Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Един съвет - задай на програмата да прави бекъп на информацията преди изключване и при включване да се възстановят данните. 

Имате предвид да задам на браузъра да стартира с последната сесия, така ли? - Направено е от самото начало, но ефект няма, запазва кеша на харда, на не на РАМ диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Имате предвид да задам на браузъра да стартира с последната сесия, така ли? - Направено е от самото начало, но ефект няма, запазва кеша на харда, на не на РАМ диска.

Не, програмата си има опция за запазване на данните, поразрови се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега бавно и внимателно като на малоумен ми обяснете какво да направя стъпка по стъпка ,че с това " "Mask as Internet Explorer" for google.com Right click - edit site pref. - network - browser ident. " не става .Искам ето това да направя ама незнам как :

Go to "opera:config : User Prefs" and copy this line:

Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:31.0) Gecko/20100101 Firefox/31.0

to the "Custom User-Agent" field. Don't forget to click "Save".----------къде да цъкна ,после пак ....ако може по ясно

Благодаря ви предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чекни на  On startup - Continue where I left off.

Това не става, защото губя бързото избиране, а то ми е определящо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не става, защото губя бързото избиране, а то ми е определящо.

Доколкото разбрах, става въпрос за проблем със запомнянето на настройката за това какъв да е прозорецът и май се проявява само с новата визия на Speed Dial.

Пробвай следното: отвори opera://about/, виж какво пише след Profile. Отвори въпросната папка (възможно е да е скрита, в който случай ползваш копи-паста на пътя) и затвори Opera. В папката трябва да имаш файл на име "Preferences" без разширение. Отвори го в текстов редактор и намери секцията "window_placement". Би трябвало да изглежда горе-долу така:

"window_placement": {
    "height": 761,
    "left": 174,
    "maximized": true,
    "top": 126,
    "width": 1329
}
... но за "maximized" най-вероятно ще пише "false". Промени "false" на "true", запази файла и пусни Opera пак. Ако не променяш размера на прозореца, би трябвало да си стои максимизиран занапред. Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да говорим, то мога да кажа, че към момента няма абсолютно никаква алтернатива на Opera 12.17 за слаби машини. За машини със съвременни параметри е все тая кой браузер ще се използва!

Има алтернатива Qipsurf Олекотен доста много добър според мен. Колкото до оперите, и според мен новата е провал.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, става въпрос за проблем със запомнянето на настройката за това какъв да е прозорецът и май се проявява само с новата визия на Speed Dial.

Пробвай следното: отвори opera://about/, виж какво пише след Profile. Отвори въпросната папка (възможно е да е скрита, в който случай ползваш копи-паста на пътя) и затвори Opera. В папката трябва да имаш файл на име "Preferences" без разширение. Отвори го в текстов редактор и намери секцията "window_placement". Би трябвало да изглежда горе-долу така:

}
... но за "maximized" най-вероятно ще пише "false". Промени "false" на "true", запази файла и пусни Opera пак. Ако не променяш размера на прозореца, би трябвало да си стои максимизиран занапред.

Получи се :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следното...

Благодаря, ще пробвам довечера и ще пиша за резултата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пробвам довечера и ще пиша за резултата.

Някак странно се получава, но нямам принос за което, защото при 24 се зареждаше нормално, а при 25 - не - липсва въпросния ред, ето и снимка за доказателство:

opt1413957188x.jpg

Курсорът (не се вижда на снимката) е преди първия символ, та няма как търсачката да не го намери, но за всеки случай пробвах още веднъж... 

Реших проблема по най-баналния начин - копирах папката от "читав" по отношение на 25-цата лаптоп и с нея заместих проблемната и след рестарта се получи. Само дето нямам обяснение какво точно се е случило, ъпдейтът е автоматичен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , по съвет тук във фоума деинсталирах опера 12.17 ,изтрих всичко със< ccleaner>, пароли и.т.н ..... инсталирах я наново маскирах я с лицицата и нещата си дойдоха на място ,но ......когато влизам в даден сайт няколко пъти ,изобщо не ми разпознава търсенето  ,че съм била в този сайт ,по принцип  думите стават  сини т.е че съв влизала вече там .Незнам дали ме разбрахте ....някой ако има идея как да оправя това ...? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... .Незнам дали ме разбрахте ...

Поне аз - не. Кои думи стават сини?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно доста интересно питане. Преди време имаше алтернатива на приставката Search preview - за Опера - наричаше се Search Engine Preview. Но отскоро тази приставка спря да съществува. Дали някой е намерил алтернатива на въпросната приставка за да може резултатите в търсачката да ми излизат с перманентно привю от ляво? Пробвах привюто на Гугъл - не ме кефи.

Ще търся скрипт за Violent monkey - но сега видях че user scripts - не работи коректно. Ако някой все пак е открил работещо решение нека да го сподели тук. Благодаря предварително.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами когат пишете в гугъл всички букви са черни , когато влизам примерно за n-пъти да кажем в синоптик - "времето в момента "буквите са сини ,значии вече си влизал в този сайт ...защото има и други линкове със същото заглавие...,един вид е като история на търсене ,гугъл разпознава че вече съм влизала в даден сайт ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не се занимайте с глупости, клинари-минари, защото съветите сте почерпили от дебили. Маскирането под лицицата е дрън-дрън ярина. Заменяте user-agent-a и лъжете единствено глобален масив  сървър, чрез фалшифициране на заглавките. На сървъра му е през хастара какъв ви е агента, така че все тая, но умните сценарии следят navigator-а на браузъра, А в това отношение вие сте амеба. За да смените навигатора, трябва да изкормите и да подмените интерпретатора на "жабаскрипт".

По втория въпрос черно в синьо.

Явно сте на светлинни години от начина как работи WWW. Gоогле единствено ви следи чрез бисквитки/сесии, които вие сте в право да клъцнете. Черно в синьо е работа на всеки браузър и по този начин ви подсказва, че вие вече сте били там. Достатъчно е да изчистите кеша на браузъра си и нещата ще станат пак черни или според правилата на каскадните таблици.

И приятелски съвет.

Избавете се от Opera-та. Изключително безличен и бездарен интерпретатор на веб-съдържание. Повече от десетилетие популярността му не надвишава 5%, което говори, че мазохизма е по-стар и от първата версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

}
... но за "maximized" най-вероятно ще пише "false". Промени "false" на "true", запази файла и пусни Opera пак. Ако не променяш размера на прозореца, би трябвало да си стои максимизиран занапред.

Това решава проблема 100%! 

Примирих се и минах на версия 25, като окончателно загърбих 12.17, която създава все повече и повече проблеми,

Има алтернатива Qipsurf Олекотен доста много добър според мен. Колкото до оперите, и според мен новата е провал.

Не, не е никаква алтернатива и не е по - олекотена от пр. Opera 25, която не,че ми допада, но съм принуден да езползвам. Посоченото качва и куп боклук, който после трудно се чисити

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо благодаско- от доста време вече взе яко да ми писва с тая опера ....и мисля да я погреба ,заради едни  бързи табове си  губя само времето с простотии , май ще се социализирам с др. браузър :)

Голямо благодарско!За съжаление мисля и аз като вас -май ще погреба Операта ,от доста време ми е скъсала нервите и заради едни бързи табове не си заслужават нервите , които потроших и времето което загубих.Гледам хората си работят с др. браузъри и изобщо не знаят за какво иде реч-проблеми и простотии...Аз заради оперта  се регистрирах в този форум ,научих доста неща ,но.......вдигнах вече ръце.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем с табовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с табовете е че няма такива в друг браузър .Не мога да се организирам дали мозила или хром да изполвам и как да импровизирам с тях .Т.е най вероятно ще ги направя като отметки ...друг  начин не виждам 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някак странно се получава, но нямам принос за което, защото при 24 се зареждаше нормално, а при 25 - не - липсва въпросния ред, ето и снимка за доказателство:

Да допълня, тъй като се наложи да преинсталирам, и след това и при мен изчезнаха тези редове. По източник от чужд форум:

1) Отворете Opera, без да я максимизирате.

2) С помощта на мишката "развлачете" размера на прозореца ѝ до най-големия възможен на екрана.

3) Тогава цъкнете на средния бутон за цял екран.

4) Сега вече, като отворите файла Preferences, нужните редове ще са в началото му. Редактирайте "false" на "true", и готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня, тъй като се наложи да преинсталирам, и след това и при мен изчезнаха тези редове. По източник от чужд форум:

1) Отворете Opera, без да я максимизирате.

2) С помощта на мишката "развлачете" размера на прозореца ѝ до най-големия възможен на екрана.

3) Тогава цъкнете на средния бутон за цял екран.

4) Сега вече, като отворите файла Preferences, нужните редове ще са в началото му. Редактирайте "false" на "true", и готово.

При мен този ред си беше наличен????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен този ред си беше наличен????

Да, и при мен - първият път.

Това съм го писал за хората, при които не е наличен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Това съм го писал за хората, при които не е наличен.

При нужда ще го имам предвид, но, както вече писах, реших проблема по друг начин:

...Реших проблема по най-баналния начин - копирах папката от "читав" по отношение на 25-цата лаптоп и с нея заместих проблемната и след рестарта се получи...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма от къде да се копира такъв файл, не виждам причина да не пробва човек да си допише въпросния ред - това е JSON, доколкото знам последователността няма значение, важно е само да се внимава с пунктуацията.

Ей сега даже пробвах следното - приведох тази част от Preferences в следния вид:

"maximized": true
}
Пуснах Opera. Беше в намален (restored) прозорец. Максимизирах прозореца, затворих Opera и при следващо пускане всичко си е наред (и при първо пускане, и при отваряне на нови прозорци след това).

P.S. А това с копирането на цяла папка не винаги е най-доброто решение - примерно ако някъде се споменава път до папка или файл, който на другия компютър отсъства, ето ти проблем.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

...P.S. А това с копирането на цяла папка не винаги е най-доброто решение - примерно ако някъде се споменава път до папка или файл, който на другия компютър отсъства, ето ти проблем.

Така е, но в случая не рискувах нищо.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване