Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Каузата на Господарите за Зоополицията влезе в Народното събрание

og_new_zoo.jpg

Новината, че ще има специализирани полицаи, които ще се занимават със множеството сигнали за насилие над животните, бе обявена официално в Народното събрание на специална пресконференция. На нея присъстваха представители на парламента, евродепутатът Емил Радев, както и представители на природозащитните организации.

На събитието присъства и нашият репортер Влади Василев, който подари на част от участниците в пресконференцията тениски и шапки с логото на Зоополицията, а на журналистите - значки. Тази вечер в Господари на ефира от 22:30 ч. по Нова телевизия ще видите кадри от събитието и ще разберете какво казаха пред нашата камера евродепутатът Емил Радев и Явор Гечев от фондация "Четири лапи".   

Каузата за създаването на Зоополиция в България бе подхваната от Господари на ефира преди месеци. В кампанията през нашия сайт Gospodari.com се включиха 92 000 души, които подкрепят създаването на такова звено.

http://gospodari.com/zoopolice

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 854
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Направо се чудя, виждате ли се, какви ги пишета?!? Вместо да се чудите, коя отрова ще бъде най-ефикасна, за да се изтрепят кучетата помислете как да накарате хората които получават милиони,за да се с

Публикувани изображения

Дочакахме! Тръгва зоополиция в цялата страна!

16260_660_370.jpg

След години призиви от защитници на животните най-сетне и България ще има зоополиция. Тя ще е звено в МВР, като във всяка областна дирекция ще бъдат определени по двама полицаи за разследване на престъпления срещу животни - един разследващ и един униформен, които ще поемат изцяло такива досъдебни производства. Новината съобщи в парламента евродепутатът Емил Радев, който е и председател на интергрупата за защита на животните в Европарламента.

По данни на Радев най-зле е положението със защитата на животните в България и Румъния.

Той уточни, че заповедта е подписана от министърката на вътрешните работи на 25 юни т.г. Допълнителни средства не са предвидени от бюджета, става въпрос за прегрупиране на ресурс. Определените служители на МВР, които ще поемат престъпленията спрямо животни, ще преминат специално обучение в Холандия, по чийто модел въвеждаме нашата зоополиция. Партньори са неправителствените организации за защита на животните и конкретно фондация "Четири лапи". Така вероятно зоополицаите ще заработят наесен.

Целта е чрез зоополицията да се ограничи издевателството над животните и да се респектират всички техни мъчители, които сега остават безнаказани, въпреки предвидените от 1 до 3 г. затвор в Наказателния кодекс.

В по-голямата си част престъпленията остават неразкрити. Това сочи статистиката: от 103 досъдебни производства през 2012 г. само 21 са разкрити, от 181 през 2014 са разкрити едва 35, каза евродепутатът.

Радев бе категоричен, че онези, които са жестоки към животните посягат и на хора, и даде пример с измъчван в продължение на 1,7 г. кон в Аврен, измъкнат с негова помощ от стопанина му. Същият впоследствие малтретирал и отвлякъл тъщата. Сега насилникът на животното и жената е заплашен от 10 г. затвор.

Ние по този начин отричаме насилието над животни като норма на поведение, защото то винаги води и до насилие над хора, коментира Явор Гечев от фондация "Четири лапи".

kanal3.bg/news/bulgaria

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво нещо е тази зоополиция.Тя истинската полиция не си върши работа,дано тука не е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя родната полиция за убийствата на хора не си върши работата...

Отново ще се дават държавни пари на вятъра според мен.

НЕ ЧЕ ИДЕЯТА Е ЛОША! Тя е перфектна и идеята е да се намали насилието над ВСИЧКИ ЖИВОТНИ! Но се съмнявам, че родните зооплицай биха работили както в развитите държави.

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво нещо е тази зоополиция.Тя истинската полиция не си върши работа,дано тука не е така.

Точно от тия полицай ,които не си вършат работата ,ще бъдат назначени да вършат работа и като зоополицаи ... Уж по някакъв Холандски ли беше ,Норвежки ли проект ,ама с българските полицаи хахах . Нещо като да вземеш купе от мерцедес ,и да му треснеш двигател на Запорожец ... Нищо няма да свършат.

