Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Да допълня нещичко..

Да цитираш и разсъждаваш върху Дао моментално те изстрелва от Дао..

По-добре да не го знам от колкото да не съм в него.

Tъй де, тъй :cool:

право думаш монахиньо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Прав си...за жалост... Честно казано, едва ли има мога да опиша нещата...Но вярвам в идеала, който може да бъде постигнат от хората. За това и бях подчертал онова изречение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, че китайският, както японският, корейският и т.н. "източни " езици са много пластови, отразяващи духа на хората там ?

Защо се губиш във формата и забравяш същността!? Какво значение имат езиците, та да ги поставяш пред човешките същества?! Езиците са само средство за комуникация, измислено от човека и като всяко средство не бива да бъде превръщано в самоцел!

Нима един език, та било то и китайския, или най-многопластовият език на света, може да обхване и опише всеобхватната дълбочина на едно човешко същество, още по-малко на такова уникално същество като Лао Дзъ!? :mad:

Не се губи във външната проява, а премини отвъд нея и виж същността!

Заради това и възроптах срещу трактовката на Aliya - тя се опитва да готви манджа от различни учения, без изобщо да е проникнала и на йота в тях, поради простата причина, че използва груби преводи.

Тези твои думи говорят единствено за собственото ти неразбиране на моите думи, и не само неразбиране, а откровено отричане и охулване ("манджи, трактовки") - но както ти сам напомни, "бисерите не са за свинете, защото..." :down:

Да цитираш и разсъждаваш върху Дао, използвайки български превод от английски (даже и чисто на английски, дето не всички го разбират по един и същ начин) си е кощунство и празнословие.

Върху Тао Те Чин не се разсъждава - това напомних и на Ел и всичките и взаимствани цитати!

Защото самото Тао те Чин е срещу разсъжденията като самоцелно занимание, а за преминаване отвъд ума - в пространството на Истинската мъдрост на Тао.

Няма как да не бъдеш в Тао (Дао) или Пътят! Ти си винаги в Тао и Тао е в теб! Можеш обаче да го забравиш и да си въобразяваш друго, но това пак не те "изстрелва вън" от Тао. Защото Тао е твоята същност. ;)

А това не се разбира с разсъждания и многословни трактати, а с лично изживяване и проникновение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня нещичко..

По-добре да не го знам от колкото да не съм в него.

Всъщност,това е така,ако го гледаме от гледна точка на "или,или".Има 3 нива на разбиране според някои,а според други са 7.Как електронът е хем частица,хем вълна?Намасте. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност,това е така,ако го гледаме от гледна точка на "или,или".Има 3 нива на разбиране според някои,а според други са 7.Как електронът е хем частица,хем вълна?Намасте. :ph34r:

Хайде още един :blink: Електрона си е електрон, а вълните са в морето. Електрона не е вълна, но притежава някои вълнови характеристики! Има огромна разлика.

П.П. Поправката е чисто техническа и няма за цел да променя дискусията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се губиш във формата и забравяш същността!? Какво значение имат езиците, та да ги поставяш пред човешките същества?! Езиците са само средство за комуникация, измислено от човека и като всяко средство не бива да бъде превръщано в самоцел!

Нима един език, та било то и китайския, или най-многопластовият език на света, може да обхване и опише всеобхватната дълбочина на едно човешко същество, още по-малко на такова уникално същество като Лао Дзъ!? :gift:

Не се губи във външната проява, а премини отвъд нея и виж същността!

Поради очевидното ти нежелание да разбереш какво ти казвам ,я вно ще се наложи директно : ти не можеш да разбреш истинските думи на Лао Дзъ, заради това, че не можеш да ги прочетеш така, както са написани.

От там насетне си правиш свободни съчинения върху собствените си фикс-идеи и налудности.

Тези твои думи говорят единствено за собственото ти неразбиране на моите думи, и не само неразбиране, а откровено отричане и охулване ("манджи, трактовки") - но както ти сам напомни, "бисерите не са за свинете, защото..." :cool:

Да и точно заради това ,както виждаш не си комуникирам много-много с теб с изключение на моментите, когато прекаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде още един :) Електрона си е електрон, а вълните са в морето. Електрона не е вълна, но притежава някои вълнови характеристики! Има огромна разлика.

П.П. Поправката е чисто техническа и няма за цел да променя дискусията...

darterminal,айде още един. :( Ако ме "добавяш" към госпожа Алия,направо ще се "обидя". :) Имах предвид друго-докато вървим по Пътя,ние много често го научаваме.Самото вървене по пътя е вид опит и знание.Ако някой мисли,че,когато си седи и чете книжки-и ще научи пътя,друг път.Ами,човек също има някои свойства,но е нещо различно!Всъщност,всеки си тълкува нещата според него самия.Намасте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

darterminal,айде още един. :) Ако ме "добавяш" към госпожа Алия,направо ще се "обидя". :) Имах предвид друго-докато вървим по Пътя,ние много често го научаваме.Самото вървене по пътя е вид опит и знание.Ако някой мисли,че,когато си седи и чете книжки-и ще научи пътя,друг път.Ами,човек също има някои свойства,но е нещо различно!Всъщност,всеки си тълкува нещата според него самия.Намасте. :)

Че какво и е на госпожа Aliya? Тази дама е доста уверена в себе си и е пробивно напориста. Това са мъжкарски качества, които аз уважавам! Въпреки, че говори доста мъгляво и се ядосва повече, от колкото е необходимо, част от приказките и съвсем не са лишени от смисъл (поне за моята малка и подредена инженерска душа). Тя е част от форумното ни общество и е потребител не по-лош от всеки друг. Напротив, тя е неуморим опонент, което е добре за всички нас. Така, че дори и да съм те сравнил с нея, в това не виждам нищо обидно, макар че както казах моя коментар имаше за цел поправка, а не порицание или сравнение. Надявам се, не съм те разсърдил с предишната си дребничка забележка. Усмивки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво и е на госпожа Aliya? Тази дама е доста уверена в себе си и е пробивно напориста. Това са мъжкарски качества, които аз уважавам! Въпреки, че говори доста мъгляво и се ядосва повече, от колкото е необходимо, част от приказките и съвсем не са лишени от смисъл (поне за моята малка и подредена инженерска душа). Тя е част от форумното ни общество и е потребител не по-лош от всеки друг. Напротив, тя е неуморим опонент, което е добре за всички нас. Така, че дори и да съм те сравнил с нея, в това не виждам нищо обидно, макар че както казах моя коментар имаше за цел поправка, а не порицание или сравнение. Надявам се, не съм те разсърдил с предишната си дребничка забележка. Усмивки :baby:

darkterminal,обидя го написах нарочно в кавички. :) За сравняването,иначе да,предпочитам да го няма.Аз като цитирам някой не го сравнявам с друг участник във форума.Хората сме различни!Aliya,че е неуморен опонент и смяташ,че е добре за всички нас-ок,но аз може да съм на различно от твоето мнение.Дали нещо е "добре" или не,нека всеки сам си го прецени за самия себе си. ;) Уверен и напорист-ок,и аз уважавам тези качества,но да се опитваш да "поучаваш" всички как "трябва" да си живеят живота-това вече ми се струва като човек,който толкова е неуверен в себе си,че има нужда от други като(около)него,за да е спокоен,че е избрал "правилното".Но пак го пиша-личен избор е!Надявам се,че и аз не съм те разсърдила с написаното от мен.Усмивки. :) Намасте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както написах, не съм те сравнявал ( то смее ли въобще човек да сравнява жени :ph34r:), значи обидения няма :hush: П.П. На поученията хубавото им е, че спокойно може да ги пуснеш ... покрай ушите си и да си действаш по твоите си норми (ако ме разбираш какво искам да кажа хъхъхъхъ) :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти не можеш да разбреш истинските думи на Лао Дзъ, заради това, че не можеш да ги прочетеш така, както са написани.

Милиарден Китай от векове чете Лао Дзъ в оригинал, но пак не го разбира! :blink: За сметка на това обаче прекрасно разбира и предпочита Конфуций и неговото преклонение пред формата и ритуала! И пред езика и етикетните думи! :) Като теб!

Да и точно заради това ,както виждаш не си комуникирам много-много с теб с изключение на моментите, когато прекаляваш.

Не аз съм тази, която комуникира с другите по своя си начин, наречен комуникация - а именно чрез обидни думи ("налудности") и заключени теми, заради това, че са искрени и правдиви до болка!

Че какво и е на госпожа Aliya? Тази дама е доста уверена в себе си и е пробивно напориста. Това са мъжкарски качества, които аз уважавам! Въпреки, че говори доста мъгляво и се ядосва повече, от колкото е необходимо, част от приказките и съвсем не са лишени от смисъл (поне за моята малка и подредена инженерска душа). Тя е част от форумното ни общество и е потребител не по-лош от всеки друг. Напротив, тя е неуморим опонент, което е добре за всички нас. Така, че дори и да съм те сравнил с нея, в това не виждам нищо обидно, макар че както казах моя коментар имаше за цел поправка, а не порицание или сравнение. Надявам се, не съм те разсърдил с предишната си дребничка забележка. Усмивки :wors:

Благодаря за одумката!

Не съди, беше казал Исус...

darkterminal,обидя го написах нарочно в кавички. :eek: За сравняването,иначе да,предпочитам да го няма.Аз като цитирам някой не го сравнявам с друг участник във форума.Хората сме различни!Aliya,че е неуморен опонент и смяташ,че е добре за всички нас-ок,но аз може да съм на различно от твоето мнение.Дали нещо е "добре" или не,нека всеки сам си го прецени за самия себе си. :huh: Уверен и напорист-ок,и аз уважавам тези качества,но да се опитваш да "поучаваш" всички как "трябва" да си живеят живота-това вече ми се струва като човек,който толкова е неуверен в себе си,че има нужда от други като(около)него,за да е спокоен,че е избрал "правилното".Но пак го пиша-личен избор е!Надявам се,че и аз не съм те разсърдила с написаното от мен.Усмивки. :eek: Намасте.

Ето още един одумвач, дето "има нужда от другите" - и затова ги одумва, за да се занимава с тях, вместо да се запъти към себе си! И да се познае :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милиарден Китай от векове чете Лао Дзъ в оригинал, но пак не го разбира! :cool: За сметка на това обаче прекрасно разбира и предпочита Конфуций и неговото преклонение пред формата и ритуала! И пред езика и етикетните думи! :cool: Като теб!

Не аз съм тази, която комуникира с другите по своя си начин, наречен комуникация - а именно чрез обидни думи ("налудности") и заключени теми, заради това, че са искрени и правдиви до болка!

Благодаря за одумката!

Ето още един одумвач, дето "има нужда от другите" - и затова ги одумва, за да се занимава с тях, вместо да се запъти към себе си! И да се познае :)

Aliya,ако те одумвах-щях най-малкото да го правя на лична!Гледам ти толкова си се познала,че няма накъде повече. :lol6: След като на почти всеки твой 3-ти или 2-ри пост "учиш" другите как да познаят себе си,хвани,и ти послушай "учението" на теб самата,и се познай. ;) Ако беше разбрала написаното от Лао Дзъ или поне част от него(защото аз нямам претенции,че съм го разбрала),щеше да си наясно,че материята е вид проявление на Духът.Схващаш ли? :yanim: Има знание,разбиране и по-знаване,неща,които,колкото толкова много си приличат,толкова се и от/различават.А и мислех,че ти като "обичаща" всички нямаш такива емоции като angry-а точно с това човече завършваш поста си.Какво имаш нужда от други в "кюпа" покрай/с тебе,за да се чувстваш на прав път ли,а цитираш Иисус Христос,който накрая остава сам?Да се откажат другите да съдят и да клюмат само с глава за съгласие на написаното от теб,но ти да съдиш всички други ли?Да,думичката одумвач е точно вид "присъда",но кой да се сети,нали? ;) Намасте. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за одумката!

Теб па кой те одумва?

Съдят в съдилищата, това е форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя Лао Дзъ.Какво толкова го коментираш.Ще взема да прочета какво е написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...щеше да си наясно,че материята е вид проявление на Духът.

Разбира се! Радвам се, че и ти го рабираш! :cool:

Или както казва и Лао Дзъ: Тао, Пътят, Бог, Духът е в основата на десетте хиляди неща (матрията, светът)!

А и мислех,че ти като "обичаща" всички нямаш такива емоции като angry-

Какво ще кажеш за отношението на Исус към лихварите в храма на Бога!?

Да обичаш хората не значи, че обичаш и заблудите им! Точно обратното - разобличаваш заблудите на ума човешки, за да помогнеш на хората от любов и състрадание.

Да се откажат другите да съдят и да клюмат само с глава за съгласие на написаното от теб,но ти да съдиш всички други ли?Да,думичката одумвач е точно вид "присъда",но кой да се сети,нали?

Щеше да е присъда, ако беше необосновано осъждане на ума ми, но не и отразяване на истината такава, каквато е застанала пред мен! Осъждане е твоето мърморене зад гърба на другите, напълно лишено от реалност.

Да, права си, може и да не се използва думата одумване. Когато двама души злословят за трети може да се нарече и с друга дума - злословене! И това е просто отразяване на истината и нейните факти! Не забравяй, че истината е обида само за Лъжата.

Щом думата злословене и одумване те обижда, тогава недей да злословиш и одумваш!

Съдят в съдилищата, това е форум!

Напротив - хората постоянно се съдят едни други, осъждат и проектират собствените си предразсъдъци върху другите! Съдят и отричат живи хора, че и мъртви! И забравят, че дори и когато греши, човек е Божие чедо и винаги е добър в своята изначална и вечна същност - душата!

Затова и Исус казва - Не съди!

Дори и да видиш и отразиш грешките, можеш да го правиш без да съдиш и използваш неистински думи и обидни инсинуации. А просто да споделиш своето осъзнаване на това, което е застанало пред теб и се оглежда в твоето огледало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който знае, не говори. Който говори, не знае.

Мисля, че някои хора прекалено много говорят... :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Aliya,Aliya,чете,бре,жена,чети!Сама си написала,че е по-добре по-малко да се говори/пише. :wors: Иисус Христос е изгонил лихварите от храма,но да е тръгнал да "учи" фарисеите.Не,Той е избрал учениците си(или те са познали Него,и са го последвали)и тях е учил.За "одумването"-явно имаш доста раздуто Его,щом смяташ,че ти си толкова "интересна",че теб да те одумват.Какво искаш да можеш да повлияеш на преценката на хората за теб ли?Еми,няма как да стане!Така,както Иисус Христос е бил разпознат от учениците си,така и хората разпознават(понякога със закъснение,наистина)-лъжепророците!Дори и да видиш и отразиш грешките, можеш да го правиш без да съдиш и използваш неистински думи и обидни инсинуации.Тук съм съгласна с теб.Но ТИ правиш ли го?Всички "ние" отразяваме теб самата?Е,какво-харесва ли ти това,което виждаш?Напротив - хората постоянно се съдят едни други, осъждат и проектират собствените си предразсъдъци върху другите! Съдят и отричат живи хора, че и мъртви! И забравят, че дори и когато греши, човек е Божие чедо и винаги е добър в своята изначална и вечна същност - душата!Това е твоето разбиране за нещата и ако беше наистина наясно с товаИли както казва и Лао Дзъ: Тао, Пътят, Бог, Духът е в основата на десетте хиляди неща (матрията, светът)! щеше да си наясно,че "добро" и "зло" няма.Има само илюзията за тях,пречупени през нас,самите! ;)За Лъжата и Истината-внимавай какво пишеш/говориш,защото ще плащаш Aliya,но това би трябвало да го знаеш.За "обиждането"-нищо не ме обижда.Ти си обидената в случая или твоето Его,защото отказва да приеме,че някои неща хората отказват да ги приемат.Един истински Учител(за какъвто ти се "представяш")винаги е благ и разбиращ,оставяйки всеки да бъде това,което е(дори с камъни да те замеря пак е "благ",но нали знаеш какво е казал Иисус Христос като са го нарекли така?)!Иисус Христос,разпвайки го на кръста също казва "Отче,прости им.Те не знаят какво вършат."Той е знаел,че те нямат знанието за деянията си,както и последствията.А Той е знаел!Там е разликата според мен.Написаното от мен са мои разбирания и приемам,че всеки един човек има негови/нейни собствени.Вярвай,в каквото искаш,но остави нас,другите с нашите,собствени "демони".Намасте. :)

Редактирано от Blue_Star (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив - хората постоянно се съдят едни други, осъждат и проектират собствените си предразсъдъци върху другите! Съдят и отричат живи хора, че и мъртви! И забравят, че дори и когато греши, човек е Божие чедо и винаги е добър в своята изначална и вечна същност - душата!

Затова и Исус казва - Не съди!

Дори и да видиш и отразиш грешките, можеш да го правиш без да съдиш и използваш неистински думи и обидни инсинуации. А просто да споделиш своето осъзнаване на това, което е застанало пред теб и се оглежда в твоето огледало.

Бъркаш съдене и оценка :wors:

Човекът се зове Човек, защото е Оценител.

Да, да.

Това са думи на стария Ницше. Помниш ли го ? "Тъй рече Заратустра" .И любимият ти Ошо е разсъждавал върху него и го е оценил по достойнства.Златото е ценно заради оценката на човек. Красивото е ценно заради оценката на човек. Човек вижда нещо и го нарича ценно и то става ценно. Вижда друго нещо и разбира, че то не струва нищо.И то става нищо.

Никой не те осъжда, нито праща в зтвора или в пъклото.

Просто намираме думите ти за неценни за нас.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В човека.

Ще се възкачим на покоите небесни, самой рай на земя ще да слезне, само ние да желаем, да работим, да мечтаем, не на богу, попу и икону да се маем!

Вярвам не в религии, богове, ни на икони и попове. Вярвам аз в едно-правда аз да таз земля да видя, нея аз желая.

Где е твоя бог, не е ли он жесток? Где е тоя бог, нима на хората помогна? Где е тоя бог, справедливост възцари ли? Он какво направи? Болка, мъка, ужас и страдание? Проста истината и една е-кой желае нека на икони да се мае, но догде живея аз на този свят, ще вярвам не в богове, аз вЪВ идеали. Догде се молиш ти, глава смирено свеждаш, не помагаш ти на ближният...Не с молитва става то, аз с човеколюбие, блага дума-у мигове тежки помощ. Бог ли? Ха! Нема на света такова нещо...

А някой ден...Маат и нейното перо ще отсъдят...

И още нещо бегло аз да вметна, атеисту ти дяволия не приписвай, не дяволи сме ние...Да помагам искам аз, бъдещето да градя аз, дека всеки человек, да ще бъде то вЪВ този век, ще живее той щастливо и достойно.

Где е таз душа ли? И какво ще стане ако разбереш? Не се ли маеш на всеко нещо ти и сега? Таз душа я нема с твойто описание, она е на човека проявление, на разум негов, що разум е благодат и проклятие.

Не можах да схвана много ясно написаното, явно си от Рисия. Но все пак доколкото разбрах, ти заявяваш, че в атеиста има любов. По принцип във всеки човек има по малко любов, ако така може да се каже. Това е така, защото всички сме Божии създания. Но тази любов е изкривена, тъй като грехът ни е отделил от Източника на любовта. Атеистите могат да вършат неща, които да изглеждат прекрасни. могат да обичат други хора, защото имат хуманизъм в себе си. Но истинска любов може да получи и даде един човек само тогава, когато е свързан с нейния Източник. Не можеш да даваш любов, ако тя не ти се дава.

За да стане разбрано това, което казвам, ще те попитам: Би ли обичал този, който те ограбва, пребива от бой и те оставя без средство на улицата? Ако не го обичаш, значи нямаш любов в себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Толкова много излишни думи, пълни с осъждане и неприемане, но на какво!? В думите ти виждам единствено теб самият и твоят начин на мислене, пардон отричане! ;)

Бъркаш съдене и оценка :)

Човекът се зове Човек, защото е Оценител.

Това Нова Библия ли е!?

Защото човешкото същество не е Оценител, нито Съдия - човешкото същество е Любов, Истина и Благодат! Защото е от Бога!

Оценител и Осъдител е единствено човешката заблуда, наречена Его! И понеже егото не е, то няма своя реалност от Бога създадена, т.е. егото е неекзистенциално, то е просто една умствена заблуда. И за да се докаже може единствено като съди, оценя и отрича другите, за да си придаде несъществуваща стойност.

Атеистите могат да вършат неща, които да изглеждат прекрасни. могат да обичат други хора, защото имат хуманизъм в себе си.

Аз пък познавам много теисти, които в името на измисления от тях фалшив образ на Бога - тяхно човешко подобие, горят на клади и инквизират, манипулират и низвергват много човешки същества без капчица Любов в сърцата си!

Но истинска любов може да получи и даде един човек само тогава, когато е свързан с нейния Източник. Не можеш да даваш любов, ако тя не ти се дава.

Любовта е дадена на всички априори от техния създател - Бог! Можеш единствено да не я видиш, но не и да не я получиш. Самият факт, че си, че те има, означава, че Божията Любов е в теб и с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много излишни думи, пълни с осъждане и неприемане, но на какво!? В думите ти виждам единствено теб самият и твоят начин на мислене, пардон отричане! :ph34r:

Сама написа,че другите са просто отражение на нас самите(в случая явно аз отразявам теб).Когато ти се научиш да приемаш другите и се откажеш да ги "съдиш",тогава може би ще им приемеш думите за нещо различно от това.Докато отказваш да го направиш-еми,Огледалце,Огледалче,покажи истинското лице на Aliya,която отказва да го/се погледне (в него). :lol6: Това са си твои думи и писания,аз просто ги парафрезирам,но е едно да ги пишеш на друг-друго да се замислиш какво значат. :yanim: "Който има уши,да чуе,който има очи-да види".Намасте. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сама написа,че другите са просто отражение на нас самите(в случая явно аз отразявам теб).

Отново инсинуираш! Това не са мои думи! А твоя измислица!

Непрестанно проектираш егото си наоколо! :ph34r:

Докато човек е егото, той вижда единствено и само своето его наоколо и не може да бъде ничий отразител! За да отразиш като чисто огледало действителността такава, каквато тя е, трябва да си останал чист и без его, а не замърсен от собствените си умствени проекции и предразсъдъци.

Т.е. трябва да си се намерил, не и преди това! :yanim:

На добър път!

Редактирано от Aliya (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш подобен въпрос, не си разбрал/а нито думичка от написаното от мен. Правдя търся аз. Ако не разбра написаното, то то е защото нарочно беше написано в такъв стил. Не бих могъл да говоря по написаното от теб, понеже твоето гледище е обвързано от вярата ти, която аз не споделям, както и защото за мен човек не е дело на това, в което ти вярваш.

Но въпреки всичко, няма да натрапвам, всеки си има право на собствено мнение.

...неекзистенциално, то е просто една умствена заблуда....

Също както понятието "душа"? :yanim: Интересни въпроси може би бяха повдигнати, но се измества леко темата :ph34r: Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също както понятието "душа"? :ph34r: Интересни въпроси може би бяха повдигнати, но се измества леко темата

Само когато изоставиш заблудата на егото можеш да се спуснеш в Истината на Душата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само когато изоставиш заблудата на егото можеш да се спуснеш в Истината на Душата.

Така казваш ти, аз казвам друго. Но какво значение има, след като ние сме субекти. Виждаме само сянката на истината.

От къде знаеш кое е заблуда, що е заблуда и кое е истина? Нима понякога истината не се оказва заблуда?

Нима според религиозните вярвания, Дявола не създава заблуди, представяйки ги за истина? Е?

Какво наистина знаеш? Можеш ли наистина да се самоосъзнаеш? А да отречеш самата себе си в името на истината?

Знаеш ли, търсач на истина не може да има предразсъдъци, нито има право на пристрастия...Смяташ ли, че ти си такава?

Имам и още някои въпросчета, но нека първо тези.

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...