Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Видях, че доста хора ползват 12.15 . Има ли нещо, да е махано или слагано, което да ме откаже от 12.17 ?

Не ми се рови в нета да гледам специално.

Няма значителни разлики. 12.17 е само security update. Някои неща са спрени около сертификатите или променени. За стари машинки ти препоръчвам KMeleon.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Знае ли някой, дали може да се премахва бутона за синхронизация в Опера 32.019 и как? 

post-76494-0-78184200-1437832967_thumb.j

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здраевйте, от известно време имам проблем. Като си настроих началната страница гугъл, всеки път ми показва че не я е открил. След рефреш я открива. Смених адреса на гугъл, вместо google.bg на https://www.google.bgи пак същата работа. Ползвам:

Opera 30.0

Създаден за откриване

Сведение за версията Версия: 30.0.1835.125 - Няма актуализации Поток на актуализиране: Stable Система: Windows XP 32-bit Представяне на Opera

Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2357.130 Safari/537.36 OPR/30.0.1835.125

Пътища Инсталация: C:\Program Files\Opera Профил: C:\Documents and Settings\Admin\Application Data\Opera Software\Opera Stable Кеш: C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Application Data\Opera Software\Opera Stable Благодарности на всички, участвали в изграждането на новия браузър Opera за компютри!В памет на Геир Иварсьой (Geir Ivarsøy). Авторски права © 1995-2015 Opera Software ASA. Всички права запазени.Осъществено чрез проекта с отворен код Chromium и друг софтуер с отворен код.EULAПолитика за поверителност

И какво точно представлява това:

Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2357.130 Safari/537.36 OPR/30.0.1835.125

brick%20wall.gif

Мозилата е изтрита и не беше 5, Safari го теглих, но не го инсталирах здащото ми е голям, Chrome-а е деинсталиран. Или това е от кои прогами е създадена Опера?  :help:

Също така бутона за спиране на зареждането не действа. Сто клика, сто пъти нищо не става. Някой да помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах твоята версия за проба. Ми работи си хайвана. Пробвай да я инсталираш като портабъл някъде и виж как ще се държи. Ако всичко е ок, изтрий папката и в аппдата и локалдата и си я инсталирай на чисто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Opera30 не мога да си размествам бутоните в тулбара. Явно ще си стоя с Opera 12!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутоните се подреждат ръчно с редактиране на preferences файла. За удобство може да се ползва разширението Shuffle Extension Toolbar.

Винаги си прави резервно копие на файла, преди редакция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха. Явно Opera30 всъщност е даунгрейдната версия на Opera 8. Защото Opera8 имаше неща, които в Opera30 няма. Направо съм потресен, иначе ти благодаря за отговора.

Опера 30 има толкова други предимства, че твоето негодувание е смешно. Какво значение има подредбата на някакви си бутони? Чудя се, как не си почнал да негодуваш и срещу Голфа, дето бутоните му не са като при Фиестата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опера 30 има толкова други предимства, че твоето негодувание е смешно. Какво значение има подредбата на някакви си бутони? Чудя се, как не си почнал да негодуваш и срещу Голфа, дето бутоните му не са като при Фиестата.

Opera30 е с неизползваем графичен интерфейс, имах неудоволствието да я тествам. Дори няма бутон за Homepage, ако не й сложиш добавка. И рендерирането на щрифтовете е тип "Хром". Download Manager-а също малко не струва, няма ги разширените опции за страницата. Не мога да си изкарам едно шибано File меню, както при Opera 12. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам не знам, аз ползвам браузера не за тестване, а за сърфиране. А точно там Опера е доста добра, особено последните версии. Например Опера е един от малкото браузери, които ми позволяват да гледам клипове в You Tube  на 1440p. с 60  fps. При лисицата и IE  това е невъзможно. Нито с Flash Player, нито с HTML 5 Player. Опера има много удобен интерфейс. Такъв няма нито един друг браузер. Така и досега не съм срещал браузер с прозорци за бързо избиране. Достъпът до историята, отметки, бързо избиране...е много интересен  и лесно достъпен. 11 години съм само с Опера и въпреки слабите години напоследък, не смятам да я сменям с никой друг браузер. Просто другите не стават за мен. Иначе имам още 4 инсталирани браузера освен Опера. IE  е единствения браузер, който може да се ползва реално за работа или по-точно за интернет банкиране. В това спор няма. Обаче няма друг браузер, който да изтъква с нещо пред Опера. Напротив, Опера винаги е малко напред от всички, дори и при просто гледане на видеоклипове в You Tube.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рендването на шрифтовете тип DirectWrite може да се изключи. А иначе и аз харесвам повече Операта с Престо ядро. За съжаление си умира по малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам не знам, аз ползвам браузера не за тестване, а за сърфиране.

Така, аз не ползвам браузера да отварям просто страници. Страници и с IE мога да отварям. Opera ползвах заради полезните допълнителни функции и възможностите за персоланизиране. Аз не гледам клипове на 1440p. Отметките на Opera30 са трудно достъпни спрямо Opera12.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, аз не ползвам браузера да отварям просто страници. Страници и с IE мога да отварям. Opera ползвах заради полезните допълнителни функции и възможностите за персоланизиране. Аз не гледам клипове на 1440p. Отметките на Opera30 са трудно достъпни спрямо Opera12.

И защо смяташ така? Отметките са достъпни и от лентата на задачите и от началанта страница. На един клик разстояние са. вярно, не са встрани а отгоре и отдолу, но пък в известна степен на мен ми е по-удобно така. Отгоре слагам най-често използваните, групирани в папки както винаги, а отдолу имам пълен достъп до всички отметки в нова страница, което винаги ми е липсвало при старата Опера. Според мен е идеално направено. Е, няма я страничната лента с отметките и други неща, но на практика тя само стеснява екрана. 

Не се бях заглеждал много във възможностите, свързани с отметките, но сега открих за себе си много полезни неща, като например възможността да се избират определени отметки и след това да се отворят всички избрани. тТова е много полезно, ако човек търси между много отметки нещо, което и той не знае какво е. А на мен винаги ми се случават подобни неща. Не, старите отметки изобщо н е ми липсват. По едно време, когато излезе новия браузер след Opera 12,  си пазех 12 заради отметките, че ми бе удобно там. Сега обаче всичко е тук и може да разкарам вече Опера 12, която по навик си държа в лентата на задачите. Мисля, че Опера 30 много напредна спрямо по-раншните версии и вече прилича на браузер. 

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо смяташ така?

За отметките аз предпочитам падащо меню. Също както и предпочитам да има текстово меню на браузра отгоре - File menu. Искам да мога да си запазвам страници в web archive, акто е с Opera 12. Липсват и други функции, не мога да си мърдам бутоните чрез опциите за персонализация в GUI-то, налага се на ръка да го правя. Няма дори Homepage, няма лесни възможности за избиране на настройки на сигурността и поверителността, както в Opera12, няма го "Plugin on demand" от Opera12. Няма ги много други полезни неща. В момента ползвам IE, но не и новата Opera. Запитай се защо. Сериозно си мисля да мигрирам изцяло на Internet Explorer 11. Оправиха AdBlock-а, това му беше основният недостък за мен преди. Вече има повече функции от Opera и по-изчистено GUI, с повече опции.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да няма падащи менюта? Като запълниш лентата отгоре с папки и отметки, менюто встрани става падащо ;) Вярно, постепенно добавят все нови и нови функции.Не е като Опера 16 или 20, където нямаше почти нищо. Лично аз не чувствам липсата на нищо, само на възможността да извършвам банкиране. Някои от нашите банки не възприемат нито Опера, нито Chrome, нито лисицата. Само IE.  А за персонализаците сигурно си прав. Аз обаче съм доволен, че оправиха speed diall-a.  Сега дори е по-добър от Опера 12. Харесва ми и възможността да си избирам картинка за всеки прозорец. Вече speed diall  зарежда дори по-бързо от Оpera 12,  а доскоро не бе така и много хора недоволстваха. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за speed diall-а, новият за мен  е грозен. 

Това

post-76494-0-47997500-1438176880_thumb.j

е по-добре от това.

post-76494-0-41015400-1438176900_thumb.j

А в старата Опера не беше нужно разширение за да изглежда така. Още има да работят по персонализацията на стартовата страница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за speed diall-а, новият за мен  е грозен. 

Това

attachicon.gif22.jpg

е по-добре от това.

attachicon.gif11.jpg

А в старата Опера не беше нужно разширение за да изглежда така. Още има да работят по персонализацията на стартовата страница.

А моя защо не изглежда грозен? В интерес на истината, ако имам като горния ти speed diall,  ще зарежа браузера :P Как изобщо се оправяш с тия "лозумги"? Опера поне има speed diall. другите нямат нищо. Пуснеш някоя чистачка и ти изчезва всичко. Егати бразуерите. Абе и на мен ми се иска Операта да може да отговаря вместо мен в Калдата, ама не може. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си направя резервен файл с запаметените сайтове, пароли, добавки, настройки, история на посещения... с 2 думи да мога да си възстанова текущото състояние на Операта в всеки момент и на всеки компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@tarlyo, ползвам нормалния инсталатор и търся нещо подобно на Mozbackup за Мозилата. Идеята ми е като стане време да преинсталирам, да си направя един бекъп на Операта и след това само да го възстановява, защото имам много запазени сайтове и ще е играчка ако ги въвеждам наново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно. Синхронизацията поддържа букмарки, пароли, настройки. Направи си акаунт и синхронозирай. После си изтегли и инсталирай Опера като портабъл, влючи ѝ синхронизацията и виж дали те устройва. После можеш да я изтриеш (портативната).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за мен едно от най- неудобното  при новата Опера е, че трябва да отварям нов раздел и тогава да зареждам сайт от отметките, а не е както при старата при зареждане на нов сайт да си отваря автоматично нов раздел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен си работи точно така. Всяка отметка се отваря в нов подпрозорец. Потърси в настройките. Аз ползвам и разширение някакво, може би е от него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване