Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Само дето не знам какво повече виждаш в Опера 15 от Опера 27(последната). Виж с новата версия дали не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Добър ден.Аз съм с опера и искам да попитам дали има такова разширение като при Google Chrome да си превежда автоматично страниците - примерно от английски към български? Ако има такава тема моля да бъда пренасочен. Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден.Аз съм с опера и искам да попитам дали има такова разширение като при Google Chrome да си превежда автоматично страниците - примерно от английски към български? Ако има такава тема моля да бъда пренасочен. Благодаря предварително!

има.   https://addons.opera.com/bg/extensions/details/translate-4/?display=bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам такъв проблем с новата Опера - в някои сайтове лентата /вдясно на екрана/ за превъртане надолу спира до първите десетина резултата. В старата опера 12.17 няма такъв проблем, както и в Гугъл Кром и ИЕ, дали пък няма някакво приложение което да улеснява този процес?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, инсталирах си последната версия на Опера.

Имам няколко въпроса - относно синхронизацията, които не мога да реша сам :)

Логвам се и след това...., влизам си в менюто opera link - speed dial - празно, bookmarks - празно, а имам такива? Не разбирам?

Прави впечетление, че дали ще изляза или не от профила си нищо не се променя. 
С други думи искам, след като изляза от профила си да ми се нулират "bookmarks", "speed dial" и т.н., точно както в Хром.

Ако бъркам някъде поправете ме.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

14 версии след миграцията към Blink вече имаме настройка на бързите клавиши. Честито.

http://blogs.opera.com/desktop/2015/03/sidebar-extensions-speed-dial-syncing-customizable-shortcuts-opera-developer-29/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опера 28.0.1750.40 нещо хич не я бива при мен, през 2-3 сайта крашва на W7 x86. На х64 под W8.1 върви добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами май само на х86 прави проблем, щото колегата се жалва от крашване при същите условия. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те,сега инсталирах Опера и търся разширение за футбол при добавките но удрям на камък.Някой ако знае имали да сподели.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да ви попитам нещо. Как е при вас бързото избиране? Появяват ли се бързо иконите или чакате да заредят? Защото до по-предната версия на Опера иконите на сайтовете се появяваха моментално, докато сега след всеки рестарт чакам по 15-20 секунди да се заредят всички, което ме дразни. Ако търся нещо от бързото избиране, ща не ща чакам да се появи и картинката, че без картинка трудно се сещам за мястото му. Дали аз съм направил нещо и проблемът е при мен или просто новите Опера работят по тоя начин? Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен 30 тъмбнейла зареждат за по-малко от секунда. 

Ама то компът направо хвърчи, откакто му сложих SSD, така че ...  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами значи ще трябва да търся къде е проблема. То и аз съм с SSD. Имам чувството, че тъмбнейлите, както им казвате, се зареждат от нета и затова се бави. Търсех да видя някаква опция, свързана с кеша, но тая нова Опера дори след 15 версии, е много постна и неразбираема за мен. Например така и не можах да намеря опция, как с ляв бутон на мишката да се отваря в нов прозорец винаги, а не в същия. Изобщо, това чудо Опера настройва ли се? От 2004 година съм с нея, но всичко става все по гадно с малки изключения.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги привет. Аз имам следното питане. Как се мести директория за кеш на Опера 28?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В старите версии:

URL: opera:config

раздел User Prefs

Cache Directory4 =d:\Temp\Opera\

В 28.

opera.exe –disk-cache-dir=d:\path

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой знае ли защо при отваряне на само два сайта наслагва снимки и текстове ? С Опера 12.16 съм.А същите сайтове с мозила и хром ги отваря без грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам ,но при новата версия не мога да заредя opera:config и най-вече няма история на заредени страници-стрелкичката в края на адресната лента?

Редактирано от bvitanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като кликнете с десния бутон на мишката върху някой от табовете има възможност за "Върни затворения раздел". Неудобно е спрямо старата версия, тъй като, ако искаш да отвориш не последния таб, ами например предпоследния, се налага да се рови в историята. Скапаха браузъра и туй-то. А пък тоя новият Vivaldi... Жалко, че Microsoft не следват политиката на Apple. Ако бяха патентовали плочките, сега нямаше да се налага да гледаме подобни грозотии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неудобно е спрямо старата версия, тъй като, ако искаш да отвориш не последния таб, ами например предпоследния, се налага да се рови в историята. 

Не се налага. Цъкваш на Opera --> Recent tabs, и си избираш предпоследния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като кликнете с десния бутон на мишката върху някой от табовете има възможност за "Върни затворения раздел". Неудобно е спрямо старата версия, тъй като, ако искаш да отвориш не последния таб, ами например предпоследния, се налага да се рови в историята. Скапаха браузъра и туй-то. А пък тоя новият Vivaldi... Жалко, че Microsoft не следват политиката на Apple. Ако бяха патентовали плочките, сега нямаше да се налага да гледаме подобни грозотии.

Грозотия или не е въпрос на личен вкус. Аз без да изразявам мнение, ще кажа, че интерфейсът на Vivaldi се рисува с HTML, CSS и JavaScript, което в момента, в който дойде време за скинове, ще дава много по-големи възможности от сегашните псевдотеми в Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте от скоро съм  съм  браузъра Опера   и съм доволен но има един проблем  не знам как да направя настройките  така че  да изваждам линковете  например на десктопа  със другите браузери  когато хвана линка и може  да го   извадя  пробвах с  по стара версия на Опера  и се получава но с новата версия не става явно е от настройките   пробвах  но не става ако някой знае от къде се настройва моля за помощ .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така че  да изваждам линковете  например на десктопа

Да не би да имаш предвид запазването на уеб страница на компютъра, завършващи на .htm /.html? Във Firefox с десен бутон е "Запис на страницата като...", а в Opera - "Запиши като ... Ctrl+S". Би трябвало браузърът да пита къде точно на компютъра да запише уеб страницата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от скоро съм  съм  браузъра Опера   и съм доволен но има един проблем  не знам как да направя настройките  така че  да изваждам линковете  например на десктопа  със другите браузери  когато хвана линка и може  да го   извадя  пробвах с  по стара версия на Опера  и се получава но с новата версия не става явно е от настройките   пробвах  но не става ако някой знае от къде се настройва моля за помощ .

Има специална тема за този продукт и вашата се добавя към нея

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване