Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Препоръчан отговор

Star Trek Discovery TV Series 2017

MV5BMjM3NDA1NjM1Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNzg5

http://www.imdb.com/title/tt5171438/

С този сериал процесът на умишлено комерсиално унищожение на sci-fi жанра и започнал преди 15 години със Stargate Atlantis е завършен - sci-fi e безвъзвратно феминизиран и трансформиран  в scyfy.

Тъп, скучен, с безлични персонажи, джендърски.

Оценка 2/10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

10 от 10... Какво да ви кажа, филм от години насам, който си заслужава всяка секунда. Всяка една се-кун-да. Най-накрая мога да кажа, че изгледах един стойностен Sci-Fi филм. Филм, който поражда въпрос

Страхотен филм!!! Всеки здравомислещ човек трябва задължително да го изгледа!!! По действителни събития е!!!

и версията от тази година- според мен,не искам да ангажирам никой,старата версия е по-добра.Гледайте ги и преценете сами.

Публикувани изображения

преди 7 часа, whitepixel написа:

Абсолютно съм съгласен. Но какво и да се очаква от Netfix? В моментът, в който са им дали правата е бил ясен, крайният резултат. Особно последната серия е такава гавра, с измислените им, кухи и неадекватни "ценности". Превърнаха клингоните в посмешище, поредният образ на злият нацист, виновен, че не си е дал доброволно задните части на ценностите (спирка нямат чифутите) и накрая онези в орбита около Земята, ама ценностите са по-важни. Иначе на мен, двамата педали не са ми толкова неприятни, колкото опитът да се реабилитира нарочената за травестит Мишел/Майкъл Обама - https://youtu.be/8cgk732vfGQ?t=12, като се опитват да превърнат името "Майкъл" в женско. Това Майкъл Бърнхайм толкова пъти го повториха, в опит за евтина, мозъчна промивка, че ми идеше да счупя нещо. Поне е ясно, че мъката приключи, изчерпаха се и идейно и джендърово и поредната, чифутска гавра с популярното кино няма да има продължения. Или ако има, ще е с нулев, зрителски интерес.

accident-man.jpg?itok=lPYk0hfx&sp=f09256

Това се оказа приличен филм, в стил - Гай Ричи. Малко черен хумор, малко Жан-Клод, можеше и по-добре, но става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 2/14/2018 в 10:19, whitepixel написа:

Star Trek Discovery TV Series 2017

MV5BMjM3NDA1NjM1Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNzg5

http://www.imdb.com/title/tt5171438/

С този сериал процесът на умишлено комерсиално унищожение на sci-fi жанра и започнал преди 15 години със Stargate Atlantis е завършен - sci-fi e безвъзвратно феминизиран и трансформиран  в scyfy.

Оценка 2/10

на мен пък ми харесва 

на 2/11/2018 в 22:36, Madonna написа:

или рибката 10/10. Прекрасна приказка, която е различна, магична, разширяваща хоризонтите ни, цветна и дълбока..подходяща и за родители

и джендери

като те погледнат в очите и си сменяш пола >....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The-Glass-Castle-Thai-Poster.jpg?ssl=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Red Sparrow 8/10 Хареса ми..малко дълъг и на места не добре домислен..но е хубав.

red-sparrow-729.png

The Snowman  6/10 Бива, ма не съвсем като да ми беше много интересен. Дори Фасбендер не успява да тушира съвсем дефицитите на сторилайна.

the-snowman-poster-700-420.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radius 5/10 Добре започна, ама не продължи добре...даже се ядосах, че чаках нещо да се случи..няква развръзка, логичен край и не получих такива.. Бла.. :emoji_smiley-19:

Radius-movie-poster.jpg

Megan Leavey 8/10 Честно казано..доста добро филмче, по действителен случай., актрисата много ми допада..гледах я и в Morgan и с къса коса изглежда доооста добре. Как да е, нямам особени забележки, но не мога да му дам по-висока оценка.

D

1200x630bb.jpg

Doubt (2008) 8/10 Някак си го бях пропуснала, а не бива да се пропуска страхотната Мерил Стрийп. За времето си е добър, малко муден на моменти.

doubt3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Philip K. Dick's Electric Dreams  

http://www.imdb.com/title/tt5711280/

Антологичен сериал от 10 единични филми по произведения на Philip K. Dick.
Носи полъха на забравената от миналото нон-екшън фантастика на интелектуално ниво.
Като реализация антологията наподобява култовите сериали от миналото - Зоната на здрача, Разкази с неочакван край, Черно огледало.
Отделните епизоди варират като фантастичен сюжет от 4/10 до 10/10, средно 7/10 за сериала

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Annihilation 2018

images?q=tbn:ANd9GcS1RJJUBGRZFEzfSmdG4bi

http://www.imdb.com/title/tt2798920/

Отново блестяща зашеметяваща фантастика от Алекс Гарланд след изключителния му Ex Machina.
Сблъсък с енергиен разум??, за който промяната на ДНК чак до материя на атомно ниво през енергийно моделиране, както и нелинейност на време са естествени свойства за вида му, а цели няма - просто това е същността му.
Филм абсолютно извън клишетата за среща на човечеството с хуманоидни, биологични или машинни извънземни. Пресечни точки за разбирателство - невъзможни. Унищожение - също.
Филм предизвикателство към интелекта с много въпроси и никакви отговори.

Оценка 9/10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tomb raider  9/10 Алисия Викандер е прекрасна, достойна и невероятна Лара Крофт. Много ми хареса, обаче някои неща са малко преувеличени, сякаш е супер човек..само това леко ме подразни..

maxresdefault.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Lobster 2/10 Много зле, да не се излъже някой да го гледа.. от режисьора на The Killing of a sacred deer  , който така и не успях да харесам. И в двата участва Колин Фаръл.. малко ми писна от него с тея роли..

the-lobster.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, че и аз си направих маратон и то такъв, че дълго ще го помня - "Властелинът на пръстените". Оказа се, че това, което съм гледал по HBO е съкратена версия, във Filmisub се сблъсках с разширените и те се оказаха наистина много широки. "Задругата на пръстена" - три часа и двайсет минути и надписи от двайсет и осем минути!!!; "Двете кули" - три часа и трийсет и четири минути и надписи - двайсет и една и "Завръщането на краля" - ЧЕТИРИ ЧАСА!!! и надписи - двайсет и две. За такива филми аз използвам мой собствен рейтинг и така за първата част той е 100, втората - 1000 и третата - 10 (Илайджа Ууд прекалява с обръщането на очите).

Радвам се, че живях във време, в което се родиха по-голямата част от шедьоврите в киното и това е един от тях. Никога и от никой тази епопея няма да бъде надмината. Сега всичко това е минало, а бъдеще, честно казано, не виждам. Комиксите, електроника, джендър ... това шедьоври няма да роди.

5ab4be43eceb1_.jpg.f84745fe7ffbcbf61675a68e9097706a.jpg    5ab4be5a05a1a_.jpg.d592b0e99c8873c9f3ef1157bcb4fccd.jpg   5ab4be6c6dab1_.jpg.858c6a6b58c01dac365156b07d60949c.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не видях отделна тема за саундтрак, нека да ви запозная с един от моите най-любими, всъщност на второ място, а именно от филма "Последната долина" с Майкъл Кейн  и Омар Шариф.

Боже, какви филми се правеха някога!!! А музиката, музиката е на Джон Бари и отново ми идва да възкликна: Боже, каква филмова музика имаше!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Martial Law

MV5BZjQxODVkNDAtNjhlNS00ZWU1LTljNjUtZDdk

Разбира се, че ще гледам и втората част, такива филми не се правят вече. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Song of the Sea (анимация, 2014, 8.1рейтинг).

9297138j.jpg

Изключително странен стил, но невероятно красив. Историята е леко тъжна, много емоционална и учудващо оригинална. Използваните похвати в ролевата страна на характерите ме изненада приятно. Филмът определено си заслужава.

Posledniy bogatyr (игрален, 2017, 6.7 рейтинг). И много бих се радвал, ако някой ден направят възможно редактирането на самия код на постовете, за да не се получават ситуации като тази.

9297141n.jpg

Изцяло непретенциозен филм. Актьорската игра и ефектите не са нищо особено, но за сметка на това е пълен с чаровни майтапи и оригинална история, смесваща немалко от основните руски фолклорни мотиви. Гледа се на един дъх, няма скучни моменти, създава весело настроение. Също препоръчвам да му отделите време, особено в компания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почна новия  сезон на   the americans 

кгб са навсякъде .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17/03/2018 в 9:33, whitepixel написа:

Annihilation 2018

images?q=tbn:ANd9GcS1RJJUBGRZFEzfSmdG4bi

http://www.imdb.com/title/tt2798920/

Отново блестяща зашеметяваща фантастика от Алекс Гарланд след изключителния му Ex Machina.
Сблъсък с енергиен разум??, за който промяната на ДНК чак до материя на атомно ниво през енергийно моделиране, както и нелинейност на време са естествени свойства за вида му, а цели няма - просто това е същността му.
Филм абсолютно извън клишетата за среща на човечеството с хуманоидни, биологични или машинни извънземни. Пресечни точки за разбирателство - невъзможни. Унищожение - също.
Филм предизвикателство към интелекта с много въпроси и никакви отговори.

Оценка 9/10

+ 1 

Много ми хареса и на мен! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване