Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

• Отговори 3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Днес се навършват 20 години от смъртта на Айртон Сена! Това бе последната му обиколка.   http://vbox7.com/play:6f0544a0bd Поклон пред паметта на шампиона!

Поклон пред паметта на шампиона !   А само един ден по-рано на същата писта намери смъртта си и австрийският пилот Роланд Раценбергер .   Черният уикенд на Имола през 1994 г. завърши със смъртта

Странно състезание в Монако, а?  Чак и аз не можах да повярвам каква глупост направиха Мерцедес.  А Диема спорт трябва да си върнат лиценза за излъчване, защото не спазват най-важното условие - да пок

Публикувани изображения

Ха ха ха ,не съм съгласен с колажа на предния.Просто всичко се раши при инженерите на Люис.Тази смяна на гумите според мен беше точно на врене.Все пак ние сме шампиони Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много съм подозрителен към тътренето по задник на Глок преди финала-няма да е лошо ФИА да прегледа телеметричните записи на колата му.Все пак честито на Луис-момчето се бори мъжки,а както всички знаем Господ помага на смелите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха ,не съм съгласен с колажа на предния.Просто всичко се раши при инженерите на Люис.Тази смяна на гумите според мен беше точно на врене.Все пак ние сме шампиони Публикувано изображение

Колажът не съм го правил аз Публикувано изображение Погледнете времената на Глок в последните обиколки и ще видите много интересни неща :shy11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тимо Глок е най голямата мъжка к***а !!!!!!!!!!!!!!!

true, true....
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чак пък толкова...Глок беше останал с гуми за сухо и е явно,че беше нестабилен на пистата и едва удържаше колата. Не мисля,че умишлено е пропуснал Хамилтън.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много съм подозрителен към тътренето по задник на Глок преди финала-няма да е лошо ФИА да прегледа телеметричните записи на колата му.Все пак

честито на Луис-момчето се бори мъжки,а както всички знаем Господ помага на смелите.

А Маса продаваше пасти ! Стига безсмислици ... Данчо е прав - Глок беше останал с гуми за сухо ! Честито да му е на англичанина НО не забравяйте безрасърдните му постъпки ! Да сте видяли такива от бразилеца ! За мен / признавам си пристрастен съм / Маса е световния шампион !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Годината е на черните момчета, първо Луис, днес и Барак са победители. Аз съм за Кими във формулата и за Валентино в МотоГП. Луис предполагам ще поомекне и улегне с напредване на възраста. За момента мога само да му честитя и ще се радвам да го видя в отлична форма и през следващия сезон Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не допуснат от Ферари, ама за целта трябва да имат борещи се пилоти. А не като Райконен по средата на шампионата заспа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, хора к'во стана Алонсо ще идва ли във Ферари последно ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, хора к'во стана Алонсо ще идва ли във Ферари последно ?

Не!!!

Финалът на Гран при на Бразилия определено предостави материал за размисъл. Mнозина смятат, че Тимо Глок умишлено е пуснал толкова лесно Люис Хамилтън и Себастиан Фетел, като е решил титлата в полза на пилота на Макларън.

Така един читател на онлайн изданието на ”Internatinal Gerald Tribune” сподели, че се чуди точно колко пари е заложил Тимо Глок на това, че Люис ще стане световен шампион.

Ако пилотът на Тойота не бе завъртял последния тур на Интерлагос с 20 секунди по-бавно от предния, то Хамилтън нямаше да го изпревари и титлата щеше да отиде при конкурента му – Фелипе Маса.

„Не съм сигурен дали Глок се опитваше да направи услуга на Хамилтън или не” – коментира Кеке Розберг.

Това не изглежда чак толкова вероятно, след като на няколко пъти през този сезон те имаха своите напрегнати моменти и е трудно да се каже, че са първи приятели.

„В никакъв случай не съм давал мястото си на него умишлено” – каза Глок на журналистите.

Има го и моментът, че никой не обясни защо Глок не е преминал към гумите за мокро, но след състезанието германецът сподели, че той е поискал това от отбора си.

„Но можехме ли да предположим, че Глок ще остане със сухи гуми? В последните две обиколки не знаехме дали да се борим за позиция с [Себастиан] Фетел или да оставим нещата както са” – каза Рон Денис.

Изпълнителният директор на Макларън, Мартин Уитмарш, пък сподели, че в отбора са били сигурни, че Хамилтън ще изпревари Глок, въпреки че Норберт Хауг, шефът на спортния отдел на Мерцедес, призна, че сърцето му е щяло да изскочи в момента, в който Фетел е изпреварил Хамилтън.

Така или иначе феновете на Ферари ще продължат да мислят, че Глок умишлено е пуснал Хамилтън, докато тези на Макларън ще отричат категорично. Историята остава една въпросителна...

www.clubf1.net

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официално: Алонсо остава в Рено до 2010 година

Отборът на Рено обяви официално пилотския си състав за предстоящия сезон 2009. Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо остава в тима до 2010 година, след като днес стана ясно, че е удължил договора си за още две години.

Отново партньор на испанеца ще бъде съотборникът му Нелсон Пикет-младши, за който имаше съмнения, че може да загуби мястото си при французите след несигурното си представяне през тази година.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе преди да критикувате който и да е пилот от Формула 1 запитаите се дали бихте се справели по добре? Колкото и да ми е неприятно да го кажя Хамилтан този сезон си беше най-0добрия и си заслужи титлата. Няма случайно попаднали хора :angry: това че един ви е любимец не означява че другите са ви виновни за невъзможноста на вашия фаворит. :shy11: Истината е, че Райконен не е първа младост и едва ли ще се задържи още доста години във Формулата, а и сега има доста млади и талантливи пилоти :)

Редактирано от ПеЧеН ЛиГлЮ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Маса продаваше пасти ! Стига безсмислици ... Данчо е прав - Глок беше останал с гуми за сухо ! Честито да му е на англичанина НО не забравяйте безрасърдните му постъпки ! Да сте видяли такива от бразилеца ! За мен / признавам си пристрастен съм / Маса е световния шампион !

Приятелю,да вземете малко с Данчо да поумувате за следното-ако Глок беше влязъл в бокса да смени гумите,на кое място щеше да излезе и

дали изобщо на Хамилтън щеше да му се налага да го изпреварва.Do you understand me ?

P.S.Между другото и аз бях за Маса.

Редактирано от ravema (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егати, много съм разочарована от Кими Райконен - тоя сезон направо се попика от грешки и фалове! :P

Не исках да спечели Хамилтън, но по-добре от онова джудже Фелипе Маса. (аз така му викам, щото нали е само 155 Публикувано изображение )

Да му е честита победата на г-н Хамилтън :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формула 1 с нов календар и променен правилник през 2009 г.

Състезанието за Гран при на Китай ще бъде трети кръг от шампионата на Формула 1 през 2009 година, и вместо през октомври, ще се проведе на 19 април, съобщиха днес от ФИА. Заради промяната има изместване и на други дати от първенството. Гран при на Канада остава извън календара.

Както е известно, Гран при на Франция на пистата "Маникур" също отпадна от календара за 2009 година, след като Френската федерация по моторни спортове оттегли финансовата си подкрепа към надпреварата. Така вместо планираните 19 състезания, догодина ще имаме дори с едно по-малко от този сезон - 17.

На днешното заседание в Париж стана ясно, че "животът" на двигателите ще бъде увеличен от две на три състезания през 2009-та година.

Националните стюарди ще бъдат задължени да наблюдават минимум един старт преди да поемат официално състезание. Новата система за повторение ще бъде на разположение на стюардите и всички инциденти ще бъдат разглеждани още по време на състезанието, освен ако не се изискват допълнителни доказателства.

Писмените обяснения от решенията на стюардите ще бъдат публикувани на интернет страницата на ФИА веднага след състезанието. Бивши пилоти също ще могат да кандидатстват за получаване на лиценз за стюарди.

Новият календар във Формула 1 за 2009 година:

29.03.2009 Гран при на Австралия (Мелбърн)

05.04.2009 Гран при на Малайзия (Сепанг)

19.04.2009 Гран при на Китай (Шанхай)

26.04.2009 Гран при на Бахрейн (Сахир)

10.05.2009 Гран при на Испания (Барселона)

24.05.2009 Гран при на Монако (Монте Карло)

07.06.2009 Гран при на Турция (Истанбул)

21.06.2009 Гран при на Великобритания (Силвърстоун)

12.07.2009 Гран при на Германия (Нюрбургринг)

26.07.2009 Гран при на Унгария (Будапеща)

23.08.2009 Гран при на Европа (Валенсия)

30.08.2009 Гран при на Белгия (Спа)

13.09.2009 Гран при на Италия (Монца)

27.09.2009 Гран при на Сингапур (Сингапур)

04.10.2009 Гран при на Япония (Сузука)

18.10.2009 Гран при на Бразилия (Сао Пауло)

01.11.2009 Гран при на ОАЕ (Абу Даби)

Източник: sportni.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знаели некой онлайн магазин за ф1 в който да се продават ,фанелки ,шапки и др.Може и магазин в някой град.Аз съм от Казанлък и тук няма такъв магазин.Много ще съм благодарен ако получа отговори. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако ти се занимава опитай в eBay, amazon... Там няма как да не намериш нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси се пак,ама нищо не намерих.Ето един сайт който открих и има всичко http://www.f1worldshop.com/

Но се пак някой ако знае някой български ще е по добре.

Ето още един http://www.fanfashion.eu/?gclid=CIjDq-fs55YCFQ9PtAodZiPUOA

Редактирано от Jokerface (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Публикувано изображение

Де Ла Роса ще кара Форс Индия през 2009 г.

В близките седмици се очаква Педро де Ла Роса да бъде обявен като един от пилотите на Форс Индия за сезон 2009. Завръщането на испанеца в надпреварата е благодарение на МакЛарън, на които дълги години е тест пилот. В предстоящия сезон Форс Индия ще ползват двигатели Мерцедес и технологии от МакЛарън. Де Ла Роса вече започна работа с тима на Форс Индия. На първите тестове на пистата край Барселона той кара болида от сезон 2008, който обаче е с двигател Ферари.

37-годишният Де Ла Роса ще бъде най-възрастният пилот в шампионата през следващия сезон, но бе помолен да запази мълчание преди официалното му представяне от собственика на тима Виджай Маля. Почти сигурно другият пилот на Форс Индия е Адриан Сутил, което означава, че друг ветеран Джанкарло Фисикела остава извън отбора.

Източник: ТопСпорт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екълстоун иска медали във Формула 1

Победителите в състезанията във Формула 1 трябва да получават златни медали, заяви босът на най-комерсиалното автомобилно състезание Бърни Екълстоун. "Всички са доволни от идеята и я поддържат. Шампионът трябва да бъде излъчен по този начин, сигурен съм в това", заяви 78-годишният Екълстоун. Идеята трябва да бъде представена на заседанието на Международната автомобилна асоциация (ФИА) на 12 декември. Освен това Екълстоун иска само първите трима в класирането във всяко състезание да взимат точки. Според британеца пилотите, заели местата от четвърто място надолу, трябва да печелят точки, които да се зачитат единствено в класирането при конструкторите. Бърни Екълстоун е категоричен, че при евентуалните нови правила състезанията във Формула 1 ще станат още по-атрактивни. В същото време всеки пилот, който се бори за титлата, ще е задължен да печели надпреварите.

Източник: НетИнфо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екълстоун иска медали във Формула 1

Победителите в състезанията във Формула 1 трябва да получават златни медали, заяви босът на най-комерсиалното автомобилно състезание Бърни Екълстоун. "Всички са доволни от идеята и я поддържат. Шампионът трябва да бъде излъчен по този начин, сигурен съм в това", заяви 78-годишният Екълстоун. Идеята трябва да бъде представена на заседанието на Международната автомобилна асоциация (ФИА) на 12 декември. Освен това Екълстоун иска само първите трима в класирането във всяко състезание да взимат точки. Според британеца пилотите, заели местата от четвърто място надолу, трябва да печелят точки, които да се зачитат единствено в класирането при конструкторите. Бърни Екълстоун е категоричен, че при евентуалните нови правила състезанията във Формула 1 ще станат още по-атрактивни. В същото време всеки пилот, който се бори за титлата, ще е задължен да печели надпреварите.

Източник: НетИнфо

Абе незнам.Аз в моторен спорт медал не съм виждал да се дава.По-добре да има златен,сребърен и бронзов трофей.Жалко,че не съм на мястото на дъртия Публикувано изображение

Публикувано изображение

Де Ла Роса ще кара Форс Индия през 2009 г.

В близките седмици се очаква Педро де Ла Роса да бъде обявен като един от пилотите на Форс Индия за сезон 2009. Завръщането на испанеца в надпреварата е благодарение на МакЛарън, на които дълги години е тест пилот. В предстоящия сезон Форс Индия ще ползват двигатели Мерцедес и технологии от МакЛарън. Де Ла Роса вече започна работа с тима на Форс Индия. На първите тестове на пистата край Барселона той кара болида от сезон 2008, който обаче е с двигател Ферари.

37-годишният Де Ла Роса ще бъде най-възрастният пилот в шампионата през следващия сезон, но бе помолен да запази мълчание преди официалното му представяне от собственика на тима Виджай Маля. Почти сигурно другият пилот на Форс Индия е Адриан Сутил, което означава, че друг ветеран Джанкарло Фисикела остава извън отбора.

Източник: ТопСпорт

То добре човека иска да кара,но има доста опит и може да помогне доста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване