Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

Много добро състезание за Фелипе , в изцяло шампионски стил , изкара максимума на техниката във всяка една обиколка и заслужена победа... победа която трябваше да е втора поредна ама... Честито на Фелипе , този сезон го направи завършен пилот най-накрая , винаги е бил бърз в една обиколка , но едва този сезон успя да стабилизира темпото си за цяло състезание без да прави грешки... Форца Ферари ... Форца Маса :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Днес се навършват 20 години от смъртта на Айртон Сена! Това бе последната му обиколка.   http://vbox7.com/play:6f0544a0bd Поклон пред паметта на шампиона!

Поклон пред паметта на шампиона !   А само един ден по-рано на същата писта намери смъртта си и австрийският пилот Роланд Раценбергер .   Черният уикенд на Имола през 1994 г. завърши със смъртта

Странно състезание в Монако, а?  Чак и аз не можах да повярвам каква глупост направиха Мерцедес.  А Диема спорт трябва да си върнат лиценза за излъчване, защото не спазват най-важното условие - да пок

Публикувани изображения

Много мразим хора, дето Copy/Paste нещо без 1 дума от себе си!

П.С. Честито на Маса.

:speak: Ще подмина забележката ти с усмивка :) . Почти след всяко състезание се поства новина, чиято цел е да информира потребителите за развоя на надпреварата (поне така съм забелязал и не го правя единствено аз). Смятам, че дискусията за въпросното Гранд При трябва да започне от някъде. Достатъчно съм коментирал и ще продължавам да коментирам в темата. Поздрави!

Честито на първите трима, направиха отлично състезание и заслужено са на подиума. Колкото и да не харесвам Маса, смятам, че направи добро състезание и ще бъде жалко, ако получи някакво наказание от рейс контрола. Според мен нямаше вина за инцидента в бокса и майсторски избегна контакта със Сутил.

Надявам се постардалият механик на Ферари, в следствие на грешката на Райконен в бокса, да е добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маса в изявлението си след състезанието каза, че механика бил добре. С тази повреда дали Райконен май си отписа титлата тази година. Дано съм лош пророк.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Райконен и Маса остава във Ферари през 2009

Световният шампион във Формула 1 Кими Райконен от Финландия и бразилецът Фелипе Маса остават в тима на Ферари и през 2009 година. Това обяви президентът на "Черните кончета" Лука ди Монтедземоло. Шефът на Ферари заяви това, след като за пореден път бе помолен да коментира възможността двукратният световен шампион Фернандо Алонсо, който в момента е в Рено, да замени Райконен догодина в Скудерията. "Кими ще е съотборник на Маса във Ферари догодина. Абсолютно. Знам за критиките към Райконен, но няколко лоши състезания не означават, че си в криза", каза Ди Монтедземоло.

Източник: ТопСпорт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рон Денис щял да напусне Макларън ако Хамилтън спечели шампионската титла според една версия. Според друга ако Макларън спечели титлата при конструкторите. Лично аз искам да остане на поста си още дълго.

Миналата година титлата се изплъзна на Рон Денис, защотот вместо да заложи на вече доказалия се пилот Ф. Алонсо, поиска да прави сензации с дебютанта Л.Хамилтън(то си пролича на последното състезание що за пилот е негъра...). Победа за МцЛарен се изплъзна само заради Рон Денис. К. Райконен напусна МцЛарен заради Рон Денис.

И не ми става ясно защо искаш да остане ?! според мен само разваля Формула 1. този човек трябваше миналата година още да си отиде когато не позволи умишлено на Алонсо да си запази титлата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато стой Рон Денис Макларън попада ту в шпионски скандал, ту не разбирателство между пилотите. Не мога вече да гадая каква ще е следващата изненада, но каквато и да е тя е добре дошла за Ферари, БМВ и другите отбори. По принцип е добра новина, че Ферари си запазват пилотите и за следващия сезон, ама дано Райконен си върне желанието за победа, че напоследък никакъв го няма, а беше фаворит в началото на сезона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година титлата се изплъзна на Рон Денис, защотот вместо да заложи на вече доказалия се пилот Ф. Алонсо, поиска да прави сензации с дебютанта Л.Хамилтън(то си пролича на последното състезание що за пилот е негъра...). Победа за МцЛарен се изплъзна само заради Рон Денис. К. Райконен напусна МцЛарен заради Рон Денис.

И не ми става ясно защо искаш да остане ?! според мен само разваля Формула 1. този човек трябваше миналата година още да си отиде когато не позволи умишлено на Алонсо да си запази титлата.

Не мога да разбера, сериозен ли е този коментар или трябва да се смеем някъде? :P

"негъра"

"МцЛарен"

"Рон Денис разваля F1"

Явно някой гледа само някакви колички, които бръмчат по някаква писта... :speak:

По-скоро се запитай, какво е МакЛарън :) без Рон Денис?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рон Денис е ключова фигура в МакЛарън, допринесъл е много за развитието на отбора и формула 1 като цяло. Коментари от рода на това, че разваля формула 1, че е толерирал Хамилтън за сметка на Алонсо са напълно неуместни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рон Денис е ключова фигура в МакЛарън, допринесъл е много за развитието на отбора и формула 1 като цяло. Коментари от рода на това, че разваля формула 1, че е толерирал Хамилтън за сметка на Алонсо са напълно неуместни.

неуместни но са истина за жалост

Не мога да разбера, сериозен ли е този коментар или трябва да се смеем някъде? :)

"негъра"

"МцЛарен"

"Рон Денис разваля F1"

Явно някой гледа само някакви колички, които бръмчат по някаква писта... :speak:

По-скоро се запитай, какво е МакЛарън :) без Рон Денис?!

МакЛарън без Рон Денис ще са кръгла 0 Редактирано от ApuaHa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ApuaHa, събуди се. Не може да правиш такива изказвания против Рон Денис. Един от малкото, наред с Рос Браун, Жан Тод и сър Уилямс, които са се постарали да направят Формула 1 такава, че да радва милиони фенове по света.

Това, че ти си фен на някой пилот, не значи, че решенията на Денис за толериране и политика в отбора са грешни. Напротив, точно с политиката си, Рон показа, че може и от новобранец да направи главен пилот на такъв огромен тим (всичко това с големи рискове и очаквания), и този "негър", както го наричаш до момента не е разочаровал нито него, нито нас като публика и фенове. Когато ти, като критикуващ, се осмелиш да направиш подобна рискована стъпка в работата си, живота си или където и да било, може да казваш въз основа на опита си, че този или онзи са провали и трябвало да си ходят. За момента ти препоръчвам да гледаш там количките как си бръмчат и да не вадиш генерални заключения за хора с толкова опит и стратегическо мислене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Защо точно негър трябваше да избере???

Ти в кой точно век си мислиш,че живееш? Ако искаш,да върнем робството?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти ако искаш да почерним цялата Формула, а?

Защо не? Ако даден пилот е добър,какво значение има цвета на кожата? Айде стига с тия расистки простотии...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кими RULEZZZZZZZ

Браво на борде :P тва момче ми радва окото :P

Отново хамилтън имше късмет Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иде ми да убия Кими за това което направи 4 обиколки преди финала. Можеше поне да вземе 6 или 8 точки, вместо това се заби в оградата. Никаква мотивация...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невероятен финал, прекрасен Хамилтън! Браво, поздравления за МакЛарън :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шибаният дъжд...Все пак и Райконен си е виновен - трябваше да си задържи второто място,а не да се нервира и да натиска газта. Оттук нататък е ясно,че Кими е аут от борбата за титлата и трябва да помага по всички възможни начини на Маса,който е на 8 точки зад Хамилтън - съвсем нормална преднина. Определено ще е интересно до края на сезона...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скапано състезание.... :P Фелипе трябваше да се оправи на този дъжд ! какво му става не знам :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шибаният дъжд...Все пак и Райконен си е виновен - трябваше да си задържи второто място,а не да се нервира и да натиска газта. Оттук нататък е ясно,че Кими е аут от борбата за титлата и трябва да помага по всички възможни начини на Маса,който е на 8 точки зад Хамилтън - съвсем нормална преднина. Определено ще е интересно до края на сезона...

Не смятъм че имаше голям шанс да стане шампион дори и да стане първи днес на състезанието :P кофти се получи, че преди финала се разби но това показва че иска да даде всичко от себе си :P
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скапано състезание.... :ph34r:

Фелипе трябваше да се оправи на този дъжд ! какво му става не знам :angry:

Не разбирам защо си недоволен от Фелипе Маса...Човекът си кара перфектно днес и демонстрира голямо израстване като пилот...За разлика от Райконен,който този сезон яко дърпа назад.

Впрочем :

След финала стана ясно, че съдиите разследват изпреварванията между Райконен и Хамилтън в последните 2 обиколки и така победата на Люис е поставена под въпрос!

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо си недоволен от Фелипе Маса...Човекът си кара перфектно днес и демонстрира голямо израстване като пилот...За разлика от Райконен,който този сезон яко дърпа назад.

Недоволен, защото можеш при старта да изпревари Хамилтън не тръгна много стабилно, нищо че беше от полпозишън.

Райконене още от появяването си във Формулата не го харесвам.Прекалено позира на пресконференциите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоволен, защото можеш при старта да изпревари Хамилтън не тръгна много стабилно, нищо че беше от полпозишън.

Не мисля така...Хамилтън си направи добър старт. Харесва ми това,че Маса е станал някак по-улегнал и спокоен като пилот - преди беше луда глава и често отпадаше заради темперамента си. А сега с разумно и спокойно каране си взе 8 точки. Нещо,което Кими трябваше да направи,но на него явно му липсва спокойствие и увереност след последните неуспехи.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оххх.... Прав си го го еВа.... Ама нали трябва да си попсувам , че фаворитът ми не спечели ? Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шибаният дъжд...Все пак и Райконен си е виновен...

Хмм.., за какво е виновен Райконен!? - Че искаше победата на всяка цена. Точно по такъв начин се става шампион, трябва и да рискуваш, когато е необходимо, за да постигнеш целите си. Кими изоставаше от двамата лидери в класирането и му трябваше задължителна победа днес, за да запази своите шансове. Просто нямаше късмет, на всики можеше да се случи в тези условия.

И в заключение ще кажа, че за мен, това беше едно от най-интересните състезания от началото на сезона.

Впрочем :

След финала стана ясно, че съдиите разследват изпреварванията между Райконен и Хамилтън в последните 2 обиколки и така победата на Люис е поставена под въпрос!

Ти на това ли се надяваш, ФИА отново да удари рамо на Ферари? :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване