Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Абе днес цял ден чета само глупости от вас. Поне като вкарвате някакви аргументи, гледайте да са логически и фактически обосновани, а не просто да използвате красиви и безполезни клишета.

В някои точки на света и човешкото месо става за ядене, ама не са тръгнали да го сервират по ресторантите, нали?!?!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

Предлагам да се внесат няколко села виетнамци и проблема с кучетата ще се реши по много хуманен начин, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Не искам никой човек, както и никое животно да нарани човек. Но човек е една особена категория същество. Той не действа първосигнално, той има воля, мислене, разум, проявява милосърдие. Кучето не е способно да прояви милосърдие и просто разкъсва човека до смърт, дори без повод. Да проявяваш милосърдие към нещо, което е склонно да те убие, без да му мигне окото и не оценява акта на милосърдието? Не, това би било лудост.

Значи има милосърдие викаш, човекът като всички нас - да някои от нас имат, но има и такива и са повече от кучетата убийци, които правят зверски убийства и гаври с други хора ... Защо не говорим за тях? След като от една страна гледаме най - ескалиралите случаи да гледаме и от човешка страна същите. Да ти изброявам ли зверски гаври и убийци от БГ хрониките или сам можеш да ги намериш и знаеш поне за част от тях? Е аз пък съм ЗА евтанизирането на тези хора! До тук спирам с този въпрос няма да излезнем на глава ти си имаш своето мнение - аз моето!!!

Напротив..... Отделно не съм казал,че вие се правите на Бог,а го казах като под общ знаменател за нас ''хората''.Така и не получих отговор на въпроса,защо така смятате.Аз зачетох вашето мнение,защото то си е лично ваше.Просто ми беше интересно,защо така мислите.Нищо повече.

Не смятам,че животните са празна торба месо без душа... Но това си е моето лично мнение. : )

simtech. Ако модераторите преценят,че поста ми няма място в тази тема ще го премахнат.Те сами могат да си преценят и да си направят преценка,кое къде трябва да е.

Еми до колкото ми е известно без научните хроники от последната 1 година ( спрях да ги следя ) - още не е доказано, че животната действат с разум и воля. Правят нещата първосигнално и по инстинкт за оцеляване, продължаване на вида и т.н. Ако имаш някаква информация ( но авторитетна ) я сподели с радост ще си допълня знанията по въпроса.

:eek: леле...... и такива ли се навъдихте :doh:...

И такива се навъдиха с какво ти си по - важен от едно друго животно? След като си задаваме персонални въпроси. Не виждам с какво който и да е човек има повече право да живее от което и да било животно. Това право си го измисляме, защото виждаш ли вземаш пушката в ръце и кучето няма какво да ти направи нали МЪЖЕ А? Далай Лама, Буда, и още много учители, които постигат вътрешен мир не нараняват дори муха - хората са го осъзнали това, че нямаме никакво право безпричинно да сеем смърт и разруха след години размисъл, спокойствие и медитация! ( не проповядвам самият аз съм атеист, преди да ме обвините да си кажа! ).

Тарикати много, приказки повече от необходимото в тази държава, ама е го е супер мизерни си останахме въпреки всичките тариката и специалисти! Държавата върви всеки ден назад - не напред! Хванете малко и се осъзнайте защото освен думи трябват и дела...

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тарикати много, приказки повече от необходимото в тази държава, ама е го е супер мизерни си останахме въпреки всичките тариката и специалисти! Държавата върви всеки ден назад - не напред! Хванете малко и се осъзнайте защото освен думи трябват и дела...

Е нали за това става въпрос - да се спре да се приказва и да се ликвидират уличните кучета!

А тука половината искат да не се прави нищо по въпроса, а да си пишем, че виждаш ли кучето имало душа и други подобни глупости.

Защо не се пусне една анкета и да се види кой какво иска? С примерно такива въпроси:

1. Искам да изчезнат уличните кучета.

2. НЕ искам да изчезнат уличните кучета.

Защото именно това е положението в момента: или едното или другото. Средно положение няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е айде малко мислите - тесногръди сте ми се струва колкото е ценен живота на 1 човек толкова е и ценен живота на едно куче - лично мнение на кучетата може и в някои случаи да е по - ценен...

Мисля, мисля и въпреки това не мога да си обясня, защо живота на 1 човек е толкова ценен, колкото живота на 1 куче, а в някои случаи животът на чуке е по-ценен от живота на човек Моля, обяснете ми го това !

Дали, наистина не може да се схване разликата между хлебарка и куче или някои постове са просто "от любов към философстване"?

Наистина ли си мислиш, че има човек, който не може да схване (не знае) разликата между хлебарка и куче!?

Що, кво имаш против "любов към философстване"?

Редактирано от Марея (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с това агресивните кучета да бъдат евтаназирани.

Но разхождащи се хлебарки с каишки по улиците до сега не съм виждала?!?Сравнението е тъпо, няма да ти повтарям последното изречение, представи си, че съм се повторила.

Просто си смвешна, много, много смвешна. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някои точки на света и човешкото месо става за ядене, ама не са тръгнали да го сервират по ресторантите, нали?!?!

Само в някои точки на света ли става за ядене? В останалите точки защо не става, отровно ли е, или просто не знаят как да го приготвят? :D Колкото до ресторантите, кучешкото месо СЕ сервира в такива и дори се смята за деликатес. Има специално отглеждани породи, които са единствено с цел храна. Както ние си отглеждаме прасета, така някои си отглеждат кучета.

Предлагам да се внесат няколко села виетнамци и проблема с кучетата ще се реши по много хуманен начин, нали?

От разкази на очевидци знам, че навремето, когато са подобрявали българо-виетнамските отношения и са внесли виетнамци, популацията на улични кучета наистина е намаляла рязко.

...Далай Лама, Буда, и още много учители, които постигат вътрешен мир не нараняват дори муха...

Също така тези учители имат прекрасно разбиране за природата и знаят, че смъртта е част от естествения цикъл на живота. Както и борбата между видовете, в която оцелява най-силният. Да, безпричинното убиване не ги кефи, но в случая въобще не говорим за такова. Да, всички животински видове имат право на живот, от което логично следва, че ще се избиват едни други. Такава е природата. Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, защо, скъпа Марея, два пъти коментираш една и съща част от мой пост? (за справка: постове 201 и 230). :D Нещо се присети, много важно, което не си доизкоментирала? Е, на това му се вика любов към философстване.

Наистина ли си мислиш, че има човек, който не може да схване (не знае) разликата между хлебарка и куче!?

До скоро си мислех, че няма, вече ... не съм сигурна. :clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, защо, скъпа Марея, два пъти коментираш една и съща част от мой пост? (за справка: постове 201 и 230). :D Нещо се присети, много важно, което не си доизкоментирала? Е, на това му се вика любов към философстване.

До скоро си мислех, че няма, вече ... не съм сигурна. :clown:

Динди има защитници!? :) Явно, сама не може да се справи.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, мисля и въпреки това не мога да си обясня, защо живота на 1 човек е толкова ценен, колкото живота на 1 куче, а в някои случаи животът на чуке е по-ценен от живота на човек Моля, обяснете ми го това !

Всеки живот е ЦЕНЕН

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки живот е ЦЕНЕН

Но животът на детето ти определено е по-ценен от живота на въшлив агресивен пес, нали?

Да, ама всеки нахапан и убит от куче е нечие дете, съпруг, баща или брат и т.н... И не, не всеки живот е ценен, защото навремето хората са убивали вълците, за да могат да се защитят от тях. Искаш или не - или ще убиваш или ще бъдеш убит от друг животински вид.

Животът на индивидите от собственият ни вид по дефиниция е по-ценен от живота на ЗВЯР, който убива хора.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но животът на детето ти определено е по-ценен от живота на въшлив агресивен пес, нали?

Да, ама всеки нахапан и убит от куче е нечие дете, съпруг, баща или брат и т.н... И не, не всеки живот е ценен, защото навремето хората са убивали вълците, за да могат да се защитят от тях. Искаш или не - или ще убиваш или ще бъдеш убит от друг животински вид.

Животът на индивидите от собственият ни вид по дефиниция е по-ценен от живота на ЗВЯР, който убива хора.

Това значи ли, че извън психиатриите има хора с, хмм...ммм, сбъркани...дефиниции? Ако може справка, на какъв процент от населението му е избилаяла чивията. Ако може и разбивка по имотно и финансово състояние! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти нещо отиде у горите тилилейски

ако съм там - да, ама не съм там, ти там ли си а

какви зверове какъв Киплинг спрягаш

:angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки живот е ЦЕНЕН

Така е. Когато си венеца на природата, защото имаш разум, правиш всичко възможно, за да се грижиш за оцеляването на животинските видове и точно поради това, защото не сме лишени от разум убиваме животни, за да оцеляваме, убиваме всякакви животни, сега се налага да убиваме ( евта ....) и кучета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Също така тези учители имат прекрасно разбиране за природата и знаят, че смъртта е част от естествения цикъл на живота. Както и борбата между видовете, в която оцелява най-силният. Да, безпричинното убиване не ги кефи, но в случая въобще не говорим за такова. Да, всички животински видове имат право на живот, от което логично следва, че ще се избиват едни други. Такава е природата.

Само ми кажи според теб естествен подбор ли е държането на хората към другите живи същества и спираме до тук. Ако отговорът ти е положителен, че е в ественият ред на нещата в природата ( дейността на хората ) спирам всякакви дискусии с теб колега и те оставям. Защото ако си толкова много заблуден спасение за теб вече няма :) Редактирано от icekiller (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти нещо отиде у горите тилилейски

ако съм там - да, ама не съм там, ти там ли си а

какви зверове какъв Киплинг спрягаш

Kучето е опитомен вълк и при определени условия от миличко създание се превръща в звяр, който убива без милост.

Ако нямаш разум да проумееш толкова просто нещо, дискусията е излишна. По-добре нахрани няколко улични песа със собствената си плът, нека си похапнат от месата ти, па да не бъдат гладни и да не ядат благоразумни и мислещи хора.

Така е. Когато си венеца на природата, защото имаш разум, правиш всичко възможно, за да се грижиш за оцеляването на животинските видове и точно поради това, защото не сме лишени от разум убиваме животни, за да оцеляваме, убиваме всякакви животни, сега се налага да убиваме ( евта ....) и кучета.

Защитата на животинските видове не минава през погазването на правата на хората и застрашаването на живота им.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...според теб естествен подбор ли е държането на хората към другите живи същества...

Само глупаците и ситските лордове виждат нещата в черно и бяло и говорят с крайности :D Редактирано от badsector (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ми кажи според теб естествен подбор ли е държането на хората към другите живи същества и спираме до тук. Ако отговорът ти е положителен, че е в ественият ред на нещата в природата ( дейността на хората ) спирам всякакви дискусии с теб колега и те оставям. Защото ако си толкова много заблуден спасение за теб вече няма :)

Спекулирате с понятието "естествен подбор" предумишлено или непредумишлено. :) (нарочно или поради незнание)

В теориата на Дарвин естестевният подбор е термин за развитието на животинските видове. Човекът не е животно. Той е друго качесто, различно от качеството на животните, затова при него естественият побор не е в сила, сиреч :) не важи, отсътва, няма го. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спекулирате с понятието "естествен подбор" предумишлено или непредумишлено. :) (нарочно или поради незнание)

В теориата на Дарвин естестевният подбор е термин за развитието на животинските видове. Човекът не е животно. Той е друго качесто, различно от качеството на животните, затова при него естественият побор не е в сила, сиреч :) не важи, отсътва, няма го. :)

Вярно! От естествен, е превърнат в изкуствен...подбор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно! От естествен, е превърнат в изкуствен...подбор.

Това не го разбирам.

Какво е изкуствен подбор?

Редактирано от Марея (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го разбирам.

Какво е изкуствен подбор?

Взема се един измислен инструмент, наречен пари и който успее да ги натрупа в най-голямо количество има най-голям шанс да си реализира генетичната линия и да я предпази от въздействието на естествения подбор, даже да е най-големия тапънар и парите просто да ги е откраднал. Но да не изместваме темата, защото ще стане политическа, ако ще даваме примери...ще се наложи именно някои Тикви и други зеленчуци или разни хора с интересни прякори и инициали, да се покажат. Явно за успех в изкуственият подбор, в не малко случаи са достатъчни не толкова разум, колкото мускули и липса на врат, с което и този подбор, макар че би трябвало да е различен, има прилика с един от "методите" на естественият си предтеча.

П.П. :) Освен това, понеже интересите на съответните личности по тъждество са сходни с животинските, те демонстрират явното желание да опазят свои улични лаещи "роднини", пък и част от пазителите печелят инструмента за изкуствен подбор, от наличието на "роднините" си по улиците...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай по-глобално на нещата, а не толкова локализирано във времето и географското положение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взема се един измислен инструмент, наречен пари и който успее да ги натрупа в най-голямо количество има най-голям шанс да си реализира генетичната линия и да я предпази от въздействието на естествения подбор, даже да е най-големия тапънар и парите просто да ги е откраднал. Но да не изместваме темата, защото ще стане политическа, ако ще даваме примери...ще се наложи именно някои Тикви и други зеленчуци или разни хора с интересни прякори и инициали, да се покажат. Явно за успех в изкуственият подбор, в не малко случаи са достатъчни не толкова разум, колкото мускули и липса на врат, с което и този подбор, макар че би трябвало да е различен, има прилика с един от "методите" на естественият си предтеча.

П.П. :) Освен това, понеже интересите на съответните личности по тъждество са сходни с животинските, те демонстрират явното желание да опазят свои улични лаещи "роднини", пък и част от пазителите печелят инструмента за изкуствен подбор, от наличието на "роднините" си по улиците...

Разбирам. Дано и другите ви разберат. :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само глупаците и ситските лордове виждат нещата в черно и бяло и говорят с крайности :D

Не съм глупак нито ситски лорд, но явно всички, които не мислят като теб за теб са такива, което не ми пречи ;) Тесногръдието Ви ме изумява колега, "Щом не мислиш като мен си заблуден глупец а?" :)

Е това беше вица на денят май? Не знаех, че човекът не е животно разяснете моля какво сме? Защото аз за последно като проверих сме си животни - бозайници - хомосапиенс ( а повече са си още само "хомо" ) хихихи
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Тесногръдието Ви ме изумява колега, "Щом не мислиш като мен си заблуден глупец а?"

Значи ти гледаш на нещо само като черно и бяло, а после аз съм тесногръдия, че виждам множество нюанси на сивото? Ок. Спирам комуникацията с теб, явно има нещо тотално сбъркано в главата ти, с което не искам да имам допир. Опитът ми показва, че няма смисъл да се спори с някой, който не признава правилните, логически аргументи и въобще няма никакво логическо мислене.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване