Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Пробвал ли си Medieval 2 : Total War, също така май имаше и Red Alert 3 да включим и Heroes 3 ( най-вероятно си я играл ), не съм сигурен, но хайде да включим и Disciples Sacred Lands .

Всъщност само Medieval 2 : Total War не съм играл, другите съм ги играл с дни/месеци наред. Ще пробвам Medieval 2 : Total War ! Благодаря за предложението, ако някой други иска нещо да добави, ще се радвам на още предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, бихте ли ми препоръча ли игра подобна на Boxing , пак да е с бокс ама по-реалистична?

Не играя такива игри и пиша само за да не останеш без отговор към запитването :

Title Bout Championship Boxing - има много висока оценка в gamespot и изглежда реалистична О.о

Всъщност само Medieval 2 : Total War не съм играл, другите съм ги играл с дни/месеци наред. Ще пробвам Medieval 2 : Total War ! Благодаря за предложението, ако някой други иска нещо да добави, ще се радвам на още предложения!

Има много такива игри. Измежду твоите заглавия няма много силна корелация, като дори от RTS се преминава после в TBS. Така че кажи точно кои елементи от тези игри искаш да присъстват в бъдещо заглавие и аз ще се опитам да ти дам нещо. За сега - StarCraft 2 ? O.o

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не играя такива игри и пиша само за да не останеш без отговор към запитването :

Title Bout Championship Boxing - има много висока оценка в gamespot и изглежда реалистична О.о

Има много такива игри. Измежду твоите заглавия няма много силна корелация, като дори от RTS се преминава после в TBS. Така че кажи точно кои елементи от тези игри искаш да присъстват в бъдещо заглавие и аз ще се опитам да ти дам нещо. За сега - StarCraft 2 ? O.o

Не съм фен на старкрафт, а уаркрафт съм играл адски много, елементите, които търся всъщност са следните:

- Да има Рисърч център или място където да се правят за всеки играч индивидуално определени ъпгрейди

- Да е доста логичеста и интересна стратегия, не като Ред Алерт да си направя 40 призми/апокалипси и да изнеса всички на картата

- За РТС/ТБС нямам претенции, но повече предпочитам да е само РТС

- Да има дипломатическа опция, в която да можеш да обявяваш съюз/война на определени противници

Общо взето, това са отличаващите ми "изисквания"(не държа на всички, но всяка предложена игра ще я изпробвам, ако не съм досега) 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, препоръчайте ми някакво Online FPS например като Combat Arms,Crossfire,Batllefield Play4Free и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, препоръчайте ми някакво Online FPS например като Combat Arms,Crossfire,Batllefield Play4Free и др.

Ще ти дам да погледнеш едни списъци на сайтове за MMO, които следя :

Top 10 Free Shooters - MMOBomb

Shooter Games Games - MMO Hut - огромен списък

Иначе, ако бях на твое място (не си падам много по FPS) щях да си инсталирам Steam и след това да си сваля PlanetSide 2 и Tribes: Ascend. Безплатни са и чак ме е яд, че не съм фен на жанра О.о А между тях може и да разнообразяваш с Gotham City Impostors и Team Fortress 2, въпреки че последната (според някои хора) превъзхожда предните и то доста. Едно време като излезе и беше платена, бяха пуснали едни български сървъри, където много играхме и беше голям кеф. Особено с медик и хеви клас като им пусна ÜberCharge и противниковия отбор не може да си намери място къде да се спасява. Ех, хубави времена бяха.. Но всичко е въпрос на вкус.

Да те зарибя :D

А иначе аз говорих за този клас :

Не съм фен на старкрафт, а уаркрафт съм играл адски много, елементите, които търся всъщност са следните:

- Да има Рисърч център или място където да се правят за всеки играч индивидуално определени ъпгрейди

- Да е доста логичеста и интересна стратегия, не като Ред Алерт да си направя 40 призми/апокалипси и да изнеса всички на картата

- За РТС/ТБС нямам претенции, но повече предпочитам да е само РТС

- Да има дипломатическа опция, в която да можеш да обявяваш съюз/война на определени противници

Общо взето, това са отличаващите ми "изисквания"(не държа на всички, но всяка предложена игра ще я изпробвам, ако не съм досега)

Благодаря.

Виж тези как ще ти се сторят:

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Rise of Nations

Supreme Commander

Иначе така и Rome: Total War като че ли покрива изискванията. То горе вече има Medieval 2, та може и нея да пробваш. Аз лично заставам зад Rome. Там ще откриеш въпросния рисърч център под формата на ъпгрейдване на градовете. Играта е доста логическа, не само на голямата карта, но и като влезеш в битка с други армии (особено когато са повече на брой, по-добре екипирани и имат специална техника, за която твоите армии не са подготвени). Тя е хем RTS, хем TBS. На голямата карта всичко е по-ходове и ти дава възможност да премислят движенията си. А битките са вече RTS и то много добър. И разбира се има дипломатическа опция където може да подкупваш противници, да се съюзяваш с тях, да им искаш печалба за това, че пощадяваш градът им и прочие. Отделно има и куестове, които са поставени от сената ти и ако ги изпълняваш, получаваш допълнителни ресурси и прочие.

Редактирано от An0n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тези как ще ти се сторят: Warhammer 40,000: Dawn of War II Rise of Nations Supreme Commander Иначе така и Rome: Total War като че ли покрива изискванията. То горе вече има Medieval 2, та може и нея да пробваш. Аз лично заставам зад Rome. Там ще откриеш въпросния рисърч център под формата на ъпгрейдване на градовете. Играта е доста логическа, не само на голямата карта, но и като влезеш в битка с други армии (особено когато са повече на брой, по-добре екипирани и имат специална техника, за която твоите армии не са подготвени). Тя е хем RTS, хем TBS. На голямата карта всичко е по-ходове и ти дава възможност да премислят движенията си. А битките са вече RTS и то много добър. И разбира се има дипломатическа опция където може да подкупваш противници, да се съюзяваш с тях, да им искаш печалба за това, че пощадяваш градът им и прочие. Отделно има и куестове, които са поставени от сената ти и ако ги изпълняваш, получаваш допълнителни ресурси и прочие.

Rome: Total War ме грабна доста от обяснението ти. Вече я тегля, благодаря много за предложенията и труда!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове препоръчайте нещо подобно на League of Legends, ама не Dota ! Мерси предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове препоръчайте нещо подобно на League of Legends, ама не Dota ! Мерси предварително :)

Най-доброто от 3-те се казва HoN - Heroes of Newerth :

http://heroesofnewerth.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто от 3-те се казва HoN - Heroes of Newerth :

http://heroesofnewerth.com/

Мислех тук да дам още една алтернатива също в жанра :

- MOBA от трето лице. Ревюто покрива почти всичко, а онзи ден имаше и ъпдейт :
.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех тук да дам още една алтернатива също в жанра :

- MOBA от трето лице. Ревюто покрива почти всичко, а онзи ден имаше и ъпдейт :
.

Колко са играчите там? В HoN има стабилни 90k и лятото стигат 160k (ваканцията)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Колко са играчите там? В HoN има стабилни 90k и лятото стигат 160k (ваканцията)

Това от какво значение е? О.о Ако ме питаш рационално колко са играчите (от страх да не са празни сървърите или нещо) - нямам идея, не съм ги броил. Играта е още бета, няма кой знае какво промотиране, така че не бих заложил на голяма число. И все пак е MOBA т.е. и само 10 играчи да има - стигат за една карта. Ако става въпрос за индиректно изказване, че "Heroes of Newerth е най-добрата игра" (защото има повече хора явно там) - тук не знам как да отговоря, освен че такива имагинерни аргументи са напълно абсурдни. Няма "най-добра игра" тъй като тези понятия са крайно субективни към съзнателните и подсъзнателните когниции на личността т.е. всеки си играе каквото си му харесва. За "HoW" пише на доста места, че е по-добрия избор (в сравнение с LOL), но пък има по-лошо общество. А аз последно като проверих, обществото на LOL бяха някакви малки деца на по 13-14, така че не знам. Идеята е, че SMITE е много по-различна от тях. MOBA и в същото време битките са в много "по-близък" стил и за това за мен е добро разнообразие на гейм механика заедно с Dota2, LOL или HoW. Редактирано от An0n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от какво значение е? О.о Ако ме питаш рационално колко са играчите (от страх да не са празни сървърите или нещо) - нямам идея, не съм ги броил. Играта е още бета, няма кой знае какво промотиране, така че не бих заложил на голяма число. И все пак е MOBA т.е. и само 10 играчи да има - стигат за една карта. Ако става въпрос за индиректно изказване, че "Heroes of Newerth е най-добрата игра" (защото има повече хора явно там) - тук не знам как да отговоря, освен че такива имагинерни аргументи са напълно абсурдни. Няма "най-добра игра" тъй като тези понятия са крайно субективни към съзнателните и подсъзнателните когниции на личността т.е. всеки си играе каквото си му харесва. За "HoW" пише на доста места, че е по-добрия избор (в сравнение с LOL), но пък има по-лошо общество. А аз последно като проверих, обществото на LOL бяха някакви малки деца на по 13-14, така че не знам. Идеята е, че SMITE е много по-различна от тях. MOBA и в същото време битките са в много "по-близък" стил и за това за мен е добро разнообразие на гейм механика заедно с Dota2, LOL или HoW.

Не ми плащат за да споря с теб, човека попита за игра като Dota 2 предложих му. И ти предложи, нека той да си избира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми плащат за да споря с теб, човека попита за игра като Dota 2 предложих му. И ти предложи, нека той да си избира.

Аз съм съгласен с колегата @An0n, че аргумента ти е глупав, ти написа "най-добрата от трите е...". Сега противоречиш на мнението си. Никога не добавяй това "най-добрата игра е X" без да допълниш "според мен", защото за мен например HoN е пародия на игра.

Редактирано от Sydie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали в тази тема трябва да си задам въпроса, но в нея се говори главно за игри и ще питам: Наскоро започнах да играя MMORPG игра на име Last Chaos (подобна на WoW, LoL..). Проблема е, че не мога да я схвана... Пълен noob съм си да го кажа и затова ми трябват някакви напътствия, за да се науча да я играя, защото ми харесва, а хал хабер си нямам какво се прави там. Та въпроса ми е: Ако някой също я играе, дали ще може да ми помогне да се развия в играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали в тази тема трябва да си задам въпроса, но в нея се говори главно за игри и ще питам:

Наскоро започнах да играя MMORPG игра на име Last Chaos (подобна на WoW, LoL..). Проблема е, че не мога да я схвана... Пълен noob съм си да го кажа и затова ми трябват някакви напътствия, за да се науча да я играя, защото ми харесва, а хал хабер си нямам какво се прави там.

Та въпроса ми е: Ако някой също я играе, дали ще може да ми помогне да се развия в играта?

Не е тук мястото, а при положение, че реално нямаш техничен проблем с играта, а по-скоро търсиш напътствия как се играе (което може да помогне на други) - съвсем спокойно може да създадеш нова тема в раздел "Игри" от типа "Всичко за Last Chaos" (в момента няма такава) и да започнеш там с въпросите си. Колко хора ще ще отговорят обаче може да е проблем.

Иначе може да се ползва и тази тема : Упътвания за игри, кодове и tips

А иначе тя играта е доста стара. Мисля, че има поне четири години от както съм я играл. И все пак не си спомням да е имала някаква специфична механика или нещо "граунд брейкинг" за MMORPG. Приемаме, че явно просто си нов в целия жанр и от там идва проблема. Ако искаш пиши ми на лично въпросите си (за да има нещо конкретно) и ще се опитам да ти отговоря..

П.П. Сега като погледнах .. ти търсиш "carry", не информация за играта :D Аз първоначално друго разбрах под "може ли някой да ми помогне". Еми в този случай вече не знам. То реално не ти трябва някой да те "носи" ако знаеш кое как да правиш..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е тук мястото, а при положение, че реално нямаш техничен проблем с играта, а по-скоро търсиш напътствия как се играе (което може да помогне на други) - съвсем спокойно може да създадеш нова тема в раздел "Игри" от типа "Всичко за Last Chaos" (в момента няма такава) и да започнеш там с въпросите си. Колко хора ще ще отговорят обаче може да е проблем.

Иначе може да се ползва и тази тема : Упътвания за игри, кодове и tips

А иначе тя играта е доста стара. Мисля, че има поне четири години от както съм я играл. И все пак не си спомням да е имала някаква специфична механика или нещо "граунд брейкинг" за MMORPG. Приемаме, че явно просто си нов в целия жанр и от там идва проблема. Ако искаш пиши ми на лично въпросите си (за да има нещо конкретно) и ще се опитам да ти отговоря..

П.П. Сега като погледнах .. ти търсиш "carry", не информация за играта :D Аз първоначално друго разбрах под "може ли някой да ми помогне". Еми в този случай вече не знам. То реално не ти трябва някой да те "носи" ако знаеш кое как да правиш..

Имах предвид някой играч да ми помогне да си развия герой, защото не мога да се ориентирам откъде да си взема оръжия, брони, разни др. итеми...и с quest-овете съм закъсал, така че моля за помощ..!. Играл съм и Talisman Online (вие бихте си казали, че трябва да имам някакъв опит оттам, но това беше много отдавна и повечето работи съм ги забравил).    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове дайте нещо като Counter Strike ( по принцип цъкам 1.6).Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове дайте нещо като Counter Strike ( по принцип цъкам 1.6).Мерси предварително!

Не мисля, че ще ти дадем. Аз се чудя, защо не търсите из темата :? 5 мин. работа бе човек ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми предложили игра, в която целта е да се бяга от някой затвор, естествено ако съществува такава. :)  Много търсих, но нищо не намерих..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми предложили игра, в която целта е да се бяга от някой затвор, естествено ако съществува такава. :)  Много търсих, но нищо не намерих..

Prison Break: The Conspiracy е такава игра и като всяко заглавие правено заради славата на филм или сериал - не струва много.

Alcatraz: Prison Escape е точно такава игра, но е сравнително стара вече..

е най-доброто ми предложение. Беше игра на годината с метаскор 9 от 10. Тотален "must play".

След нея може да минеш и

, която е втората игра с Ридик и е също добре направена.

Игра на интелектуалното ниво на CS 1.6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз играх Prison Break - The Conspiracy, минах 2-3 мисийки и забелязах, че не е същото като във филма. Играеш с някакъв Paxton, който изобщо не участва във филма.. Затова спрях да я играя, но може да я почна пак. До колкото другите игри, не съм ги играл, но може да ги сваля. П.С: А тази Alcatraz: Prison Escape щом е стара предполагам, че няма да върви на Windows 7? Мерси!

Редактирано от Frekverk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз играх Prison Break - The Conspiracy, минах 2-3 мисийки и забелязах, че не е същото като във филма. Играеш с някакъв Paxton, който изобщо не участва във филма.. Затова спрях да я играя, но може да я почна пак. До колкото другите игри, не съм ги играл, но може да ги сваля. П.С: А тази Alcatraz: Prison Escape щом е стара предполагам, че няма да върви на Windows 7? Мерси!

Ако трябва да ставам субективен - Prison Break: The Conspiracy и Alcatraz: Prison Escape са пълен боклук. Дадох ги само защото спадат към изискванията ти. Няма абсолютно никакъв смисъл пак да почваш "Prison Break" и да даваш само "може би" на Ридик. Това е ако съм на твое място, нали. Иначе ти си знаеш.. А за Alcatraz и Windows 7 - по принцип всички стари игри тръгват на Win 7, дори и с x64 архитектура. Ако не, може да се използва мода за съвместимост, където играта тръгва с настройки за Win XP. А ако не може да се инсталира, все някъде по нета има "лаунчери" направени за Win 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игра подобна на Sniper Ghost Warrior или James Bond 007? Мерси!

Редактирано от Frekverk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игра подобна на Sniper Ghost Warrior или James Bond 007? Мерси!

За мен единственото нещо, което отличава Sniper Ghost Warrior от останалите FPS, е именно използването на снайпер като основно оръжие и затова всички подобни игри на нея трябва да са такива.
е такава.

Подозирам говориш за James Bond 007: Blood Stone? От новите само тя съдържа пълното "James Bond 007" в името. Но дори и да е "Quantum of Solace", те са горе-долу почти едни и същи. А последната "007 Legends" я пробвах след филма Skyfall и мислех да се самоубия.. Много трябва да се внимава с тая игра О.о

Та отново на въпроса - реално много заглавия има и ако вземем вече да акцентираме върху определени аспекти се стеснява кръга. Примерно :

Ако вземем подобна от към TPS система (Third-person shooter) - Max Payne 3 би била такава (и цялата поредица всъщност). Kane & Lynch поредицата също.

Ако вземем подобна от към концепцията на Ницше за Übermensch (свръхчовек) - Hitman: Absolution, където Agent 47 доста напомня Бонд на моменти.

Ако пък вземем идеята за тайните агенти, Sam Fisher и Solid Snake съответно от Splinter Cell и Metal Gear Solid серията са такива.

А ако вземем идеята, че играта е правена по филм и хич не е лоша (без да броим 007 Legends) - Wanted: Weapons of Fate

А ако пък взема да изреждам още глупости, накрая никой няма да ме чете o.0 ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен единственото нещо, което отличава Sniper Ghost Warrior от останалите FPS, е именно използването на снайпер като основно оръжие и затова всички подобни игри на нея трябва да са такива.

е такава.

Подозирам говориш за James Bond 007: Blood Stone? От новите само тя съдържа пълното "James Bond 007" в името. Но дори и да е "Quantum of Solace", те са горе-долу почти едни и същи. А последната "007 Legends" я пробвах след филма Skyfall и мислех да се самоубия.. Много трябва да се внимава с тая игра О.о

Та отново на въпроса - реално много заглавия има и ако вземем вече да акцентираме върху определени аспекти се стеснява кръга. Примерно :

Ако вземем подобна от към TPS система (Third-person shooter) - Max Payne 3 би била такава (и цялата поредица всъщност). Kane & Lynch поредицата също.

Ако вземем подобна от към концепцията на Ницше за Übermensch (свръхчовек) - Hitman: Absolution, където Agent 47 доста напомня Бонд на моменти.

Ако пък вземем идеята за тайните агенти, Sam Fisher и Solid Snake съответно от Splinter Cell и Metal Gear Solid серията са такива.

А ако вземем идеята, че играта е правена по филм и хич не е лоша (без да броим 007 Legends) - Wanted: Weapons of Fate

А ако пък взема да изреждам още глупости, накрая никой няма да ме чете o.0 ..

Благодаря много, приятел! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от loki9889
      Здравейте, не знам от къде да започна. Използвам лаптоп Acer Aspire 5742zg , поствам характеристиката. (снимка 1)
      Windows е на няколко дни. И проблема ми е, че Firefox използва прекалено много memory. (снимка 2)
      Преди играех league of legends с включен skype и ми вървеше чудесно. Играх world of warcraft Dreanor пак много добре вървеше. А сега играя world of warcraft TBC, където системните изисквания са много по малки от на другите игри.. и играта ми върви с 30 fps.
      Къде според вас е проблема? И как да го разреша.
      Няма вируси на лаптопа.
      А това са всички инсталирани работи на лаптопа? Може би нещо липсва, но не знам какво. (снимка 3)

• от Емилиян Йорданов
      Здравейте! Преди 2 дена си взех лаптопа от преинсталация.. казах на техника да го изчисти от прах, защото не е бил чистен от година почти и преинсталиран от година, защото нямаше нужда.. но последните седмици да не кажа почти месец започна да забива, да вади по-малък фпс при игрите и т.н... търпимо беше, но аз реших да го занеса. Инсталира ми уиндоус 10 разбира се кракнат.. изчисти го пред мене видях че излезе доста прах от него, въпреки това игрите си вървяха почти перфектно (до преди месец).. и така взех си го аз. Инсталирах си драйвърите за видео картата и процесора.. ъпдейтнах ги на последната версия за да е актуално всичко.. влязох в nvidia control panel, да направя така, че да играя игрите с видео картата, а не с процесора или вградената intel graphics.. и изтеглих си cs:go само от стийм, а другата.. league of legends си я изтеглих от официалният им сайт.. включвам и какво да видя? 30-40 фпс на low... същата работа и при cs. Гледах уроци, фпс буустове, какво ли не.. няма промяна :/ Махнал съм Game Dvr-a, който знам, че прави проблеми и... все същата работа  повече от 60 не стига и то адски трудно.. а vsync съм го изключил от nvidia control panel-a и за всеки случай от настройките в игрите. А също така, забравих да отбележа, че не чувам вентилаторите т.е. вграденото охлаждане да работи.. за разлика от преди.. шумеше много както при абсолютно всички геймърски лаптопи.. Искам съвети.. моля да пишат наистина хора, които са сигурни в това как да го оправя... притеснявам се  Лаптопа ми е добър за тези игри.. не чак перфектен, но мога да си ги играя без лаг.. лигата преди 250-260 фпс на High, сега с 300 зора - 30-40.. забравих да отметна, че даже самия лаптоп е бавен малко в браузъра "Google Chrome" Благодаря!

Video Card: NVIDIA Geforce GTX 960M
      Graphics Card: Intel HD Graphics 4600 
      Processor: i5 4210H, 2,90 GHz
      RAM: 8 GB
      HHD: 1 TB
      Windows: 10, Pro|

Забравих да спомена, че при чистенето.. лаптопа не го разглоби, а го продуха със въздух от изхода където излиза топлия въздух.., защото лаптопа ми е acer aspire v 15 nitro и ако го знаете.. трудно се разглобява
    • от Daniel R. Dimitrov
      Здравейте, преди няколко дена си ъпдейтнах windows-a, естествено не по мое желание, и след този ъпдейт нещата не бяха както трябва и се оказа, че нямам драйвъри за видео картата. Инсталирах ги, след което играта започна да ми забива на всеки 3-4 секунди, след което пак продължаваше 60 fps. (Играта е 'osu!' - изключително лека, плюс това съм махнал всякакви ефекти) След това реших да пробвам да използвам вградения процесор. Оказа се, че проблемът изчезна. Поне засега. НО. След една минута играта започна да върви на 15-20 фрейма. След което пак се оправи и така пак започна един ужасен цикъл. С NVIDIA-та цепи през 3 секунди, а с вградената се получава един цикъл гладка игра, след което започва да лагва и после пак гладко. Нямам никаква представа на какво може да се дължи.
      Лаптопът ми е "Acer Aspire V 15 Nitro - Black Editioin".
      (NVIDIA GeForce GTX 860M, Intel Core i7 4710HQ 2.50GHz)
    • от jorkata9898
      Добър ден, имам следния проблем. Преди няколко дни закупих MSI GTX 970 4G Gaming. Инсталирах я на дъното и всичко дотук беше добре. Същият ден закупих и 8gb Corair Vengeance ram ddr3 и чисто ново захранване Raidmax Thunder V2 735w 80+ Bronze.
      Всичко работи както трябва, но забелязвам голям Performance drop&low gpu usage в игрите, в сравнение с други карти като тази и в сходни конфигурации в интернет. Процесора ми е i3 4170-3'7 Ghz, знам, че малко или много ботълнеква картата, но чак пък толкова.. В The Crew на минимални настроики Off/Low Не мога да кача над 55fps, GTA V-1280x1024, Medium to High, 50-60 fps без Vsync.. Следя поведението на картата докато играя с MSI Afterburner и не вдига над 60 градуса over load, не вдига над 50-60% gpu usage, процесора не грее над 70 градуса.. Кутията има добър поток на въздух от 2 120мм вентилатора, така, че за thermall throtling не може да се говори. Използвах DDU за да изчистя старите драйвери на старото видео, инсталирах новите със Geforce Experiance, без нея също, няма резултат. Махнах едната плочка РАМ, (защото преди да взема 8, имах 4+2, и сега съм с 12), също няма резултат.. Настроих от опции на захранването всичко да е на High Prformance, в Nvidia Control Panel  in Global Settings също избрах Prefer Maximum Performance, но уви. А да спомена, че на бенчмарковете картата бичи на 99-100% и вади страхотни резултати на 1080р и 1440р.. Проблема идва когато играя игри.. На Unigine Valley Extreme HD Preset вади 3441 резултат - 1080р.
      Комфигурация:
      CPU: Intel Core i3 4170 3.7Ghz
      MOBO: Asrock H-81M-DG4 LGA 1150
      GPU: MSI GTX 970 Gaming 4G
      PSU: Raidmax Thunder v2 735w 80+ Bronze
      RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz
      2x 120mm Fans
      1 TB Seagate HDD 3.5
      ..
      Благодаря ви предварително, силно де нуждая от адекватен отговор и решение, защото е ужасно чувството да имаш horsepower и да не можеш да я използваш..
    • от Ralchev Beats
      Здравейте ,
      извинявам се предварително на модераторите , ако не е трябвало да правя нова тема - не намерих раздел подходящ за мен. (peace)
      Накратко конфигурация : 
      Ново дъно ASROCK 960GC-GS FX
      Processor AMD Athlon 7750 Dual-Core 2.70Ghz
      Видеокарта NVidia 9600GT 
      Нов Хард Диск - Seagate 1TB 
      Нов Windows 7 , успешно инсталирани всички драйвери , (НО) забелязвам това (Screenshot123). И при Disable на вграденото видео и при активиран с проблема , резултатът е един и същ , но като си разкача външната видеокарта , всичко е ок в Device Manager.
      Проблемът е , че през Youtube клип нямам никакъв проблем при възпроизвеждане на 1080p FullScreen , но пускам игра , която съм пускал и преди и е вървяла нормално и тя е с под 10 fps.Опитах други 2-3 игри , отново е същото.
      Температурите на картата и процесора са ОК.
      Настройките през BIOS са за PCI-E слота.
      Премахнах картата, резултатите са малко по-добри , но предполагам , че такива са възможностите на вградената карта (15-20FPS).
      Моля за помощ , благодаря за вниманието 

• Дарение

• Добави ново...