Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Само на него ли? А престъпник, прегазил с автомобил друг човек и се разхожда свободен?

С тези престъпления има кой да се занимава. Тук се обсъжда друго. Не виждам причина да се смесват ,освен ако не намекваш ,че както дадоха на оня тъпанар 4 години в общежитие преди няколко дни за дето уби детето ,толко ще ги съдят и тия ...

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 854
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Направо се чудя, виждате ли се, какви ги пишета?!? Вместо да се чудите, коя отрова ще бъде най-ефикасна, за да се изтрепят кучетата помислете как да накарате хората които получават милиони,за да се с

Публикувани изображения

Тук се обсъжда нещо, което е смешно за България. Да вземат първо да се справят с насилниците на хора, а тогава да мислят за животните, защото когато Максим Стависки се разхожда на свобода, едва ли се очаква да влезе някой в затвора за убийство на куче, котка, или каквото и да е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук се обсъжда нещо, което е смешно за България. Да вземат първо да се справят с насилниците на хора, а тогава да мислят за животните, защото когато Максим Стависки се разхожда на свобода, едва ли се очаква да влезе някой в затвора за убийство на куче, котка, или каквото и да е. 

Не е каквото и да е а е живо същество.

Убийството си е убийство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че е така ,но е грешно да се градират нещата по тоя начин. В България има най-много полицаи на глава от населението ,следователно ако си гледаха работата ,и двата проблема биха могли да се решават успоредно.

А "куче ,или котка ,или каквото и да е .." е началото на "дете ,жена ,или каквото и да е ..."

Има статистики ,според които над 90 % от насилниците ,и убийци са започнали да правят това с животни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези престъпления има кой да се занимава.

Има ли? Май сам не си вярваш.

Не е каквото и да е а е живо същество.

Убийството си е убийство.

Аха. Ама кебапчетата и пържолките ги плющим, нали? :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли? Май сам не си вярваш.

Аха, значи вече локализирахме истинският проблем :) Държавата с най-много полицай на глава от населението ,и всеки има усещане ,че все едно нямаме полиция. Еми некадърници са си ,и това е. Тоталитарни тумбаци.

Виж само как ги правят на смешници убийците ,които се изнизват преди процесите ,и стават неоткриваеми.

Ама не ме кефи логиката ти щом не разкриват престъпленията срещу хората ,значи не трябва да разкриват и тези срещу животните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи не трябва да разкриват и тези срещу животните.

Ми това ще са фактите. Както с едното, така и с другото. А най-гротескно би било ако дядо на село го вкарат в затвора, за дето коли прасето за кебапчета, а Ставински се разхожда на свобода. Как мислиш?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми това ще са фактите. Както с едното, така и с другото. А най-гротескно би било ако дядо на село го вкарат в затвора, за дето коли прасето за кебапчета, а Ставински се разхожда на свобода. Как мислиш?

Фигуриста трябваше да лежи в затвора не толкова че уби човек непредумишлено а за това че го уби седнал зад волана в нетрезво състояние. Много шофьори минават условно в подобни ситуации но съгласете се това е ПТП и е непредумишлено и дано не идва на никой на главата защото никой не е застрахован. Не може да се прави паралел между двете деяния без значение цената на жертвите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полицаи отвориха заключена кола,

за да дадат вода в жегата на затворено в нея куче

pin4-250x280.jpg?5ae082

Не е за вярване, но се случва. Дни след като министърът на вътрешните работи издаде заповед за създаване на зоополиция, и все още преди тя да е факт, варненски полицаи показаха завидно усърдие и хуманно отношение в спасяване на затворено в автомобил кученце.

Какво се случи във Варна?

Гражданка забелязва  затворено в паркиран от няколко дни автомобил, кученце-пинчер. Колата е паркирана в Кайсиева градина. Притеснена от топлото време и жегите, гражданката звъни на тел.112  и след точно 5 минути, на мястото пристига патрулен автомобил на полицията. Полицаите виждат в заключената кола кучето, както и че при него няма купичка с вода. Ето какво сподели  гражданката подала сигнала Сияна Петкова:

,,Огледаха ладата, обиколиха наоколо, може би да питат дали някой знае на кого е и след като не намериха собственика, отвориха колата. Донесоха вода на кучето, пуснаха го навън.“

Не могат да открият собственика на автомобила и притеснени за състоянието на кученцето, успяват да отключат автомобила. Дават вода на измъченото от жажда в жегата кученце, разхождат го на поляната до колата. Пристига и общински екип от звеното за контрол и регистрация на домашните животни. Установяват, че кучето не е чипирано и съответно не е регистрирано.

Младеж свидетел на случката, предлага помощта си и прибира кучето в дома си докато открият собственика му. Час след това, полицаите се връщат явно успели по регистрацията на колата да открият собственика и да се свържат с него. Колата се оказва служебна, а собственика на кучето служител във фирма, дошъл на почивка във Варна. Пред служителите на реда, той дал обяснения, че бил на почивка и кучето било в колата само вечер, а през деня било с него на плаж.

Кучето е било върнато на собственика, след като обаче на същия му е направен акт за три нарушения на закони и наредби.

Историята приключва благополучно. Благодарение на бдителни граждани и на всеотдайни полицаи от варненското ТРЕТО РПУ.

Да, тези хора просто изпълняват задълженията си, но не можеш да не изпиташ респект и уважение към толкова човешко отношение демонстрирано от момчетата с униформи.

От редакцията на ОВарна.бг имате голямо Браво момчета!

ovarna.bg

Браво !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зоополицията във Варна вече работи

В морската ни столица зоополицаите вече работят по първия си случай. Разследването започна след подаден сигнал от граждани.

Случката се разиграва в района на Ален Мак, който се намира на територията на 5-то РПУ Варна. Полицаите получават сигнал за вързано с верига куче, което е пребито до смърт.

В момента то е на животоспасяващо лечение в клиника.

Животното се е намирало в двор на къща, като разтърсващото в случая е, че то самото е живяло на улицата година преди това.

Въпреки че събитията се случват след полунощ, по заповед на Никола Панчев, директор на Охранителна полиция, полицаите пристигат на място, за да съберат доказателства и да стартират следствието.

Преди дни стана ясно, че във Варна като зоополицаи ще работят 8 души, които по обещание на полицията, ще получават пълно съдействие от нея.

zoomedia.baubau.bg

дано открият изчадието дано у затвора да лежи сто години

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента то е на животоспасяващо лечение в клиника.

Когато претрепят човек, с него се отнасят като куче. Когато деца спешно трябва да заминат на живото спасяващо лечение ги третират като боклуци. Когато куче е било бито го третират като човек. Интересно аз защо не за живото спасяващо лечение, ами дори и за 1 зъб си плащам като поп.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Когато претрепят човек, с него се отнасят като куче. Когато деца спешно трябва да заминат на живото спасяващо лечение ги третират като боклуци. Когато куче е било бито го третират като човек. Интересно аз защо не за живото спасяващо лечение, ами дори и за 1 зъб си плащам като поп.

Кой ги третира като боклуци?Животните ли , са виновни за калпавото здравеопазване?Защо си мислиш ,че ние не плащаме за нашите кучета и котки.Знаеш ли колко изчезващи видове животни има .Заради човешката алчност и глупост.Защо си мислите ,че сте нещо повече от останалите видове в природата.В Европа има дори застраховки за животни и когато се разболее се покриват ,разходите.Парите за лечение на животни е скъпо , особенно за дивите животни.Не живееш сам на тази земя ,проумейте  го .Ха със здраве.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ги третира като боклуци?Животните ли , са виновни за калпавото здравеопазване?Защо си мислиш ,че ние не плащаме за нашите кучета и котки.Знаеш ли колко изчезващи видове животни има .Заради човешката алчност и глупост.Защо си мислите ,че сте нещо повече от останалите видове в природата.В Европа има дори застраховки за животни и когато се разболее се покриват ,разходите.Парите за лечение на животни е скъпо , особенно за дивите животни.Не живееш сам на тази земя ,проумейте  го .Ха със здраве.

Мен ме тревожи растящата мания до степен на патология, която се изявява. А това е направо поставяне на определени видове животни пред или наравно с хората. Нямаш си и идея колко вида са изчезнали, колко ще изчезнат и защо - сигурен съм.

Парите за лечение на хора също не са малко и често въобще не е евтино. И докато аз не се бъркам в дивите животни и имам неутрално отношение спрямо тях, то в тая тема често се изявява патология от областта на психологичните отклонения или поне така изглежда. Понякога все едно чувам тия, които хранят кучетата пред блока, с което те се въдят, а после почват да разкъсват преминаващи деца.

Силно се притеснявам да не почнат да стават абсурди, като дядо за 20 години в затвора, защото заколил петел, за да го яде или мъж до живот, защото убил куче, което се опитвало да разкъса детето му. Значи животните не винаги са милите и кротки същества, каквито ги описвате. Понякога единственият начин да поставиш ред и да се опазиш минава през лопата или пушка.

На една от работите ми, едно куче очевидно улично и хранено от някой блок е опита да ме нападне, както и преминаващи. Взех лопатата, която имах в колата случайно и отидох да му покажа как се нападат хора. И веднага някакви малоумници се размрънкаха, че ще се обадят на полицията. След това отивам във филиала на екоравновесие и имам там познат, на който директно му казвам - това куче или ще изчезне от там, или ще изчезне от там с помощта на моите ръце. Оня вика - ама ние не можем да го приберем за вечно, ама и ти не може да го убиеш, защото щели да се заядат по закона с теб. Е на какво прилича това? Е, предпочитам да плащам глоби, отколкото да си купувам нов крак или ръка.

И да, аз съм повече от кучето, докато кучето не почне да прави ракети и совалки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме тревожи растящата мания до степен на патология, която се изявява. А това е направо поставяне на определени видове животни пред или наравно с хората. Нямаш си и идея колко вида са изчезнали, колко ще изчезнат и защо - сигурен съм.

Парите за лечение на хора също не са малко и често въобще не е евтино. И докато аз не се бъркам в дивите животни и имам неутрално отношение спрямо тях, то в тая тема често се изявява патология от областта на психологичните отклонения или поне така изглежда. Понякога все едно чувам тия, които хранят кучетата пред блока, с което те се въдят, а после почват да разкъсват преминаващи деца.

Силно се притеснявам да не почнат да стават абсурди, като дядо за 20 години в затвора, защото заколил петел, за да го яде или мъж до живот, защото убил куче, което се опитвало да разкъса детето му. Значи животните не винаги са милите и кротки същества, каквито ги описвате. Понякога единственият начин да поставиш ред и да се опазиш минава през лопата или пушка.

На една от работите ми, едно куче очевидно улично и хранено от някой блок е опита да ме нападне, както и преминаващи. Взех лопатата, която имах в колата случайно и отидох да му покажа как се нападат хора. И веднага някакви малоумници се размрънкаха, че ще се обадят на полицията. След това отивам във филиала на екоравновесие и имам там познат, на който директно му казвам - това куче или ще изчезне от там, или ще изчезне от там с помощта на моите ръце. Оня вика - ама ние не можем да го приберем за вечно, ама и ти не може да го убиеш, защото щели да се заядат по закона с теб. Е на какво прилича това? Е, предпочитам да плащам глоби, отколкото да си купувам нов крак или ръка.

И да, аз съм повече от кучето, докато кучето не почне да прави ракети и совалки.

Природата е така създадена ,че всяко живо същество зависи от всяко едно дуго такова. Това че ти правиш ракети ,и совалки (евентуално) не се вписва в тая картина ,освен ако не бързаш да напуснеш планетата ,понеже не си уважавал останалите видове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не си чувал че първо двете лайки излетяха в космоса.

Иначе тая лопата много ме съмнява да е била с теб по случайност. Но да знаеш че винаги може да ти излезе някой с по голяма лопата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Природата е така създадена ,че всяко живо същество зависи от всяко едно дуго такова. Това че ти правиш ракети ,и совалки (евентуално) не се вписва в тая картина ,освен ако не бързаш да напуснеш планетата ,понеже не си уважавал останалите видове.

На нас съдбата ни е да напуснем тази планета. Пък ти каквото искаш си мисли. Хората стават все повече, а ресурсите - все по-оскъдни. Ако не искаме да си унищожим планетата тотално, ще се наложи да търсим алтернативни места за живеене и алтернативни ресурси. Общо взето най-важният ресурс е енергията.

И само да ти кажа, достатъчно е в една затворена система да си гледаш растенията, да имаш кислород. И да подсигуриш условията за тяхното развитие. Та не всички видове могат да бъдат включени в една локална система. А кучетата не са застрашен вид. Едно повече или по-малко... Не влияе на пейзажа, както се опитваш да го изкараш.

Ти май не си чувал че първо двете лайки излетяха в космоса.

Иначе тая лопата много ме съмнява да е била с теб по случайност. Но да знаеш че винаги може да ти излезе някой с по голяма лопата.

Браво. Само дето през не толкова топлата част от годината си нося лопатка в колата. И к'во ми казваш в случая с "по-голямата лопатка"? Трябва да припкам и да бягам, докато улични кучета се опитват да ме изядат или да изядат околните? Проблемите в природата винаги са се решавали на принципа "По-силен". Еми с лопатата аз съм по-силен. Кучето преди да ме доближи, с един замах мога да го ликвидирам или поне да го "разубедя". Само законите в човешкият свят вкарват аномалии в този принцип, поради не първичните норми в обществото.

А кучетата са прости юсъри. И са ги изтреляли в Космоса, защото не им се е рискувал човек. Лайките не са направили ракетата.

Та пиша ги всички тези неща, защото се получи патология. Все кучета и само кучета в устите на хората. Патология... По-горе съм писал каква.

Аз съм се примирил в държавата на абсурдите, че ще ми се наложи да действам по нетипични за мен методи. Докато аз искам всичко да стане интелигентно и културно, то не винаги се получава. Проблемите висят и никой не ги решава. Тук етиката, здравият разум и официалното "правосъдие" често се разминават. :mad:

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обичам и котки и кучета(имам две котки и едно куче) но са животни,бездомните кучета и котки са напаст,разнасят болести и бълхи,затова трябва да се ликвидират.А тези който  си мислят че един човешки живот не струва,а кучешкия е по ценен да се ............

и много съм съгласен с simtech макар и не напълно,но е много прав

Редактирано от dimojekov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето през не толкова топлата част от годината си нося лопатка в колата. И к'во ми казваш в случая с "по-голямата лопатка"?

Прави впечатление че много често в живота ти искаш да ползваш силови методи (при теб винаги с респектиращи предмети и никога с голи ръце) та мисълта ми беше че който търси, намира.Ако е само за кучета може и да ти минава номера ама да не се объркаш да я изкараш срещу непознат със същото самочувствие че с един замах и ще го ликвидираш че докато се приближаваш да не те отстрелят как си с тая лопатка. А знаеш че си ми симпатичен.

Казвам го защото забелязвам че в повечето случай околните също са ти криви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я помислете преди да плюете,ако някое животно нападне вас или не дай си боже детето ви,какво правим а................................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я помислете преди да плюете,ако някое животно нападне вас или не дай си боже детето ви,какво правим а................................

И за всеки случай да вземем да ги изтребим ,а ? Умник ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но са животни,бездомните кучета и котки са напаст

Основно кучетата. Не съм видял улични котки да разкъсват човек. Не съм и чул.

Прави впечатление че много често в живота ти искаш да ползваш силови методи

Аз не съм боксьор, че да се бия с голи ръце. В реалният живот имаш акъл и търсиш преимущество, когато попаднеш в неблагоприятна ситуация, не се оставяш да те бият с голи ръце по главата. И още нещо - от хората съм, които много рядко прибягват до насилие. Но когато го правят, това е за да ликвидират проблема. Не да се бия за спорта.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са виновни животните .Хората са виновни .В приюта в Богров има много хъскита.Домашни кученца ,захвърлени.Такива хора имат ли морал?Или в нашият квартал под всяка кола по две котки .Някаква старица ги храни.Няма лошо да ги храни ,но да извика да ги кастрират.Едно куче има причина за да нападне.Или е провокирано или е болно от бяс.Много хора не знаят как да реагират , като срещнат куче.Големите кучета задължително им се махат кучешките големи зъби или се изпиляват.В България това не се прави.Ще видим новата зоополиция.Но ,трябва и солени глоби за отглеждане на опасни породи.Трябва да има солени глоби .Но ,трябва и поощрения за осиновявания .На запад ,много се осиновява .И може да си застраховаш кучето.И когато се разболее застраховката поема лечението.Всичко е в ръцете на хората.Вземете и прочетете за бавноходката .Нас няма да ни има ,но тя преживява всичко, дори и радиация 1000 пъти над нормата.http://hicomm.bg/lubopitno/5-te-naj-izdryjlivi-jivotni-v-sveta.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Едно куче има причина за да нападне.

Това не е никакъв аргумент.

1)и убийците си имат причини, при това доста логични - тоест наличието на причина не е оправдание.

2)причините на кучетата може да противоречат на съвсем нормални действия на хората. Примерно, кучетата имат инстинкт да гонят нещо, което се движи бързо или рязко. Съответно ако велосипедист мине покрай куче е много вероятно да бъде възприето като причина. Комбинирано с другия инстинкт да изчакват последния възможен момент - тоест не ги и виждаш...

Много хора не знаят как да реагират , като срещнат куче.

Не може да задължиш хората да минават на курс "Какво да правим като срещнем куче"

Не са виновни животните

Понятието "вина" не може да се прилага към куче...

Да, хората са виновни за това, че има бездомни кучета, да не се предприемат достатъчно мерки, но това не означава, че не трябва да се предприемат мерки към наличните бездомни кучета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бездомните кучета трябва да се изтребят до крак. Мен ме е хапал такъв помияр, а аз сами си минавах покрай него. Какво сега, смутил съм вътрешния му мир, или?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване