Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Инсталирах го и си играх вчера бая. Ако интегрират синхронизацията ще има повечко тестъри. Иска ми се и по-бързо да добавят възможност за промяна на тея "балони". А и не знам как му хрумна да копира историята на IE вместо тази от основния ми браузър, а той отгоре на всичкото, е Opera:) Има трески за дялане, но ме радва като цяло. Дано се развие идеята, без значение дали ще ми хареса лично...успех им желая!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

на 1/14/2017 в 9:43, firestarter написа:

Инсталирах го и си играх вчера бая. Ако интегрират синхронизацията ще има повечко тестъри. Иска ми се и по-бързо да добавят възможност за промяна на тея "балони". А и не знам как му хрумна да копира историята на IE вместо тази от основния ми браузър, а той отгоре на всичкото, е Opera:) Има трески за дялане, но ме радва като цяло. Дано се развие идеята, без значение дали ще ми хареса лично...успех им желая!

a отметки има ли че нещо не мога да намеря как става:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как бре,всяка страница дето си отворил може с влачене да си я слагаш  под search лентата на началната страница и си стой като балонче,тези балончета играят ролята на отметки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже могат  и да се групират - като папки.

Някои хора не правят разлика между отметки/"любими"/bookmarks/ и SpeedDial / бързо избиране... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, [email protected] написа:

Даже могат  и да се групират - като папки.

Някои хора не правят разлика между отметки/"любими"/bookmarks/ и SpeedDial / бързо избиране... ;)

Да,така е,само не знам дали си видял по-нагоре,че става въпрос за Опера Неон,а не за класическата Опера,която е все още в много суров вид,но мен пък ме кефи.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, това не е както Google правят - наблъскат с каквото им хрумне и тествай ! ... От Opera премахват функционалности в тестовите версии... Я виж Chrome Canary :D  ( То май основните разлики са в страницата aboutL:lags и тук-таме някоя промяна в графичния интерфейс/менютата)

Не бях погледнал преди това, видях само отговорите на тази страница, а иначе тя инсталира ли се "SxS/Sid-By-Side" , т.е - отделно или замества обикновената ?

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, [email protected] написа:

Интересно, това не е както Google правят - наблъскат с каквото им хрумне и тествай ! ... От Opera премахват функционалности в тестовите версии... Я виж Chrome Canary :D  ( То май основните разлики са в страницата aboutL:lags и тук-таме някоя промяна в графичния интерфейс/менютата)

Според мен Опера доста са променили и има повече разлики в сравнение с изходния код(chomium),що се отнася до Опера Неон,то това е по-скоро концепция за нов браузър,различен от познатите клишета..............иначе те си имат developer и beta версии и сега,в които си тестват това което предстой да включат в стабилните версии на класическата Опера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един въпрос, мерси:    (:  ( Да знам дали да я инсталирам.

преди 11 минути, [email protected] написа:

а иначе тя инсталира ли се "SxS/Sid-By-Side" , т.е - отделно или замества обикновената ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/13/2017 в 19:19, Слави Маринов написа:

Изпробвахте ли новият експеримент на Опера-Opera Neon.На мен лично ми допада и смятам,че са на прав път с новата визия и разчупването на шаблоните при браузърите,а освен това и работи светкавично!Вярно е,че е експериментална версия и няма много функционалности,както и не поддържа разширения,но като за начало е доста интересно и обещаващо..........:)

От теб разбирам, току-що го пробвах... Може би става за браузър като за баба и дядо, но не и за мен. Отвратително много място на екрана се похабява, дори настройките не са достъпни в интерфейса (интересно обаче, че за разлика от Opera, тук можеш да махнеш всички търсачки, които не ползваш - явно защото още е ранна версия).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, [email protected] написа:

Само един въпрос, мерси:    (:  ( Да знам дали да я инсталирам.

Отделно си е,аз съм си с класическата(но с бета версия 64 бит)и сега сложих и неон,съвсем отделни браузъри са си и тази новата е с зелена икона.:)

преди 2 минути, killchain написа:

От теб разбирам, току-що го пробвах... Може би става за браузър като за баба и дядо, но не и за мен. Отвратително много място на екрана се похабява, дори настройките не са достъпни в интерфейса (интересно обаче, че за разлика от Opera, тук можеш да махнеш всички търсачки, които не ползваш - явно защото още е ранна версия).

Ми то при всеки отворен сайт това място си е празно,нищо че страницата ти е на цял екран,можеш да ги сравниш,а ако отвориш видео на цял екран то тогава си запълва екрана.И  как да няма настройки в интерфейса,долу в ляво са на стартовата страница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Слави Маринов написа:

Отделно си е,аз съм си с класическата(но с бета версия 64 бит)и сега сложих и неон,съвсем отделни браузъри са си и тази новата е с зелена икона.:)

Ми то при всеки отворен сайт това място си е празно,нищо че страницата ти е на цял екран,можеш да ги сравниш,а ако отвориш видео на цял екран то тогава си запълва екрана.И  как да няма настройки в интерфейса,долу в ляво са на стартовата страница.

Да, видях в последствие.

Първия път като я пуснах, беше добре, след това нещо взе да губи фокус и се наложи да я затварям по трудния начин.

Относно пространството - на 1680*1050 монитор трябваше да отворя точно 9 таба, за да няма място за повече и да трябва да се скролват. И да, губи се, ако отвориш две страници една до друга (или дори една, която умее да се разпростира на широко).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:

Да, видях в последствие.

Първия път като я пуснах, беше добре, след това нещо взе да губи фокус и се наложи да я затварям по трудния начин.

Относно пространството - на 1680*1050 монитор трябваше да отворя точно 9 таба, за да няма място за повече и да трябва да се скролват. И да, губи се, ако отвориш две страници една до друга (или дори една, която умее да се разпростира на широко).

Относно табовете-това е доста начална версия и разбира се,че няма функционалностите и възможностите на завършен браузър,за мен е важна идеята и нестандартния подход и на мен ми харесва,знам,че ще има и други мнения.Относно пространството-аз тези 20-30 сайта дето отварям най-често не съм видял някой да се разгръща и изглеждат еднакво и с този и със стандартен браузър,само дето при стандартния белите(празните)полета отстрани са по-големи,то и аз в началото се обърках и помислих,че е по-малка полезната площ,но се оказа,че не е така.Относно работата-при мен работи перфектно и е дори по-бърз от другата опера(нормално предвид орязаните функции)и не съм имал дори едно забиване за тези 5-6 дни откакто съм с него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм следил темата и е възможно в предни постове да е описан проблема, но все пак ще питам!
Натъкнах се на странен проблем с Опера (във фейсбук в частност, но не само). Проблема е, че от време на време след като напиша някакъв коментар или в гугъл търся нещо натискането на Enter-а не сработва никак. Извадих и виртуалната клавиатура, но и от нея не сработва. Просто си стои коментара или написаното в търсачката без да започне търсене или коментара да се публикува. С последната версия на браузъра съм.
Има ли някой идея от какво може да е проблема? Оправя се само след рестарт на браузъра, но трябва да копирам написаното преди да го рестартирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Уолтър Уайт написа:

Някой пробвал ли е новата версия на опера- Neon ? 

Не е нова версия, ами е нов браузър. Разходи се две страници назад в темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой има ли представа кога ще пуснат 64 битовата опера като стандартна версия, а не бета? В момента само бета намирам под формата на 64 бита. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, trifonivanov написа:

А някой има ли представа кога ще пуснат 64 битовата опера като стандартна версия, а не бета? В момента само бета намирам под формата на 64 бита. 

Ми тя бета версията си е почти стабилна.............имаше информация,че от версия 43 ще има стабилна версия и на 64бит вариант,така че малко остава.Иначе аз съм с 64бит бета версия и си работи чудесно,не виждам какво те притеснява това,че е бета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Ми тя бета версията си е почти стабилна.............имаше информация,че от версия 43 ще има стабилна версия и на 64бит вариант,така че малко остава.Иначе аз съм с 64бит бета версия и си работи чудесно,не виждам какво те притеснява това,че е бета.

Ами например при мен версия 42 не работи много добре. Има забавяне в зареждането, затова си карам с 41 за сега. И затова се чудя тази като е бета да не е още по-зле. Дано скоро пуснат стабилна и официална версия на Neon, че ми харесва доста. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, killchain написа:

Не е нова версия, ами е нов браузър. Разходи се две страници назад в темата.

Е да, де. Новия наследник :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Уолтър Уайт написа:

Е да, де. Новия наследник :D

Дори и това не може да се каже. Продължава да си има Opera, това е нов продукт, който изглежда ще развиват успоредно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, killchain написа:

Дори и това не може да се каже. Продължава да си има Opera, това е нов продукт, който изглежда ще развиват успоредно.

Neon повече ми харесва, но няма adblock както на обикновената Opera и в фейсбук не ти излизат всичките на линия (а трябва да натиснеш за да се покаже [все едно си с малка резолюция] и това е което съм забелязал. А и ми взема 3.90GB с 10 таба) А обикновената ми зема MAX 2.10ГБ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Уолтър Уайт написа:

Neon повече ми харесва, но няма adblock както на обикновената Opera и в фейсбук не ти излизат всичките на линия (а трябва да натиснеш за да се покаже [все едно си с малка резолюция] и това е което съм забелязал. А и ми взема 3.90GB с 10 таба) А обикновената ми зема MAX 2.10ГБ

Или имаш някакъв сериозен проблем или не знаеш кво говориш,сега отворих 10 таба и ми взе около 500мб рам,как ти взима 3.9гб след като имаш 4гб е друг въпрос..............явно имаш ултра икономичен уйндоус.:ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Слави Маринов написа:

Или имаш някакъв сериозен проблем или не знаеш кво говориш,сега отворих 10 таба и ми взе около 500мб рам,как ти взима 3.9гб след като имаш 4гб е друг въпрос..............явно имаш ултра икономичен уйндоус.:ohmy:

Знам кво говоря и го видях с очите си ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

как ти взима 3.9гб след като имаш 4гб

С 8ГБ pagefile.sys

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване