Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А дали няма да се обнови сама, макар и след време?

Автоматичните обновления не винаги работят както трябва, т.е. може и да се обнови сама, но доста по-късно след пускане на обновлението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вземи да ползваш браузър, а не Опера...

Опера умря ако някой не е разбрал. Това недоразумение няма нищо общо с нея освен името. 

Публикувани изображения

Знаете ли как мога да махна полупрозрачния фон на диалите?

post-76494-0-00567400-1431624691_thumb.j

Искам да стане така:

post-76494-0-96611800-1431624806_thumb.j

Второто е с разширение, но ако мога да го избегна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е Opera 12 предполагам. Ако е така, може да стане с промяна на кожата - или с махане на изображенията, отговарящи за това, или със закоментирането на отговарящите им секции в skin.ini

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейете отново ,имам проблем с операта от няколко дни не отваря google map - не иска да зарежда карти ,пробвах с други браузъри няма проблем .Операта ми е 12.16 с Win 7 ultimate съм някаква идея какво да направя ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... не отваря google map - не иска да зарежда карти ,пробвах с други браузъри няма проблем .Операта ми е 12.16 с Win 7 ultimate съм някаква идея какво да направя ...

Google направи промени и този проблем със старите версии е следствие от това. Разучи това, при мен  работи за v.12.17:

https://www.kaldata.com/IT-Новини/Google-Maps-вече-има-олекотен-режим-на-работа-100359.html

Google ignores the real Opera browser (v. 12.x and earlier versions) and provides Opera with a simplified versions of its search engine pages with a missing functionality (simple image search, no find similar image function).

It can be fixed with selective masking of Opera for google's page. Here is CROSS-PLATFORM solution:

Find your Opera's profile folder (type opera:about as an url in the Opera's address field and look for the path in "Opera directory"). Remember it.

Close Opera

Go to your Opera's profile catalog("Opera directory" path from the opera:about) using file manager

Open override.ini with a text editor

Add at the end of [Overrides] section these strings:

google.com

google.XX

(NOTE: where XX is a national domain of your country. For an example, ".fi" - Finland etc. DO NOT INSERT this note into the .ini file!)

Then add at the end of the override.ini file:

[google.com]

User Prefs|Custom User-Agent=Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0 Opera 12.16

[google.XX]

User Prefs|Custom User-Agent=Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0 Opera 12.16

(NOTE: where XX is a national domain of your country. For an example, ".fi" - Finland etc. DO NOT paste this note into the .ini file!)

Save the changes and launch Opera

Now you can use a fully functional Google search engine

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Благодаря ,обаче аз тази работа  с Мозила маскирането съм я направила и пак не ми се отварят картите ,това е от скоро излиза голям прозорец с квадрати като на милиметрова хартия и нито символ ,буква или каквото ида е 

NOTE: where XX is a national domain of your country. For an example, ".fi" - Finland etc. DO NOT paste this note into the .ini file!)

Then add at the end of the override.ini file:

Само това не съм направила май ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте! Не знам от "моя телевизор" ли е това или не, но не мога да влизам в Калдата със старата Опера. Случва се вече и с други сайтове, които са защитени с HTTPS, макар че в Google (и много други сайтове с HTTPS) влизам, да речем. Други сайтове пък изглеждат безобразно представени. Преинсталирах го и сложих 12.15 - пак същото. Деинсталирах 12.15. Почистих регистри и временни файлове, и гледам сега, че примерно страницата на IMDB, на която снимки и надписи бяха неподредени (представени във вертикална посока), сега е ок. Значи може нещо в "моя телевизор" да е? Операционна система Експ Пи, инсталация на бая време. Да допълня, че не успявам и с Win 7 да влизам в Калдата със старата Опера.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не знам от "моя телевизор" ли е това или не, но не мога да влизам в Калдата със старата Опера. Случва се вече и с други сайтове, които са защитени с HTTPS, макар че в Google (и много други сайтове с HTTPS) влизам, да речем. Други сайтове пък изглеждат безобразно представени. Преинсталирах го и сложих 12.15 - пак същото. Деинсталирах 12.15. Почистих регистри и временни файлове, и гледам сега, че примерно страницата на IMDB, на която снимки и надписи бяха неподредени (представени във вертикална посока), сега е ок. Значи може нещо в "моя телевизор" да е? Операционна система Експ Пи, инсталация на бая време. Да допълня, че не успявам и с Win 7 да влизам в Калдата със старата Опера.

Аз си влизам без проблем с Opera 12. Иначе с новата ( и 29 и 30), понякога имам проблеми с първоначалното влизане. След презареждане  успявам.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И

И аз имах проблем с отварянето на калдата от Opera 12,17 на стария компютър.... Ако компа ти е слаб, може да пробваш Kmeleon.. Вървеше добре на Celeron 1Ghz (Copermine) + nVidia Geforce 2 MX\MX 400 64мб и 512рам :D

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз всъщност, Опера 12.x я използвам само за брауз, но не и за логвания, но функциите, които предлага ги няма другаде, заедно с лекотата непредлагана от другите основни браузъри...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте!

Ползвам Opera 30.0.1835.125 под Windows 7 Professional SP1 (лицензиран). Adobe Flash Player и Adobe Shockwave Player са последни версии. Имам инсталиран ESET Smar Security 8.0.312.0 (промоционален ключ) с активна защита. В vbox7 всички клипове се възпроизвеждат без проблем, но в youtube не, а до снощи нямах проблем. Значи, в момента си зареждам сайта нормално, виждам началната страница с препоръчани, най-гледани видеа и т.н. Отварям някое (без значние кое), при което започва да зарежда кръгчето в средата на видеото и след мъничко изписва грешка. В същото това време виждам коментарите под него, както и видеата в страни, но никое не се визуализира. Не знам как и защо е станало така при условие, че аз самяит не съм трил нищо или пипал каквото и да е по настройки.   :( 

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ползвам Opera 30.0.1835.125 под Windows 7 Professional SP1 (лицензиран). Adobe Flash Player и Adobe Shockwave Player са последни версии. Имам инсталиран ESET Smar Security 8.0.312.0 (промоционален ключ) с активна защита. В vbox7 всички клипове се възпроизвеждат без проблем, но в youtube не, а до снощи нямах проблем. Значи, в момента си зареждам сайта нормално, виждам началната страница с препоръчани, най-гледани видеа и т.н. Отварям някое (без значние кое), при което започва да зарежда кръгчето в средата на видеото и след мъничко изписва грешка. В същото това време виждам коментарите под него, както и видеата в страни, но никое не се визуализира. Не знам как и защо е станало така при условие, че аз самяит не съм трил нищо или пипал каквото и да е по настройки.   :( 

С друг браузър проблема има ли го ?

Редактирано от bogomilkorbankolev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С друг браузър проблема има ли го ?

Пропуснах да спомена, и че с Internet Explorer 11 проблема го има.

Инсталирах добавката, рестартирах браузера и няма промяна.  :no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с какъв защитен софтуер си? Антивирусна, защитна стена, ад блокер?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с какъв защитен софтуер си? Антивирусна, защитна стена, ад блокер?

ESET Smar Security 8.0.312.0, в Opera ползвам AdBlock Plus добавката. Защитната стена е от Windows-а и ESS-то. От време на време сканирам с Malwarebyte's, но той не работи в реално време (безплатната версия).

Прикачвам кратко видео за по-нагледно. Ако имате нужда от друга информация, само кажете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......но в youtube не, а до снощи нямах проблем. ...

Изглежда е бъг. Тук се опитват да решат проблема:  http://blogs.opera.com/desktop/2015/07/opera-30-0-1835-125-stable-update/

Опитай предложението :

but I recommend you to use full HTML support in Youtube. Simply go youtube.com/html5 and enable HTML player.

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай предложението:

but I recommend you to use full HTML support in Youtube. Simply go youtube.com/html5 and enable HTML player.

Направих настройката и рестартирах, но без промяна. Току-що пробвах и през мобилното приложение да пусна видео, но не стана. Чакаме разработчиците да го оправят. Нищо друго не ми остана освен да изпия студена бира.

Благодаря на теб и останалитите колеги, че отделиха от времето си по моят проблем. :wors:

Лека и спокойна нощ! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здраевйте, от известно време имам проблем. Като си настроих началната страница гугъл, всеки път ми показва че не я е открил. След рефреш я открива. Смених адреса на гугъл, вместо google.bg на https://www.google.bgи пак същата работа. Ползвам:

Opera 30.0

Създаден за откриване

Сведение за версията Версия: 30.0.1835.125 - Няма актуализации Поток на актуализиране: Stable Система: Windows XP 32-bit Представяне на Opera

Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2357.130 Safari/537.36 OPR/30.0.1835.125

Пътища Инсталация: C:\Program Files\Opera Профил: C:\Documents and Settings\Admin\Application Data\Opera Software\Opera Stable Кеш: C:\Documents and Settings\Admin\Local Settings\Application Data\Opera Software\Opera Stable Благодарности на всички, участвали в изграждането на новия браузър Opera за компютри!В памет на Геир Иварсьой (Geir Ivarsøy). Авторски права © 1995-2015 Opera Software ASA. Всички права запазени.Осъществено чрез проекта с отворен код Chromium и друг софтуер с отворен код.EULAПолитика за поверителност

И какво точно представлява това:
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2357.130 Safari/537.36 OPR/30.0.1835.125
brick%20wall.gif
Мозилата е изтрита и не беше 5, Safari го теглих, но не го инсталирах здащото ми е голям, Chrome-а е деинсталиран. Или това е от кои прогами е създадена Опера?  :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Интересувам се от старата версия на Опера - 12. Трябва ми като резервен четец за остарели ОС.

Въпроса ми е коя е последната версия, която си заслужава? Има ли някакви допълнения/екстри, които си заслужават и мога да намеря лесно?

Ще съм благодарен на всяка полезна информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Интересувам се от старата версия на Опера - 12. Трябва ми като резервен четец за остарели ОС.

Въпроса ми е коя е последната версия, която си заслужава? Има ли някакви допълнения/екстри, които си заслужават и мога да намеря лесно?

Ще съм благодарен на всяка полезна информация.

Версия 12.17 е последната Opera. Ползвам портативна по същата прична :  http://portableapps.com/apps/internet/opera_portable

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 12.17 е последната Opera. Ползвам портативна по същата прична :  http://portableapps.com/apps/internet/opera_portable

Поздрави.

Няма нужда някой специално да я е правил portable, тъй като инсталаторът още от около версия 10 си поддържаше портативна инсталация.

12.17 (а и по-стари версии - чак до 11.00) има на ftp-то на Opera - ето за Windows, в другите директории има и за другите OS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че доста хора ползват 12.15 . Има ли нещо, да е махано или слагано, което да ме откаже от 12.17 ?

Не ми се рови в нета да гледам специално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване