно, това пак минава през ловенето и избиването на улични песове по един или друг начин? Грозен е само начинът по който това става в момента. Но нямаше да стане, ако някои хора бяха си свършили работата.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...
Наръгаха 7 пъти куче пред свидетели

Публикувано изображение
Пострадалото куче ще прекара нощта във ветеринарна клиника. Утре ще е ясно дали животът му е вън от опасност и ще му се търси дом. СНИМКИ: ЮЛИЯ ДАРАШКА

Домашно куче е наръгано 7 пъти с нож пред очите на свидетели вчера сутринта в столичния квартал “Бъкстон”. За инцидента е подаден сигнал в 6-о РПУ и в общината.

В 8,30 ч продавачка на вестници на ул. “Вихрен” 38 става свидетел на кървавия инцидент. Домашно куче от съседната къща се отскубва от веригата си и се сбива с друго животно, разхождано от стопанина си. След като ги разтървава с ритници, човекът прибира кучето си, но се връща въоръжен с нож. Продавачката на вестници вижда как човекът вика кучето, наръгва го няколко пъти с нож и си тръгва. Животното побягва, но пада в близка преспа, цялото в кръв.

За инцидента е подаден сигнал до полицейското управление от Юлия Дарашка - служителка в аптека, чула скимтенето на животното. Първоначално полицаите препращат свидетелите към общината, където също е постъпил сигнал за престъплението, но после служители отиват на мястото. Те взимат показанията на трима свидетели и в момента извършителят на престъплението се издирва. Призован е и собственикът на наръганото куче, за да опише случилото се.

Публикувано изображение

“Пострадалото животно си има стопани, живее в къщата срещу аптеката - казва Юлия Дарашка. - Видели са какво става и дръпнали завесите, дори когато после минаха покрай него, за да се качат в автомобила си, не обърнаха внимание на кучето. То лежеше цялото в локва кръв.”

Дарашка и съпругът й веднага водят пострадалото животно във ветеринарна клиника. Докторите там установяват 7 пробождания в тялото и засегнат основен кръвоносен съд, заради който животното е изгубило много кръв.

Кучето е на системи и с опасност за живота. Търси му се приемен дом, тъй като стопаните му не поемат отговорност за него.

Свидетелите на инцидента ще подадат жалба и до прокуратурата.

Според Наказателния кодекс проявата на особена жестокост към животно като умишленото причиняване на тежко или трайно увреждане се наказва с лишаване от свобода до три години, както и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.

24chasa.bg

Сещам се за кое куче става въпрос - живея наблизо.

Горкото животинче :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог ще ги накаже

а кучо ще е добре при Моста на дъгата - далеч от изроди и изчадия двукраки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо против и мисля точно противното а именно награда за глава  на куче много ухапвания има и смъртни случаи има на разкъсани от кучета хора ужас защо да се приемат животински закони а не човешки защо защитавате тея злобни създания

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм твърдо против и мисля точно противното а именно награда за глава  на куче много ухапвания има и смъртни случаи има на разкъсани от кучета хора ужас защо да се приемат животински закони а не човешки защо защитавате тея злобни създания

Не бива да поставяме всички кучета под общ знаменател.

Това куче никога не е нападало никого.

Съвсем нормално е куче, което се е отвързало случайно, да се опита да прогони друго куче, навлязло в територията му.

Отвратителна история, но като че ли поведението на стопаните на пострадалото животно е най-отвратително от всичко, което се е случило :mad:

Не ми се ще да навлизам в подробности, но такова поведение говори красноречиво за тях...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако видя куче да яде дете да не се меся, за да не получи детето психическа травма...

Прав беше комшията. Трябва някой да събира бездомните кучета от улиците и като се понатрупат да ги пуска в парламента и министерския съвет. Макар че аз бих пускал и по 5-10 във всяка НПО, която ги защитава (за да си поддържат практическите навици). Това е напълно законен и демократичен подход към проблема, който не нарушава моралните норми, приети в цивилизованите държави.

Редактирано от asa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз съм против БЕЗПРИЧИННОТО биене над кучета и котки.

Но, ако кучето е ухапало някой, който просто е минал покрай него и НЕ се е драчил с него, нещата отиват в друга категория.

В тази случка има доста въпроси, които не са ясни.

Как така откъснато куче излиза на улицата? Ограда не е ли имало?!

Отделно, че ако случката е точно така както е описана, човекът е имал пълното право да бъде ядосан. Лошото е, че не кучето е трябвало да вдигне ограда и да си оправи синджира и каишката, а стопаните му.

Аз самият имам страх от кучета и се стряскам винаги, когато някое се стрелне към мен пък било то и дружелюбно(според стопаните му, които го хранят разбира се).

Всеки е прав за себе си.

Дали е правилно, че кучето е било наръгано? Не, не мисля, че това е решението, но в пристъп на афект човек мисли първобитно и нелогично.

Дали стопаните са познавали песа си и не са взели мерки?! Да, мисля, че имат вина за това.

Дали човекът е имал пълното право да се ядоса за случката?! Да, имал е.

Когато законът НЕ СЕ ПРИЛАГА с еднаква сила и строгост към всички се стига до подобни случаи на саморазправа.

Преди доста години постоянно имахме разправии с един съсед. Мина с колелото и песа излиза под оградата и започва да ме гони и лае, мина с мотора, пак същата работа. Добре, че пукна въпросното куче. Дали някой му видя сметката или се спомина от старост не знам, но хич не ми липсваше.

Дето има една приказка: Хвани единия, че удари другия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз съм против БЕЗПРИЧИННОТО биене над кучета и котки.

...

Дали е правилно, че кучето е било наръгано? Не, не мисля, че това е решението, но в пристъп на афект човек мисли първобитно и нелогично.

...

Дали човекът е имал пълното право да се ядоса за случката?! Да, имал е.

...

Стопанинът е прибрал кучето си и СЕ Е ВЪРНАЛ с нож, за да наръга чуждото куче!!!

Този...човек не обича кучета и не познава нрава им...

Той, просто е собственик...

Редактирано от Efe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добри новини за нападнатото от двукрак индивид куче :)

След няколко операции Рокси се възстановява във ветеринарна клиника

Публикувано изображение

Мъж нападна и наръга многократно с нож куче в София заради нападение над домашния му любимец. Преди дни, в 8,30 сутринта Юлия Дарашка чува крясъците на хора по улицата. Гледката, която заварва пред кооперацията си, е окървавено и полумъртво съседско куче. „То се е сбило с домашно куче на човек. Той ги е разтървал, след което е казал, че ще се върне и ще го убие. След 5 минути този човек се е върнал с нож и ето тук до тези колчета е започнал да го ръга. Има 7 прободни рани кучето”, обясни пред bTV жената. Животното не е бездомно. Живее в двора на къща и според съседи никога не е извеждано или развързвано от синджира си. Собствениците му не го хранят, затова за него се грижат живеещите в съседство. В злополучната сутрин кучето, което съседите нарекли Рокси, се е отскубнало от синджира си и е излязло само на улицата.

„Аз не мога да си представя как можеш да гледаш куче и да се върнеш да причиниш такова нещо. Нали кучето си има стопанин? Може да отиде да говори с него. Защото да наръгаш куче 7 пъти пред очите на всички... това е нещо страшно”, казва Юлия.

Свидетели се обаждат на полицията, но извършителят така и не е открит. „Човекът е от квартала. Има собствено куче, бяло. До вторник го е развеждал всяка сутрин тук на тази улица. Оттогава обаче не е минавал. Не знам срещу неизвестен извършител дали полицията ще направи нещо. Защото този човек определено е опасен и никой няма й да го посочи, дори и да го види. Хората просто ги е страх”, смята Юлия.

Кучето Рокси живее в двора на Теодор от 7 години. Прибрано е от улицата, за да пази къщата на семейството. Никой от тях обаче не се е погрижил за раненото животно. Рокси е във ветеринарна клиника. Направени са му няколко операции и вече се възстановява. Лекарите казват, че за първи път стават свидетели на подобна жестокост.

„То е изключително кротко и добро куче, просто няма капка агресия в него. Куче, нападнато от човек, до сега не бяхме виждали”, заяви д-р Красимира Коджаниколова.

След като се възстанови напълно, Рокси няма да се върне при старите си стопани. Нов дом са му предложили вече няколко души.

blitz.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поклон пред такива хора като Юлия !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поклон пред такива хора като Юлия !

Отдавна купувам лекарства, билки и козметика от нейната аптека :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Светът полудя:

Наказание за изверга, влачил куче!

Публикувано изображение

Целият свят е полудял и вече няма сигурно място за Райчо Иванов, който влачи до смърт кучето си с колата.

Защитници на животни не само от Европа, но и от нова Зеландия, Куба, Китай и къде ли още не са се включили в петиция, настояваща за най-строго наказание. В нея досега са се подписали десетки хиляди души, нови продължават да се включват. Джулия Стюард от Оклънд, Нова Зеландия, също е организирала подписка на другия край на света и е писала писма до президента Росен Плевдилиев, омбудсмана Константин Пенчев и всички посланици на страни от ЕС у нас.

Ето някои от коментарите от световните форуми:

Ms. R Tycoles, MB
На тоя болен копелдак трябва да му отрежат ръцете и краката, а след това да го хвърлят в най-гадния затвор и хвърлят ключа. Събуди се, България!

Mr. Ken Heil, PA
Тоя трябва да го вържат и да го влачат след кола. След това да го хвърлят в затвора до края на живота му!

Mrs. shelley jackson, NC
“За величието на една нация и морала й може да се съди от начина, по който се отнася с животните.” Махатма Ганди

Ms. Colleen O'Neil, AZ
Това чудовище трябва да бъде съдено и да получи максимална присъда в затвор.

Mr. Paul Brown, CA
Напълно съм отвратен. Трябва да направят същото с шофьора.

Mr. merle marianna Hendrickson, NY
Болен копелдак, трябва най-жестоко наказание. Око за око!!!!!!!

Mrs. Susan Pateracki, CA
Можеш да разбереш много за човека от начина, по който се отнася с животните. Когато може да стори подобно нещо без да изпитва чувства и състрадание, тогава той е опасен не само за животните, но и за децата. Тази личност очевидно е болна и ще нарани и дете. Хората като него нараняват най-уязвимите – деца и животни. Този човек трябва да бъде изведен от обществото, защото не може да му се вярва.

Dr. Lucien Kaczmarek, FL
Тези шибани чудовища трябва да бъдат изгорени на кладата.

Ms. Andrea Thumeyer, Dominican Republic
Този педал трябва да бъде убит. Аз ще се радвам да влача българския му задник с 1000000 мили в час, за да съм сигурна, че няма да оживее.

Mrs. Jeanne Boon, United Kingdom
Никое животно на Земята не заслужава такова отношение. Така наречените нови членки на ЕС трябва да знаят, че другите в съюза няма да приемат подобно варварство!

Ms. Patricia Dammmbeck, Austria
Това е срам за България, Европа, и цялото човечество. Няма да посетя България!!!

Mr. Vidar Melkevik, Sweden
Това е срам за България, Европа, и цялото човечество. Няма да посетя България, докато не съм сигурен, че на този човек не му е забранено да има животни доживот.

Mr. M COLLINS, United Kingdom
Много хора от цяла Европа в момента наблюдават дали този престъпник ще получи подобаващото се възмездие. България е членка на ЕС. Като адвокат знам, че хора, които причиняват това на животни, са сериозна опасност и за другите хора, особено за децата. Така че ще бъде огромно петно върху репутацията на България, ако този човек не бъде сурово наказан.

Ms. Karina De Palmenaer, Belgium
Светът те гледа, България, направи изявление и изправи това човешко чудовище пред съда с максимална присъда!!!

В подписката са се включили и много българи. Повечето просто са се подписали, има и коментари от рода на това, че се солидализират с исканията на целия свят и също настояват за максимална присъда. Както и уточнението, че не всички българи са зверове.

actualno.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като прочетох коментарите, се замислям сериозно, кой е по-опасен за обществото....май "кучезащитниците", не мислите ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като прочетох коментарите, се замислям сериозно, кой е по-опасен за обществото....май "кучезащитниците", не мислите ли?

ти не го каза сериозно това, нали

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си способен да постъпиш по този начин с животно,то си способен да го направиш и с човешко същество.НЕ,това НЕ е хуманно.

За това,че е изяло кокошки да постъпиш по-подобен начин... А колкото кокошки е изял този,а живота му ще да е само първичните нужди,ядене,пиене и акане,без умисъл и без да помага на обществото.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ms. R Tycoles, MB На тоя болен копелдак трябва да му отрежат ръцете и краката, а след това да го хвърлят в най-гадния затвор и хвърлят ключа. Събуди се, България! Mr. Ken Heil, PA Тоя трябва да го вържат и да го влачат след кола. След това да го хвърлят в затвора до края на живота му! Ms. Colleen O'Neil, AZ Това чудовище трябва да бъде съдено и да получи максимална присъда в затвор. Mr. Paul Brown, CA Напълно съм отвратен. Трябва да направят същото с шофьора. Mr. merle marianna Hendrickson, NY Болен копелдак, трябва най-жестоко наказание. Око за око!!!!!!!   Dr. Lucien Kaczmarek, FL Тези шибани чудовища трябва да бъдат изгорени на кладата. Ms. Andrea Thumeyer, Dominican Republic Този педал трябва да бъде убит. Аз ще се радвам да влача българския му задник с 1000000 мили в час, за да съм сигурна, че няма да оживее.....

..........  

А това, как го приемате? Каква е разликата, между тоя дето е тормозил животното и тия горните? Кой е по-опасен според вас?  И кой решава в една държава, какви да бъдат наказанията, а тия имат претенции, че са граждани на "цивилизовани" държави.....

ПП И тия същите, защо не бяха толкова активни, когато биха доктора, днес четох, че били и даскал....Или това е нормално?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си способен да постъпиш по-този начин с животно,то си способен да го направиш и с човешко същество.НЕ,това НЕ е хуманно. За това,че е изяло кокошки да постъпиш по-подобен начин... А колкото кокошки е изял този,а живота му ще да е само първичните нужди,ядене,пиене и акане,без умисъл и без да помага на обществото.

Аз пък мисля, че кучето трябва е трябвал да бъде наказано за нападение над кокошки. Кокошките и те имат права. Не може току така някой да ги напада и да се опита да ги изяде. Цинизъм си мислите вие? Какво лицемерие, какво чудо! То не е хубаво и да се превръщат хората в жертвен агнец на човешката глупост и храна за кучетата, но никой не пускаше петиции за всички разкъсани хора от кучета в България, международно недоволство нямаше! Човешкият живот струва по-малко от кучешкият, така ли да го разбирам? Евала! Да, само кокошки, но ако едвам си събрал пари за 3 кокошки и мине някой пес ти ги изяде, а после ти броиш последните стотинки за още 3 - едва ли ще си на същото мнение. Твоето също е огромна лицемерщина. Сигурен съм, че ако бяха твоите кокошки щеше да помилваш кучето и дори да му дадеш да си хапне още една.

А това, как го приемате? Каква е разликата, между тоя дето е тормозил животното и тия горните? Кой е по-опасен според вас?  И кой решава в една държава, какви да бъдат наказанията, а тия имат претенции, че са граждани на "цивилизовани" държави.....ПП И тия същите, защо не бяха толкова активни, когато биха доктора, днес четох, че били и даскал....Или това е нормално?

Като си говоря колко циничен и саркастичен е светът, никой не ме слушаше. Имаш право в тези свои мнения и честно казано взе да се изкривява този природозащитен фанатизъм до висши степени на екстремизма. Сигурно посочените хора като видят куче да напада човек, бият човека - защото кучето е било провокирано, я е било гладно - да се нахрани. Граждани на цивилизовани държави? Гражданите на цивилизованите държави май са най-нецивилизовани. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПП И тия същите, защо не бяха толкова активни, когато биха доктора, днес четох, че били и даскал....Или това е нормално?  

Точно това е,че трябва да има по-строги закони и най-важното,да бъдат спазвани. Излагаме се по цял свят,не ми е приятно заради такива "хора" да берем срама,от това че са "българи". И това се отнася не само за извършителя на това престъпление,ами за всички "българи",който отиват в чужбина и крадат,нарушават законите и живеят на помощи.

Ще продължават да се бият лекари,учители и т.н. Ще продължават да се убивани хора на пешеходна,на тротоари,от пияни шофьори и да се измъкват с условна. Реалист съм,положението няма да се оправи,а само ще се влошава.

Как човек да остане в държава,която не го пази,държава в която детето му може да бъде прегазено,убито,без да има каквото и да е наказание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де аз предлагам следното,

Закон: Каквото направиш на животно това и на теб. (нали говорим за убииство на такова по преднамерен начин)

Демек: Хвърляш кюфтенца с бръснарски ножчета вътре, после и ти ги ядеш. Ама няма искам не искам ГЪЛТАЙ!!!

Демек: Режеш крака на куче и му хвърляш трупа на улицата, Айде мамин със секирката и по чуканчета те мятаме на пътя.

Демек: Влачиш си кучето вързано за колата докато не предаде богу дух, хоааа КОлата хващаш теглича и земи тоя ОФФроуд.

Така трябва да го направят тоя закон и да се изключат животни които се смята че се консумират след тяхното убииство.

Примерно: Убиваш прасе = ядеш го

Примерно Кокошка = ядеш я

Примерно; Колиш куче = дегля ти мачете през пъперша 

И така драги дами и господа ще свърши казуса ама кое, как, защо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държавата, не са само управляващите, а е съвкупност.....Закони има, добри или лоши, но са закони и трябва да се спазват от всеки. Не си мисли, че това е само в България и при тях има и корупция и престъпност и не са само нашите емигранти лошите във филма ;) Да говориш за демократични ценности, а в същото време да извършваш самоправство, направо са ми жалки.....

Подразних се, не на това, че има отзиви, а за това, какви са те.Всяка крайност е признак на диващина и никой не може да ме убеди, че природозащитниците не са варвари, престъпници и терористи.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване