Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

За сефте ми изчезна бързото избиране. Не знам как стана, уж нямаше обновления снощи на Опера, но може и да греша. Намерих си го в отметките като "Други бързи избирания" Малко сложно да го възстановя, защото директно не може, но пък се оказа доста просто - маркирах каквото искам да възстановя и го хвърлих в папката "Бързо избиране". Така и не разбрах защо изчезнаха всички отметки и папки от бързото избиране, стана изведнъж след рестарт на Windows 10  заради черен екран при опит да пусна една игра. Остана да свети само показалеца на мишката и дотам.  След рестарта играта си тръгна, но пък Опера бе без бързо избиране. Нямам си на представа дали това е причината или е станало доста преди това. Някой друг имал ли е подобен проблем с ненадейно изчезнали миниатюри от бързото избиране?  Възможно ли е някой да ми бърника в браузера при положение, че съм го свързал с профила си  в Google?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

... уж нямаше обновления снощи на Опера, но може и да греша...

Да, вече е 31, но засега нямам проблеми под W 7 и 8.1 - не съм инсталирал W 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е някой да ми бърника в браузера при положение, че съм го свързал с профила си  в Google?

Вързвай, вързвай ти с Гоглето всичко! :D Ползваш най-неудачната конфигурация - нова Opera с Виндовс10 :D
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вече е 31, но засега нямам проблеми под W 7 и 8.1 - не съм инсталирал W 10.

Аз видях като се инсталира версия 31. То когато се инсталира нова версия, прекия ми път в лентта за бързо стартиране изчезва, та се налага да слагам нов. След това обаче нямаше проблеми. Явно наистина проблеми са възникнали след това. При положение, че нещата се синхронизират онлайн, ми се върти някаква мисъл в главата, дали не може някой  с профила ми в google  да е направил нещо подобно. Или пък просто си е поредния бъг на Win 10. 

Вързвай, вързвай ти с Гоглето всичко! :D Ползваш най-неудачната конфигурация - нова Opera с Виндовс10 :D

Не, мен не ме  бърка да изчезва каквото си иска, та ако ще и самият windows. малко са нещата, на които държа. А и обичам новото начало. Така си разчистих набързо бързото стартиране. Каня се от месеци да го направя и все не го правя. 

Редактирано от FORD МанЯк (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Opera Browser Company May Sell Itself Off

This probably shouldn't come as much of a surprise, but the Norway-based Opera Software is considering a sale of the company with multiple parties supposedly being interested in this web-focused Oslo outfit.

Reuters is reporting tonight that since Opera missed their Q2 revenue forecasts and cut their full-year guidance, they're now considering a sale of the company. A strategic review of the situation is expected to conclude by the end of the year. There's supposedly interest in Opera from "a number of parties."

This isn't really too surprising with Opera's browser market-share continuing to degrade and other factors. More details as they become available.

http://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Opera-Potential-Sell-Off

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То дали би имало значение изобщо... в момента един куп народ, който беше в Opera Software преди време, работи за Vivaldi.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Нормално ли е новата Opera, Chrome и Maxthon (който използва chrome-овия енджин) да не поддържат хардуерно ускорение в YouTube? Като пусна видео 1080p60 с тия браузъри, процесорът се натоварва почти на макс (90-100 %), докато с Firefox-а - се товари средно около 40-50 %. Инсталирах приставката Flash or HTML5 Player for YouTube™ на Chrome-а и с нея превключих към Flash Player, но пак процесорът се натоварва почти на макс, само че този път около 80-90 %. Процесорът е Celeron G1840 с вграденото му видео.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Като пусна видео 1080p60 с тия браузъри, процесорът се натоварва почти на макс (90-100 %)...

Процесор Core Duo T5750 2 GHz , 2 GB ram и вградено видео (лаптоп DELL от 2008 г):

cqs1442400567x.jpg

Клипът, който се вижда отзад, е заложен на 1080р.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Като пусна видео 1080p60 с тия браузъри, процесорът се натоварва почти на макс (90-100 %).........................

Opera 33.0.1982.0 DEV с инсталиран Flash PPAPI - средно 15-16%. Ако погледнеш вградения в Opera Task manager виж какво товари процесора. Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли някой да помогне за старата опера 12.15 - изчезна ми във всички резултати от гугъл, опцията срещу всеки резултат "Превод на страницата", и не мога да я върна колкото и да се мъча. С преинсталиране на браузъра не успях да я върна също. Помня че преди време пак ми се появи този гаден проблем, и тогава нещо с някакви локализации беше свързано, и го оправих някак си, но за съжаление не помня как по-точно.

И ако някой знае някоя наистина действаща и вършеща си работата точно добавка за 12.15, за открояване на търсените думи, моля нека да сподели.

Иначе ползвам и новата опера, и единственото което за сега не ми харесва е, че отваря много процеси, горе-долу за всяка добавка по-един процес. Иначе горе-долу и свикнах.

post-41088-0-17810600-1442408035_thumb.j

Редактирано от pranjev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

815485.png

Явно все пак има хардуерно ускорение, ама самият процес, отговарящ за раздела, натоварва процесора на около 40-50%. Сега пробвах да изключа всички добавки, да не би от тях да е проблемът, но няма промяна.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Алтернативата на гадната Опера-ХРОМ е Qupzilla. Верно има нещо общо с Webkit, но не и с Google или Chrome като философия, създаден е за Power Users и има доста функционалности като промяна на UserAgent И какво ли не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте , купих  си нова машина инсталирах уин.8.1 качих опера 12.17 опитвам се да я маскирам но не става ...Имам нужда от помощ как мога да се справя с проблема ...благодаря ви предварително 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Като гледам темата съвсем е замряла :D

Със "Опера" 12 съм, и от вчера "VBOX7" не ми тръгват клиповете, някой дали има такъв проблем ?

Спрях и "Adblock Plus" да не е нещо да блокирва клиповете но и от там не е. Като го спра, досадните реклами тръгват и след като свърши клипа не зарежда / не тръгва. Реших да деинсталирам  Опера / флаш-плеъра и нищо не стана пак. :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12-тата версия не се поддържа от доста време и явно са правени промени по сайта, които вече не са съвместими с нея. Може би ще се наложи да смените браузъра или да минете на новата Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ми отговорихте !

Забравих да спомена, че "youtube" ми тръгват клиповете. До сега не бях влизал в "vbox7 blog" и там клиповете ми тръгват.

Понеже съм с старо пц, може ли да ми кажете някоя по-стара версия на "Опера" да е като 12-та.

Благодаря предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах "Vivaldi" не тръгва дава бели снежинки !

K-Meleon - пак същото !

Maxthon 3 - тръгва но насича картината !

От този сайт ми тръгва видеото, означава ли, че проблема е в сайта, а не е от мен ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, 12та версия наистина не се поддържа вече.

Vivaldi, както и новата Opera, са на базата на Chromium и трябва да си свалиш/инсталираш флаш- PPAPI версията за Opera i Chromium.

flash.PNG

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах е и сложих "Opera 30.0.1835.125" и дори ми излезе, че има нова версия на "Flash-Player 21.0.0.182" но Опера се ъпдейтна до 35, нямаше смисъл да слагам 30. В старата версия поне можеше да спирам ъпдейта а на новата не можах да го намеря. 

И след толкова премахване, слагане, чистене, ей това стана с клиповете на " vbox7"  http://www.img-share.eu/f/images/176/trurturGth3Vpx_sredna.bmp 

Нямам нерви вече да се занимавам, ще пробвам Мозила.

Благодаря за помоща Ви !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хмм...ама ти къде се намираш, че ти го изписва това?! Вече има доста приставки, които заобикалят тази ситуация или  : https://www.kaldata.com/IT-Новини/10-те-най-добри-безплатни-VPN-услуги-в-начало-108396.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, малко като двоен пост ще стане, но не е свързано с предния коментар и...както и да е...В Opera и Vivaldi, в крайна дясна част ми се появява икона, на средния бутон на мишката и скрола не работи, освен на авто с натискане на самия бутон. Не знам кога се появи и защо, но е малко дразнещо. Някой има ли идея защо и как се случва това?

Мога да споделя някоя бира с помогналите:) Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ:

Настройки> Браузер:

Downloads

Download location: 
Change...
Ask where to save each file before downloading

Shortcuts

Enable mouse gesturesLearn more
(трябва да е изключено)
Enable rocker gesturesLearn more
Enable advanced keyboard shortcutsLearn more
Configure shortcuts

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше първото, което направих, но не помогна. Малко уточнение: това се случва само като си бутна мишката там, иначе всичко си е наред. Все едно има скрит панел върху който само скрол не работи.

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, firestarter написа:

Това беше първото, което направих, но не помогна. Малко уточнение: това се случва само като си бутна мишката там, иначе всичко си е наред. Все едно има скрит панел върху който само скрол не работи.

Разбирам те, Инсталирах я преди малко (щото съм със сравнително пресен ундоус) и с изключена опция за жестове, колкото и да се опитвах няма и следа. С обикновена мишка Hama - 2 бутона + колелце.

На твое място бих я деинсталирал с Revo (примерно), за да изчисти и ключове в регистрите и след това пак да я инсталирам. 

* Опера, доколкото си спомням наблегнаха доста на жестовете. Какво са правили и колко надълбоко в браузера не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване