Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам няколко въпроса за последната версия. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

1. Понеже не помня пароли а и ме мързи да въвеждам запаметените сайтове си пазя файловете wand.dat и bookmarks.adr.

В старата Опера просто заменях файловете и всичко заспиваше. Кой файлове обаче трябва да запазвам от новата?

2. Автоматичното зареждане на торентите предполагам още няма начин да се направи?

3. Има ли вариант да се махне началната страница (празна)?

4. И може ли да се изкара стрелкичката в адресната лента?

523e2db3e6b9cc4e.jpg

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Здравейте!

Моля, да ми помогнете как да съхраня всички отметки, пароли и настройки, за да може при следващо (пре)инстралиране на браузъра да възстановя? При Мозила и Хроум има туулчета за тази цел, но за Опера 25.0 не откривам нищо такова.

Благодаря и приятна неделна вечер, и спорна седмица! :)

<Редакция>

Добър вечер!

Намерих решение на въпроса си и то е копиране на папките Opera Software (целите) от Local и Roaming в Local Disk C:/Users/<Потребител> ;)

Лека вечер!

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер ! Днес се се случи нещо , което не мога да си обесня. Попринцип с опера съм от три години и нямам никакъв проблем. Днес обаче малко се разочаровах, защото си изчистих историята , която бях натрупал и след това се получи и проблема. Значи като влезна във вбок-са да гледам клипове, не мога. Клипа не се вижда, а на неговото място има бял фон само, всичко друго си е наред във сайта. Кара ме постоянно да инсталирам флаш плеър, при условие, че го деинсталирах и после го инсталирах на ново и отново и отново ме кара да инсталира, при условие че е инсталиран. Само в вбок-са не мога да гледам клипове, другаде проблем нямам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се управляват паролите във версия 25. До скоро бях със старата версия и там като отворя сайт изискващ парола ми излизаше едно ключе и си влизах автоматично. Компютъра си го ползвам сам и не ми се пишат постоянно пароли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се управляват паролите във версия 25. До скоро бях със старата версия и там като отворя сайт изискващ парола ми излизаше едно ключе и си влизах автоматично. Компютъра си го ползвам сам и не ми се пишат постоянно пароли.

Когато имаш запаметена парола, в полетата ти сами излизат името и паролата, остава само да цъкнеш "Влез"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но как се запаметяват паролите, тъй като не ми излиза такова запитване.

Постави в адресното поле "opera://settings/passwords". В показалия се прозорец най-долу трябва да има секция "Never Saved" - ако за сайтът, за който не излиза запитване, е там, то ще може да се махне и при следващо влизане да попита. Ако няма нищо там, най-вероятно формата за вход на сайта не е написана правилно и не се разпознава от Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добър вечер!

Не мога да се ориентирам откъде да задам например *.torrent файловете да ги отваря директно с клиента, а не първо да ги запазва.

Благодаря и спокойна вечер!:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер!

Не мога да се ориентирам откъде да задам например *.torrent файловете да ги отваря директно с клиента, а не първо да ги запазва.

Благодаря и спокойна вечер! :)

Интересен въпрос. За мен също е интересно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос. За мен също е интересно. 

Според информацията, на която се натъкнах току-що излиза, че няма такава възможност и трябва да се ползва или някаква добавка към браузъра или пък да се върнеш до версия 12, където го няма този недостатък. :D Просто смешна работа, не че един клик повече ми е проблем, но защо трябва да е така като не искаш да запазваш файла, а да го отвориш.Както и да е...

Приятна вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според информацията, на която се натъкнах току-що излиза, че няма такава възможност и трябва да се ползва или някаква добавка към браузъра или пък да се върнеш до версия 12, където го няма този недостатък. :D Просто смешна работа, не че един клик повече ми е проблем, но защо трябва да е така като не искаш да запазваш файла, а да го отвориш.Както и да е...

Приятна вечер!

Аз решавам бързо проблема, като го хвърлям на десктопа и след това трия.  То да беше само тоя недостатък...

Тия отметки така са ги оплели, че просто не е истина. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз решавам бързо проблема, като го хвърлям на десктопа и след това трия.  То да беше само тоя недостатък...

Тия отметки така са ги оплели, че просто не е истина. 

Има върху какво да се работи, но дали ще бъде оправено не знам. До колкото видях в форума на Opera, мненията на потребителите много, много не ги взимат под внимание и си правят каквото те си знаят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има върху какво да се работи, но дали ще бъде оправено не знам. До колкото видях в форума на Opera, мненията на потребителите много, много не ги взимат под внимание и си правят каквото те си знаят.

То чакам да я оправят ...вече колко години станаха? От година може би чакам да оправят кли повете в Youtube. как може с Google Chrome  всеки клип да се гледа и превърта на момента, а с Опера да не може? Единственото което направиха преди няколко месеца бе да подобрят малко нещата, но толкова. Клипове в Youtube  не могат да се гледат нормално. Винаги идва момент, когато запецва някъде и дотам. Да ти се изчака чакането. Затова си копирам адреса и ползвам Google Chrome. А с тия двата браузера и посмъртно не мога да вляза в bulbank,  камо ли да извършвам някакви операции. Всъщност, Chrome  влиза, но пак дотам - наблюдател. Опера пък изобщо не зарежда страницата им, а преди няколко месеца го правеше. На практика тоя браузер е неизползваем. Аз го ползвам първо по инерция и второ заради бързото избиране. Другите браузери не стават. Нямат бързо избиране, а аз само него ползвам. Тъпотия. Глупаци. Отнася се до всички разработчици, не само тия на Опера.  Абе аз навремето успях да накарам Turbo Pascal  да дели на нула...ебати тъпите програмисти!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ютуб ползвам тази добавка, но за зацепването и недозареждане на видеата си много прав. Лисата беше доста добра по едно време, но като всичко останало тръгна надолу. Хрома въобще няма да го коментирам, второ такова "чудо", не знам да има. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликаш върху бутона горе в ляво и от менюто, на Zoom, в грая има Reset zoom иконка. Пробвай по този начин и пиши дали се е оправило, за да се търси друго решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Днес инсталирах най-новата версия на Опера и засега всичко върви ОК, но имам един дразнещ проблем и ще съм благодарна, ако предложите решение. Играя една браузър игра и когато съм на друг сайт или на десктопа и после отворя прозореца с играта и маже докато се фокусира, след това всичко е наред, но ида ли отново на др. сайт и пак прехвърля се получава същото. Не от монитора, нито от настройките му, защото с друг браузър няма проблем. Някакви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахни отметката пред Delay loading of background tabs и виж решава ли се проблема.

Няма отметка там. Благодаря все пак, но проблема остава...  :)

Редактирано от DYDK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Снощи обнових браузъра до версия 26.0 и сега като пусна някоя игра през фейсбук, прозорецът ѝ е много малък. Тоест не се визуализира коректно дори след като рефрешна страницата. Версиите на джава и флаш са актуални. Ползвам добавката AdBlock Plus и дори да я забраня, не се оправя.

Ако цъкна десен бутон върху флаш прозореца и избера Zoom In, се уголемява, но само в рамките на прозорецът ѝ, а не спрямо екрана в браузъра.

Прилагам следните изборажения за по-нагледно:

Изображение 1 | Изображение 2

Благодаря и приятна неделна вечер! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Снощи обнових браузъра до версия 26.0 и сега като пусна някоя игра през фейсбук, прозорецът ѝ е много малък. Тоест не се визуализира коректно дори след като рефрешна страницата. Версиите на джава и флаш са актуални. Ползвам добавката AdBlock Plus и дори да я забраня, не се оправя.

Ако цъкна десен бутон върху флаш прозореца и избера Zoom In, се уголемява, но само в рамките на прозорецът ѝ, а не спрямо екрана в браузъра.

Прилагам следните изборажения за по-нагледно:

Изображение 1 | Изображение 2

Благодаря и приятна неделна вечер! :)

Явно имат някакъв проблем с flash при последната версия. При мен има проблем с фокусирането на браузър игра. Търсих в официалния форум на Опера, там също имат проблем с flash. Да се надяваме, че ще го оправят при следващият ъпдейт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно имат някакъв проблем с flash при последната версия. При мен има проблем с фокусирането на браузър игра. Търсих в официалния форум на Опера, там също имат проблем с flash. Да се надяваме, че ще го оправят при следващият ъпдейт.

Колега, а пробвали ли сте да върнете 1 версия назад на флаш? Ако не ме домързи довече ще го пробвам и се надявам да се оправи, и ще споделя за резултата. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като прочетох доста мнения за работата с Опера браузера, реших, че мога да споделя и моя проблем с надеждата някой да го е преодолявал вече. Използвам Операта от версия 3.50, но от година ми се случва много неприятна случка: докато чета някой сайт и задържа пръста си в/у  тъч пада се отваря нов таб с Гугъл , като за търсене е съдържанието на клипборда. Много досадно. Избирам връщане назад и се връщам на предния сайт и така, докато не забравя и задържа пръста си  на тъч пада. Изглежда проблемът е в някоя настройка на Операта, пробвах да я преинсталирам, но нищо не се променя в поведението й. С другите браузери нямам такъв проблем.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, а пробвали ли сте да върнете 1 версия назад на флаш? Ако не ме домързи довече ще го пробвам и се надявам да се оправи, и ще споделя за резултата. :)

Не съм пробвала. Споделете и ако всичко е наред, пишете. Аз мисля да изчакам следващият ъпдейт и да опитам с него, защото хрома започна много да ме дразни с безкрайните си крашвания...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване