Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Лесно ще ги преинсталирам, но ми се иска да разбера, как се получи това. И двата са на Chrome-енджина, а нито в Chrome, нито в Chromium го имам това. Ще пиша и в техните форуми да кажат нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Здравейте искам да питам има ли някакъв начин да направя табовете да са до горе като на хром и мозила защото съм свикнал и цъкам най-отгоре и не се сменят и е много дразнещо моля ви помогнете 

Редактирано от Milen Spasov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Milen Spasov написа:

Здравейте искам да питам има ли някакъв начин да направя табовете да са до горе като на хром и мозила защото съм свикнал и цъкам най-отгоре и не се сменят и е много дразнещо моля ви помогнете 

H45uUI8.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Някой пробвал ли е това:http://www.opera.com/blogs/desktop/2016/04/opera-developer-38-0-2198-0-update/.Явно пак са пуснали нова 64 бит версия,след като я бяха изоставили.Бих казал ,че е доста сполучлива и работи перфектно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаме версията с вграден VPN. :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Чакаме версията с вграден VPN. :)

То го има и в тази,но като разширение.Аз сигурно от година и нещо бях зарязал операта и сега съм изненадан колко много е подобрена,освен че отново са пуснали 64бит версия,макар и бета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, simtech написа:

Боза. Опера няма. Това не е Опера. А хром скин. САМО хора, които не знаят какво е Опера, могат да кажат, че това е Опера.

Аха,а ти от кои си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък "боза"... И аз бях разочарован навремето като станаха промените и особено през времето, когато това наистина беше само скин на хром-а, но всичките ми опити да ползвам друг браузър останаха неудовлетворителни. Нещата се подобряват а  следя и паралелно ползвам Vivaldi

Кагато завали дъжд, едни вадят чадъри, други тичат боси по асфалта:wink12:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то и един друг,тук във форума ,твърди че знае,че земята била плоска,но не му вярват много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Слави Маринов написа:

Е, то и един друг,тук във форума ,твърди че знае,че земята била плоска,но не му вярват много.

Ако е Opera, къде е Presto, вграденият мейл клиент, разширените опции за персонализация, управление и DEV инструментите?
Къде са bookmarks, абе - къде е бутона homepage, т.нар "къщичката!?"?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

... и DEV инструментите?

Когато Opera Software за пръв път показаха Dragonfly, Chrome Dev Tools беше още зелен. Само дето оттогава насам е изтекла мноооого вода и в момента Dev Tools е де-факто стандартът. Същият, който виждаш в Chrome Canary, се появява и в Opera Dev (само че с месец-два закъснение). Да дебъгваш я клиентски скрипт, я node в Dev Tools е просто чудничко.

За другото съм що-годе съгласен. Ослушвай се за Vivaldi. Като нищо до няколко месеца ще са показали пощенския клиент.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Ако е Opera, къде е Presto, вграденият мейл клиент, разширените опции за персонализация, управление и DEV инструментите?
Къде са bookmarks, абе - къде е бутона homepage, т.нар "къщичката!?"?

Щом още не си разбрал кое играе ролята на "къщичка" за кво говорим?Квадратчето дето е до стрелката за обновяване играе тази роля,само че е кръстена стартова страница и съответно от настройки можеш да зададеш каква да е тя,също като homepage,не виждам разлика.Относно мейл клиента явно не се ползва,аз поне не съм ползвал никога такива от браузъри.Това е политика на всички браузъри да махат всички неща дето не се използват или малко се ползват,за да се олекотяват или да вкарват нови неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Така и не можах да разбера как да си запиша даден линк, към страница от Оpera. На всички други браузъри просто го "придърпвам" където искам да го запиша и готово, но явно не и в Opera :D Някой можели да ми каже как става ?

Редактирано от GERMANY (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28 април 2016 г. at 20:42, Слави Маринов написа:

Щом още не си разбрал кое играе ролята на "къщичка" за кво говорим?

Само не мога да разбера как "Политиката на всички браузери да махат всички неща дето не се използват, за да олекотяват" се съвместява с факта, че Google Chrome е един от най-тежките браузери. След убиването на оригиналната Opera новото изчадие също с апетит си хапва не стотици, ами хиляди мегабайти RAM като нищо, докато старата Opera отваряше всичко, което и новото изчадие, но с 5-6 пъти по-малка консумация за ресурси? И как се свързва това с green computing-а, след като лапа ресурси и товари на поразия?
Къщичката, мойто момче е да води към homepage и я има още от първите браузери почти. Е, махнаха я умниците и няма как да си върнеш бутона. Много е удобно на потребителя да му кажеш да натисне къщичката, да му се отвори гугъл, където и да е в момента той като страница. Вече не.
ТИ ИМАШ ЛИ СИ най-малка идея как се обясняват на неопитни потребители "нововъведенията" и колко време отнема това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, RudeBoy написа:

Цъкни на сърчицето след линка.

От там се добавя към отметки, а аз искам да го запиша на десктопа например. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, simtech написа:

Само не мога да разбера как "Политиката на всички браузери да махат всички неща дето не се използват, за да олекотяват" се съвместява с факта, че Google Chrome е един от най-тежките браузери. След убиването на оригиналната Opera новото изчадие също с апетит си хапва не стотици, ами хиляди мегабайти RAM като нищо, докато старата Opera отваряше всичко, което и новото изчадие, но с 5-6 пъти по-малка консумация за ресурси? И как се свързва това с green computing-а, след като лапа ресурси и товари на поразия?
Къщичката, мойто момче е да води към homepage и я има още от първите браузери почти. Е, махнаха я умниците и няма как да си върнеш бутона. Много е удобно на потребителя да му кажеш да натисне къщичката, да му се отвори гугъл, където и да е в момента той като страница. Вече не.
ТИ ИМАШ ЛИ СИ най-малка идея как се обясняват на неопитни потребители "нововъведенията" и колко време отнема това?

Нещо не разбирам назидателния тон дето ми държиш все едно аз съм отговорен за дизайна и функционалността в Опера.На мен ми допада сегашната опера и то я сложих най-вече заради новата 64бит версия,която са пуснали.На теб не ти допада-къде е проблема,има дейнстал и се ориентирай към браузърите с "къщички".Аз като не ми харесва нещо търся алтернативи,без да плюя и крещя по форумите колко лошо било ,при това то е абсолютно безплатно!Относно RAM та,аз съм с 8гб при това игри не играя,надявам се, че за браузване и други дрени работи ще ми стигне,колкото и да гълта Операта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, GERMANY написа:

Здравейте! Така и не можах да разбера как да си запиша даден линк, към страница от Оpera. На всички други браузъри просто го "придърпвам" където искам да го запиша и готово, но явно не и в Opera :D Някой можели да ми каже как става ?

Отваряш таб History и от там си ги "влачиш" където искаш.

edit: Някъде четох, че било направено с цел да става по-лесно, защото в таба с хистърито няма нужда да маркираш, направо click & drag :wink12:

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl+D или Ctrl+Shift+D
http://help.opera.com/Linux/9.50/en/keyboard.html

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен влачене от адресното поле или от History на десктопа не работи. Получава се обаче с линк някъде от самата страница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Хмм, от адресното поле ясно, но при мен от history си го дърпам на десктопа или в документ, без проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, firestarter написа:

Отваряш таб History и от там си ги "влачиш" където искаш.

edit: Някъде четох, че било направено с цел да става по-лесно, защото в таба с хистърито няма нужда да маркираш, направо click & drag :wink12:

Да, така става. Мерси много :)  Явно недобре измислено от тяхна страна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Слави Маринов написа:

Относно RAM та,аз съм с 8гб при това игри не играя,надявам се, че за браузване и други дрени работи ще ми стигне,колкото и да гълта Операта.

Надявай се с тоя Memory Leak. Освен къщичката, липсват всичките разширени настройки, нормално управление на bookmarks и всякакви теми/възможности за персонализация. Не мога дори да си разместя бутоните в лентите с инструментите. И не си мисли, че има нещо безплатно. Печелят от други неща, като не взимат пари от браузерите. Аз съм много стар Opera екстремист. В момента не я ползвам. Защо, според теб?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване