Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На мен ми е трудно да кажа прочел съм повярвайте много. Мисля че конника без глава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

101 далматинци :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Повест за истинския човек - Борис Полевой

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хобита и Властелина :) класика просто :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте не всички! Имам две любими книги и съм си обещал някой ден като намеря повече време да ги прочета отново, въпреки че са доста обемни. Това са "Конникът без глава" на Майн Рид и "Граф Монте Кристо" на Александър Дюма-Баща. Ако не сте ги чели, определено им хвърлете по едно око (дори и да сте гледали филмови адаптации - те не могат да се сравняват с оригиналите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последният филм за "Граф Монте Кристо" беше доста сполучлив. Аз забравих да спомена "Богат, беден" на Ъруин Шоу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като се замисля от всичките ми любими книги в моента в съзнанието ми изплуваха : Автобиографиите на Бранислав Нушич и на Марк Твен, Конника без Глава на Маин Рид, Граф Монте Христо и Тримата Мускетари на Александър Дюма ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как можахте да забравите "Пътеводителя на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс - това е книгата! Просто няма друга таква изродщина като нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сърца за изтръгване - Борис Виан (и почти всичко останало от Виан) Параграф 22 - Джоузеф Хелър Ларвата - Джон Фаулз Тенекиеният барабан - Гюнтер Грас Парфюмът - Патрик Зюскинд Всичко на Майкъл Конъли и Тери Пратчет и много, много други...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бригадата : Живот след смъртта Бригадата : Кръв и злато Бригадата : Целувката на Темида Бригадата : Сянката на победата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

една от любимите ми е ''Цар плъх'' на Джеймс Клавел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пилето

Бялата чума

Гордост и предрасъдъци

Шифърът на Леонардо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз си падам по по-класическа литература. Невъзможно ми е да посоча една книга. Сред любимите ми са: "На изток от рая"- Дж. Стайнбек "Брулени хълмове" - Емили Бронте "Джейн Еър" - Шарлот Бронте "Цар Плъх" - Дж. Клавел "Скитникът евреин" - Йожен Сю "Мъртвите сибирски полета" - Виктор Фон Фалк "Отнесени от вихъра" - Маргарет Мичъл "Железният светилник" - Д. Талев И т.н. .... ;)

Редактирано от desert_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мъртва Заона - Стивън Кинг

Пипи Дългото чорапче :)

Винету

Хамлет(Голяма книга:))

Мъртви души

;):wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Осъдени души - Д. Димов :wors: 2. Време разделно - А. Дончев :wors: 3. Солунският чудотворец, Дъщерята на Калояна, Йоан Асен II, Последният Асеновец - Ф. П. Мутафова :) 4. Железният светилник, Преспанските камбани, Илинден, Гласовете ви чувам - Д. Талев :) 5. Вечната Амбър - К. Уиндзор :) 6. Брулени хълмове - Е. Бронте 7. Ана Каренина - след много мъки четене и размисли се нарежда в класацията ми - Л. Толстой :) 8. Жерминал - Емил Зола :wors: 9. Знахар - Т. Д. Мостович :wors: 10. Кръстникът - М. Пузо 11. Ейглетиерови, Гладът на лъвчетата, Вълнения(Краят на Ейглетиерови) - Анри Троая :) И една по-тийнейджърска - Чичо Томовата колиба - Х. Б. Стоу :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тримата мускетари(3-те тома) на Ал.Дюма Китайски загадки - Р.В.Хюлик Тайко - Йеджи Йошикава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.