Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

След като го защитаваш и не искаш да лежи в затвора-

значи си на негова страна => че го поощряваш.

Не, не искам да лежи в затвора и не, не го защитавам, напротив искам да бъде осъден според закона. Следователно не го поощрявам. Не поощрявам и кръвожадното чувство за мъст, крещящо от множеството постове.

Ами то от хора с Публикувано изображение мислене сме на това дередже...

Това, как трябва да се побере в настоящата дискусия? Като отношение към респондента, като отношение към принципите на демократичното право, като отношение към законите ни, като отношение към стопанина на кучето или просто, като изтъркано клише, пълнеж за поста?

Всеки трябва да носи отговорност за провиненията си според закона.Прошка+принудително лечение да има само за психичноболните.

Започваш да разбираш май. Провиненията се наказват според закона! Закона в случая предвижда глоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не искам да лежи в затвора и не, не го защитавам, напротив искам да бъде осъден според закона. Следователно не го поощрявам. Не поощрявам и кръвожадното чувство за мъст, крещящо от множеството постове.

Това, как трябва да се побере в настоящата дискусия? Като отношение към респондента, като отношение към принципите на демократичното право, като отношение към законите ни, като отношение към стопанина на кучето или просто, като изтъркано клише, пълнеж за поста?

Започваш да разбираш май. Провиненията се наказват според закона! Закона в случая предвижда глоба.

Аз съм за нов закон,според който освен солидна глоба ще предвижда и затвор.

Разбра ли? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега го прочетох, но продължавам да се питам защо! Откъде това желание за мъст, какви са мотивите и какъв ще бъде ефекта от подобни законодателни промени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поощряваш го-

даваш му свободата и аре да мине с една глоба.

Е не

:P

Защото днес за него може да са котета,но утре може и да си ти мръвката на питбула му,не дай си Боже,или детето ти,или майка ти...

Нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега го прочетох, но продължавам да се питам защо! Откъде това желание за мъст, какви са мотивите и какъв ще бъде ефекта от подобни законодателни промени?

Това не е желание за мъст,а за справедливост.

Според мен ще има добър ефект - подобни хора са страхливи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поощряваш го-

даваш му свободата и аре да мине с една глоба.

Е не

:ph34r:

Аз не съм облечен в никакви правомощия и не мога да му дам нищо. Правната система се занимава с раздаване на правосъдие, а текущите норми казват глоба. Повече от видно е, че не поощрявам нищо. Но повече от ясно е, че апел за присъда по-висока от предвидената от закона, е игра по низките страсти на хората.

Защото днес за него може да са котета,но утре може и да си ти мръвката на питбула му,не дай си Боже,или детето ти,или майка ти...

Нали?

Мога да разбера емоциите ти, но за щастие, правото не се ръководи от тях. Утре може и да няма, а ако има, този стопанин може и да не насъска кучето си към човек. Събитията минават в сферата на евентуалното и поради тази причина те не се таксуват от закона.

Това не е желание за мъст,а за справедливост.

Полека стигаме до същината на въпроса. Проблема е свързан с много етични и технически детайли, спорни и трудни за решаване. Простъпките трябва да се таксуват съразмерно на тежестта на деянието (като се вземат предвид допълнителни фактори - мотиви, разкаяние, рецидиви и т.н.). Не може, не е справедливо, жестокостта към животно, да се таксува в същия размер, като престъпление към човек (натурално, имуществено, морално). Както е видно, това несъответствие изплува при разглеждането на новата поправка и е предмет на усилени дебати. В прав текст е казано, че мерките са повече от завишени. Ако приемем, че за малтретиране на безстопанствено животно, се полага лишаване от свобода, това автоматично значи, че досегашните съразмерни наказания (трактувани като по-тежки от закона), трябва да се увеличат, което от друга страна, не е редно, защото се нарушава баланса, който закона е предназначен да поддържа. Силно се надявам, справедливостта да продължи да различава, простъпките срещу хора и безстопанствени животни.

Според мен ще има добър ефект - подобни хора са страхливи.

Залагаш на превантивната мярка - че размера на наказанието, ще отрезви потенциалните извършители и ще ги възпре. Лошото тук е, че този тип мерки доказано нямат ефект! Нетния ефект, ще бъде, че от бюджета ще се хранят затворници, затворени за дребни престъпления!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм облечен в никакви правомощия и не мога да му дам нищо. Правната система се занимава с раздаване на правосъдие, а текущите норми казват глоба. Повече от видно е, че не поощрявам нищо. Но повече от ясно е, че апел за присъда по-висока от предвидената от закона, е игра по низките страсти на хората.

Мога да разбера емоциите ти, но за щастие, правото не се ръководи от тях. Утре може и да няма, а ако има, този стопанин може и да не насъска кучето си към човек. Събитията минават в сферата на евентуалното и поради тази причина те не се таксуват от закона.

Полека стигаме до същината на въпроса. Проблема е свързан с много етични и технически детайли, спорни и трудни за решаване. Простъпките трябва да се таксуват съразмерно на тежестта на деянието (като се вземат предвид допълнителни фактори - мотиви, разкаяние, рецидиви и т.н.). Не може, не е справедливо, жестокостта към животно, да се таксува в същия размер, като престъпление към човек (натурално, имуществено, морално). Както е видно, това несъответствие изплува при разглеждането на новата поправка и е предмет на усилени дебати. В прав текст е казано, че мерките са повече от завишени. Ако приемем, че за малтретиране на безстопанствено животно, се полага лишаване от свобода, това автоматично значи, че досегашните съразмерни наказания (трактувани като по-тежки от закона), трябва да се увеличат, което от друга страна, не е редно, защото се нарушава баланса, който закона е предназначен да поддържа. Силно се надявам, справедливостта да продължи да различава, простъпките срещу хора и безстопанствени животни.

Залагаш на превантивната мярка - че размера на наказанието, ще отрезви потенциалните извършители и ще ги възпре. Лошото тук е, че този тип мерки доказано нямат ефект! Нетния ефект, ще бъде, че от бюджета ще се хранят затворници, затворени за дребни престъпления!

Не ми отговори на въпроса-

утре може да си ти.

И не ми говори за евентуалности-

защото това е садист,който ще посегне и на хора.

Утре.

Когато такива като теб го пуснат с 500 кинта глоба да продължи да лее кървища.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как по-ясно да ти го обясня, ти поставяш хипотетични ситуации. Правото не се интересува от тях. Правото се интересува от това, какво Е извършено. Ако, това куче нахапе мен, стопанинът му ще бъде съден по съответния закон и наказанието, ще е съответстващо. Най-вероятно, ще включва лишаване от свобода, парично възмездие и отнемане правата върху животното. Не знам, това отговаря ли на въпросът ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как по-ясно да ти го обясня, ти поставяш хипотетични ситуации. Правото не се интересува от тях. Правото се интересува от това, какво Е извършено. Ако, това куче нахапе мен, стопанинът му ще бъде съден по съответния закон и наказанието, ще е съответстващо. Най-вероятно, ще включва лишаване от свобода, парично възмездие и отнемане правата върху животното. Не знам, това отговаря ли на въпросът ти?

Ок,разбрах го много добре.

Искам закона да включва и това-според теб хипотетичност.

Защото после става след дъжд качулка-

нали това ти е ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тук е тънкия момент. Такова законодателство не е демократично. Ако почне да се съди за евентуалности, не се знае къде ще му свърши края. Сигурен съм, че ако се замислиш до какво води, ще си вземеш думите назад, много бързо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Точно тук е тънкия момент. Такова законодателство не е демократично. Ако почне да се съди за евентуалности, не се знае къде ще му свърши края. Сигурен съм, че ако се замислиш до какво води, ще си вземеш думите назад, много бързо!

значи в момента, в който ти докоснеш моето куче, си мъртъв. законите не ме интересуват !

и понеже в тая държава никога не е имало закони, и никога няма да има, аз имам свои закони.

modedit : Внимавай с думите, които употребяваш към други потребители !

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи в момента, в който ти докоснеш моето куче, си мъртъв. законите не ме интересуват !

и понеже в тая държава никога не е имало закони, и никога няма да има, аз имам свои закони.

излизаме на разходка с 3 спрея, и законно регистириран пистолет, и спри да лаеш в тая тема !

Хахаха, куче, пистолет и три спрея! Голямо шубе ще да те разтресло значи. Пий една студена вода и дишай спокойно, съмнявам се, че ще видя някога кучето ти. Разхождайте се на воля и с леко сърце, една заплаха по-малко е това, не е шега работа. Хайде, пък като си вземеш дъх, пак ела да кажеш нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От закони не разбирам.

Но от психология да.

Защото съм учила,и продължавам да се уча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От закони не разбирам.

Но от психология да.

Защото съм учила,и продължавам да се уча.

Да започнем с просто примерче.

Ти правиш кръстословици и си се цанила за определена сума на кръстословица. Шефа ти обаче е сложил условието, че за всяка сгрешена дума те глобява определена сума. Сега сме в края на месеца и ти казва, ей ти парите за пет кръстословици, удръжка за две сгрешени думи, плюс удръжка за десетте думи, които ще сгрешиш другия месец. - Съгласна ли ще си на такова щрафисване и справедливо ли ще е то според теб? - Точно така. Няма да е правилно, ти си умно момиче и вече няма да бъркаш. Следователно и предварителното глобяване е излишно!

Друг пример, по-близо до реалността.

Да речем, че законът почне да се интересува от хипотетични ситуации. Та, седи си един ден една съдийка, изучаваща психология и надниква във форума Калдата, в готварския раздел. И вижда, че модератора системно ти прави забележки, за това че не цитираш източниците на снимковия материал и рецептите. Та въпросната достолепна кака, помисля и решава, че това момиче, щом редовно прави дребни нарушения на закона за авторското и сродните му права, то значи, като стой та гледай ще направи и голямо нарушение в този дух. Дай да я глобим подобаващо и да я бутнем в решетките, защото евентуално ще нанесе огромни щети на издателство "ТрурТ". - Ти ще се съгласиш ли с такова заключение? - Права си да не се съгласиш. Та ти дори не знаеш, че има такова издателс, а техни материали дори не си и виждала и няма как да си нанесла щети.

Пример от живота.

Съседите на село, колят прасето си по особено жесток начин. Режат гръкляна, след което бръкат разреза с гола ръка и стискат трахеята, за да удушат добитъка. Прасето изпада в стрес, месото се пълни с кръв и става сочно и вкусно. Та според теб, трябва да ги вкарат затвора, защото с такава жестокост ще убиват и хора. Да ама не, всички до един са много хубави и сговорни хора, а един от колячите - зетя им, е доктор, който не отнема животи, а ги връща. Над двеста човешки живота е спасил и не е отнел нито един. - За какво да ходи в панделата този човек? М? - Точно така. На такъв човек се полива от сребърен менец да си измие ръцете, а не се приравнява с убийците и бандитите.

Ето заради това, хората които разбират от право, са постановили, закона да таксува само извършените престъпления и то в пряко съответствие с тяхната тежест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей надувка, какво ти е виновно кучето голям мъжага го вадиш,а?

Физическата саморазправа е признак на първосигнално мислене и тесногръдие ,заради ей такива като тебе държавата е на този хал! В случая не си с нищо повече от стопанина на кучето!

Понял?

А значи работата стана "какво ти е виновно горкото питбулче" ?

А какво са му виновни на собственика другите кучета,срещу които е насъсквал "горкото питбулче" ?

Първосинално мислене ? Напълно съм съгласен с теб. Или можеби трябва да разтягаме локуми по темата,дали собственика е виновен или не,докато не стане по голяма беля.

Понеже каваш,че видиш ли заради такива като мен ,държавата била на тоя хал,аз ще ти кажа ,че държавата е на тоя хал точно заради разтягането на локумите.

Хората кават "доакто умните се наумуват,лудите се налудуват".

Ако един ден такъв като тоя насъска кучето си да убие някое домашно куче (да речем твоето ? ) ,тогава пак ще го защитавате ??

Всички добре знаем кави са хората ,които се занимават с кучешки боеве,и вместо да се чудят каква глоба да му наложат на тоя,по-добре да го разследват с какво се занимава,и тогава съм 100% сигурен ,че ще излязат наяве и други работи.

Безпредметно е да спорим ,и обсъждаме що за персона е собственика на тоя путбул.

В случая не си с нищо повече от стопанина на кучето!

"Квото повикало,такова се обадило"

А теперь ты понял ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.blitz.bg/news/article/101493 Странджански варвари "бесиха" кучета Въпреки забраната ритуалът тричане пак се проведе на реката до Бродилово Кукеров ден в странджанското село Бродилово започна с Тричане на кучета, въпреки че мракобесният обичай е забранен със заповед на кмета Петко Арнаудов през 2005 г. Тогава за пръв път в пресата се появиха снимки на "обесени" четириноги, които се въртят на въжето и хвърлят екскременти от ужас и страх. Фотосите и кадрите бяха станали достояние на няколко правозащитни организации, които нададоха вой до небесата и заплашиха България, че няма да я приемат в ЕС, ако не забрани незабавно тази варварщина. Особено негативни бяха отзивите от Швеция, където кадрите на Ройтерс бяха отпечатани по първите страници на ежедневниците им. „Да си гледат работата, ние продължаваме тайно да си тричим нашите кучета, защото това е древен обичай и тая година пак ще го направим. Това което се пише - това е всичкото лъжа“, каза ни Димитър Георгиев, местен жител и участник в тричането. Екип на сайта Besove бе още в 8 часа сутринта край селската река заради информацията, че местните хора няма да изневерят на традицията и пак ще си тричат кучетата. Въпреки че заснетите кадри са страховити, всъщност на кучето не му се случва нещо кой знае колко страшно. На събитието край Бродилово се бяха събрали над 300 човека местни жители и гости на селото за да гледат тричането. Първо се опъва въже между два кола, застопорени от двете страни на реката. На специално изградено мостче над реката застава този, който ще трича. На снимката е Илия Илиев, дългогодишен изпълнител на древната традиция. Той подготвя примка от усукано въже, в която ще бъде поставено кучето. През примката първо се прокарват краката на кучето, докато стигне лопатките на предните крака. Така стягането се поема основно от гръдния кош и то се извършва внимателно за да не се стяга прекалено много. След това двата кола, на които е закачено въжето, се дърпат настрани. Така кучето се върти като пумпал под съпровода на радостни викове и подсвирквания, а имаше дори пиратки и изстрели във въздуха. В един момент въжето се размотава и то цопва в реката. Най-много змаяното куче да не може да доплува до брега, но за такива случаи е подготвена специална спасителна (рибарска) мрежа, опъната под въжето. Някои от песовете дори сами си излизаха от реката. Няма регистрирани случаи на смърт. "Тъй както обичаят е свързан с антихуманно отношение към животните и в изпълнение на подписани от държавата ни договорености в защита на бездомните кучета, аз го забраних", каза днес по обед Арнаудов, след като от нас разбра, че тричане все пак е имало. Кукерските игри продължиха с традиционната обиколка по домовете в селото. Сред атракциите на обичая са кукерските дрехи, изработени от кожа със закачени на кръста звънци и хлопки. Според странджанската традиция кукерите не носят маски, а лицата им са намазани със сажди. Те се предвождат от цар, който е главна фигура в обичая. Обиколката по домовете цели да се изгонят злите духове и да се пречисти селото. Кукеров ден ще завърши с уникалния обряд "Пали кош". В центъра на Бродилово ще се натрупа кош от слама,който ще бъде запален привечер. Местните хора се събират около огъня и се хващат на дълго право хоро. Кошът от слама всъщност е символ на полога, в който снасят кокошките яйца. Според традицията ако поставиш там пепел от огъня, кокошките ще носят повече яйца през годината. "В Испания, след ловния сезон, кучетата биват обесвани от техните собственици на дърво. Тяхната смърт е бавна и болезнена. През това време собствениците им седят под дървото и се наслаждават на вино и бира с приятели. Тъй като това е “местна традиция” и “стар обичай” европейската общност го позволява, затова нека бъде така добра да не се бърка в нашите обреди. Същото се отнася и за коридата, на която се избиват стотици бикове“, казва Стоян Карамитев от Бродилово. А неговия съселянин Илиян Илиев допълва „Така се обезселяват селата от Странджа – като се губят традициите, запомнени от нашите деди.” Традициите трябва да се уважават!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А значи работата стана "какво ти е виновно горкото питбулче" ?

Първосинално мислене ?

Правилно си ме разбрал още от първия път,ето това вече е напредък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък ти не си ме разбрал явно. "Горкото питбулче" е обучен убиец,такива кучета дори да ги дадат на друг собственик ,немогат да се адапатират към нормален живот. Ето срещу какво съм против,а именно това в което го е превърнал собственика му.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Горкото питбулче" е обучен убиец,такива кучета дори да ги дадат на друг собственик ,немогат да се адапатират към нормален живот.

Ето срещу какво съм против,а именно това в което го е превърнал собственика му.

Да,прав си-така са го "омесили" - "хората"

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Никога няма да забравя първата си котка Джеки,бяхме заедно 15 години.

От котилото тя оцеляла явно-разбрах че са пребили другите котета.

Беше изпотрошено милото-и четирите му лапички бяха счупени.

Спасих я -

с Любовта си,която й дадох.

Благодаря на Бог -

че 15 години ме обичаше.

Но никога не позволи друг да я погали освен мен.

Страхуваше се от всеки.

Това й остана до края.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премиерът осъди бесенето на кучета

Премиерът Бойко Борисов осъди варварския ритуал тричане (бесене) на кучета, който се извършва в Странджанско.

Борисов е настоял за санкции по Закона за защита на животните, съобщи правителствената пресслужба.

Главният прокурор е изразил пълно разбиране по въпроса и ще възложи проверка по случая.

На срещата са обсъдени възможностите да се прекрати подобно малтретиране на животни.

В съобщението на пресслужбата се посочва, че още в началото на управлението си правителството се обяви против насилието над животни като неприемливи в демократично общество и предложи инкриминиране на проявите на жестокост над тях.

Предложените от кабинета допълнения в Наказателния кодекс вече са приети на първо четене в Народното събрание.

Въпреки че е забранен от 2005 г. със заповед на кмета на община Царево Петко Арнаудов, езическият обичай "Тричане" отново се проведе в странджанското село Бродилово в събота, а много медии разпространиха снимки.

Ритуалът се изпълнява по време на древните кукерови дни.

Тогава мъжете омотават кучетата с въжета, връзват ги за два кола над река и ги мятат над водата, докато се саморазвържат и паднат или избягат.

vesti.bg

Само така-баси ритуала садистичен

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Да вземат те да се тричат вместо кучетата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въртенето на кучета на "песи понеделник" не е само в Странджа. И в Кнеженско го има. Мхм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме интересува къде го има.

Искам тия да се вържат вместо кучетата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи измисли обичай, популяризирай го и току виж и това станало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи измисли обичай, популяризирай го и току виж и това станало...

Вземи пък ти да се завъртиш а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, това вече трудно ще стане...

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...