Ооо няма да са на вятъра. Някой туфлек ще намаже :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от тия полицай ,които не си вършат работата ,ще бъдат назначени да вършат работа и като зоополицаи ... Уж по някакъв Холандски ли беше ,Норвежки ли проект ,ама с българските полицаи хахах

Норвегия? Кусур ми е някакви меки китки да ни дават акъл. Кво беше там? То е "то". Това със зоополиция в България ще се превърне и в поредният абсурд. Те там не са виждали в Норвегия от къде иде млякото и си мислят, че иде от магазина, а за животни ще говорят.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя родната полиция за убийствата на хора не си върши работата...

не четеш ей не четеш

Допълнителни средства не са предвидени от бюджета, става въпрос за прегрупиране на ресурс.

Ооо няма да са на вятъра. Някой туфлек ще намаже :)

и за тебе се отнася

Допълнителни средства не са предвидени от бюджета, става въпрос за прегрупиране на ресурс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че не са допълнителни, не значи че няма да се прахосват...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че съм скиптично настроена но не мисля че това ще бъде приложено. Защото имаме толкова закони, а никой нищо не спазва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на българина му дай само да мърмори да е недоволен да гледа у чуждите паници

туй то

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на българина му дай само да мърмори да е недоволен да гледа у чуждите паници

туй то

Така си е.Но ако системата беше като система нямаше да мърморим.Полицията щеше да е полиция съда съд. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е.Но ако системата беше като система нямаше да мърморим.Полицията щеше да е полиция съда съд. 

и като мърморите и ревете ще я оправите ли а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и като мърморите и ревете ще я оправите ли а

Айде оправяй де?Отивай,избий цялото народно събрание,стани диктаторка и ни оправи.Всичко друго са празни приказки.

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде оправяй де?Отивай,избий цялото народно събрание,стани диктаторка и ни оправи.Всичко друго са празни приказки.

и у раздела за Домашни любимци ли политика

айде няма нужда има си раздел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убиваш човек - няколко години условно. Убиваш животно - влизаш в затвора. Добре дошли в България! 

я ми дай пример за някой дето лежи в затвора за убийство на животно

щото аз не се сещам

ама и ти толкова четеш, дай само да тракаме клавиатурите глупости да пишем

Целта е чрез зоополицията да се ограничи издевателството над животните и да се респектират всички техни мъчители, които сега остават безнаказани, въпреки предвидените от 1 до 3 г. затвор в Наказателния кодекс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да ми се скараш пак, ще ти кажа, че заглавието на темата съдържа думичката "затвор" . 

Не мога да ти дам примера, който искаш, но мога да ти дам този пример.

430x323.jpg  b6d1ab4664f02105a16d71554ff85500.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да ми се скараш пак, ще ти кажа, че заглавието на темата съдържа думичката "затвор" . 

Не мога да ти дам примера, който искаш, но мога да ти дам този пример.

Максим си има отделна тема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я ми дай пример за някой дето лежи в затвора за убийство на животно

45-годишен мъж от Видин бе осъден ефективно за убийство на куче по особено жесток начин. Районният съд постанови 3-месечна ефективна присъда на Мариян Филипов от село Градец при първоначален строг режим в затвор или затворническо общежитие от закрит тип, съобщава БТА във вторник.

Източник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората, който убиват умишлено животни по изключително жесток начин не трябва да се разхождат свободно в обществото ни. 

Подобни хора могат да посегнат и на човешки животи, това е доказано и го пише в  учебници по криминология!

И преди съм го писал това, но в тази тема имаше един, който си мисли, че знае и разбира от всичко, но какво е криминологията пред "знанията" на един дървен философ... 

Така, че хората, който убиват умишлено животни по особено жесток начин трябва да се наказват, така е в Европа, така е в нормалните страни. 

А за убийствата на хора, какво да кажа освен, че присъдите са жалки, съдебната система също, защото рецидивисти се разхождат свободно без да им пука от това, че като извършат престъпление ще ги викнат за пореден път в районното да попишат малко, те така или иначе само тогава пишат...

Извършват си престъпленията, отново и отново и са на свобода. Често се случва хора, който са криминално проявени да шофират без книжки, крадат, вандалстват и дори да убиват хора, но съдебната система е такава, че голяма част от тези хора са на свобода. 

Към онзи момент мъжът, който вече е осъждан, е бил с наложена мярка за неотклонение "задържане под стража" заради друго провинение.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е без значение. Присъдата е ефективна и точно за обсъжданото престъпление.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е без значение. Присъдата е ефективна и точно за обсъжданото престъпление.

Така е, прав сте, но аз не съм имал предвид противното. Само исках да покажа, че е често явление, криминално проявени да извършват множество престъпления.

Приятен ден.  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много няма що

малко са му на тоя изрод 3 месеца

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване