Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

Вижте какво пише тук http://formula1.sportal.bg/news.php?id=4321 Публикувано изображение

Редактирано от jamc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Днес се навършват 20 години от смъртта на Айртон Сена! Това бе последната му обиколка.   http://vbox7.com/play:6f0544a0bd Поклон пред паметта на шампиона!

Поклон пред паметта на шампиона !   А само един ден по-рано на същата писта намери смъртта си и австрийският пилот Роланд Раценбергер .   Черният уикенд на Имола през 1994 г. завърши със смъртта

Странно състезание в Монако, а?  Чак и аз не можах да повярвам каква глупост направиха Мерцедес.  А Диема спорт трябва да си върнат лиценза за излъчване, защото не спазват най-важното условие - да пок

Публикувани изображения

Този първия клип го бях пуснал в един друг форум,но браво и за 2та.За пореден път се доказа,че Фия подкрепя ферари.Само някой да им ги покаже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За първия клип: Шумахер накзаха ли го?

За втория: Ако е това състезание което си мисля Маса го дисквалифицираха.

Поне като даваш клипове кажи и после кво се е случило и с двамата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия клип Шумахер отпада няколко обиколки по-късно и не бива наказан,а на 2рия мисля,че нямаше наказани,а Маса свършва 13ти,но трябваше да го върнат с 10 места назад за следващото състезание. :P

Редактирано от jamc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първия клип Шумахер отпада няколко обиколки по-късно и не бива наказан,а на 2рия мисля,че нямаше наказани,а Маса свършва 13ти,но трябваше да го върнат с 10 места назад за следващото състезание. :angry:

мерси :)

значи за маса съм се объркал състезанието е било друго за което се сещам аз :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за липсата на коментар под клиповете, но си помислих, че няма нужда от такъв.

Коментар има и той е: no penalty

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за липсата на коментар под клиповете, но си помислих, че няма нужда от такъв.

Коментар има и той е: no penalty

Определено! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алонсо: Люис си заслужи наказанието

Бившият съотборник на Люис Хамилтън в Макларън Фернандо Алонсо отново потвърди, че наказанието на британеца от Белгия е заслужено. Испанецът съжалява, че е можел да се бори за победата, ако е сменил своите гуми с мокри няколко обиколко по-рано. Както е известно, около 4 обиколки преди финала на "Спа" заваля дъжд и Ник Хайдфелд успя да финишира трети, а след наказанието на Люис бе класиран втори. Алонсо съжалява, че е могъл да бъде на негово място или дори да победи за Рено.

"Напълно съм съгласен с решението на съдиите на ФИА. Люис получи предимство с това пресичане на шикана. Ако беше завил по нормалния начин никога нямаше да може да атакува Кими на първия завой. Щеше да е поне на 5 или 10 метра зад Райконен. Независимо, че го пусна той се възползва от въздушната му струя, а това стана заради пресичането на шикана. В зоните за сигурност няма чакъл, но Люис трябва да си представя, че там има стена. Ако там има стена не можеш да направиш нищо. Ако беше изчакал Хамилтън можеше да изпревари Кими след няколко завоя, а до финала имаше цели 2 обиколки", допълни той.

спортал.бг

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам формулата без говор, но виждам, че големите асове - Райконен, Хамилтън, Кубица, отпадат във втората част на квалификацията. В тази обстановка явно се виждат кои са добрите пилоти. Поздравления за Фетел !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че големите имена не се закараха в топ 10 е заради влошените условия през втората половина на втората част от квалификацията. Дъждът се бе усилил и който бе записал времена по-отрано на малко по-сухо спечели.

Тази част съм я пропуснал и затова бях толкова учуден, че Кими и Луис бяха на опашката. Благодаря за инфото :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФИА разясни правило след наказанието на Люис Хамилтън в Белгия

Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) разясни на пилотите от Формула 1 част от правилниците за състезание по пистата, след като Люис Хамилтън отнесе 25 секунди наказание в Белгия, което му коства победата на Спа-Франкоршамп.

Хамилтън с Макларън преследваше Кими Райконен с Ферари от втората обиколка на състезанието, като три преди края се намираше на стотни зад световния шампион. Британецът се възползва от поредица от завои, които не преодоля според правилата, а премина напряко. Той усети грешката си и се върна зад Ферарито, но Райконен вече беше объркан и последвалата маневра изпрати Хамилтън начело. Това беше категорично против правилника, според който при подобно нарушение сгрешилият пилот трябва да изчака съперника си да се отдалечи на поне един завой от пистата. Това струваше победата на Люис Хамилтън, който атакува незабавно.

Отборът на Макларън не се забави със жалбата си, но се предполага, че ФИА няма да я уважи. Проблемът беше дискутиран и на събрание на пилотите.

"На повечето пилоти им е ясно, че не трябва да атакуват толкова рано. Това не беше така известно в миналото", заяви опитният 32-годишен австралийски пилот Марк Уебър, който се състезава за Ред Бул.

sport1bg.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази част съм я пропуснал и затова бях толкова учуден, че Кими и Луис бяха на опашката. Благодаря за инфото :wors:

Днес Макларън ме разочароваха малко със стратегията на Хам Публикувано изображение ,но въпреки всичко успех на двамата и дано да ВАЛИ. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам формулата без говор, но виждам, че големите асове - Райконен, Хамилтън, Кубица, отпадат във втората част на квалификацията.

В тази обстановка явно се виждат кои са добрите пилоти.

Поздравления за Фетел !

Хахахах и кой са големите пилоти? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение моля те не ме разсмивай :P ти дали ще с есправиш по добре?

Браво на Фетел, дълбок поклон пред него :headphones::ph34r::nono: Найстина е добър и ще се развие, след години името му да седи редом до имената на Шумахер, Сена, Ален Прос, Нелсън Пикет :P

Ако утре пистата е суха, каквато е прогнозата ни очаква едно много добро, интересно, и напрегнато състезание за феновете на Кими и Хамилтън

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на Фетел, дълбок поклон пред него :headphones::ph34r::nono: Найстина е добър и ще се развие, след години името му да седи редом до имената на Шумахер, Сена, Ален Прос, Нелсън Пикет :P

Много смела прогноза...Това,че е взел полпозишън на чист късмет,възполвайки се от метеорологичните условия,не значи,че е голямата работа... Аз лично се надявам да прогресира още,симпатичен ми е като пилот...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахах и кой са големите пилоти? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение моля те не ме разсмивай ;) ти дали ще с есправиш по добре?

Браво на Фетел, дълбок поклон пред него Найстина е добър и ще се развие, след години името му да седи редом до имената на Шумахер, Сена, Ален Прос, Нелсън Пикет ;)

Ако утре пистата е суха, каквато е прогнозата ни очаква едно много добро, интересно, и напрегнато състезание за феновете на Кими и Хамилтън

Искаш да ти кажа кои са ? А не КОЙ са. Тези, които и на сухо и на дъжд се справят добре. На мен не вярвам да ми дадат дори да седна в болид, макар че ще ми се изпълни една мечта ;)

Фен съм на Кими, но напоследък пак влезе в някакъв негативен период и направо не ми се гледат състезанията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алонсо мрази Хамилтън от 2007, така че нищо чудно в изказването му за наказанието на британеца. Затова пък ветеранът от формулата, високо уважаваният Пат Симъндс (изпълнителен технически директор на Рено) заяви точно обратното. Коментарът му бе, че ако наистина искаме повече изпреварвания и емоции в състезанията, не трябва да се отнема мотивацията на пилотите. Винаги ще има спорни ситуации, когато пилотите са хванати в "екшъна" и не могат да премислят дълбоко подобни неща. Какъв е смисълът да се бориш и да изпреварваш, ако след това ти отнемат резултата?

Каква квалификация! Най-накрая да видим различна стартова редица.

Това, че големите имена не се закараха в топ 10 е заради влошените условия през втората половина на втората част от квалификацията. Дъждът се бе усилил и който бе записал времена по-отрано на малко по-сухо спечели.

Фетел - детето чудо! Е, заслужено. Браво и на Бурде. Браво и на Хейки. Предполагам има и не малки разлики в стратегиите. Предполагам пилотите, от които се очакваше повече, са си оставили вратичка за суха писта с настройките на болидите.

Уважаеми Колега!!!!Не бързайте с честитенето,защотото не бива да забравяте на коя писта утре започва карнавала!!!Хамилтън е брилянтен но утре ОТНОВО май ще ден за Маранело!Нали камбаната трябва да бие!! Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да ти кажа кои са ? А не КОЙ са. Тези, които и на сухо и на дъжд се справят добре. На мен не вярвам да ми дадат дори да седна в болид, макар че ще ми се изпълни една мечта :P

Фен съм на Кими, но напоследък пак влезе в някакъв негативен период и направо не ми се гледат състезанията.

Според мене кими си е в страхотна форма... просто други независещиу от него обстоятелства м,у пречат :sobbing:

Е верно в последното направи грешка, но според мене искаше толкова много да спечели, че я допусна :ph34r: В последното си състезание Шумахер също направи подобна грешка ако се сешташ :ph34r: и то не беше защото не е на кеф а защото искаше да спечели :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шумахер не можеш да го сравняваш със тези аматьори! Когато Шумахер беше пилот във Формула1, всички се оплаквахте ,че състезанията били скучни защото предварително се знаеше, че няма пилот достоен да се пребори със негово величество "Краля".

Спомняте ли си първите му съзтезания, още в началото, когато им скри шапките на всички!

Наистина много жалко, че се отказа, щеше да ми е интересно как Хамилтън се задъхва от изгорелите газове на болида му. :)

Нещо много ми станаха кралете, май.

Помним колко пъти и него го наказваха, за нарушения на правилника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааааа, не са много, само един е!

Ех, на времето имало там някъв си който уж бил много добър, ма от майсторлък взел че се фраснал в една стена и там си останал. Всички го хвалят, че ако все още бил жив щял да постигне много, щяяял ма не еееее!

Той и Груйчо от махлата щял да стане голяма работа, ма не стана!

Истината е, че има един "Седемкратен Световен Шампион", и един Крал, няма втори!

Ши ма извиняваш ама за Сена или хубаво или нищо. Шумахер го боготворя ама Сена ако беше жив Шумахер през крив макарон щеше да види 7 световни титли. Сена си остава най великия пилот на всички времена... на всичкото отгоре човека е бил и аутист така, че моля ти се недеи го коментира точно по този начин... неговата смърт е една огромна трагедия, и благодарение на неговата смът вече формула едно е доста безопасна...

А колкото до тези който се състезават в момента... Кими би бил достоен противник на Шумахер, макар и да не искам да си призная Хамилтън също е надарен, но заради тези негови неподготвени изказвания стил ала Алонсо го намразих толкова много :ph34r: Маса също е доста добър пилот но сякъш го е страх, нз по предпазлив е сякъш :) колкото до Алонсо не е кой знае какъв талант но и на него му се отдава карането ;)

Ice Men, Aerton Senna, Schumacher RULEZZZZZZZZZ Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Абе да питам състезанието в което Сена загин Шумахер става първи нали? И това не е ли първата му победа или се лъжя?

Между другото покрай инцидента със сена все още има много неизвестни и странности но това е друг въпрос :) точно сега не се сещам точно за кво ставаше дума, ама ако ви интересува може да потърся Публикувано изображение

Забравих още нещо Поздравления за Кими, остава във Ферари до 2010 :P

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Себастиян Фетел определено ме кефи :) Младок, младок, ама кара много добре.Хамилтън му диша праха.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Себастиян Фетел определено ме кефи :blink:

Младок, младок, ама кара много добре.Хамилтън му диша праха.....

Мхм. Аз лично се радвам, че малките отбори по нищо не отстъпват на големите от бранша на Mercedes и Ferrari. Честита първа победа :). Дано продължава все така, а и не само той!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да го видя това момче във Ферари през 2010 г. Чувствам победата като своя защото под капака на колата му е любимия мотор. Фетел ги би безапелационно през целия уикенд. Не ми се мисли ако е в някой голям тим какво ще прави. Като видях публиката по пистата се сетих за ерата Шумахер. В класирането при пилотите нещата съвсем се завързаха. Хамилтън кара много аргесивно, но не ми харесва как се отнася към съперниците си при очевидно по-добрата си кола. Говоря за избутването извън пистата на някои пилоти. Маса направи каквото можа, а Кими пак не беше в кондиция. Зареждането за само 14 обиколки на финландеца беше пълна глупост. Хейки и Кубица също караха доста добре. Състезанието беше изключително интересно, да се надяваме че и в Сингапур ще е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване