Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Препоръчан отговор

преди 7 часа, whitepixel написа:

Arrival за мен си е баш Фантастика с главно Ф. Как човечеството би контактувало с извънземен вид различаващ се по външен вид, среда за живот, начин на комуникация, начин на мислене, неразбираеми за нас знания, непонятни за нас намерения и цели.

Хубаво, всичко това, но в този филм има толкова пробойни, че трябва да почнем дълга дискусия. Но при всички подобни е така и не е голямо изключение. Просто като видя извънземни, които, макар и уж еволюирали извън Земята и при съвсем други условия, изглеждат като нещо земно и проявяват земен начин на мислене и всичката философия и възвишени терзания отиват на кино (буквално). Такива филми не изглеждат по сериозни и от ефектите в неремастерираните версии на старите Star Trek. Аз бих оставил философията и езотеричните въпроси, за човешката природа и контактите с други цивилизации, на книгите, където те могат да бъдат разгърнати в цялата си сложност и изглеждащи интересно. Има доста книги по-въпросът, че дори и не толкова скучни и заслужаващи повече заснемане от Arrival. Дори и за една родна и любима се сещам:

122.120.jpg

За съжаление не мога да се сетя как се казваше любимият ми разказ изобщо на тази тематика. Беше лека пародия (да, аз си падам по, по-несериозни и не толкова прочувствени и философски трудове), човечеството имаше среща на някакви координати, за пръв път с няколко други цивилизации. Едната помня, че беше директно смачкана от ботуша на космонафт, просто защото бяха много дребни, друга беше пъкт много голяма, някакви дори и не бяха възприети като живи и разумни, а други пък не разбраха, че останалите са такива. Ако някой се сеща как се казваше разказът, или автора, ще съм благодарен да сподели.

Иначе моето мнение е, че киното е за сетивата, не само за мозъка, както книгите. Иска се шарения и ефекти, актьорска игра, трилър и развръзки. Някои неща не могат да се предадат от книга на филм, както и обратното. Съгласен съм, че половината от споменатите от теб филми като shit и подобните им, са си точно такива, но другата половина и подобните им са нормални за гледане и според мен точно това трябва да го има на кино. Основно за Star Wars говоря разбира се, но старите епизоди на Лукас, не новите мулти-култи, метросексуални бози на дрисни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

10 от 10... Какво да ви кажа, филм от години насам, който си заслужава всяка секунда. Всяка една се-кун-да. Най-накрая мога да кажа, че изгледах един стойностен Sci-Fi филм. Филм, който поражда въпрос

Страхотен филм!!! Всеки здравомислещ човек трябва задължително да го изгледа!!! По действителни събития е!!!

Публикувани изображения

преди 2 часа, RagnerBG написа:

Иначе моето мнение е, че киното е за сетивата, не само за мозъка, както книгите. Иска се шарения и ефекти, актьорска игра, трилър и развръзки. Някои неща не могат да се предадат от книга на филм, както и обратното. Съгласен съм, че половината от споменатите от теб филми като shit и подобните им, са си точно такива, но другата половина и подобните им са нормални за гледане и според мен точно това трябва да го има на кино. Основно за Star Wars говоря разбира се, но старите епизоди на Лукас, не новите мулти-култи, метросексуални бози на дрисни.

Star Wars с Харисън Форд беше легенда; Star Wars 1,2,3 Въпреки хейдън кристенсен отново беше на супер ниво; сега Star Wars е конфекция, ширпотреба.

Темата "Междузвездни войни" за мен е изчерпана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.01.2018 г. в 19:42, crazy katon написа:

Star Wars с Харисън Форд беше легенда; Star Wars 1,2,3 Въпреки хейдън кристенсен отново беше на супер ниво; сега Star Wars е конфекция, ширпотреба.

Темата "Междузвездни войни" за мен е изчерпана.

Затова във фонда ми са филмите без последните два Дисни епизода.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не казвате за Life.. War for the planet of the apes, шитнята Passengers , Ghost in the shell..

Arrival много ми хареса и на мен.. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Madonna написа:

Нищо не казвате за Life.. War for the planet of the apes, шитнята Passengers , Ghost in the shell..

Life е поредният клонинг на Пришълеца. Не мисля, че ще има продължение някога, а и никой няма да го помни след още няколко месеца. Иначе ставаше, със сигурност повече от последният Пришълец. По маймуните никога не съм си падал, не помня изобщо, колко филма вече излязоха и на кой съм спрял да ги забелязвам, че съществуват. Passengers, не е от 2017-та, иначе на мен ми беше харесал... май. Духа в черупка - по принцип не си падам по манга и всичките и производни. Но да гледам погрознялата Йохансон, как си тресе кашкаваленото тяло и задни части, би ми било още по-мъчително. Всички тези филми сигурно много по-достойно са описани при синемаскротума. Ето, примерно каква яка рецензия е ударил на новите Дрисни войни:

poster1.jpg?w=768

Единственото достойнство на този епизом май е, че доведе до такъв сатиричен шедьовър, на който се смях доста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Madonna написа:

Arrival много ми хареса и на мен.. 

Ghost in the shell бе разочарование за мен и затвърди мнението ми, че западни актриси не могат да се вживяват и играят източни роли. Скарлет Йохансон бе пълна издънка за разлика от ролята си в що-годе сходната фантастика Lucy, където беше блестяща. Ако в главната роля беше някоя японка, филмът може би щеше да е събитие. Към днешна дата обаче аниметата от Ghost in the shell си остават ненадминати по дух, атмосфера и философия спрямо невзрачния игрален филм.

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

images?q=tbn:ANd9GcTFS07HSOR3UTSfZhjnTCp

http://www.imdb.com/title/tt4520992/

Учудващо оригинален, извън клишетата sci-fi сериал. А сюжетът се гради върху общи споделени осъзнати сънища (lucid dreaming). Филм с непредвидимо развитие, както сънищата са.  
Много добре направен, с умела дезориентация между сън и реалност.

Първият сезон се гледа на един дъх, а сега започна втория.
От мен 8/10.

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Foreigner

Нищо общо с обичайните за Джеки Чан филми, сериозен и мрачен. А Пиърс Броснан като ирландец е супер. Като свърши филма ми идеше да изръкопляскам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джуманджи 2: Добре дошли в джунглата (2017)

Хареса ми филмчето-збавно е и приключенско, а и щом са събрани добри актьори на едно място няма как да не е хубав. 

MV5BMTkyNDQ1MDc5OV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTcy

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.01.2018 г. в 14:21, gig93 написа:

Хареса ми филмчето-збавно е и приключенско, а и щом са събрани добри актьори на едно място няма как да не е хубав. 

Браво на @gig93, че е споделил този, но се сетих за първия, от 1995 година, той е по-добър, но и двата са добри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

the-killing-of-a-scared-deer_banner-1.jp

Прехвален до немай къде. Безумно висок рейтинг, страхотни актьори..ма освен стегнатото и добре изглеждащо голо тяло на Никол Кидман...друго няма. Опит за психария..ма явно аз не съм подходящ таргет. Не го препоръчвам! 3/10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1/26/2018 в 19:45, Madonna написа:

Безумно висок рейтинг, страхотни актьори

Това нещо наистина беше безумно, изгледах го, но само заради тъпия ми навик - като почна някой филм, го доглеждам докрай. Но има и по-безумно нещо - Mother!. Дори няма да се напъна да търся линк в имдб. Беше нещо като т.н. висша мода - гледаш и се чудиш какво гледаш и за какво даго... си се хванал да го гледаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.01.2018 г. в 14:21, gig93 написа:

MV5BMTkyNDQ1MDc5OV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTcy

Никога досега не съм виждал толкова огромен мъж да изглежда толкова добродушен. Мой безусловен любимец ... не ме интересува дали някой смята филмите му за тъпи.

Учудва ме само, че с всеки изминал филм става все по-голям и по-голям. Скоро ще може да играе Хълк без специални ефекти.

на 28.01.2018 г. в 8:09, rostislaf написа:

Това нещо наистина беше безумно, изгледах го, но само заради тъпия ми навик - като почна някой филм, го доглеждам докрай. Но има и по-безумно нещо - Mother!. Дори няма да се напъна да търся линк в имдб. Беше нещо като т.н. висша мода - гледаш и се чудиш какво гледаш и за какво даго... си се хванал да го гледаш.

И аз да го ... често изпадам в такова положение ... гледам, чудя се защо го гледам, а най-куриозното е, че понякога даже и ми харесва, без нищо да съм вдянал.

Дали пък нямам склонност към мазохизъм. :ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BrightPoster.jpeg

http://www.imdb.com/title/tt5519340/

Динамично екшън фентъзи с лек комедиен привкус. Съвременен свят на съвместно съществуване на хора, орки и елфи.
Добра актьорска игра. Свеж филм.

От мен 7/10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте филм подобен на: Ангели и демони , шифърът на Леонардо, Деветата порта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих си маратон аз тези дни..

Тайната на Коко - 10/10. Заедно с Фердинанд 10/10 са за мен анимациите на 2017-та. 

123db141bbe1b49c845576c4e760881c4973fac7

1632060.jpg

Тор Рагнарок - 8/10 - Хубав, ама нищо ново под слънцето. Почват да се изтъркват вече сюжетите за боговете и супер героите. 

p_22184.jpg

The Foreigner - 6/10 Добра игра, страхотен акцент на Броснън, ма нещо не му достига на тоя филм..

%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%

The Mountain between us - 6/10 Със смесени чувства съм и за този. Добра актьорска игра, ма малко нереалистичен ми дойде. По-скоро слаб.

210338_b.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Basic -  Изненадващо добър филм. Препоръчвам 10/10

large_1h3miwR99Osy4zqh5LK8pSqt1Qf.jpg

Flatliners - 9/10 Също ми хареса доста, на фона на голямото нямане на добри филми от жанра..

MV5BMTExMTk2ODk0NDNeQTJeQWpwZ15BbWU4MDMx

Murder on the Orient express - 5/10 Почна супер зле, бях на ръба да се откажа, но само заради уважението ми към плеядата от звезди, които участват се изнасилих да го догледам. В интерес на истината, ако издържите първите 20 минути..може и да ви хареса развитието нататък. 

p_22443.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wonder (2017)

Филмът си заслужава, не е загуба на време и можем да се поучим доста от него. Препоръчвам го !

wonder-movie-poster.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Cloverfield Paradox (2018)

the-cloverfield-paradox.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2548396 

Технологична космическа фантастика за алтернативни реалности с моменти на умерени светли ужаси, без изкъртени седалки.
Визуално добре са го пипнали, но като актьорска игра си е типичен филм от Б категория.
Държи в напрежение през цялото време, но е доста под нивото на подобния от миналото Event Horizon.

От мен намалена с 1-ца оценка на  5/10  заради последните 5 секунди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5a7f4553a90d9_.jpg.479a2c2ef2f269b783e1db671645045a.jpg

Когато не правят филми-комикси или филми-електронни игри не може да им се отрече класата. За Брус Уилис няма какво да говорим, просто се отличава от масовия екшън-герой с качество. Джоузеф Гордън-Левит го имам направо за син ... забелязах го още като тийнейджър в "На гости на третата планета" и още тогава му предрекох бляскаво бъдеще и съм горд, че познах. Но "черешката на тортата" е Емили Блънт, много ми хареса, а когато някоя жена ми хареса ... 10/10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

24 hrs to live, 9/10 Изненадващо добър!

movieposter.jpg

Лили рибката 10/10. Прекрасна приказка, която е различна, магична, разширяваща хоризонтите ни, цветна и дълбока..подходяща и за родители

sddefault.jpg

The shape of water 9/10 Филм за любовта най-общо казано! Но доста добре направен..страхотна игра на главната героиня, 13 номинации за Оскар. 

36521316.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване