Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Всички се оплаквате от 12.17, но никаде не видях и под какво ОС възникват проблемите! ...

Намалете добавките до нужният минимум и редовно почиствайте кеша, бисквитки и пр! Забравете за маскиране и демаскиране! Не допускайте в машините си "гадинки"!

ОС е Windows 7 в разновидности, оригинален, лицензиран и ъпдейтнат до дупка на 4 компютъра. Няма никакви добавки към 12.17, нито една. Настройките са за тотално изчистване на браузъра при затваряне, нулев кеш, няма жестове, гласови команди, мимики, намигания или каквото още се сетиш - постен е като картофена яхния! Системите се забърсват поне по веднъж дневно с CCleaner. Откъм "гадинки" компютрите са защитени на ниво възможен максимум.

Полека-лека почнах да свиквам с 24, даже взе да ми допада...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

обичам опера браузър,нооооо май ще се сбогувам с нея ...има ли друг браузър който предлага бързите табове?

занимавам се постоянно с нещо което трябва да се барне допълнително ,цял ден се опитвам да оправя тази бъркотия с пейпал и нищо ,включва си с много зор ,с връщане ,презареждане -освен да чакам пак (ТЯ ОПЕРАТРА) да зароботи нормално .... качвам програми деинсталирам пак инсталирам и нищо 

явно умира 

ако някой е свалил нова версия която работи без проблем да сподели каква е ,какъв е фейса и с какво трябва да свикваме ,ще се радвам да споделите ...и пак ли ще трябва да се натъкмяват разни неща 

вие в този форум сте  компютърни гении ,сигурно ви е много лесно да се справяте постоянно с проблемите на опера 

Благодарение на вас досега се справях ама ще видим от тук нататък за какво става въпрос ,.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основното, с което трябва да се свикне с новата Opera е, че ... работи по-бързо :) . Има и някои интересни нововъведения и добавки. Важното е, че не липсва нищо, което да пречи на нормалната работа.

Нещата, които мен лично (все още) ме дразнят, са - не мога да настроя всички линкове автоматично да се отварят в нов прозорец, и че като отворя снимка и я зуумна на 100%, не мога да я "захапя" и местя с мишката.

С всичко останало свикнах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
................

ако някой е свалил нова версия която работи без проблем да сподели каква е ,какъв е фейса и с какво трябва да свикваме ,ще се радвам да споделите ...и пак ли ще трябва да се натъкмяват разни неща 

А защо не си сложите една портативна версия на новата Opera и да се ориентирате? Така могат да работят дори  двете едновременно и ще сравнявате  нещата. Аз имам 12.17  и 26 Developer (портативни).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите има ли начин да си запазя отметките и паролите понеже ще преинсталирам с Опера 24 съм.Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте линк за сваляне на тази опера 

Примерно от тук избирате в дясно stable, beta или developer за Windows:

http://blogs.opera.com/desktop/2014/04/opera-developer-22-now-easier-update-ever/

Стартирате сваления Opera_NI_.exe.

Избирате  Options

Избирате език и на втората опция (Install for) от падащото меню избирате stand-alone instalation.

Избирате къде да се разархивира - примерно на десктопа.

Стартирате от папката launcher.exe и това е всичко. Може да си я местите по целия диск и на флашка. 

Премахва се като изтривате папката защото няма записи в ОС и регистрите.

Поздрави и успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основното, с което трябва да се свикне с новата Opera е, че ... работи по бързо Има и някои интересни нововъведения и добавки. Важното е, че не липсва нищо, което да пречи на нормалната работа.

Това за дългогодишен запален почитател на Opera звучи като нагла лъжа. Няма отметки каквито има 12, настройките са постни отвсякъде. Всъщност новата Opera е Chrome с иконка на Opera. Дори си отваря милион безполезни процеси. А, да - персонализацията е на кота нула.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за дългогодишен запален почитател на Opera звучи като нагла лъжа. Няма отметки каквито има 12, настройките са постни отвсякъде. Всъщност новата Opera е Chrome с иконка на Opera. Дори си отваря милион безполезни процеси. А, да - персонализацията е на кота нула.

Поредният ти опит да започнеш глупав безсмислен спор. Сори, не се връзвам на такива :cool: Лека нощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредният ти опит да започнеш глупав безсмислен спор. Сори, не се връзвам на такива :cool: Лека нощ.

Не, това е самата истина. Не е хубаво да се лъжат хората, че новата Opera има повече функционалности, отколкото старата. Излязоха за толкова малко време толкова версии, колкото преди излизаха за години. Все още е неизползваема с липсващи базови функционалности. Ако беше толкова хубава и толкова беше съвместима със старата като функции и интерфейс, дали нямаше да я ползвам, а да си стоя с 12.17 според теб? А, да - забравих как хапва RAM и отваря милион процеси като Chrome. Не знам на какво се връзваш ти, но с "рече и отсече" няма да я бъде, защото новата Opera обективно не просто има да наваксва много до старата, ами и до който и да е друг съвременен браузер. Какъв оксиморон - "новата" и "подобрена" всъщност е по-лоша от старата.

За това по-горният ти коментар е чисто заблуждение към потребителя. Има много с какво да се свикне. Всъщност нищо няма останало от старата Opera, освен иконката. И функции липсват много. Персонализация липсва. Коренно различно поведение. Консумира повече памет.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...има ли друг браузър който предлага бързите табове?...

Има, но изборът не е голям. От наличните n-броя сред популярните (поправете ме ако греша) бързо избиране предлагат Maxthon и Safari - и двата много бързи и достатъчно надеждни, но с кусури, които ги правят непригодни за мен. Maxthon е браузър-мечта - лично мнение, има всичко нужно (за мен разбирай запазващи се табове за бързо избиране, останалото ми е излишно), включително и българско меню, но така и не довършиха работата по проверката на правописа на български (спелинга). Safari е вероятно най-удобният за работа, особено с аеро ефектите, но липсва и намек за родния ни език, а и табовете на бързото избиране изчезват (за разлика от Maxthon) при почистване на системата (така и не намерих работещ начин да ги запазя при честите проби, но може пък и аз да греша някъде).

Казано иначе, ако все пак довършат бг спелинга на Maxthon, ще го фаворитизирам на мига, само дето (според коментарите във форума им) това е малко вероятно да се случи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......................................... Не е хубаво да се лъжат хората, че новата Opera има повече функционалности, отколкото старата. Излязоха за толкова малко време толкова 
Има много с какво да се свикне. Всъщност нищо няма останало от старата Opera, освен иконката. И функции липсват много. Персонализация липсва. Коренно различно поведение. Консумира повече памет.

Съгласен съм с теб,  но откакто се появиха проблеми в сайтове които ползвам търся алтернативен браузер. Държа портативни 12.17 и 26 Dev (има  bookmarks). За новата има прекрасни две разширения - HTTP Switchboard(заместваща поне 5 на Firefox и черпи около 30 МБ Ram )  и/или  µBlock. По- бърз е от Firefox. Преди малко направих тест тук без никакви разширения :  http://browsermark.rightware.com/

Opera 26 Developer - 4003 т.,  Firefox - 2937 т., а преди месец  Opera 12.17 - 890 т. 

Какво да се прави? Поздрави.

Редактирано от amat (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Всъщност новата Opera е Chrome с иконка на Opera. Дори си отваря милион безполезни процеси. ..

Мдааа, процеси да искаш... Ето една картинка, показваща данните от таск менажера при по един единствен един и същ зареден сайт:

klz1413368166v.jpg

Версиите на Chrome и Opera са последните актуални.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да говорим, то мога да кажа, че към момента няма абсолютно никаква алтернатива на Opera 12.17 за слаби машини. За машини със съвременни параметри е все тая кой браузер ще се използва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам колко е тежък тоя браузер но при мен работи перфектно клиповете в ю-туб с мозила и хроме забиват яко само с Опера вървят без проблемно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да говорим, то мога да кажа, че към момента няма абсолютно никаква алтернатива на Opera 12.17 за слаби машини. За машини със съвременни параметри е все тая кой браузер ще се използва!

Аха, и понеже имам машина със съвременни параметри, хич не са оставали след затваряне да ми работят такива хубави процеси opera.exe, които трябва да убивам. Въобще не ми липсва персонализацията и не ми дреме за разширените възможности на браузера, които са основна причина да го ползвам. Искам нещо функционално, все пак. За това на работа си нося определен набор от инструменти в чантата, че да мога да си свърша работата. [email protected], 3GB DDR3. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 25 е вече налична и е видно, че са поработили по-усърдно - нова визия на бързото избиране и повече възможности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да направя бърз тест на 25 и при мен веднага проблем т.е винаги се стартира минимизирана! Новата стартова страница за сега е недоносче, но с малко работа би могло и да излезе нещо! Поради неналичие на каквито и да е проблеми за сега си оставам с 12.17 Много има да се работи въру персонализацията и като гледам ще да влезе в ред към 30 версия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да направя бърз тест на 25 и при мен веднага проблем т.е винаги се стартира минимизирана! ...

Това е твърде любопитно, мислех да го споделя тук, но сметнах, че проблемът е при мен. Опера 25 в момента ползвам на 3 машини - на два лаптопа 25 стартира нормално, а на настолния не ще! Какво ли не опитвах снощи, все си стартира на половин екран. Странна работа, значи. Върна ли към старата стартова страница, тръгва нормално. Ха сега де!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..............Странна работа, значи. Върна ли към старата стартова страница, тръгва нормално. Ха сега де!

Чекни на  On startup - Continue where I left off.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драмата е следната: имам една машинка с 4 ГБ РАМ и 32-битов процесор. 256 МБ от паметта се споделя с видеото, което има и толкова собствена. Това не мога да го спра, макар че Mobility Radeon X1600 с цели 512 РАМ звучи странно, а и няма с какво да напълня тази памет. Вследствие ползваема от ОС остава 3 ГБ РАМ. Искам да преместя кеша на браузърите на РАМ диск, за да оползотворя за нещо инак неизползваемата памет (768 МБ).

Дотук - добре. :) Firefox се премести перфектно, но кешът на Opera Next, който ползвам най-вече, остава на харда, въпреки усилията ми. Опитах по стандартния начин, описан навсякъде из нета - Properties - Target, където добавям --user-data-dir="B:\Temp\OperaTemp", защото искам да преместя цялата потребителска информация там. Пробвах и с --disk-cache-dir=B:\Temp\OperaTemp", но резултат отново няма. Изтрих потребителските директории от харда, изтрих и историята на браузването (и от браузъра, и ползвайки CCleaner), но резултат няма.

Опитах и с Chrome - същата работа. Има нещо, което правя грешно, но не мога да установя кое точно. Принципът и при двата би следвало да е еднакъв, изхождайки от факта, че ползват един и същи енджин.

Ако на някого му хрумва къде бъркам, моля, дайте акъл. Моят не ми стига. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет - задай на програмата да прави бекъп на информацията преди изключване и при включване да се възстановят данните. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване